|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   določanje PDP
2.12.2005 12:52:23   
ela78
Živjo punce, dejte prosim pomagat!
Meni s temi izračuni za PDP ni čist nič jasno. Jest sem imela zadnjo M 10.10, tko da naj bi bila že v 7t/5d, ampak vem da sem zanosila šele po 5.11, ker prej ni bilo moža doma.
Tko da jest računam šele od takrat naprej in sem tako v 4t/6d. Kaj je zdej pravzaprav sploh prav? Prvi pregled imam pa šele 21.12 in bi res rada že prej vedela v katerem tednu dejansko sem.

Upam da nisem preveč zakomplicirala in da mi katera lahko kaj svetuje

lp, elauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: določanje PDP
2.12.2005 13:45:39   
lana38
A si si merila BT? Lahko, da si imela O kasneje. Drugače pa imaš PDP 17.7. Od Kdaj do kdaj pa ga ni bilo. Če bi imela O točno 14 dan ciklusa, si zanosila okrog 24.10.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu ela78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: določanje PDP
2.12.2005 13:45:54   
sarazan
Čas nosečnosti se šteje od prvega dne zadnje menstruacije. Nosečnost traja 40 tednov, čeprav resnično noseča si 38 tednov. Nekje 14 dni po prvem dnevu M je ovulacija, ko naj bi zanosila.
Seveda to velja le teoretično, ker tudi dojenčki so malo kasneje, drugi malo prej rojeni, kot je PDP.
Zato je tudi PDP le okvirni datum - pričakovani datum poroda.
Čas PDP izračunaš tako, da prvemu dnevu zadnje menstruacije prišteješ 7 dni in od tega odšteješ 3 mesece. V tem izračunu je predpostavljeno, da imaš sicer ciklus na 28 dni.

Ko boš imela za seboj nekaj UZ pregledov, bo G glede na velikost ploda malo premikala PDP.

_____________________________

Princeska Sara se je rodila 29.1.2006.
Princeska Maša se je rodila 13.7.2010.

(odgovor članu ela78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: določanje PDP
2.12.2005 14:29:48   
ela78
čao lana!
Pred 1.11 sigurno nisem zanosila, ker je bil mož skoraj 1 mesec od doma. Tko da od 10.10 do 1.11 nisem ničuser posted image .


(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: določanje PDP
2.12.2005 14:36:53   
lana38
Potem pa si imela kasnje O in ne na 14. dan. Saj to je čisto možno. Si že imela kdaj daljši ciklus od 28 dni?

_____________________________

lana38

(odgovor članu ela78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: določanje PDP
2.12.2005 14:50:13   
ela78
čao!
nikoli nisem imela ciklusa na 28 dni. Ko sem končala s kt sem ga imela na 37 ali 36 dni.

Lep sončni pozdrav,
elauser posted image

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: določanje PDP
2.12.2005 15:22:32   
lana38
Če je tako, potem pa si imela O komaj okrog 2.11. Po tem bi imela PDP okrog 26.7.2006. Torej sem še vedno edina avgustovka.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu ela78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: določanje PDP
2.12.2005 15:24:19   
lana38
Pozabila sem ti napisati, da si verjetno že noseča 6 tednov, torej si v 7. tednu. Za en teden je razmika med nama.

_____________________________

lana38

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: določanje PDP
2.12.2005 15:26:35   
XXYY
Živjo!

PDP se računa od zadnje menstruacije. Se pravi, da imaš ti PDP 17.7.2006.
In ker imaš menstruacijo približno od 30 do 38 dni, kot praviš. Si po mojih izračunih imela ovulacijo okrog 27.10. do 5.11. In ker je baje sperma notri v nožnici še približno 3-4 dni, se mi zdi, da si zanosila, glih zadnji dan ovulacije. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu ela78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: določanje PDP
2.12.2005 20:10:05   
bskrle
Mnei ga je vedno po UZ, ker moji podatki o menstruaciji niso mogli nič pomagati (neredni ciklusi).

(odgovor članu ela78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




frizer
piule

Kako pogosto obiskujete frizerja?

1 tedensko (3%)

1mesečno (8%)

1 na 2 meseca (26%)

1 na 3-4 mesece (32%)

1na 6 mesecev in več (25%)

ga ne obiskujem (5%)


Število vseh glasov: 416

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!