|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zamašen nos
27.9.2010 12:43:02   
ribica.
Naš 2 mesečnik ima ves čas nekje globoko zamašen nos. Začelo se je tako, da se ponoči, ko se je prebujal, slišalo da ima zamašen nos. začela sem mu pršiti v nos fiziološko. Potem sem bila jaz prehlajena in sem mislila da se je nalezel od mene, amapk se ni. Samo nos ima še vedno zamašen. pa ne tako da ne bi mogel jesti ali imeti dude. Ves čas pa nekaj "hrka". Iz nosa mu nikoli nič ne pride. Ne vem ali je to res od mleka, da mu gre gor v nos ko se doji in mu to potem tam ostaja?? Ko je bil novorojenček, mu je mleko teklo nazaj ven skozi eno nosnico medtem ko sem ga dojila. Zato sva se tudi prenehala dojiti leže. Sedaj mu več ne teče ven, amapk sumim da ima nos zaštofan zaradi mleka. Ali ima katera podobno izkušnjo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 12:46:10   
kristinaj
probaj mu vzdignit ležišče... sicer ne vem kaj bi to bilo....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 12:49:43   
smokyhawk
nekateri dojenčki imajo zelo ozke sinuse in zato tudi nekakšno zaprtje nosu,moj tamal je sedaj star 6 mesecev in še kar ima neke probleme pa ne pomaga nobena fiziološka pa nobena pumpico ki jo lahko prklopim tudi na 5000w sesalcuser posted image user posted image

tko pač je,meni je rekla doktorca da so to ponavadi do kakega leta uredi...tko da,čakam in čakam....user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 13:03:10   
ribica.
saj ima dvignjeno ležišče. Kot sem rekla, nekih težav za zdaj nima, samo ne bi rada da bi jih imel. Zato sem se mal pozanimala, če ima kdo podobno izkušnjo. Sicer pa bova mogoče kaj več zvedela v posvetovalnici.

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 13:07:16   
Anonimen
ja naša je tut tko hrkala pa čeprov ni nč vn iz noska pršlo tko, da sva ji dala s partnerjem mal fiziološke notr pa s pumpico vn potegnla...in je blo kr mal šmrkla pol pa neki cajta ni več hrkala

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 13:18:52   
ledenaa
operil P

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 13:20:23   
Hope2
Naš je imel tak problem. Vedno je bilo slišat, kot da bi se smrkelj vlekel, ampak le teg ani bilo, fiziološka in baby vac nista nič naredila. Pediater nam je rekel, da je to zaradi mleka, ki se nabira na sluznici. Imel je tudi refluks. pOMAGALO NI NIČ, s časoma pa je izginilo.
Aja probali smo tudi vlažilec zraka, drenažo po hrbtu... pa tudi ni bilo nič boljše

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 15:57:16   
ribica.
Fiziološko mu dajem tudi jaz, z brizgalko mu špricam večkrat na dan, praktično redno, poleg razpršila, pa čist nič ne pride ven. S pumpico se ne da potegnit nič, ker je vse skupaj pregloboko. Tudi jaz sumim da je od mleka. Hvala da ste delile izkušnje. Bomo vidli kaj bo pedistrinja rekla jutri.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 16:01:49   
Lantea
Tudi mi imamo enak problem. Daleč nekje je nekaj slišat, ven pa ne gre in ne gre. Ribica. prosim poročaj, kaj boš izvedela.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 16:14:05   
Katy78
Pri nas je bilo isto, že v P sem sestri rekla, da ima zamašen nosek in ko mu ga je z aspiratorjem probala sčistit, ni prišlo ven nič. Doma je bilo isto, sem ga filala s fiziološko in zraven klela babyvac kako za vraga da nič ven ne potegne druge ga pa tako hvalijo. user posted image  No, pa mi je pediatrinja rekla, da imajo nekateri dojenčki ozke nosne kanale in da se nekaterim šele po 1. letu dovolj razširijo. Pri nas je zdaj ok.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 16:49:10   
ribica.
no evo, samo vprašanje je treba izpostavit, pa ugotovimo, da nismo same z enakim problemom.

Bom poročala jutri, kaj mi bodo na posvetovalnici rekli.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zamašen nos
27.9.2010 17:31:18   
nusi
dej sporoči prosim, ker pri nas je isto, neki se sliš "tam gor", fiziološka in pumpica pa nč posebnega vn ne spravita

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zamašen nos
28.9.2010 9:00:53   
mayci
Pri nas je tudi isto user posted image , pa bom tudi to danes na posvetovalnici vprašala...

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zamašen nos
28.9.2010 10:24:45   
ribica.
no, evo, midva sva od zdravnika. Zvedela nisem nič novega. Še naprej mu bom spirala s fiziološko, kaj pa naj. Ko sem ji povedala kako je bilo pri nama na zečetku z dojenjem, mi je rekla, da je možno, da ima od tega. Rekla mi je naj se ne dojiva leže, da naj bo tudi med dojenjem dvignjen, naj ima vzglavje dvignjeno in to je to. Zgleda da je to pač neka taka stvar, ki potem mine sama od sebe.user posted image Upajmo tako!

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zamašen nos
28.9.2010 12:10:46   
ninu
Kaj pa Operil P pršilo?
Tanč (forum pediatrija) na MON-u ga svetuje tudi za dojenčke, baje ga dajejo celo novorojenčkom.
Jaz sem ga prvič uporavila že pri 4M, ene dve noči zapored in je lohk lepo dihala do jutra. Najhujši del predhlada je itak v dnevu, dveh mimo, ostalo pa čistiš s fiziološko.
Tudi na netu si preberi kaj o dekongestivih in kakšno zmotno prepričanje imamo o njih. Delujejo protimikrobno in celo pobijejo nekatere viruse. Pa ne delam preklamo za Operil, ampak na splošno.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zamašen nos
28.9.2010 12:24:31   
ribica.
Saj moj otrok ni prehlajen, zakaj bi mu torej dajala operil. Pa tudi nosama nima tako zamašenega da ne bi mogel dihati skozi nos. Lahko normalno je in ima dudo, samo sliši se da ima ves čas neko sluz not. Operil se pa daje samo ko je res treba.

(odgovor članu ninu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zamašen nos
28.9.2010 13:31:14   
Hope2
NInu, otroci niso prehlajeni! In četudi daš operil, je isto. Sprobano user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zamašen nos
28.9.2010 21:12:01   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

Naš 2 mesečnik ima ves čas nekje globoko zamašen nos. Začelo se je tako, da se ponoči, ko se je prebujal, slišalo da ima zamašen nos. začela sem mu pršiti v nos fiziološko. Potem sem bila jaz prehlajena in sem mislila da se je nalezel od mene, amapk se ni. Samo nos ima še vedno zamašen. pa ne tako da ne bi mogel jesti ali imeti dude. Ves čas pa nekaj "hrka". Iz nosa mu nikoli nič ne pride. Ne vem ali je to res od mleka, da mu gre gor v nos ko se doji in mu to potem tam ostaja?? Ko je bil novorojenček, mu je mleko teklo nazaj ven skozi eno nosnico medtem ko sem ga dojila. Zato sva se tudi prenehala dojiti leže. Sedaj mu več ne teče ven, amapk sumim da ima nos zaštofan zaradi mleka. Ali ima katera podobno izkušnjo?


da tako je točno pr nas.
imamo refluks,s katrerim pa nimamo na srečo ful težav,se izboljšuje.dvigni posteljo,ne sa mo vzglavje za 30st.
okrnk pucaj nos,ker ko bo pa prehlajen bo joooj,prejoj.daj ga na bok špricni  v eno nosnico fiziološko,pa kar fajn doza,ne kak sterimar ali podobnega in zamenjaj stran naredi enako nato še posesaj z ustnikom ali baby vacom.
samo tako boš dobro očistila nos.in predvsem se ne boj zalivanja s fiziološko.
a kaj poliva???ponavadi je to hrkanje kar značilno za refluks,ker se mu melko vozi gor in dol tam uzadi ali pa pač že povečana žrelnica.
nas je že doletelo vnetje ušes kljub zalivanju s fiziološko.ker bakterije se še bolj redijo ker imajo fino gojišče.user posted image imam pa popolnoma idnetičen primer kot je tvoj.
in ko bo prehlajen,obvezno operil p.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zamašen nos
28.9.2010 21:13:52   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

no, evo, midva sva od zdravnika. Zvedela nisem nič novega. Še naprej mu bom spirala s fiziološko, kaj pa naj. Ko sem ji povedala kako je bilo pri nama na zečetku z dojenjem, mi je rekla, da je možno, da ima od tega. Rekla mi je naj se ne dojiva leže, da naj bo tudi med dojenjem dvignjen, naj ima vzglavje dvignjeno in to je to. Zgleda da je to pač neka taka stvar, ki potem mine sama od sebe.user posted image Upajmo tako!


kaj ni posumila na refluks???lahko je res mali.kar upaj,nič se pa ne boj,saj mine okoli 1 leta ali še prej.naš je ful polival,smo imeli same fleke po bajti.sedaj je za 80% boljš,smo pa sedaj tari 6 mesecev.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zamašen nos
28.9.2010 21:46:55   
ninu
Se opravičujem, površno sem prebrala za kaj se gre.
Upam, da bo nosek kmalu bolj prehoden.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zamašen nos
28.9.2010 22:18:18   
ribica.
Ne naš dečko ne poliva.
Glede zdravnika mi je pa čudno to, da mi niti omenila ni, da bi to lahko bil refluks. Sama sem sumila na to, pediatrinja pa nič ni rekla. Niti mi ni rekla da bi mu morala totalno brizgat fiziološko. Jaz sem ji rekla da mu brizgam not, pa da nič ne pride ven. Mali pač pogoltne dol. Ne vem no, da bi mu sedaj ful celo brizgalno dol zlila, to mi je kr mal kruto. Pa tud če bi mu, imam občutek da ne bo prišlo nič ven. A ve to delate, tudi če nima zaenkrat težav? Da jim ful dol špricnete? Jaz mu naenkrat cca 4mml, v vsako nosnico malo.

dvigni posteljo,ne sa mo vzglavje.................kako pa je to mišljeno?

(odgovor članu ninu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zamašen nos
30.9.2010 21:45:20   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

Ne naš dečko ne poliva.
Glede zdravnika mi je pa čudno to, da mi niti omenila ni, da bi to lahko bil refluks. Sama sem sumila na to, pediatrinja pa nič ni rekla. Niti mi ni rekla da bi mu morala totalno brizgat fiziološko. Jaz sem ji rekla da mu brizgam not, pa da nič ne pride ven. Mali pač pogoltne dol. Ne vem no, da bi mu sedaj ful celo brizgalno dol zlila, to mi je kr mal kruto. Pa tud če bi mu, imam občutek da ne bo prišlo nič ven. A ve to delate, tudi če nima zaenkrat težav? Da jim ful dol špricnete? Jaz mu naenkrat cca 4mml, v vsako nosnico malo.

dvigni posteljo,ne sa mo vzglavje.................kako pa je to mišljeno?


ojla.ne da bi te strašila ali bila kaj pametna ampak kaj hitro boš pogruntala da ti je to najboljše špas mu fajn spucat nos.tudi če ni prehlajen,nahoden.


taki hrkančki imajo tudi ozke nosne hodnike pri katerih je še VEČ možnosti da se hitro kaj za baše,ko so smrklji tu.tako da če ti povem je norma cca 500ml na teden dni fiziološke.žal tako je.user posted image in tako tudi priporočajo zdravniki.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Skupni dopust
polma

Stari starši hočejo z vami na dopust. Vi si mislite:

jupi, zastonj varstvo! (13%)

prav, fajn se razumemo, zakaj ne? (30%)

nisem za, ampak jih nočem prizadet , torej ja (11%)

oh, trpljenje, ne pa dopust (6%)

ni šans, to je naš dopust (40%)


Število vseh glasov: 126

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!