|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Z babico čez mejo
7.4.2008 10:59:32   
LIDJOČKA
Kaj potrebuje otrok, da gre lahko čez mejo s starimi starši. Mislim, da je potrebno imet neke potrjene dokumente, s strani staršev, pa če kdo kaj več ve, se priporočam za odgovor.

Lep dan
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 11:04:44   
2.2.
greš na ue in tam vprašaj, baje ti dajo on en list, ki ga izpolniš

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 11:08:54   
spps
IZVIRNO SPOROČILO: 2.2.

greš na ue in tam vprašaj, baje ti dajo on en list, ki ga izpolniš
dobiš potrdilo,ki ga podpišeš,da dovoliš,da gre otrok čez mejo z drugo odraslo osebo.

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 11:20:00   
mojsoncek
Mene je imela moja nona kar v svojem potnem listu vpisano.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu spps)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 11:20:09   
Shorty_
mislim da rabiš podatke te osebe in številko osebnega dokumenta pol pa izpolniš en obrazec ki ga pokažejo zraven osbnega dokumenta 

(odgovor članu spps)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 11:20:52   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

Mene je imela moja nona kar v svojem potnem listu vpisano.

po novem se to ne da tudi otrok ne moreš imeti več v potenem listu vendar rabijo svoj osebni dokument

< Sporočilo je popravil shorty -- 7.4.2008 11:21:46 >

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 11:26:05   
Petraa
Mi napišemo na roke potrdilo

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 11:42:26   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: shorty

IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

Mene je imela moja nona kar v svojem potnem listu vpisano.

po novem se to ne da tudi otrok ne moreš imeti več v potenem listu vendar rabijo svoj osebni dokument

od tega je res da ze ene cetrt stoletja, ampak sem pa rabila imeti vedno tudi jaz svoj potni list (s sliko) zraven. Samo vpis v nonin potni list ne bi bil dovolj.
Ja, casi se spreminjajo in birokracija tudi.



_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 12:24:58   
mojamura
z mojim sinom sta šla lani dedi in babica na morje pa ni bilo problemov, pa nista imela nobenega potrdila

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 13:14:43   
Anonimen
Po zakonu mora imeti otrok do 14. leta dovoljenje, da gre lahko s kom drugim cez mejo. Lahko da 1000 niso komplicirali, 1001. pa bodo. Rabis pa st. osebne/potnega lista od otroka in od osebe, na katero bo napisano potrdilo. Pa je lahko se 100x babica in dedek, ga (po pravilih) ne bi smeli spustiti skoz.

Men tut niso se niti enkrat gledal pasjega potnega lista, so pa eno, ki jo "poznam" prek foruma "nategovali", ker ni mela slike od psa v pasjem potnem listu.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 13:32:13   
Mešamdrek
Kot so že rekle,greš na UE in tam izpolniš nek obrazec,ki ga morajo imeti stari starši s sabo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 15:15:39   
PETRAMS
Ko je mojuser posted image šel na hrvaško sem na občini prosila potrdilo,drugače pa ko gre v avstrijo pa sem za vsak slučaj zraven dala osebno nikoli se ne ve.

_____________________________

Lp,Petra ;)

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš.

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 15:31:02   
lelčy
moja starša imata oba pooblastilo da lahko peljeta tamalo čez mejo, šli smo na občino, zraven smo vsi trije morali imeti osebne, sta izpolnila en obrazec, ki sem ga jaz nato podpisala. nato sta dobla kartonček, ki jima velja eno leto.

(odgovor članu PETRAMS)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 15:41:10   
kristinaj
osebno izkaznico in potrdilo UE, na katerega napišeš s kom lahko potuje, lahko pa napišeš tudi da potuje sam....je tak bel mali kartonček....

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Z babico čez mejo
7.4.2008 18:12:58   
Anonimen
Majhen bel kartonček, res je.

Jaz in moj Dragi sva šla z najinima osebnima izkaznicama (lahko gre tudi samo eden od staršev), z osebno izkaznico najinega otroka in z osebno izkaznico od babice na UE Ljubljana. Povedala sva, da bi šel najin otrok na Hrvaško z babico (otrok je star dobri 2 leti). Ker imata moj Dragi in njegova mama enak priimek in enak naslov stalnega bivališča, pa tudi zato, ker na UE sami vidijo v evidenci, kdo je otrok in kdo starš, ni bilo nobenih problemov - kartonček so natisnili tudi brez babičine prisotnosti. Plačala sva nekaj centov. V primeru različnih priimkov in naslovov pa znajo zahtevati, da je prisotna tudi babica. Ne vem sicer, zakaj, ampak tako mi je rekla referentka na UE.

Sam kartonček in otrokova osebna izkaznica pa sta potem dovolj za prestop meje.

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Z babico čez mejo!! Nujno!!
8.4.2008 21:35:33   
tina a
http://www.amzs.si/?podrocje=7&novica=1017

Za vse tiste, ki boste dovolile svojim otrokom čez Hrvaško mejo s starimi starši!!!

Bila sem v soboto na UE kjer so me dodatno opozorili na to.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Z babico čez mejo!! Nujno!!
8.4.2008 21:54:39   
blustar
Pa meni se zdi čist prav tako, da je to strogo urejeno. Boljš, da je strogo, kot da ti ga lahko kdorkoli odpelje ćez mejo.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Z babico čez mejo!! Nujno!!
9.4.2008 10:39:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blustar

Pa meni se zdi čist prav tako, da je to strogo urejeno. Boljš, da je strogo, kot da ti ga lahko kdorkoli odpelje ćez mejo.


res je.Pa sa je tako že od nekdaj,kor jaz vem,tudi v času Juge smo morali imeti posebno dovoljenje,da si šel lahko v Italijo in Avstrijo.
Meni na srečo posebnega potrdila ni treba,ima vnuk enak priimek kot babica in nono.user posted image

(odgovor članu blustar)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Z babico čez mejo!! Nujno!!
9.4.2008 11:52:06   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: neva6


res je.Pa sa je tako že od nekdaj,kor jaz vem,tudi v času Juge smo morali imeti posebno dovoljenje,da si šel lahko v Italijo in Avstrijo.
Meni na srečo posebnega potrdila ni treba,ima vnuk enak priimek kot babica in nono.user posted image


Sori ampak to je slaba tolažba.

V vsakem primeru, tudi če imate enak priimek, mu ti nisi mama in nono mu ni oče. Pravno formalno morata tudi vi2 imeti dovoljenje.

Ker če bi gledali po priimkih, bi dovoljenje rabila tako jaz kot moj bivši. Jaz zaradi tega ker imamo različne priimke in iste naslove, bivši pa zato ker imajo različne naslove in iste priimke. user posted image

Neva6 upam sicer, da se vam na meji nikoli ne bo zakompliciralo, ampak jaz na tvojem mestu bi si dovoljenje (ki BTW stane samo nekje okoli 0,70€ - cela bogatija) priskrbela. To je vsega skupaj 10 minut dela na UE.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?