|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vročina, hropenje
9.11.2009 10:26:25   
Tea 1
Naš dojenček je star 7 mesecev in je bil do sedaj zdrav, zato izkušenj z vročino nimamo. Danes ponoči sem mu izmerila vročino 37.5, zjutraj pa 38. V prsih mu hrope in zdi se mi, da pospešeno diha. Ne vem, če bi ga peljala k pediatrinji ali naj še počakam. Kaj mislite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 10:33:20   
PC Baby
Vročina ni še kritična, da bi ga bilo treba peljat k pediatru, ampak glede na to da pospešeno diha in hrope bi ga jaz takoj peljala.

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 10:34:48   
ledenaa
Sluz ima v dihalih to ne pomeni nič in za to ni treba iti k zdravniku
delaj inhalacije in otroka tapkaj po hrbtu da se sluz odlušči in to delaj večkrat dnevno-verjemi zelo pomaga

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 10:41:49   
mamica2009
Na olivnem olju prepraži cvetove kamilic, ne dolgo, da zadišijo, zamotaj jih v krpo in nato še v dve-tri plasti pleničke in mu toplo dajaj na prsa večkrat na dan,na majčko. Potem pogrevaj v mikrovalovni.
Jaz sem delala to mojemu 3 mesece staremu sinu in mu je pomagalo. Probaj, škodi itak ne.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 10:45:11   
hektorina
Lahko poiskusiš vse, kar so ti svetovale punce. Pa na tvojem mestu bi jaz vseeno šla k dr. Pačimprej najozdravi tvoj dojenček!!!user posted image user posted image

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 10:55:01   
Petka09
Ja, kamilice, kot so ti svetovale... Pa vseeno pokliči k P pa povej za hropenje in pospešeno dihanje. Mogoče ti bodo svetovali, da se pridita posvetovat, da bodo poslušali pljučka. Je vseeno boljša preventiva kot kurativa user posted image . Da se izključi kakšna pljučnica ali da se ne bi razvilo v kaj hujšega - kašelj, laringitis itd.

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 11:01:46   
kristinaj
otroci pospešeno, hitro dihajo, ko imajo temperaturo.... glede na to, da je mali in da še hrope bi jaz poklicala p... in ga peljala pokazat...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 12:45:02   
Ryssa
Jaz bi šla takoj brez odlašanja. Naš je pri sedmih mesecih zbolel z vročino, hropel, težko dihal, ga zdravniki niso jemali resno in je pristal v bolnici - diagnoza bronhiolitis. Ker ga niso pravočasno obravnavali (noben zdravnik ni nič slišal na pljučkih razen na pediatriji) ima najverjetneje tudi zaradi tega še danes težave.
S tem se ni za špilat in čakat, pri tako majhnem otroku lahko pride do odpovedi dihanje, če se predolgo matra.

Če je otrok čuden, se ne igra, opazno težko diha (pospešeno dihanje, podaljšan izdih, vdiranje medrebrnih prostorov, dihanje močno s trebuščkom), ima povišano frekvenco dihanja v spanju, stoka pri izdihu, mu vročina ne pade, je treba pri zdravnikih vztrajat.
Nas so 3x odpravili, češ saj ni nič - navaden prehlad, skoraj smejali so se ko smo ga vozili, na koncu pa takšna diagnoza, ker nas je hb dežurna ki ni nič slišala na pljučkah vseeno rajši poslala na pediatrijo, tam pa cela panika. Če bi ga pacali še kak dan, vprašanje kaj bi bilo.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 13:15:17   
ledenaa
Ryssa čeprav se je to tvojemu otroku zgodilo ni treba delati paniko in strašit druge
otroke je treba še posebej zdaj pazit in ne peljat za vsak kakec v zdr.dom kjer lahko zboli še za novo gripo ali 100 drugimi bolezni
tvoj ima še čisto druge znake kot ima njen otrok
In če bo kaj se izcimilo od tega bo že šla potem ko bodi vidni še drugi znaki-če bodo.
Jo bo P itak poslal z istimi navodili nazaj domov trenutno
To je isto kot če bi šla za vsako vročino takoj k zdravniku ;)

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
9.11.2009 13:52:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
9.11.2009 13:56:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 14:21:36   
Tea 1
Hvala za odgovore. Naša pediatrinja danes ne dela, sem klicala v zd.
Drugače pa mu vročina ni zrasla, trenutno ima 38.2, v ritki. Nosek ma poln, pa pospečeno diha, precej s trebuščkom. Pa zelo veliko spi. Ne vem, če bo vročina zrasla, bomo šli k dežurnemu, drugač pa jutri k naši pediatrinji. Ma me kar skrbi, ker si ni nič podoben. Že ves dopoldan spi, se zbudi in se hoče dojit,pa spet zaspi...tako že 5 krat danes. Pa se drugač dojiva samo zjutraj pa zvečer.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
9.11.2009 14:39:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tea 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 14:42:37   
botrca
Obvezno k P...do takrat pa dosti tekočine, vlažit stanovanje, kamilico mu prepraži in daj na prsa v zavito krpo...

Lahko da je bronhiolitis ali pa laringitis. Mene je P pošteno prestrašila, ko je moj sin imel prvič laringitis pred enim mesecem. Tako mali user posted image  se lahko zadušijo ker lovijo zrak ko kašljajo in zajemajo zrak.

< Sporočilo je popravil botrca -- 9.11.2009 14:44:07 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 14:48:13   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Tea 1

Hvala za odgovore. Naša pediatrinja danes ne dela, sem klicala v zd.
Drugače pa mu vročina ni zrasla, trenutno ima 38.2, v ritki. Nosek ma poln, pa pospečeno diha, precej s trebuščkom. Pa zelo veliko spi. Ne vem, če bo vročina zrasla, bomo šli k dežurnemu, drugač pa jutri k naši pediatrinji. Ma me kar skrbi, ker si ni nič podoben. Že ves dopoldan spi, se zbudi in se hoče dojit,pa spet zaspi...tako že 5 krat danes. Pa se drugač dojiva samo zjutraj pa zvečer.


Le pojdi k dežurnemu.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 14:50:59   
RAČKAPK
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Obvezno k P...do takrat pa dosti tekočine, vlažit stanovanje, kamilico mu prepraži in daj na prsa v zavito krpo...

Lahko da je bronhiolitis ali pa laringitis. Mene je P pošteno prestrašila, ko je moj sin imel prvič laringitis pred enim mesecem. Tako mali user posted image  se lahko zadušijo ker lovijo zrak ko kašljajo in zajemajo zrak.


se podpišem, obvezno k P.,  mi smo tudi imeli 14 dni nazaj laringitis in lepo pristali v bolnici.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 15:03:12   
Ryssa
tea1 pelji ga že danes, ne čakaj na jutri.



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 15:04:58   
oka
Že ves dopoldan spi, se zbudi in se hoče dojit,pa spet zaspi...tako že 5 krat danes. Pa se drugač dojiva samo zjutraj pa zvečer.


Če je tako, jaz na tvojem mestu ne bi čakala in bi ga raje peljala k zdravniku.

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 15:07:40   
Metuljček Cekinček
Pospešeno dihanje je eden izmed znakov bronhiolitisa. V spanju mu preštej število vdihov na minuto. Do 24 vdihov na minuto je normalno. Ob povečani telesni temperaturi se lahko število vdihov poveča še za 10 vdihov na minuto.

Če število vdihov na minuto presega 35, bi na tvojem mestu takoj šla k zdravniku.

Mi je popolnoma vseeno, če se bo tam kdo "smejal" z mene, ker sem kao panična.

Z vnetjem dihalnih poti se ni za šaliti, ker so lahko zelo resne posledice, še posebej pri tako majhnih otročkih.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 15:10:29   
Pat74

Sluz ima v dihalih to ne pomeni nič in za to ni treba iti k zdravniku
delaj inhalacije in otroka tapkaj po hrbtu da se sluz odlušči in to delaj večkrat dnevno-verjemi zelo pomaga



Se strinjam, pa nos čistit s fiziološko, vsako uro najboljš. Je naš zbolel prejšnji mesec, mu je piskal in hropel je, pa vročino imel 39 in je to vse, kar lahko narediš; pa seveda vlaženje prostora, kot so že dekleta napisale.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
9.11.2009 15:15:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pat74)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 15:18:23   
Pat74
Jaz tud spadam med T.i. panične mamice in dam otroka vseeno rajši pogledat P, pa čeprav se bom pol mal bedno počutila, kva sem ga vlačila - sicer pa nisem zdravnica, da bi znala vse bolezenske znake prav prebrat, zakaj so pa potem zdravniki!?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
9.11.2009 15:20:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pat74)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 15:20:26   
ledenaa
Veš kaj potem je pa tudi brezveze tukaj postavljat vprašanja kajneuser posted image

ja otroci imajo sluz ,ker ne znajo kašljat in hropenje ne pomeni nič samo po sebi -če tebi to ni jasno potem ok,pa hodi samo zaradi tega kam hočeš
P ti bo enako svetoval



(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vročina, hropenje
9.11.2009 15:32:31   
Pat74
Saj ledenaa se moram tud s tabo strinjat, toda saj sama veš, ko ti zboli otrok, daš racio na off, pa včasih vidiš kaj bolj strašno, kot dejansko je. Pač, materinska skrb.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




zanositev
Lelly28 RR

kako hitro vam je uspelo zanostiti?

v prvem mesecu (52%)

v pol leta (24%)

v enem letu (10%)

po več letih (14%)


Število vseh glasov: 21

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!