|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaprtje...prosim pomoč
10.8.2006 15:47:45   
Ganga
Lep pozdrav drage mamice,
Z mozem sva novo pečena starša. Najina punčka je stara 7 tednov in sicer zdrava in pridna samo danes je že 6 dan, da ni pokakala nič. Dala sem ji kamilice za pit, tudi kremico v ritki...ampak nič ne pomaga. Neveva kaj naj narediva. Bi bila zelo vesela če bi kdo dal kakšen nasvet.
Hvala vnaprej in pozdravčke vsem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
10.8.2006 15:50:26   
Anonimen
nisem 100%,ampak pri polno dojenemu otroku...... lahko otrok ne kaka tudi po 1 teden ali malce več.
če se ne napenja,kot da bi hotela kakati,potem mislim da ni nič narobe.
bo katera bolj izkušena povedala


(odgovor članu Ganga)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
10.8.2006 15:56:02   
kzlato
v lekarni kupi Weleda olje za trebušček in jo masiraj pri previjanju v smeri urinega kazalca. Preverjeno deljuje - moj je ponavadi kakal že na previjalni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
10.8.2006 15:58:35   
Ganga
Hvala Petty, pozabila sem napisati, da veliko prdi in mislim, da tudi ji malo zvija preden spusti zrak ven, sicer spi vredu in ne joka preveč. Res nevem, kaj se dogaja z njo.
Lp.

(odgovor članu Ganga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
10.8.2006 16:23:00   
ada2
pa malo z njenimi nogicami potelovadi, tako da jih primeš pod kolenom in ji pritiskaš nogice na rahlo v trebušček. lahko pa ji na tešče daš nekaj žlic sladkane tople vode.

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Ganga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
10.8.2006 16:23:24   
beti 1
Razpon, kaj je normalno kakanje pri dojenem otroku je ogromen od tega, da je pokakan pri vsakem previjanju, do tega da kaka enkrat na 10-14 dni. Če prdi in razen tega nima težav oziroma ne izgleda da bi imela krče, ali bi jo napenjalo in se ne bi mogla pokakat ne delaj pankie. Se bo že pokakala, ampak za takrat se moraš pri pravit, ker bo verjetno pokakano čisto vse od glave do pet. Lahko se zgodi, da bo malo pogosteje kakala, če ji boš večkrat ponudila sladkan čaj, ali pa če pričneš ti piti donat. Za vetrove pa zelo pomaga nežna masaža trebuščka v smeri urinega kazalca in pa lega na trebuščku s koleni pod ritko.
pa veselo kakanje user posted image

(odgovor članu Ganga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
10.8.2006 16:24:21   
ada2
aja, sem se zdaj spomnila, ko 1x Nuša kot dojenček dolgo ni kakala sem ji vročino zmerila v ritki in je takrat začela kakat, ko sem ji termometer notri dala.

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
10.8.2006 17:35:43   
rozica11
oJ,

no jest sem ravno včeraj vprašala zdravnico in je rekla da če otroka nič ne zvija in ga to ne moti (se ne napenja v prazno)... ni nič narobe. Sicer lahko daš močno sladkan kamelični čaj (z laktozo), jest sem naši dala majhen košček mila in je bilo v petih minutah vse zunaj; poskusi ampak ne prevečkrat.

Srečno...

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
10.8.2006 20:30:01   
Anonimen
Pod popkom ne sme biti trdo.Če je mehko je vse ok.dojen otrok lahko kaka tudi na 14 dni.

(odgovor članu rozica11)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
10.8.2006 22:59:47   
KIRA
hm.... a svečko sta že tud probala??? kake prekuhane slive ne vem, če bi ti svetovala???  ker je punčka še majhna. a pediatra si pa že probala poklicat??? ti je kaj svetoval?
probaš lahko tud z masažo, ampak vedno v isto smer, (urin kazalec), pa telovadba kot so ti že svetovale. mojima je to najbolj pomagalo.
termometra v danki pa glih ne priporočam, ker je tkivo zelo občutljivo. če ga ne daš dovoljprevidno noter, jo lahko kaj poškoduješ. men je pediater to odsvetoval, pravi da je to še "stara šola"...

(odgovor članu Ganga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
11.8.2006 18:18:14   
Ganga
Hvala Vam punce,
vse sem poskusila ker ste rekle...nazadnje sem sla v lekarno in tam so mi svetovali za svečko in končno smo pokakaliuser posted image . Sicer ni bilo veliko..samo eno pleničkouser posted image .
Imam pa drugo skrb, ker ravno danes sva bili pri pediatru in pri tehtanju smo ugotovili, da je moja princeska zredila v en cel mesec samo 400 gramov. To pomeni, da bolj malo je..in zato mislim, da tudi malo kaka. Od danes naprej bomo bolj pogosto jedli in videli kaj se bo zgodilo. A mislite če bi ji dajala dodatno mleko bi kaj zredila? Sicer dajem jo enkrat na dan.
Hvala Vam za pomoč in računam na vase izkušnje za prihajajoče problemčke.
Lep vikend vsem.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
12.8.2006 22:31:18   
Nataša31
Ojla ganga!

Tudi mi imamo pri Tiborju probleme z zaprtjem, pa bi te prosila če mi poveš kakšne svečke so ti dali v lekarni in če se dobijo brez receptauser posted image
Glede dodatka paje tako, ti je pediater kaj svetoval glede na pridobljeno težo?
Glede na to, da se fu propagira dojenje je kar težko, ko mu moraš dati stekleničko. zase sem mislila, jest pa sigurno ne. Še v materinski šoli, ko so govorili o dodajanju nisem bila pozorna. Zdaj pa morava tudi midva dodajati. žal. Sama ga vedno prvo dam na joško, potem pa pripravim dodatek. Včasih poje več, včasih manj, kdaj pa nič. Važno da je moj otrok sit in da normalno napreduje in se redi. Pa čimveč pij, si skuhaj kakšen sezamov čaj, pa bo. P apredvsem se ne sekirajuser posted image !
lp
Nataša

(odgovor članu Ganga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
12.8.2006 22:40:52   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: Ganga

Hvala Vam punce,
vse sem poskusila ker ste rekle...nazadnje sem sla v lekarno in tam so mi svetovali za svečko in končno smo pokakaliuser posted image . Sicer ni bilo veliko..samo eno pleničkouser posted image .
Imam pa drugo skrb, ker ravno danes sva bili pri pediatru in pri tehtanju smo ugotovili, da je moja princeska zredila v en cel mesec samo 400 gramov. To pomeni, da bolj malo je..in zato mislim, da tudi malo kaka. Od danes naprej bomo bolj pogosto jedli in videli kaj se bo zgodilo. A mislite če bi ji dajala dodatno mleko bi kaj zredila? Sicer dajem jo enkrat na dan.
Hvala Vam za pomoč in računam na vase izkušnje za prihajajoče problemčke.
Lep vikend vsem.



živjo. lepo da so svečke pomagale. user posted image user posted image user posted image glede na to da se malo redi, bi na tvojem mestu vsaj 2x dnevno dodajala. najbolje zjutraj ali dopoldan, ter pred spanjem. kaj pa dodajaš???

sicer ga sama nisem uporabljala, ker sta moji punci v redu pridobivali na teži, ampak od "navadnih" mlek, se baje otroci po novalacu najbolj redijo. pol pa obstajajo še neka za take, ki se ne redijo oz. zahirančke. ampak tu ti pa ne znam svetovat.

(odgovor članu Ganga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
12.8.2006 22:46:18   
AKŠ
ojla ganga

me veseli, da ste se rešili zaprtja...drugače pa nam ob zaprtju pomaga kamilični čaj - ampak pazi - mora biti fullll sladkan - kolkor se le da...


kar se pa dodajanja tiče je pa tako - res da se na veliko govori o dojenju in samo o dojenju. Če bo otročiček po hranjejnu jokal, je možno da tvoje mleko ni dovoolj hranljivo - takrat daj dodatek brez slabe cesti, saj je nabolj pomembno da je otrok sit

je pa še nekaj - ne redijo se vsi dojenčki enako hitro. Mogoče se bo pa naslednji mesec za 700g (tolk naj bi se al kako - vsaj men se zdi). In če ti pediater ni nič omenil glede tega, potem je verjetno tud 400g še normalno....

brez skrbi...pa uživaj v materinstvu

če pa kaj potrebuješ pa nas lahko še vprašaš....rade svetujemo tule na RR user posted image

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu Nataša31)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
13.8.2006 16:23:36   
Ganga
Hvala punce, da ste z mano.
Nataša te svečke so brez recepta, jih je 10 v paketu in se imenujejo glicerinske svečke za otroke izdela jih Galenski laboratorji. Upam, da jih ne boš potrebovala.
Glede dodatka pa trenutno dajem Hipp ampak mislim iti na Comfromil ampak nevem kakšen je...bom se pozanimala za novolac kot je rekla Kira. Sicer smo indijci in smo druga rasa zato verjetno ne redimo tako veliko kot tukajšni otroci. Tudi pediatrinija se ni sekirala in je rekla, da naj se ne skrbim. Skrbi mi samo toliko, da je moja pikica lačna ampak tudi on ne kaze, da bi bila lačna ko poje pri meni. Sicer pa zelo malo joka in je kar naprej nasmejana. In sem kar mirna...danes je spet tretji dan od zadnega kakanja in upam, da bo slo brez svečke prej kot v 6ih dneh...
lp vsem.

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zaprtje...prosim pomoč
13.8.2006 19:49:09   
ElaM



Ganga, mi smo imeli isti problem z zaprtjem, pa tudi sama moram dodajati in smo rešili oba problema z mlekom Novolac proti zaprtju. Poskusi,user posted image




_____________________________

:)

(odgovor članu Ganga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





POZOR: Previdno s fiziološko raztopino in ...
Prepogosto izpiranje noska s fiziološko raztopino in uporaba med mamicami priljubljenega nosnega aspiratorja prinese tud...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Inhalator katere znamke je najboljši?
poopek

Inhalator katere znamke je najboljši?

medikoel ME 100 (64%)

laica 2003W (10%)

Kompresijski inhalator NE-C28-E Omron (7%)

Membranski inhalator SE 1700 (19%)


Število vseh glasov: 42

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!