|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bronhitis
25.1.2011 8:40:46   
petera
Pozdravljene,
naš 5  mes sta fantek ima bronhitis. In piz...sem jezna na zdravnike. Cel december se mu je cedilo iz nosu, pa kašljal je in smo hodili k zdravniku, pa nič to je le viroza. Prejšnji teden nama je postal apatičen, ni jedel, sploh moči ni imel, in ga je poslala na slikanje pljuč, kljub temu da ni nič slišala ko ga je poslušala, in ker so se močni kašlji nadaljevali, sem ga spet peljala k ped., in najprej me napiz...kaj tu počnem, češ da ne vidim da so zdaj viroze. Si lahko predstavljate, kakšna blesava pediatrinja, in pol ure mi naklada, jaz pa v naročju držim na pol golega otroka, in ko mi je dvignilo pokrovuser posted image sem ji skesala par hudih in nato je šla gledat otroka in ugotovila da ima bronhotis in češ da je to od nepozdravljenih prehladov, češ kje smo hodili?????da popizdiš, sem pa bila v decembru in januarju sigurno 5 x tam. V glavnem katastrofa naše zdravstvo, in katastrofa naši pediatri (seveda obstajajo tudi izjeme, katerih nažalost ne poznam...)
Prosim svetujte kako se še da pozdraviti bronhitis, seveda poleg inhalacij, na katere hodiva.
Hvala lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bronhitis
25.1.2011 9:08:34   
eva1
Čakaj malo zdaj pa ti zadihaj in nehaju udrihati po zdravstvu!
Kot prv, bronhitis je prehlad v prsnem košu, nič drugega, ponavadi ga povzročajo virusi, tako kot obolenja zg . dihal! Do njega je prišlo, ker prehlada niste pozdravili, kot se spodobi(ampak tle ti zdravniki nič ne morejo, zato ni zdravil)...jaz sem mnenja da 95% mamic ne zna pucati nosa s fiziološko(jaz mu ga spucam, da takoj lahko zadiha čez nos brez problema, vse kar je v nosinicah mora iti ven), tako da kot prvo treba se je naučiti pucat nos(dobro je opisano nekje ne natu, še slikico so zraven) in s  tem boš preprečevala "vse" zaplete prehlada(vnetje ušeš, bronhitis...)Tudi je res da nekatere bronhitise povzroča RSV virus in drugi virusi, kateri so bolj trdovratni, ampak vseeno, mislim da pri vam ni šlo za svežo okužbo, ker kot pišeš, se tole že nekaj časa vleče...drugi ukrepi ki se jih izvaja pri prehladu(bronhitisu),(prvo je pucanje nosu, da se sčistijo dihala) dvigjeno vzglavje v postelji, prezračevanje prostorov, fizioterapija prsnega koša(položi ga na trebušček, najbolj da na svoje noge, z obrazom naj gleda v tla, glavo ima nižje kot  rito, in ga tapkaj po prsnem košu(naredi lupinico iz dlani ne imej stegjeno dlan) in tapkaj od sredine hrbra proti glavi..upam, da tazumeš kako) in seveda inhalacije(mi jih ob vsakem prehladu izvajamo doma z FR in se prehlad v parih dneh pozdravi)

Vrjetno se je bronhitis sedaj razvil, tako da ni važno kaolikokrat poprej ste šli tja....kar je pomembno pri bronhitisu, štej vdihe v 1 minuti, ampak ko otrok tredno spi(vsaj kakšno uro mora spat), pazi da otrok ne diha pospešeno, težko, stoka ob vdihu) če opaziš težko dihanje, otrok  izgleda prizadet takoj k zdravniku!

< Sporočilo je popravil eva1 -- 25.1.2011 9:09:36 >

(odgovor članu petera)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bronhitis
25.1.2011 9:11:55   
Precious
user posted image petera jaz sploh ne vidim težave user posted image  Jeziš se ,ker  je pač iz prehlada " nastal" bronhitis .  Nobeden zdravnik ti tukaj ne more pomagati,kot ti sama. Z toplimi obkladki na prsni koš,položajno drenažo,otrok bi moral veliko piti,izpiranje noska z fiziološko in operilom P,parne inhalacije itd.
ne pa da se jeziš na zdravnike,ki ti ni nič kriv. Ti greš  lahko danes k zdravniku čez 2 dni pa otroku rata bronhitis.

najlažje je vse strest na zdravnike. Če delaš vse kar je treba  je malo možnosti za nastanek bronhitisa. Pa kupi inhalator

< Sporočilo je popravil Precious -- 25.1.2011 9:12:36 >

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bronhitis
25.1.2011 10:32:04   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

user posted image petera jaz sploh ne vidim težave user posted image  Jeziš se ,ker  je pač iz prehlada " nastal" bronhitis .  Nobeden zdravnik ti tukaj ne more pomagati,kot ti sama. Z toplimi obkladki na prsni koš,položajno drenažo,otrok bi moral veliko piti,izpiranje noska z fiziološko in operilom P,parne inhalacije itd.
ne pa da se jeziš na zdravnike,ki ti ni nič kriv. Ti greš  lahko danes k zdravniku čez 2 dni pa otroku rata bronhitis.

najlažje je vse strest na zdravnike. Če delaš vse kar je treba  je malo možnosti za nastanek bronhitisa. Pa kupi inhalator


Tako je.
Pri nas se je ravno to zgodilo pri hčerinih 9tih tednih, da je čez dva dni, ko sva bili pri P dobila bronhitis in sva šli v bolnico.

Obvezno kupi inhalator.


(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bronhitis
25.1.2011 13:30:50   
Najaa
Bronhitis se razvije na hitro, ni od prejšnjih prehladov. Moja skoraj 2-letnica ga je fasala v roku dveh ur. Res da je bila malo prehlajena, no iz noska ji je teklo, na enkrat pa je začela zelo kašljat in težko dihat. 

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bronhitis
25.1.2011 13:34:16   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Bronhitis se razvije na hitro, ni od prejšnjih prehladov. Moja skoraj 2-letnica ga je fasala v roku dveh ur. Res da je bila malo prehlajena, no iz noska ji je teklo, na enkrat pa je začela zelo kašljat in težko dihat. 


Ja lahko gre za hitri potek sploh kadar je povzročitelj RSV virus,ali pa za zaplet pri doglotrajnem prehladu, ko se prehlad iz zg. dihal prestavi na spodnja dihala...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bronhitis
25.1.2011 20:46:27   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Čakaj malo zdaj pa ti zadihaj in nehaju udrihati po zdravstvu!
Kot prv, bronhitis je prehlad v prsnem košu, nič drugega, ponavadi ga povzročajo virusi, tako kot obolenja zg . dihal! Do njega je prišlo, ker prehlada niste pozdravili, kot se spodobi(ampak tle ti zdravniki nič ne morejo, zato ni zdravil)...jaz sem mnenja da 95% mamic ne zna pucati nosa s fiziološko(jaz mu ga spucam, da takoj lahko zadiha čez nos brez problema, vse kar je v nosinicah mora iti ven), tako da kot prvo treba se je naučiti pucat nos(dobro je opisano nekje ne natu, še slikico so zraven) in s  tem boš preprečevala "vse" zaplete prehlada(vnetje ušeš, bronhitis...)Tudi je res da nekatere bronhitise povzroča RSV virus in drugi virusi, kateri so bolj trdovratni, ampak vseeno, mislim da pri vam ni šlo za svežo okužbo, ker kot pišeš, se tole že nekaj časa vleče...drugi ukrepi ki se jih izvaja pri prehladu(bronhitisu),(prvo je pucanje nosu, da se sčistijo dihala) dvigjeno vzglavje v postelji, prezračevanje prostorov, fizioterapija prsnega koša(položi ga na trebušček, najbolj da na svoje noge, z obrazom naj gleda v tla, glavo ima nižje kot  rito, in ga tapkaj po prsnem košu(naredi lupinico iz dlani ne imej stegjeno dlan) in tapkaj od sredine hrbra proti glavi..upam, da tazumeš kako) in seveda inhalacije(mi jih ob vsakem prehladu izvajamo doma z FR in se prehlad v parih dneh pozdravi)

Vrjetno se je bronhitis sedaj razvil, tako da ni važno kaolikokrat poprej ste šli tja....kar je pomembno pri bronhitisu, štej vdihe v 1 minuti, ampak ko otrok tredno spi(vsaj kakšno uro mora spat), pazi da otrok ne diha pospešeno, težko, stoka ob vdihu) če opaziš težko dihanje, otrok  izgleda prizadet takoj k zdravniku!


podpis!!!!!

nos nos in še 1x nos.a kljub temu gre včasih naprej in nič ne moreš.ker ga povzrčajo virusi zdravila ni.
veliko tekočine,inhalacije fiziološke na masko tudi v kopalnico se zaprite vsaj 5x na dan stoči vodo in naj bo v sopari.pred tem mz fino spucaj nos-ne z brizgo ampak ponucaj vsaj 1 dcl fiziološke na 1x čiščenju.sory kruto a pomaga.pa kapljice operil v nos 3x na dan vsaj 5 dni.
naj bolj malo je(terapija na PK je da otroka ki je hospitalizeran dajo na infuzijo-če je res težko govorim)in pač nič ne je samo pije.ob tem imajo pljuča večji volumen in se hitreje sčistijo.
dajaj večkrat po malem.


mi smo imeli bronhiolitis,še hušče pr 9 mesečniku.se naučiš.veliko vlage,pitja,ne met toplo v spalnici,zrači stanovanje.mi smo dihali 55 na minuto,....halo sem se sprašvala a nismo šli na srečo nikamor.smo se doma zlizali,saj je imel saturacijo okoli 95.pod 92 pa greš na PK.
je pa grozno videt otroka ki težko diha,ob tem bruhajo-naravni obrambni mehanizem da se pljuča bolj razširijo,zato ponavljam ne pretiravat s hrano-dojenjem.
traja lahko tudi do 3 tedne in več.

zdravstvo pa: kokr se sam znajdeš danes povsod,tako potem je.bodi tečna a ne pričakuj preveč.meni je tale rtg pljuč min pr bronhitisu,ker se itak nič ne vidi.

no pa pocajtajte se.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




koliko ste stari? :)
marjetica23



do 20 (7%)

20-25 (17%)

25-30 (29%)

30-35 (30%)

35-40 (9%)

več kot 40 (7%)


Število vseh glasov: 377

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!