|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedeži za naša drobižka
24.12.2007 11:34:53   
Pikca
kombiniram in kombiniram, pa sem se odločila še vas vprašat za nasvet, kako skombinirat, da bo najbolje za oba otroka, predvsem glede varnosti.

situacija ja taka:
-tavelika je stara 3 leta in ima 11 kg. zanjo imamo trenutno 9-18Maxi-cosija doma in enakega pri babici. sedež ji je še dovolj velik, mislim, da še za kakšno leto.
-tamal je star skoraj 9 mes, ima 7 kg in ne mara bit v lupinici (dretje), pa tudi precej tesno je, ko je v kombinjezonu in razmišljamo o menjavi. od marca naprej bomo rabili še en sedež pri babici (bo čuvala tamalega in šla tavelko iskat v vrtec-z avtom)

zdaj pa ne vem... ali za tamalega kupit nov sedež in katerega(v 9-18 se ga še ne upam datuser posted image ) ali še malo zdržat in potem tavelko prestavit v večjega, in v katerega (v 15-36 se je še ne upam datuser posted image ) ali kar za oba nova sedeža (katerauser posted image ) in stara maxi cosi-ja v babičin avtouser posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedeži za naša drobižka
24.12.2007 12:40:31   
Petraa
Pa kupi rabljenega za tamalega

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedeži za naša drobižka
24.12.2007 13:04:51   
tiat
Moje mnenje. Tavelko prestavi v sedež od 18-35kg. Mi smo našo prestavli tja že sedaj, pa se zelo rada vozi, veliko raje kot prej, imamo Romerja. Mislim da je pri 3 letih že dovolj velika za tak sedež.
Malega pa v njen sedež od 9-18 kg. Mislim, da tu ni nobenega problema, veliko bolj udobno mu bo kot pa v lupinice. Mi smo uporabljali lupinico samo do 6 meseca.

Lp

_____________________________

TO JE TO

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedeži za naša drobižka
24.12.2007 13:10:30   
Strawberrie Cherrie
Pikica, kaj pa če kupiš za tastarejšo avtosedež od 9 do 35kg? Recimo Recaro ima takšne...user posted image
Ker pri 11kg je jaz res ne bi dajala v večji avtosedež.
http://www.recaro.si/rec.htm

(odgovor članu tiat)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedeži za naša drobižka
24.12.2007 13:15:03   
Petraa
se strinjam. naš ima že 15 kg pa še vedno sedi v istem avtosedežu,se ne bi upala prej dati

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedeži za naša drobižka
24.12.2007 14:11:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

se strinjam. naš ima že 15 kg pa še vedno sedi v istem avtosedežu,se ne bi upala prej dati


naš ima tudi 15,5 kil, ampak je po višini prerastel sedež 9-18 in je zato v tistem od 15-36.

Sploh otrok pri 7 meseceih je komot že lahko v sedežu 9-18, zakaj neuser posted image

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedeži za naša drobižka
24.12.2007 14:12:25   
Strawberrie Cherrie
Ja,če po višini prerastejo avtosedež potem je res nujno, da grejo v večjega....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedeži za naša drobižka
24.12.2007 14:34:53   
Pikca
Sploh otrok pri 7 meseceih je komot že lahko v sedežu 9-18, zakaj ne
ker ima šele 7 kg naj bi jih imel pa 9user posted image . pa še to sem brala, da naj bi bil otrok čimdlje v nasprotni smeri vožnje, zato sem razmišljala, če bi kupila tistega concorda, ki je lahko tudi obratno obrnjenuser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedeži za naša drobižka
28.12.2007 22:12:09   
najci
IZVIRNO SPOROČILO: Pikca

Sploh otrok pri 7 meseceih je komot že lahko v sedežu 9-18, zakaj ne
ker ima šele 7 kg naj bi jih imel pa 9user posted image . pa še to sem brala, da naj bi bil otrok čimdlje v nasprotni smeri vožnje, zato sem razmišljala, če bi kupila tistega concorda, ki je lahko tudi obratno obrnjenuser posted image


Pametno razmišljanje, otrok pri 7kg je še bistveno premajhen za vozit v smeri vožnje. Če katera mamica ne verjame naj da na glavo 10kg čelado, se vsede na sovozniški sedež in prosi partnerja, naj pri 10 km/h močno zavre, pa bo hitro spremenila mišljenje. Otroška glavica namreč predstavlja okol četrtine teže telesa in je njihov vrat še zelo dolgo ni sposoben kontrolirati pri hitrih sunkih, zato je nujna vožnja v obratno smer vožnje, da se sila ob trku/zaviranju prenese na celoten hrbet.

Drugače pa se mi zdi zelo čudno, da bi bila lupinica že premajhna, saj so normirane do 13kg. Naša ima npr. pri 76cm okoli 8,5kg, pa ima še povsod dovolj prostora(lupinica Maxi Cosi). Imaš mogoče v njej še vedno nastavek za novorojenčka? V nasprotnem primeru pa jo manj obleci, mi jo vedno oblečemo kot za notri in jo le pokrijemo z dekico ali bundo, tako da jo lahko odkrijemo, ko se avto ogreje. V navodilih sedežev tako ali tako piše, da zaradi varnosti otrok ne sem biti preveč oblečen, ker potem pas ne prime dovolj.

Punce, ki otroke pri 11kg pošiljate v sedeže nad 15kg (in pri 7kg v sedeže nad 9kg)user posted image :
Če vas že varnost vaših otrok ne zanima vsaj drugim ne priporočajte tovrstnih neumnosti!!

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedeži za naša drobižka
28.12.2007 22:16:38   
Anuška79
IZVIRNO SPOROČILO: najci

IZVIRNO SPOROČILO: Pikca

Sploh otrok pri 7 meseceih je komot že lahko v sedežu 9-18, zakaj ne
ker ima šele 7 kg naj bi jih imel pa 9user posted image . pa še to sem brala, da naj bi bil otrok čimdlje v nasprotni smeri vožnje, zato sem razmišljala, če bi kupila tistega concorda, ki je lahko tudi obratno obrnjenuser posted image


Pametno razmišljanje, otrok pri 7kg je še bistveno premajhen za vozit v smeri vožnje. Če katera mamica ne verjame naj da na glavo 10kg čelado, se vsede na sovozniški sedež in prosi partnerja, naj pri 10 km/h močno zavre, pa bo hitro spremenila mišljenje. Otroška glavica namreč predstavlja okol četrtine teže telesa in je njihov vrat še zelo dolgo ni sposoben kontrolirati pri hitrih sunkih, zato je nujna vožnja v obratno smer vožnje, da se sila ob trku/zaviranju prenese na celoten hrbet.

Drugače pa se mi zdi zelo čudno, da bi bila lupinica že premajhna, saj so normirane do 13kg. Naša ima npr. pri 76cm okoli 8,5kg, pa ima še povsod dovolj prostora(lupinica Maxi Cosi). Imaš mogoče v njej še vedno nastavek za novorojenčka? V nasprotnem primeru pa jo manj obleci, mi jo vedno oblečemo kot za notri in jo le pokrijemo z dekico ali bundo, tako da jo lahko odkrijemo, ko se avto ogreje. V navodilih sedežev tako ali tako piše, da zaradi varnosti otrok ne sem biti preveč oblečen, ker potem pas ne prime dovolj.

Punce, ki otroke pri 11kg pošiljate v sedeže nad 15kg (in pri 7kg v sedeže nad 9kg)user posted image :
Če vas že varnost vaših otrok ne zanima vsaj drugim ne priporočajte tovrstnih neumnosti!!


Točno tako sem tudi jaz razmišljala.

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedeži za naša drobižka
28.12.2007 23:31:57   
Pikca
V navodilih sedežev tako ali tako piše, da zaradi varnosti otrok ne sem biti preveč oblečen, ker potem pas ne prime dovolj.
a res, tega pa nisem vedela, jaz ga oblečem v bundo oz. kombinjezon - večinoma se vozimo na krajše razdalje in se avto ne segreje... imamo pa roemerja, ki je malo ožji.

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedeži za naša drobižka
2.1.2008 14:28:20   
dskubin
Isti problem je bil pri nas. Zato smo Dražu kupli 9-36, tamala pa bo dobila njegovega 9-18.

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedeži za naša drobižka
2.1.2008 19:55:21   
Pikca
Zato smo Dražu kupli 9-36
Dskubin, katerega ste vzeli (saj si že pisala o tem, pa se ne spomnem)?

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Izbor TOP popoldanskih dejavnosti za otroke
Katera dejavnost bo najbolj ustrezala vašemu otroku, da bo lahko preživel popoldneve na zabaven, poučen in aktiven način...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?