|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   duda/prstek
22.10.2010 13:21:13   
helenav
Moja skoraj trimesečna punčka, je ugotovila da ima prstek- palček, ki ga ob vsaki priliki pridno cuza. Med dnevom, ga vedno odstranim in ji v usta dam dudo, ki jo tudi lepo sprejme. Ko trdno zaspi, ne potrebuje več ničesar. Se pa zgodi da vmes ponovno parkrat prime palček. ( jaz , če jo takrat vidim, ji dam dudo). Ponoči pa ne vem kolikokrat in kako dolgo ga vleče. Bojim se, da ne bi ta palček postal slaba navada, ki se je lep čas ne bomo rešli.
Nekateri pravijo, da je to samo obdobje in da bo prenehalo.
Punčka je dojena.
Še posebno rada ga vleče, ko je lačna-takrat tudi vem, da je čas za hranjenje.

Vaši nasveti? Izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: duda/prstek
22.10.2010 13:36:17   
Anonimen
jst pa pr moji ne dalm neke panike..če ji paše cuzat jih cuza čene pa ne...sam pr moji je smešn k da palc pa še dva prsta zravn notr heh...al pa samo kazalec in sredinc :D sj to bo vse minilo pa itak jih pr teh mescih začnejo že mal dlesni srbet 

(odgovor članu helenav)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: duda/prstek
22.10.2010 13:48:04   
helenav
Si sigurna da bo minilo? Duda naredi dosti manj škode kot pa prst. Ko bi res vedela, da je to samo obdobje, ne bi skrbelo niti mene.


_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: duda/prstek
22.10.2010 14:00:17   
mini86
če daje več prstov v usta pomoje ni panike..je samo obdobje..
če pa sesa samo palec pa u bitvu je obdobje samo je na tebi a boš pustila da ta obdobje rata navada al ne..vsakič ko vidiš da ga da v usta ji ga dej vn in jo zamoti ali pa dej dudo..nš mislm da je mel dva taka obdobja ampak smo jih uspešno premagali..mislm pa da sam ni sposoben prenehat..razen mogoče v ekstremnih primerih


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: duda/prstek
22.10.2010 14:13:55   
lenca1
Naša je prstek začela cuzat pri 3m in to tako močno, da smo ji ga komaj vn potegnili. Sem bila pa striktna-vsakič, ko sem videla, da cuza prstek sem ji ga potegnila vn in ji ponudila duda. Pri nas bi rekla, da je šlo za neko fazo/obdobje, ki je trajala do cca 5,5m.

Vsakič, ko boš videla, da ima v ustih prstek, ji ga zamenjaj z dudo in se bo odvadila, drugače pa verjamem, da to lahko hitro pride v navado. Naša je sedaj stara 9m in je na prstek HB pozabila pred dopolnjenim 6muser posted image .

(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: duda/prstek
22.10.2010 14:24:17   
Tinky
Sin je začel cuzat palček pri 3 m in ga še zdej pri 2,5 letih. Probali smo na na 1001. način da bi nehal, pa ni blo uspeha. Ni druge kot čakat, da ga mine. HB pa zaenkrat se na zobeh ali čeljusti to ne pozna. Cuza ga predvsem, ko je zaspan.
Ta mlajša bo kmalu stara 3 m in že dva tedna cuza palček. Tudi če ji ga ven potegnem, jo zamotim, ne pomaga, saj v isti sekundi ga spet da v usta.
user posted image

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: duda/prstek
22.10.2010 14:39:22   
helenav
Kaj pa ponoči? Čez dan ji preprečim.
Ker včasih tudi med spanjem, ene dvakrat povleče pa ga ven da, ponoči pa ne vidim  - slišim.


_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: duda/prstek
22.10.2010 14:41:01   
mini86
pomoje ponoč ne sesa

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: duda/prstek
22.10.2010 14:43:45   
Tinky
Moja dva oba ponoči cuzata. Mlajša, ker je lačna, ta starejši pa cuza občasno, če se predrami

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: duda/prstek
22.10.2010 14:57:53   
helenav
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

pomoje ponoč ne sesa


ja, parkrat zvečer grem pogledat in spi brez prsta/dude. POvleče samo pred dojenjem in takrat vleče, tako, da jo v drugo sobo slišim.user posted image


_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: duda/prstek
22.10.2010 15:07:26   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: Tinky

Sin je začel cuzat palček pri 3 m in ga še zdej pri 2,5 letih. Probali smo na na 1001. način da bi nehal, pa ni blo uspeha. Ni druge kot čakat, da ga mine. HB pa zaenkrat se na zobeh ali čeljusti to ne pozna. Cuza ga predvsem, ko je zaspan.
Ta mlajša bo kmalu stara 3 m in že dva tedna cuza palček. Tudi če ji ga ven potegnem, jo zamotim, ne pomaga, saj v isti sekundi ga spet da v usta.
user posted image


naša punca ni imela ne dude ne prsta pa je nekje pri 1 letu ugotovila da bi bilo fajn cuzat prst, prej pa nič, pa smo poskušali marsikaj da bi jo odvadili na koncu pa sem v DM kupila lak, ki se mu reče MAVALA STOP in z tem lahkom smo se v enem tednu odvadili zuzat prst, mogoče pa probaš in kupiš še ta lak, je pa to res tako močen lak in predvsem navgravžen in mi smo ji čist na tanko namazali prst in ko je skušala vlečt prst jo je rajši minilo oz se je odvadila v enem tednu.Za poskusit je nimaš kaj več izgubiti.user posted image

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: duda/prstek
22.10.2010 21:22:30   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: nadka30

IZVIRNO SPOROČILO: Tinky

Sin je začel cuzat palček pri 3 m in ga še zdej pri 2,5 letih. Probali smo na na 1001. način da bi nehal, pa ni blo uspeha. Ni druge kot čakat, da ga mine. HB pa zaenkrat se na zobeh ali čeljusti to ne pozna. Cuza ga predvsem, ko je zaspan.
Ta mlajša bo kmalu stara 3 m in že dva tedna cuza palček. Tudi če ji ga ven potegnem, jo zamotim, ne pomaga, saj v isti sekundi ga spet da v usta.
user posted image


naša punca ni imela ne dude ne prsta pa je nekje pri 1 letu ugotovila da bi bilo fajn cuzat prst, prej pa nič, pa smo poskušali marsikaj da bi jo odvadili na koncu pa sem v DM kupila lak, ki se mu reče MAVALA STOP in z tem lahkom smo se v enem tednu odvadili zuzat prst, mogoče pa probaš in kupiš še ta lak, je pa to res tako močen lak in predvsem navgravžen in mi smo ji čist na tanko namazali prst in ko je skušala vlečt prst jo je rajši minilo oz se je odvadila v enem tednu.Za poskusit je nimaš kaj več izgubiti.user posted image



ma da, te nagravžarije user posted image  tako majhnim otrokom. nič jim ne bo, jaz sem prst sesala do 7. leta pa mi nič ne manjka, prst je normalen, čeljust tudi, možgani pa tudi več ali imanj.

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: duda/prstek
22.10.2010 22:21:50   
anckabancka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

ma da, te nagravžarije user posted image  tako majhnim otrokom. nič jim ne bo, jaz sem prst sesala do 7. leta pa mi nič ne manjka, prst je normalen, čeljust tudi, možgani pa tudi več ali imanj.


Jaz sem tudi vlekla prst do 4. razreda, pa se mi ni nič poznalo na zobeh.
Ga pa vleče tudi moj drugi sin, ki bo kmalu star 4 leta in se mu pošteno pozna na zobkih. Sprednja zgornja sekalca sta precej razmaknjena in potisnjena navzven. Izgleda, da je stanje zob odvisno od tehnike sesanja...
Ga tudi za vse na svetu ne moremo odvaditi. Ne z lakom, ne z obližem, ne z opozarjanjem, celo na dudo smo ga hoteli navaditi, namesto prsta...


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: duda/prstek
22.10.2010 22:45:07   
m_o_i
nas ima dudo samo, da zaspi-potem jo kuj ven flikneuser posted image . sem pa pred dnevi opazla ne en prst, ampak dva (palec in kazalec v ustih) in tisto mocno cmokanje; ko mladi cunek je bil user posted image  prstka si je porinil full globoko v usta...

ker...nemarna mati dva dni ni opazla, da ma soruser posted image  bozcka je srbelo, bolelo (al karkoli pac sor pomeni razen oblog) in valda si je pomagal sam. po kuri z daktarinom je na prstke pozabu user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: duda/prstek
23.10.2010 20:05:33   
tulipancica
Moj partner je star 30 let, pa ga ponoči še vedno "zalotim", ko sesa palec. Njegovi starši pravijo, da je kot dojenček in malček noro sesal palček, so probali vse, da bi ga odvadil...pa ni šlo. No, zdej imam pa moža, ki še vedno sesa palec. Men je zelo hecno, on se pa sploh ne zaveda, ko mu zjutraj omenim. Najin dojenček ima zato dudouser posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: duda/prstek
23.10.2010 20:12:47   
m_o_i
no, ko mislis, da si na RRu ze vse dozivel oz. prebral - pa tole user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu tulipancica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: duda/prstek
23.10.2010 20:25:31   
izgubljena_ovcka
Moj bog, zdaj ste me pa pošteno prestrašili in bom našega dveletnika očitno morala bolj na hard prijet! Še vedno namreč sesa palec pred spanjem in ko je utrujen.  Drugemu sem zato takoj po prihodu domov dala dudo (smo ga lumpa lumpastega dobili že na nuhalni s prstkom v ustih!!! user posted image ). Pa še vedno vleče prst, mulček, če dude ni dovolj hitro na spregled! (pa je 6,5m star)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: duda/prstek
23.10.2010 21:51:54   
Dadi
O tulipancica hudo....user posted image user posted image ...
Naša pupa sesa prst že odkar je pogruntala, da se da roko v usta dat. Stara je šest let, ampak prstek sesa samo preden zaspi...Mi je prav hecna, šolarka pa prstek...Pa kaj hočem, ob vseh možnih prepričevanj in vseh dejanjih smo kar opustili...Enkrat jo bo že minilo. Z zobki pa nima nič težav.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Izraz posvojitev
agnes

Ali se strinjate, da se beseda posvojitev uporablja tako za posvojitev otroka kot za "posvojitev živali"? (prosim, zapišite komentar)

Se zelo strinjam. (27%)

Se strinjam. (20%)

Mi je vseeno. (30%)

Se ne strinjam. (10%)

Se nikakor ne strinjam. (14%)


Število vseh glasov: 271

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!