|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zamašen nosek
17.11.2010 9:53:29   
maca m
Mali je star 3m in že od prvega meseca ima zamašen nosek. Njegova P pravi, da ni nahoden, imel naj bi preozke nosne kanale. Iz noska mu nič ne teče, le tisto hropenje se sliši kadar bolj globoko diha. V nos mu brizgam fiziološko, včasih povlečem s sesalcem, povlečem skoraj nič, mogoče malo bele sluzi.
Ima katera podobne izkušnje? Kako naj mu pomagam, kdaj bo boljše? Če bo?


_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zamašen nosek
17.11.2010 10:08:53   
Tinky
Moja tamala od rojstva hrka in ima "zamašen" nosek, če leži na ravni površini. Pediatrinja je posumila na refluks, zato je svetovala protirefluksne ukrepe. V posteljici dvignjeno vzglavje za 30 stopinj, dosledno podiranje kupčka, itd..
Odkar ima dvignjeno vzglavje (tudi v vozičku) hrka dosti manj.

< Sporočilo je popravil Tinky -- 17.11.2010 10:12:40 >


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zamašen nosek
17.11.2010 11:40:29   
Hope2
Je kar nekaj takih otrok. Naš je tudi to počel. Smo dvignili vzglavje, spirali vseeno s fiziološko in čakali da mine. Smo probali tudi z vlažilcem zraka. Vlaga in fiziološka malo pomagata, da se lažje ta sluz odlušči. Je tudi imel refluks in nam je P rekel, da se ob dvigu hrane iz želodčka, lahko ti delci nabirajo na sluznici in je to pač to "hrkanje", pa nekateri imajo ožje kanala... ma se uredi s časoma samo od sebeuser posted image

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zamašen nosek
17.11.2010 12:18:45   
tintin
vzdigni vzglavje, pa pri nas ful ful ful pomaga Isophy (firma Uriage) fiziološka v spreju. Jo je priporočila P, je na bazi termalne vode in ima ful mineralov. Obnese se pa noro bolje kot kak Sterimar ali Nivea Spray. Dobi se v lekarni.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zamašen nosek
17.11.2010 12:25:09   
maca m
Vzglavje sem mu že dvignila pa se je v spanju obrnil za 90 stopinj in ni blo vse skup nič. Bom probala še z vlažilcem. Verjetno to krhanje bolj moti mene kot njega. Večkrat tudi malo bruhne.
Pri katerih mesecih pa naj bi to minilo?


_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zamašen nosek
17.11.2010 13:25:05   
Lantea
Pri moji hčerki je to minilo nekje med 3 in 4m. Pa sem tudi imela občutek, da mene bolj moti kot njouser posted image .

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zamašen nosek
17.11.2010 13:26:29   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Lantea

Pri moji hčerki je to minilo nekje med 3 in 4m. Pa sem tudi imela občutek, da mene bolj moti kot njouser posted image .

enako

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zamašen nosek
17.11.2010 13:27:09   
Katy78
Pri nas je bilo isto - občutek sem imela, da ima nos poln smrkljev, ven pa ni prišlo nič, niti z babyvacom. P je rekla, da imajo nekateri otroci ozke nosne kanale in da se to samo od sebe uredi z rastjo otroka. Pri nas je zdaj že ok.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zamašen nosek
18.11.2010 10:12:10   
maca m
Hvala vsem za nasvete! user posted image

_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




"Pazi"
LinLin

Ali ste zanosile kjub "pazenju"?

Da (28%)

Ne (72%)


Število vseh glasov: 266

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!