|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   anti baby tabletka
19.6.2011 15:34:49   
sakuL
zdravo.

ali se dobi tista tabletka (ko po sexu nisi 100%, da ni ušlo kaj notri) v lekarni, ali jo dobiš samo pri osebni ginekologiji....?

Koliko časa po sexu jo moraš najkasneje vzeti/pojeti, da je zihr in kako se tej tabletki reče.

Hvala vam za pomoč.


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: anti baby tabletka
19.6.2011 15:40:05   
ronja
Reče se "postkoitalna kontracepcija", dobiš jo pri g., včasih se jo je dobilo tudi na urgenci (ne bojo te pa ravno veseli). Ti jo pa lahko os. g. napiše "za vsak slučaj", vsaj meni jo je, ko sem jo prosila, ker sva pač imela kondome in sem si želela imet backup, če bi kdaj kak počil. Sem vedno vzela tudi s seboj na morje, recimo in mi je enkrat tudi prav prišla. (mi je bilo pa noro slabo potem, večina pa nima problemov).
Vzet jo moraš najprej 2 tabletki čim prej po odnosu in potem še dve čez 12 ur (in ne smeš bruhat vmes, kar je bil meni daaaaleč najtežji del - če bruhaš, moraš takoj vzet še 2 in potem spet čez 12 ur dve). Najkasneje jo lahko vzameš 72 ur po odnosu, da še deluje, daljši ko je čas, manjša je verjetnost, da bo prijela.
Za naprej pa: če si še ne želiš otroka: kondomi so zakon!


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: anti baby tabletka
19.6.2011 15:42:21   
Felicita
mislim, da se zadeva zdej dobi tudi v lekarnah, nisem pa prepričana. skrajna meja je pa 72 ur.

o lej, kaj stric google ve: http://www.jutranja-tabletka.si/


< Sporočilo je popravil Felicita -- 19.6.2011 15:43:33 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: anti baby tabletka
19.6.2011 16:00:18   
sakuL
o super, hvala vama :)user posted image

vem da google vse ve...nisem niti vedla kako google-ja prašat user posted image user posted image



_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: anti baby tabletka
19.6.2011 19:07:06   
razglednica
v roku 72 ur moraš vzeti tabletku, kupiš v lekarniuser posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: anti baby tabletka
19.6.2011 20:20:49   
Peppa
Imenuje se Nor Levo (1,5 mg, proizvajalec HRAPharma). Dobi se v lekarni. Cena 14 €. V škatli je 1 tableta, vzameš jo lahko do največ 72 ur po odnosu.

Kupila sem jo ta ponedeljek!

_____________________________

Kdor vpraša, je neumen tisti trenutek, kdor ne vpraša, je neumen celo življenje.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


"Bolje je vladati v peklu kot služiti v nebesih. "


(odgovor članu razglednica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: anti baby tabletka
20.6.2011 1:51:24   
Getreal
Uf se je pa podražila!
Jaz sem jo kupila 3 leta nazaj in je stala 10€. Pa tudi 2 tableti so ble, če me spomin ne vara. No, že takrat pa si jo lahko brez recepta kupil v lekarni.

< Sporočilo je popravil Getreal -- 20.6.2011 1:52:34 >

(odgovor članu Peppa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: anti baby tabletka
20.6.2011 8:36:34   
sakuL
Imenuje se Nor Levo (1,5 mg, proizvajalec HRAPharma). Dobi se v lekarni. Cena 14 €. V škatli je 1 tableta, vzameš jo lahko do največ 72 ur po odnosu.

Kupila sem jo ta ponedeljek!


user posted image kupila danes, hvala vam. Ja ena tabletka, 14 EUR.


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: anti baby tabletka
20.6.2011 10:57:39   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

Imenuje se Nor Levo (1,5 mg, proizvajalec HRAPharma). Dobi se v lekarni. Cena 14 €. V škatli je 1 tableta, vzameš jo lahko do največ 72 ur po odnosu.

Kupila sem jo ta ponedeljek!


user posted image kupila danes, hvala vam. Ja ena tabletka, 14 EUR.


To se pravi poješ samo eno ali kako?
Ker jaz imam nekako tako kot Ronja, ne jem KT ampak kondomi in je bilo tako da si pojedel dve. Kakor se spomnim je pa bilo tudi meni blazno slabo, res katastrofa.


(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: anti baby tabletka
20.6.2011 11:00:06   
sakuL
ja notri je samo ena tabletka, poješ eno in ne smeš bruhati, te opozori v lekarni, če bruhaš v roku treh urah použitju, moraš priti po novo tabletko.

Sem imela smolo s kondomom...user posted image

Punce
zanima me še... ali pri ginekologinji dobiš kakšen tak preventivni tablet, ali so sami tile za kupit?


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: anti baby tabletka
20.6.2011 11:00:25   
sakuL
ja notri je samo ena tabletka, poješ eno in ne smeš bruhati, te opozori v lekarni, če bruhaš v roku treh urah použitju, moraš priti po novo tabletko.

Sem imela smolo s kondomom...

Punce
zanima me še... ali pri ginekologinji dobiš kakšen tak preventivni tablet, ali so sami tile za kupit?

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: anti baby tabletka
20.6.2011 12:08:34   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

Punce
zanima me še... ali pri ginekologinji dobiš kakšen tak preventivni tablet, ali so sami tile za kupit?



Meni se je to zgodilo lani pred poletjem in niti nisem vedela, da jo lahko kupiš v lekarni. Tako,da sem zjutraj drvela do ginekologinje in mi je sestra pač odrezala tablico z 4 tabletkami in 2 takoj 2 čez 12 ur in ne smeš bruhati. Takrat sem še vprašala koliko stane, da plačam pa je rekla sestra da nič samo kartico sem dala.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: anti baby tabletka
20.6.2011 12:09:43   
hedviga
Hmmm, pred miljaužnt leti so dajali Stediril D, kot "jutranjo tabletko". Se pa ne spomnim (je res dve dekadi nazaj user posted image  ) a dve al štiri al kolk.

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: anti baby tabletka
20.6.2011 14:08:20   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

Sem imela smolo s kondomom...




Pa še z nepravim dedcem verjetnouser posted image
Oprosti če drezam v osje gnezdo, ampak se te spomnim, kako si si želela otroka..

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: anti baby tabletka
20.6.2011 15:46:44   
ronja
pač odrezala tablico z 4 tabletkami in 2 takoj 2 čez 12 ur in ne smeš bruhati.

Isto je bilo pri meni in tudi ni nič stalo, samo sem očitno res za časomuser posted image - saj sem nekaj videla v časopisih pred časom, da zdaj bo pa tudi  v lekarni, samo nisem bila ziher. Verjetno pa g. še vedno dajejo isto in tisto je zastonj, za te, "tafensi", kjer je samo ena tableta, je pa treba plačat - včasih so namreč res dajali ene navadne kontracepcijske tablete in si pač vzela 2 takoj in 2 čez 12 ur - verjetno je bil res Stediril D, sem ime zbrisala iz spomina (namenoma, ker mi je bilo tako svinjsko slabo - tako kot kadar sem bila nosečauser posted image ).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: anti baby tabletka
20.6.2011 15:48:55   
ronja
Pa še z nepravim dedcem verjetno

Ma, ni nujno -  samo pač zdaj še ne ve, a je pravi ali ne, ker sta pač malo časa skup... Sama sem tudi vzela to tabletko s "pravim" dedcem, s katerim sva potem imela otroke, ko sva se za to odločilauser posted image . Samo po 2 mesecih pač še ne veš, kaj dosti več pa mislim, da sakul ni s svojim novim dečkom.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: anti baby tabletka
21.6.2011 10:21:55   
sakuL
posh, ronja:  jeje pravi desc user posted image user posted image user posted image ampak, ne bova takoj začela na otrocih, je potrebno malo časa, da se bolje spoznava, da skupaj zaživiva in tako. Drugače pa se mam fletn user posted image user posted image user posted image user posted image

obojestranksa odločitev je taka; ja rada bi imela družino, ampak ne takoj po 1 mesecuuser posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: anti baby tabletka
21.6.2011 10:48:24   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

posh, ronja:  jeje pravi desc user posted image user posted image user posted image ampak, ne bova takoj začela na otrocih, je potrebno malo časa, da se bolje spoznava, da skupaj zaživiva in tako. Drugače pa se mam fletn user posted image user posted image user posted image user posted image

obojestranksa odločitev je taka; ja rada bi imela družino, ampak ne takoj po 1 mesecuuser posted image






Razumljivo. Uživajta v sveži ljubezniuser posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?