|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 8:16:24   
Mala_princeska
http://24ur.com/novice/slovenija/vzrok-zastrupitve-je-vedno-cloveski-faktor.html

Še v vrtcu otročki niso varni.user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za vse, ki so zboleli.







_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 8:18:46   
Anonimen
Hvalabogu,da ni bilo hujšega.

(odgovor članu Mala_princeska)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 8:49:53   
špelin@
"je kuharica storila napako, saj hrane (haše omako) ni primerno shranila."

??? Porkaduš, to, da je treba predpripravljeno hrano - omake ipd. hitro ohladiti, hraniti v hladilniku (za dlje časa v zamrzovalniku) in potem temeljito pregreti, mora vedeti vsaka gospodinja, kako lahko tako osnovno napako zagreši poklicna kuharica?

Glavno, da ni hujšega...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 8:53:57   
Freycha
si sicer ne želim, da bi pri nas kuharica naredila tako napako, samo po drugi strani se tak neljub dogodek lahko zgodi, nažalost user posted image  kako pravijo: kdor ne dela, ta ne greši... al nekaj takega....

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 9:17:54   
botrca
Toliko o tem kaj in kako zdravo jejo naši otroci v vrtcih...haše omaka je v konzervi aliuser posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 9:22:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Toliko o tem kaj in kako zdravo jejo naši otroci v vrtcih...haše omaka je v konzervi aliuser posted image


Kaj a mislite ,da tam delajo omake sproti in pire krompir?Pa ja konzerve pire v prahu....

(odgovor članu botrca)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 9:47:51   
ksenija12
Mene pa zanima, ali lahko starši tožijo vrtec zaradi takšnega dogodka?

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 9:48:59   
TONČI.
IZVIRNO SPOROČILO: Florina

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Toliko o tem kaj in kako zdravo jejo naši otroci v vrtcih...haše omaka je v konzervi aliuser posted image


Kaj a mislite ,da tam delajo omake sproti in pire krompir?Pa ja konzerve pire v prahu....




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Da me ne pobere od smeha.
Ja nekatere lahko. Pr nas pa ne. Gre lepo vsakič znova  50 kg krompirja skozi cel proces. Omake se delajo sproti. .... Ob 8-ih zjutraj nam  dostavijo živila, ob 12-ih se postreže otroku.

Kdor ne dela v kuhinji si tega sploh ne more predstavljati.

Sedaj je itak vsega kuharica kriva. Me pa prav zanima, če imajo v te kuhinji hladilno omaro, kjer lahko živila takoj ohladiš. In vem da je nimajo, ker je niker nimajo. Ker je predraga in šola je ne kupi.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 9:50:22   
TONČI.
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

Mene pa zanima, ali lahko starši tožijo vrtec zaradi takšnega dogodka?


ja lahko. In to bo fest tožba. Glede kuharice in šole. Samo, če kuharica vodi haacap tako kot je treba bo tožba bolj na šoli.

Drgač pa starši tožijo vse mogoče. Se otroka med seboj stepeta in je že tožba. Glupo....





< Sporočilo je popravil TONČI. -- 8.7.2009 9:52:43 >

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 9:52:55   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

IZVIRNO SPOROČILO: Florina

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Toliko o tem kaj in kako zdravo jejo naši otroci v vrtcih...haše omaka je v konzervi aliuser posted image


Kaj a mislite ,da tam delajo omake sproti in pire krompir?Pa ja konzerve pire v prahu....




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Da me ne pobere od smeha.
Ja nekatere lahko. Pr nas pa ne. Gre lepo vsakič znova  50 kg krompirja skozi cel proces. Omake se delajo sproti. .... Ob 8-ih zjutraj nam  dostavijo živila, ob 12-ih se postreže otroku.

Kdor ne dela v kuhinji si tega sploh ne more predstavljati.

Sedaj je itak vsega kuharica kriva. Me pa prav zanima, če imajo v te kuhinji hladilno omaro, kjer lahko živila takoj ohladiš. In vem da je nimajo, ker je niker nimajo. Ker je predraga in šola je ne kupi.




No, vidiš, tega pa nisem vedela user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 9:54:38   
Tjašy
Tudi to se zgodi,žal.user posted image

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 9:55:15   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

Mene pa zanima, ali lahko starši tožijo vrtec zaradi takšnega dogodka?


kolk je meni to žalostno.... starši bi že za vsak drek tožili vrtec in šolo...... user posted image

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:00:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

IZVIRNO SPOROČILO: Florina

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Toliko o tem kaj in kako zdravo jejo naši otroci v vrtcih...haše omaka je v konzervi aliuser posted image


Kaj a mislite ,da tam delajo omake sproti in pire krompir?Pa ja konzerve pire v prahu....




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Da me ne pobere od smeha.
Ja nekatere lahko. Pr nas pa ne. Gre lepo vsakič znova  50 kg krompirja skozi cel proces. Omake se delajo sproti. .... Ob 8-ih zjutraj nam  dostavijo živila, ob 12-ih se postreže otroku.

Kdor ne dela v kuhinji si tega sploh ne more predstavljati.

Sedaj je itak vsega kuharica kriva. Me pa prav zanima, če imajo v te kuhinji hladilno omaro, kjer lahko živila takoj ohladiš. In vem da je nimajo, ker je niker nimajo. Ker je predraga in šola je ne kupi.





doma se nam pa nikoli nič ne pokvari, kajne? user posted image

(odgovor članu TONČI.)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:00:24   
ksenija12
Brez zamere uporabnica Freycha, ampak da se ti otrok zastrupi!! v vrtcu pač ni 'vsak drek' kot ti praviš...in če mene vprašaš, starši vse premalo zahtevajo visoko kakovost varstva v vrtcu, ki bi ga pa tako ali tako morala omogočiti država...kuharice, vzgojiteljice samo opravljajo svoje delo v včasih res nemogočih pogojih in na koncu so na žalost tiste, ki nastradajo, ker je vzrok težav v samem sistemu.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:02:12   
higuys
sem slabo spala, pa ne bom komentirala....

Mogoče , če me boste lepo prosile user posted image

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:03:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

Brez zamere uporabnica Freycha, ampak da se ti otrok zastrupi!! v vrtcu pač ni 'vsak drek' kot ti praviš...in če mene vprašaš, starši vse premalo zahtevajo visoko kakovost varstva v vrtcu, ki bi ga pa tako ali tako morala omogočiti država...kuharice, vzgojiteljice samo opravljajo svoje delo v včasih res nemogočih pogojih in na koncu so na žalost tiste, ki nastradajo, ker je vzrok težav v samem sistemu.


pri nabavi hrane morajo iti preko javnega razpisa, kjer se upošteva le najnižja ponudba in ne kvaliteta. tako pride noter kot dobavitelj veletrgovec kot npr. mercator in ta potem dostavlja samo šodr. nek kmet, ki pa bi dejansko lahko dostavil kvalitetno robo, pa ne pride zraven.
to ti je kvaliteta.

(odgovor članu ksenija12)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:03:52   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
sem slabo spala, pa ne bom komentirala....

Mogoče , če me boste lepo prosile user posted image
Takoj komentiraj, če ne te bom tožila.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:09:29   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

Brez zamere uporabnica Freycha, ampak da se ti otrok zastrupi!! v vrtcu pač ni 'vsak drek' kot ti praviš...in če mene vprašaš, starši vse premalo zahtevajo visoko kakovost varstva v vrtcu, ki bi ga pa tako ali tako morala omogočiti država...kuharice, vzgojiteljice samo opravljajo svoje delo v včasih res nemogočih pogojih in na koncu so na žalost tiste, ki nastradajo, ker je vzrok težav v samem sistemu.


ja ja, se strinjam s tem. Samo nažalost razmišljaš zelo omejeno in enostransko. če ti tožiš vrtec in seveda tožbo dobiš, bo imel vrtec še manj sredstev za izvajanje kvalitetnega varstva tvojega lastnega otroka. Če že danes nimajo za skrinjo, kjer se na hitro ohlaja hrana, po tvoji tožbi ne bodo še za nov frizer imeli.

kaj potem res hočeš imeti otroka v takem vrtcu? za kaj? za to, da imaš ti eno fajn cifro na TRR-ju, pa jo zapraviš, pa se ti zraven smeji, otrok je imel pa en dan prebavne motnje. Raje pomisli na to, da boš še sama pomagala vrtcu, da ne bo več prihajalo do takih napak, ne pa obratno....

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:11:33   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: higuys
sem slabo spala, pa ne bom komentirala....

Mogoče , če me boste lepo prosile user posted image
Takoj komentiraj, če ne te bom tožila.



Matr, sem lahka user posted image

No, tako, mati je delala v vrtčevski in šolski kuhinji. Tako, da ne boste rekle , da so informacije od vaške radodajke. Skratka, tiste , ki mislite, da za vaše sončke se zjutraj kravica pomolze, pa zelenjava sveža nabere pa olupi, pa solata ščisti, pa mesek nareže...se kar lepo motite. Hrana prihaja napol pripravljena, solata ščiščena , oprana (od kje le user posted image ), pire v škatlah...

In najbolj mi je zaman to, da se najprej pobijete za mesto v vrtcu ( vodilo : otrok ja mora biti sociliziran, jebeš ti to , če ga malo zdravje drma) in potem , ko so enkrat v vrtcu pa se mu ne sme niti lasek skrivit. Mater, no. Saj ste hotele (hočete, želite ) da je v skupini, to, da se občasno zastrupi, potolče, zgrize , spraska je vaša odločitev. Če se tega ne more prenest in bi se za vsak drek, ja drek , tožilo imejte svoje male misice in prestolonaslednike lepo doma.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:11:38   
Freycha
pa še to. Vsi bi imeli visoko kakovost, pa večina današnjih staršev fura navidezno samohranilstvo.

Midva z mojim sva v sedmem razredu in plačujeva 276€ jaslic. To ni mali denar.... pa vem, da če bi zbirali denar za novo hladilno skrinjo bi definitivno prispevala, ker s tem svojemu otroku olajšaš bivanje v vrtcu in se zmanjšuje možnost takih napak......

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:15:04   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: higuys


In najbolj mi je zaman to, da se najprej pobijete za mesto v vrtcu ( vodilo : otrok ja mora biti sociliziran, jebeš ti to , če ga malo zdravje drma) in potem , ko so enkrat v vrtcu pa se mu ne sme niti lasek skrivit. Mater, no. Saj ste hotele (hočete, želite ) da je v skupini, to, da se občasno zastrupi, potolče, zgrize , spraska je vaša odločitev. Če se tega ne more prenest in bi se za vsak drek, ja drek , tožilo imejte svoje male misice in prestolonaslednike lepo doma.


točno to... tega tudi jaz ne razumem.

naša je prišla domov že potolčena, popraskana (februarja jo je punčka popraskala tik pod očesom, še danes se ji pozna), pogrižena, bolna, itd... pa mi ni enkrat prišlo na misel, da bi koga krivila za kaj. Sama sem se odločila za vrtec, zavedala sem se, kaj to pomeni in to tudi sprejmem.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:15:41   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Florina

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Toliko o tem kaj in kako zdravo jejo naši otroci v vrtcih...haše omaka je v konzervi aliuser posted image


Kaj a mislite ,da tam delajo omake sproti in pire krompir?Pa ja konzerve pire v prahu....



Kolegica je kuharica v vrtcu in ja, vse se kuha sproti, omaka ni iz pločevink, krompir se lupi in kuha ... No, vsaj pri nas je tako.

< Sporočilo je popravil lukec -- 8.7.2009 10:28:08 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:18:32   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Florina

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Toliko o tem kaj in kako zdravo jejo naši otroci v vrtcih...haše omaka je v konzervi aliuser posted image


Kaj a mislite ,da tam delajo omake sproti in pire krompir?Pa ja konzerve pire v prahu....



vsaj za jaslice vem, da se tako ne dela, ker imajo stroga pravila kar se konzervansov tiče in te "umetne" hrane.

Sicer pa, doma ti nikoli ne uporabiš konzerve, zmrznjene zelenjave ali pireja iz vrečke?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:26:09   
TONČI.


Skratka, tiste , ki mislite, da za vaše sončke se zjutraj kravica pomolze, pa zelenjava sveža nabere pa olupi, pa solata ščisti, pa mesek nareže...se kar lepo motite. Hrana prihaja napol pripravljena, solata ščiščena , oprana (od kje le user posted image ), pire v škatlah...



Pri nas ne. In delamo kosilo za 300 otrok. Pr nas pride vse isti dan in isti dan gre ven. In vse se kuha. Dobimo meso in sami naredimo omako,....

Je pa res, da so javni razpisi in ti so v ****u. Kaj nam vse hočjo podturituser posted image user posted image




(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zastrupitev v vrtcu
8.7.2009 10:26:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: Florina

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Toliko o tem kaj in kako zdravo jejo naši otroci v vrtcih...haše omaka je v konzervi aliuser posted image


Kaj a mislite ,da tam delajo omake sproti in pire krompir?Pa ja konzerve pire v prahu....



vsaj za jaslice vem, da se tako ne dela, ker imajo stroga pravila kar se konzervansov tiče in te "umetne" hrane.

Sicer pa, doma ti nikoli ne uporabiš konzerve, zmrznjene zelenjave ali pireja iz vrečke?


Seveda uporabljam vse to samo napisala sem,ker je pač ena omenila kako lahko imajo v vrtcu konzerve.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?