|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzroki vročine?
11.4.2006 11:02:40   
KBM
Mene pa zanima kaj vse so vzroki za vročino?
Moja Karin je včeraj imela 37.7 in ni nobenega vzroka bilo,samo mislim,da ji poganja tretji zobek samo še ni tako vidno!
Zanima ma tudi to (ker imam digitalni termometer za v uho) kolk je odstopanja od temperature nekateri pravijo da moraš 1 stopinjo odštet ali je to res?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore!!!

Lp Mojca
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzroki vročine?
11.4.2006 11:19:40   
mamči
Normalna temp. se giblje med 36,1 in 37,5stopinj C. Poviša se lahko celo do 38 če se otrok intanzivno igra, je pretoplo oblečen, se spoti, po obroku- zato se merjenje ponovi čez pol ure, ker gre večkrat za slučajno povišanje.
Drugih vzrokov je cela vrsta- gre za odziv organizma, obrambni mehanizem : virusno, bakterijsko vnetje, tud psihični vzroki, sprememba okolja...
Nekaterim otrokom vročina naraste zaradi malenkosti, medtem ko imajo drugi povišano tem. samo ob hudih boleznih.
Vročina je vedno znak, da se telo spopada z boleznimi, pri izraščanju zobk pa si pediatri niso enotni, ali je pov. temp. običajen spremljevalec.
Zelo praktični in hitri so ušesni termometri, ki pa pri vnetjih ušes dajejo napačen rezultat in se naj ne bi uporabljali, če gre za vnetje ušes.
Praviloma se odšteje 0,5 stopinje C, je pa odvisno od tehnologije term. kar je navedeno v navodilih. Ker gre za merjenje "v notranjosti" se bi naj odštela ta razlika, razen če je term. tehnično tako naštiman, da že sam upoštava to razliko.

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzroki vročine?
11.4.2006 11:20:01   
san
pri termometru, ki meri vročino v ušesu, se odšteje od pol do 1 stopinje - poglej v navodila, ki sij jih dobila poleg termometra

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzroki vročine?
11.4.2006 14:34:04   
KBM
Hvala za odgovore!
Sem pogledala v navodila in piše za 0.5 C!
Tako da moja Karin sploh nima tako visoke vročine 37.2!
Hvala

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzroki vročine?
11.4.2006 14:36:44   
mamči
To na srečo pomeni, da je sploh nima user posted image

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzroki vročine?
11.4.2006 14:38:54   
KBM
Res je sem se kar odahnila!!!user posted image
Nikoli ni še imela vročine v teh šestih mesecih tako da ne vem kdaj ima dojenček vročino,ker ni isto kot pri odraslem a ne?

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzroki vročine?
11.4.2006 19:35:11   
Taras
Baje da se mu da sirup za zmanjševanje vročine šele po 38 stopinjah. Kaj naredim lahko prej? Enostavno čakam? Ker je imel okoli 37 samo ob cepljenjih, drugalče pa nikoli... do danes. Zdaj mu jo merim in čakam, če se bo kaj zvišala.
Vendar je že pri 37 ves ubogi... utrujen, z grozno vročim čelom, do ničesar mu ni, niti piti noče.......

In kaj če mu kasneje ne morem zmanjšat s sirupom?

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vzroki vročine?
11.4.2006 19:43:42   
Taras
Je možno da mu ponoči med spanjem naraste vročina? Naj ga preverjam ali se zbudi?
Nimam blage veze user posted image

(odgovor članu Taras)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzroki vročine?
11.4.2006 20:14:09   
mamči
Pri dojenčkih, malih otrocih je normalna temperatura celo do 37,8 , torej je do 38 st.C ni treba zbijat. Kadar ima dojenček temp. več kot 24 ur ali preko 38,5 takrat je treba obiskat zdravnika.


(odgovor članu Taras)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzroki vročine?
11.4.2006 20:31:00   
Taras
Najlepša hvala.
Zdaj ima že 38 user posted image

- Koliko stopinj naj ima kopel in do katerih stopinj vodo sploh znižaš?

- Koliko vročine ima otrok da ga daš v tako kopel?

- Če se mu ponoči zviša in se ne zbudi, ma kaj... naj mu merim temperaturo in ga zbudim?

- Ga sedaj ponoči manj pokrijem kot ponavadi?

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vzroki vročine?
11.4.2006 21:34:35   
mamči
Kopel se ponavadi prakticra pri višjih temp. Ponoči, če se da (jaz pri mojih uspem) zmeri temp. pod pazduho, ne da bi ga budila. Če bo imel vročino je najlažje dat sirup npr. Calpol po brizgi. Moja otroka popijeta kar v spanju.

(odgovor članu Taras)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?