|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za znoret!
1.2.2007 19:42:21   
Strawberrie Cherrie
Kaj naj še naredim?
user posted image hoče nonstop viset na moji joški, pri tem ga zvija, noče sam zaspat, samo nosit ga moram. Jaz sem že totalno izmozgana. Enostavno ne vem kaj naj še naredim???
ZDaj sem ga dala v posteljo pa mu prižgala glasbo gor in igračke se mu sučejo, on pa tuli - hoče ali joško ali nošenje.
Če bo še naprej tolk jedu, jaz ne vem kaj bo - zdaj ima 6100g, pri 7 tednih...kako bom ga sploh nosila???
Pomagajte user posted image ; imate kakšno rešitev, da otrok po celem dnevu nošenja zaspi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Za znoret!
1.2.2007 19:43:43   
Anonimen
A ga mogoče krči dajejo, da bi se rad nosil?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Za znoret!
1.2.2007 19:48:24   
mtina
Krči? NAš, ko ga je zviijalo, je bil tud sam na rokah ... zdej pa ne več, ko ga je minilo ...

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Za znoret!
1.2.2007 19:53:20   
skuštrana
Kupi si kakšno od nosiljk - recimo pouch, sling ali kaj podobnega.
Vzemi ga iz posteljice, sigurno ne joče zato, da bi tebe zezal, ampak mu nekaj manjka. Sedaj te res potrebuje, ne pusti ga na cediluuser posted image ...Mogoče so krči, probaj z masažo trebuščka.
Pa ne se sekirat koliko kil bo imel, lahko da na joški sploh ne pije, ampak se samo crklja...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Za znoret!
1.2.2007 19:57:18   
Splet.Ka
Pri nas je bilo isto.

Midve sva se še par mesecev nazaj dojili po 10 ur na dan, vmes pa nosili. Še dobro, da sem na RR spoznala mamice s podobnimi izkušnjami, ki so mi zagotovile, da mine.user posted image

Mogoče potrebuje samo ogromno crkljanja. Najbolje boš naredila, če mu ugodiš.

Med neskončnim dojenjem lahko človek ogromno čveka po telefonu, pa prebere... obrni to tudi v svoj priduser posted image

< Sporočilo je popravil hruska -- 1.2.2007 19:58:17 >


_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Za znoret!
1.2.2007 20:01:37   
Mehičanka
Pri nas je bilo prva dva meseca isto, potem pa se je uredilo samo od sebe.
Bila sem prava "molzna kravica", ampak glavno, da je mala pridno rasla.
Nikar ne obupaj. Tvoj miško ima šele 7 tednov in tega res ne počne zato, da bi te zafrkaval.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Za znoret!
1.2.2007 20:11:49   
Anonimen
Malček ima kolike, če se zvija.
1. Vzemi ga v naročje, obrni ga s trebuščkom navzdol (ma kako ti naj to razložim)... Punce, katera druga?... ENo dlan pa mu daj na trebušček, tako da ga greje.

2. Masaža trebuščka - v smeri urinega kazalca, prej kapni na trebušček kapljico ali dve olja (če imaš ob bubchna olje, ki je namenjeno prav masaži, je še bolj fajn, ker eno ima vonj po sivki, ki še dodatno pomirja)

3. Telovadba za dojenčke. Sleči ga (bodi naj ima na sebi), pokrči mu nogico v kolenu in mu tako pokrčeno nežno potisni do prsnega koša (no, koliko gre).


Nenehno dojenje - čez 3 mesece bo boljeuser posted image


(odgovor članu Mehičanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Za znoret!
1.2.2007 20:17:14   
Anonimen
Nosi ga, punči, se stiskaj k njemu, božaj ga, masiraj, obrni na trebuh in božaj po hrbtu...rabi te....bo pa minilo, verjemi. Pa partnerju ga daj v roke, naj se še on malo ubada z njim, drugače se ti lahko zrola.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Za znoret!
1.2.2007 20:26:37   
eva1
Men gre pa to ful na živce, ker če se dojenjček joče, potem ima ziher krče...sej otroka ki ima krče že od daleč prepoznaš!
Moja se včasih tut dost joška-pol se pa zvija na joški pa napenja-in točno vem kaj ji fali, ker se je predolgo joškala je preveč pojedla in potem jo dvignem in seveda bruha...potem pa je čudežno dobro!

No ja pa preidimo k bistvu-recepta itak da ne poznam-vsaka mamica za svojega user posted image najbolj ve kaj mu fali! Ko moja joka, je ali lačna, ali pokakana, če se joka tudi v naročju in če moreš hodit da neha-pa še to neha samo za minutko, potem je zaspana-in naredim vse da zaspi! Krčev hvala bogu nima(Tok, tok) in Boga prosim,da jih ne bo imela! Ne vem upam,da najdete dober recept in da bo kmalu bolje! Je pa naša pediatrinja rekla, da otroci ki so veliko budni in veliko jokajo(in sevda če niso bolni) potem so prečuti in je treba najdt način kako jih uspavati(jaz ji vrjemem, ker je Luka imel tudi eno tako obdobje pri 2.5 mesecih k se je ful dru,in potem je čudežno minilo, ko je 2 dni samo spal in jedel, tistih 14 dni pa sem ga nosila pa dojila, pa nosila pa cartala pa je bil en velik jok skoz)!
Upam,da bo čimprej tako kot  je bilo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Za znoret!
1.2.2007 21:03:43   
Strawberrie Cherrie
Ja. moje dete ima močne krčke.
Nikoli ga ne pustim jokati dlje kot 30sekund, če sem slučajno v drugi sobi in ne morem do njega.
Samo je tolk utrujajoče - enostavno, smili se mi, ko ga gledam kako se zvija -> pri nas je druga pesem, fant veselo papcari in potem ga začne zvijat, ko podrema kupčka je še slabše.
Potem se nosimo tudi po 2uri v kosu, medtem 3x je po malo, potem je pa lačenuser posted image Se naje in opet krčki.user posted image ; s tem, da sem mu dala predvčerajšnim še 1kapljo AD3kapljic, pa sem klela sama sebe zakaj sem to naredila, tako bogi je biluser posted image
Raho, tole telovadbo tut prakticirava, pa fant skoz po malem prdi zraven - potem ga pa dam v plenico in ga začne zopet zvijat. Pa večinoma časa se nosima na trebuščku, ker edinole to je znosno.

Najbolj noro je pa to, da ko ga pa ati vzame pa spi??? Ampak ati je že izkoristil očetovsega, sedaj je pa zopet po cele dneve v službiuser posted image

Počutim se popolnoma nesposobno. Še to skoz pazim, kaj pojem, da malega ne bi zvijalo in mlatim samo piščanca in rižuser posted image Po mleku je pa fleke dobil.

Joj, punce, kok paše, ko se lahko malo potožim.
No, v tolažbo je zdaj malo zaspal in molim, da bo spal še 15minut

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Za znoret!
1.2.2007 21:18:59   
Splet.Ka
Počutim se popolnoma nesposobno. Še to skoz pazim, kaj pojem, da malega ne bi zvijalo in mlatim samo piščanca in riž


Tudi pri nas je blo tako, ko je imela krčke. Jedla nisem skoraj nič več, pa ni pomagalo. Ampak sem vsaj jaz imela čisto vest, da nisem jaz kriva.

Tudi ti nisi nič kriva, s pritožbami se obrni ma mati naravouser posted image

Saj veš, da krčki praviloma do tretjega meseca minejo. Čas pa ful hitro mineva, boš videlauser posted image .

Kaj pa kakšne kapljice, a si probala? Pri nas so tiste ta sladke pomagale vsaj nekaj minut. Malo pobrskaj po forumu, katere so kaj učinkovite.

Zdrži, saj bo kmalu bolje!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Za znoret!
1.2.2007 21:19:04   
manetka
London_paris naša punca ne gre prav rada spat-vedno je jok, no in sva zadnjič vozičkali s še eno mamico in mi je dala en dober nasvet, vsaj pri nas delauser posted image , damo jo v posteljico in prižgemo fen, tolk da sliši, ne da piha vanjouser posted image  in kaj se zgodi....  punca se umiri in zaspiuser posted image .
Probaj še to mogoče bi pa pri vas tudi zaleglo?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Za znoret!
1.2.2007 21:40:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Men gre pa to ful na živce, ker če se dojenjček joče, potem ima ziher krče...



Si 100%, da si prebrala sporočilo od london_paris? V prvi povedi je namreč zapisala, da se zvija...

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Za znoret!
1.2.2007 21:48:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris


Počutim se popolnoma nesposobno. Še to skoz pazim, kaj pojem, da malega ne bi zvijalo in mlatim samo piščanca in rižuser posted image Po mleku je pa fleke dobil.




Kot  prvo - nisi nesposobna. Materinstva se je pač potrebno naučiti, tako kot vsake druge zadeve. Nobena od nas ni postala mama v pravem pomenu besede takoj po porodu. Jaz te razumem in vem, da ti je hudo, ker ali dojiš, ali nosiš ali previjaš ali podiraš kupčke. V ogledalo se več ne upaš pogledati... SI neprespana, naveličana vsega, utrujena v BM. Vem, hudo je. Zato pa  - v soboto lepo daj malčka za 2 urici očku in pojdi med ljudi. Boš videla, da bo takoj bolje. Pojdi na masažo ali na čvek s prijateljico ali v nakupovalni center, ampak sama, v glavnem nekam, kjer boš uživala in te ne bodo obremenjevale plenice in kupčki in krčki... Ješ pa lahko tudi kuhan krompir pa makarone (tudi vse prikuhe - no, ne ravno bučke...

Jaz nisem smela pojesti samo svinjskega (1 leto). Sedaj si lahko že privoščiš jabolko - poskusi z enim krhljem, če mu ne bo hujšega kot mu je, naslednji dan dva krhlja... Pa telečje meso lahko ješ... Tudi ribe (samo ne ocvrtih).

Torej, ubogaj me - sinčka podojiš, se oblečeš, polubčkaš njega in atija in za 2 uri odideš. Ko prideš, bo se ravno zbudil, ker bo lačen (sin, ne atiuser posted image user posted image user posted image ). Če te skrbi, da bi se zbudil prej, si spumpaj eno flaško mleka (boš bolj mirna, ker boš vedela, da se očka lahko v sili znajde).


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Za znoret!
1.2.2007 21:52:39   
ZALA ADL
Tudi naša je imela krče in to vse do takrat ko smo začel uvajat gosto hrano, se pravi 4 mesece. Je pa pomagal sveži zrak in vozičkanje po makadamu. Je spala kot ubita. Pa tudi jaz ti priporočam kaplice, čeprav je nam jih je petronažna že na prvem obisku močno odsvetovala. Samo če se dete joče, storiš vse da mu olajšaš muke. Pri nas so kaplice pomagale. Krči niso čudežno izginili, bilo pa je dosti boljše.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Za znoret!
1.2.2007 21:55:12   
natalia
saj bo minilo... atija vključi, ti pa na kratek potep...

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Za znoret!
1.2.2007 22:13:43   
Blejka26
user posted image user posted image user posted image pride čas,ko se včasih počutiš,da si nemočna,toda kmalu bo bolje in se boste le bežno spominjali teh hudih dni.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Za znoret!
1.2.2007 22:21:36   
mobilko
No pri nas je pa pomagalo, da sem se jaz ulegla na posteljo samo v modrcu, našiuser posted image  odpela bodi in dala na mene ležat, obe z golimi trebuščki. Je pomagal da sva se tiščali skupaj, ponavadi je na meni z odejico pokrita zaspala. Če drugega ne je to veliko lažje ker jo ni treba nosit.
To mi je predlagal pediater !


probaj pa veliko uspeha.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Za znoret!
1.2.2007 22:24:50   
skuštrana
London paris, napisala si, da joče samo pri tebi , pri atiju pa spi..Veš, dojenček čuti tvojo stisko, tvoj stres..Daj ga atiju, ti pa si napolni kad in se sprosti..

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Za znoret!
1.2.2007 22:40:55   
rupeta
če imaš koga, da ti lahko prinese iz Nemčije kremo Windsalbe bi bilo super. pri nas smo probali vse žive kapljice, a pomagalo ni nič, dokler nisem izvedela za to kremo. praktično se je naš mali takoj po masaži umiril in zaspal. kremo sem dala kolegici in tudi pri njej se je stanje izboljšalo. škoda pa je to, ker se je ne da dobiti nikjer bližje, niti v Avstiji.

upam, da bo čimprej minilo.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Za znoret!
2.2.2007 8:59:18   
lenika
Bolje bo, samo to ti lahko rečem. Naš je hotel biti na rokah, na joški, bog ne daj se vozit v vozičku, a je minilo in to zelo hitro, čeprav sem takrat mislila, da tega ne bo nikoli konec.

(odgovor članu rupeta)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Za znoret!
2.2.2007 10:19:18   
zmajči25
Joj, kako te razumem!
Kot bi brala svoj post pred pol leta. Moja user posted image  je že od porodnišnice dalje (torej od 4.dneva starosti) dalje imela krče, ki so se do dopolnjenega 2. meseca samo stopnjevali in jaz sem bila čisto na koncu. Skozi se je jokala, zvijalo jo je 100/uro, jaz nisem jedla nič razen piščanca in riž ali krompir, nič ji ni pasalo, razen visenja na joški po ure in ure. Sprobali smo milijon kapljic, mazil, .... Spali smo zeeeeeeeelo malo, ponoči še najmanj, v vozičku se je skozi drla, v avtu se je drla, doma se je drla,.... Tako da sem mislila, da se mi bo utrgalo. Mala se ni umirila pri nobenem, niti pri tatiju, tako da je bila edina varianta joška. To obsedeno stanje je trajalo do dopolnjenega 4. meseca starosti in sem že mislila, da teh krčev, dretja, nespanja, ne bo nikoli konec. Ko mi je kdo rekel, kako je lepo na porodniški sem samo zavijala z očmi user posted image  in komaj čakala, da grem delat. Potem pa se je stanje po 4. mesecu začelo umirjat, spala je boljše, tudi krči so minili in življenje ni bilo eno samo neskončno dretje. 
Sedaj ima 11. mesecev, jaz grem marca delat in ne vem, kaj bi dala, da bi lahko ostala z njo še kakšen mesec doma! Skozi se smejčka, čeblja po svoje in je velik srček. Čisto drugo kot v prvih mesecih.
Verjemi, vse bo minilo, je pa res, da se ti čas vleče kot jara kača in se ti zdi, da tega ne bo nikoli konec. Prvi meseci z dojenčkom so res najhujši.



(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Za znoret!
2.2.2007 10:30:31   
Anonimen
Meni je patronažna zabičala, da ga med krči nikakor ne smem hranit, ker bo še veliko hujše. No, potem je moj imel krčke itak samo ene 2-krat, nam je pa ful pomagal čaj Plantex iz lekarne. Prav neverjetno.

(odgovor članu zmajči25)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Za znoret!
2.2.2007 10:34:20   
Strawberrie Cherrie
Raho - ravno to sem mu včeraj zvečer povedala, da bom šla v soboto kozmetičarki in da si ma on tamalega no matter what - se je strinjal, saj sem res izmozgana. pa hvala za lepe besedeuser posted image
Rupeta - windsalbe imam - ful fajna kremica za masažike, samo sem že povedala, ko se masirava je OK, kakor pa dama pleničko gor, ga pa nekaj začne zvijat - sem mu poizkusila pleničko manj zategnit pa je bilo enako, s tem da je bil še posračkan in polulanuser posted image
Zjutraj je vse lažje, ko se vsaj malo naspimo in danes ponoči ga je eno urco ati nosil, jaz sem pa spala - je bolje.
Od kapljic uporabljam: vetrovne in sab simpleks - pa neko alternativno izvedbo zelišč, ko se stopijo v vodi in mu jih daš na žličko - še najbolj pomaga, ampak tudi to ni to.
Ko pa spančka, je pa takšen lubek zlati - ali pa ko se nasmeji, se mi zdi, da dobim zagona za naslednje dve uri nošenja.
Danes je lep sonček, ga bom spravila in vzela psa, pa bomo šli za kakšni dve uri ven - na zraku pa res spi, bolj ruka, ko se vozimo, boljše je - čeprav imam od včeraj še boleče mišice, ko sem ga vozila offroad po snegu, da je rukalo, on pa spaluser posted image
user posted image
Manetka: glede fena - smo poizkusili, pa res pali 10minutk, potem pa se zbudi zopet od krčkov...

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Za znoret!
2.2.2007 12:15:25   
ČebelicaMaja
Pri nas je bilo tudi tako, po 2 mesecih je bilo bolje in pri treh so krči izginili...saj so ti večinoma ostale že vse pametno povedale- bi pa dodala, da čim prej zamenjaj AD3 kapljice z Oleovit (naročiš jih lahko po tel- Arnika-Škofja loka, ti jih pošljejo po pošti), ali pa vsaj z D3...nam jih je pediatrinja, ko smo povedali za močne krčke kar sama svetovala...sicer smo pa tudi mi poskusli vse od čajev, masaže, fenov, sesalcev, kapljic...pomagalo je pa samo nošenje- a imej v mislih, da bo MINILO, čeprav se ti danes zdi še tako nemogoče...in ko bo, bo tvoj mali tak sonček, da te bo že pogled nanj ogreluser posted image ...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Ime za deklico
sirenetta

Katero od naslednjih imen za deklico vam je všeč:

Eliza (23%)

Evelin (29%)

Isabel (41%)

Anais (8%)


Število vseh glasov: 390

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!