|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nosečnost in bazen
7.8.2006 21:21:40   
metuljčica27
Z dragim greva naslednji teden v Toplice inme zanima, če mogoče katera ve,kakoje glede kopanje v bazenu v času nosečnosti. user posted image Sem pa v12 tednu. Kaj pa savna! ?user posted image
Hvala že vnaprej
LPuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nosečnost in bazen
7.8.2006 21:32:24   
Naja31
Savna ne, ker v nosečnosti ne sme ptiri do pregretja telesa, kar je nevarno za plod.


Glede bazenov imam jaz pomisleke že tako. Baje da ni fajn v času nosečnosti zaradi nevarnosti okužb.

(odgovor članu metuljčica27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nosečnost in bazen
7.8.2006 21:35:38   
lu155
metuljčica ti kr pejt v BAZEN...plavanje tu pamoga...ti kr plaviuser posted image
SAVNA TI PA PA NE PRIPOROČAM(oz. ti zelo močno svetujem da v času nosečnosti ne hodi v savno)mi mamo bazen doma...pa jst zdei polet full plavam,savni sm  se pa odpovedala...vsaj teh 9 mesecev!user posted image
pa lepo nosečnost ti želim!

_____________________________

trinika&tomaž sončka moja

(odgovor članu metuljčica27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nosečnost in bazen
7.8.2006 21:50:10   
metuljčica27
Joj,hvala vama za odgovor. Sicer nevemkaj bom. No, se bom pač sprehajala. Malo spremembe okolja pa mi bo tudi pasalo.
Glede bazena in glivic, sem že sama malo skeptična. lu155 mislim, da je drugače, če se ti kopaš ali pa če še jih še kar nekaj okoli tebe giblje. Mogoče pa tudi ne!user posted image Mislim da bom kar v hotelski sobi plavala.
Res je da sem marsikje prebrala, da je plavanje za nosečnice zelo dobro.  Vendar sem že slišala, da ni vredu v bazen(zaradi glivic). Torej!!!!!!!!!!!!!????????????????????

Pa tako bi mi prijalo malo zaplavet.
LP

(odgovor članu lu155)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nosečnost in bazen
7.8.2006 21:52:22   
urška76
Pazi, da se ne boš kopala v najbolj toplih bazenih, ki so tako kot savna nevarni zaradi pregretja. Pa kopalne tampone si nabavi (manj nevarnosti okužb) in ni panike. Mi smo bili dober teden nazaj v termah in sem se v zunanjih bazenih, ki so imeli pod 30 stopinj vodo čisto normalno kopala. Pa sem zdaj že v 28. tednu. pazila sem le, da me ni kaka stara mama ali pa ata brcnil v trebuh. Pa lep dopust ti želim.

(odgovor članu lu155)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nosečnost in bazen
7.8.2006 21:55:05   
Marogica
Jaz sem v nosečnosti 2x plavala v bazenu, od tega enkrat nekje mesec dni pred porodom. Mi je res pasalo, ker sem se vsaj malo razgibala in hrbtenico "pretegnila"user posted image .
Ne vem sicer, zakaj se bojite gljivic samo v nosečnosti. Drugače se jih ne? Tudi če jih dobite v nosečnosti, to ne vpliva na plod in se pač pozdravijo.
Jaz bi na tvojem mestu kar lepo plavala in uživala.
Za savno so pa že predhodnice povedale.

(odgovor članu metuljčica27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
8.8.2006 8:34:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nosečnost in bazen
8.8.2006 8:34:33   
Naja30
Jaz se pa izogibam bazenov, ne samo zdaj ko sem user posted image  tudi na splošno. Sem enkrat fasala hudo vnetje in od takrat ne hvala!
Je pa plavanje res zelo priporočljivo in tudi paše!! Prav za pretegnit vse kosti. user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nosečnost in bazen
8.8.2006 8:46:42   
Anonimen
Moja G je rekla, da je v normalni nosečnosti dovoljeno plavati v morju in v bazenu. Ni nevarnosti nekih okužb, itak se ne boš kopala v kakem zelo umazanem jezeru recimo.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nosečnost in bazen
8.8.2006 9:14:59   
slumpo
ojla

ja nekateri bazeni so res čisti in eni svinski. mislim da je sedaj naval na bazene in zato povečana možnost prenosa kakšne bolezni. ker pa so ljudje taki da gredo noter tudi če vedo da niso zdravi...predvsem so stari taki to sem opazila.

zato jaz sama ne tišim v bazen v savno pa sploh ne.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nosečnost in bazen
8.8.2006 14:28:52   
Anonimen
Jaz sem bila ene parkrat v bazenu, odkar sem user posted image Sem sicer skoz imela tampon, ko sem pa sla ven iz vode, tampon takoj ven. Pa nisem se namakala po 2 uri tako kot prej, ampak tako 10-15 min, toliko da mal zaplavam, pa je. Hvala bogu ni nikoli prislo do neke okuzbe. Po moje ze lahko sama ocenis kaksna je voda (bolj cista al ne). Ce ne pa poklici svojo G in vprasaj za nasvet. Jaz vsekakor se planiram iti na bazen, tudi po sezoni, ko bom v visji nosecnosti. Bomo videli kako bo...

Aja, kar se pa savne tice, tudi odsvetujem, ker se baje maternicni vrat pri toploti hitreje odpira, in je to slabo za user posted image


< Sporočilo je popravil jasna81 -- 8.8.2006 14:29:42 >

(odgovor članu slumpo)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nosečnost in bazen
8.8.2006 14:33:10   
severnica77
Večkrat omenjate tampone za plavanje. Se uporabljajo navadni tamponi ali se dobijo kakšni posebni?
Mogoče je malo neumno vprašanje, ali pa tudi ne ...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nosečnost in bazen
8.8.2006 14:43:20   
Anonimen
Jaz uporabljam kar navadne, tiste ki sem jih prej uporabljala za M. Sem takega mnenja, da ce je prej M "ostala" v telesu, tako bo sedaj voda iz bazena "ostala" zunaj telesa. No, upam, ce ne vsa, vsaj delno, sicer pa tako vidis, ko das tampon ven. Zasciti ze, vem po tem ker je moj tampon skoraj suh po plavanju.  Imate ve iste izkusnje?

(odgovor članu severnica77)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nosečnost in bazen
8.8.2006 16:17:02   
piscancek
js sem tud plavala v bazenu, je pasalo, ampak z morsko vodo se pa primerjat ne da. Ti kr plavi, ti bo pasalo za križ. 


_____________________________

z rojstvom najine prinčipeske Ajde, sem dobila najlepše ime - mami

http://princeskaajda.moj-album.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nosečnost in bazen
8.8.2006 18:28:24   
urška76
IZVIRNO SPOROČILO: severnica77

Večkrat omenjate tampone za plavanje. Se uporabljajo navadni tamponi ali se dobijo kakšni posebni?



Jaz sem si v lekarni kupila plavalne tampone, ki so z nečim prepojeni, da preprečujejo vdor vode v nožnico. Sicer so malo dražji, ampak za mirno dušo se splača dati tistih 800 SIT za štiri tampone.

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nosečnost in bazen
8.8.2006 20:43:58   
metuljčica27
Joj, punce najlepša hvala za vsa ta objasnila in predloge. Res sem vam hvaležna. Po vsej verjetnosti bom tudi jaz uživala v bazenu, vendar s temi tamponi za v vodo.
Če ne pa se bom res ko pravi penzionist cel vikend sprehajala po potkah. Ne bi!!!!!!!!!!user posted image
Še enkrat hvala! In dobrodošel še vsak komentar.
Vam napišem kako bo.user posted image

LP

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nosečnost in bazen
8.8.2006 20:52:47   
Dajanax
Ojla, moram dodat še jaz svojo izkušnjo. G sem vprašala glede bazena, ker naj bi plavanje dobro delo za hrbtenico, ki me boli že od 14 tedna dalje. G mi je plavanje v bazenu zelo odvetoval, kljub uporabi prilagojenim tamponom ki obstajajao na trgu. Problem ni toliko v gljivicah, ki jih lahko stakneš, pač pa v kloru, saj deluje na sluznico zelo agresivno in lahko naredi tudi kaj škode v materičnem vratu.

Malo v hecu mi je marca predlagal da je bolj pametno da grem na morje plavat al pa v Sočo user posted image

Je pa moja prijateljica, ki je pred 4 dnevi rodila popolnoma zdravega fantiča plavala zelo pogosto cel zadnji mesec v bazenu v toplicah. No kakorkoli že, jaz ti predlagam, da raje uživaj v svežem zraku in sprehajanju v lepem zelenem okolju v toplich!

(odgovor članu metuljčica27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nosečnost in bazen
9.8.2006 8:37:43   
Geja
Meni je moja G odsvetovala kopanje v bazenu. V morju pa je priporočljivo user posted image

Geja

(odgovor članu Dajanax)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nosečnost in bazen
9.8.2006 16:04:11   
metka_zone
Tud men je G odsvetovala bazen, ter rekla, da če se hočem kopat v svinjarijiuser posted image , se naj, ampak ni fajn. Za morje je pa rekla, da naj ful plavamuser posted image , ampak da se moram potem dober obrisat, ter kopalke preoblečt. Sej ma kr provuser posted image , morje res ni neki čistuser posted image , je pa še vseen boljš kot tista mlaka....user posted image

(odgovor članu Geja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




"Pazi"
LinLin

Ali ste zanosile kjub "pazenju"?

Da (28%)

Ne (72%)


Število vseh glasov: 266

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!