|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaposlitev Adecco??
24.8.2009 17:49:49   
Shorty_
Zanimajo me vaše izkušnje z zaposlitvijo preko agencije za zaposlovanje Adeccouser posted image

hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaposlitev Adecco??
24.8.2009 18:53:47   
Pika Zoja
Nekaj ti pomagajo, nekaterim vzamejo po 10% (tudi več), načeloma pa vse skinejo ko preteče rok 2 leti in bi bilo treba ljudi zaposliti za ndč. Odvisno kakšno pogodbo delaš z njimi, poznam tudi ljudi, ki so našli službo prek adecca, delali tam 3 mesece, potem pa sami sklepali pogodbe s firmo. Na bankah (ala A banka itd) dost zaposlujejo prek adecca, ampak jim ostane potem precej mini plača.
To je samo en zavitek adecca, ki ga poznam, sama pa nisem bila nikoli zaposlena preko njih in tudi zaposlila nisem koga iz adecca.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaposlitev Adecco??
24.8.2009 19:57:15   
Špacka
 
Pri nas se večina kadra zaposluje preko agencij, za katero se odločiš je tvoje stvar, pogodbe so enake. Večinoma si preko agencije zaposlen dve leti, potem te zaposli podjetje. Kar se tiče plače, dajo ti najnižji možni razred za tvojo stopnjo, tako da imajo redno zaposleni z nižjo izobrazbo, višjo plačo...nimaš možnosti napredovanja....pripada ti 20 dni dopusta, regres ti pripada, vendar ti agencija izplača minimalni znesek, pri nas je bil za redne skoraj 1-krat toliko....to so dejstva, ne kršijo nobenega zakona, nisem pa z njimi nikoli imela nobenih težav, vedno zelo prijazni in pripravljeni pomagati.


(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
24.8.2009 22:47:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Špacka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
24.8.2009 23:57:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaposlitev Adecco??
25.8.2009 11:33:52   
Ro.Na
Tole ni čisto tako... jaz sem že eno leto zaposlena preko Adecca. Delam seveda drugje, kjer me trenutno zaradi gospodarske situacije ne morejo zaposliti. Plačo dobivam tako, kot smo se dogovorili, podjetje pa seveda plačuje več Adeccu, vendar to z menoj nima nič, je podoben princip kot študentski servisi, kjer se poleg plačila za delo plačajo tudi koncesijske dajatve ipd.
Regresa sem dobila natančno toliko, kolikor vsi ostali zaposleni, saj je višina regresa odvisna od navodila podjetja Adeccu.
Na enem delovnem mestu si lahko zaposlen za določen čas največ dve leti, vendar se z vsako spremembo delovnega mesta to lahko podaljša. Kolikor vem Adecco nikoli ne zaposli za nedoločen čas, saj to za njih najbrž ni smiselno.
Uglavnem, jaz sem zadovoljna... no koncu koncev je vseeno, kdo ti nakaže plačo, samo da plača je:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
25.8.2009 11:48:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ro.Na)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaposlitev Adecco??
25.8.2009 11:49:45   
Ro.Na
Ne, ne bi, vsaj na začetku ne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaposlitev Adecco??
25.8.2009 11:58:28   
nena m
Jaz se strinjam s tem, kar je napisala Ro.Na.

Mi smo tudi imeli zaposlene delavke preko Atame (podobno kot Adecco).

Direktorju je bilo bolj enostavne , da se ni bilo treba ukvarjat s papirji . Smo pa mi (delodajalec) povedali, koliko bodo imele delavke plačo, potem pa smo na to plačo plačali 10% provizije. Regres, božičnica.... - vse enako, kot mi - redno zaposleni.

Dejansko delavka ni bila nič na slabšem, kot če bi bila pri nas zaposlena za določen čas. Res pa je, da če bi bila zaposlena pri nas, bi ji verjetno direktor podaljšal pogodbo, tudi če bi bilo malo dela, tako pa so zdaj, ko ni bilo dela (recesija) ostale brez službe.

(odgovor članu Ro.Na)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaposlitev Adecco??
28.9.2009 16:48:44   
Nitek


Pozdravljeni!

Mene pa zanima naslednje:  če se sedaj prijavim na Addeco, ali se imam potem možnost vpisati tudi  na izobraževanje odraslih?

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaposlitev Adecco??
28.9.2009 22:57:35   
spps
IZVIRNO SPOROČILO: Nitek



Pozdravljeni!

Mene pa zanima naslednje:  če se sedaj prijavim na Addeco, ali se imam potem možnost vpisati tudi  na izobraževanje odraslih?

zakaj pa se ne bi mogla ?

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Nitek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




TV
Evica22

Koliko časa na dan gledajo vaši malčki TV?

manj kot pol ure (34%)

več kot pol ure (21%)

več kot eno uro (25%)

več kot dve uri (6%)

kolikor sam hoče (14%)


Število vseh glasov: 131

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!