|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Voziček za dvojčke?
22.5.2010 18:53:58   
Anonimen
Ojla punce.

Smo se znašli v precepu. Sicer je druga nosečnost še čisto na začetku, ampak vseeno že malo razmišljam in se ne morem odločit kaj naj... Pa sem rekla, da bodo izkušnje iz prve roke še najboljši predlogi user posted image

Torej.... Doma imamo 9-mesečnika, januarja (ali pa morda celo decembra) pa pričakujemo še enega. Razlike bo torej največ 17 mesecev. Imeti za tako razliko voziček za dvojčke? Kako ste sicer tiste, ki imate takšno razliko to spelale?

Hvala za mnenja in izkušnje že vnaprej user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Voziček za dvojčke?
23.5.2010 8:13:25   
Reby
živa - sem jaz že tut gledla te zadeve, je kar dosti že napisano na to temo. Mislim, da punce najbolj pohvalijo Hauck (pa še dobro ceno ima), baje je dober tudi Peg Perego Duette (ampak je ful drag).
Pa tile od Babywelta so tut lušni:
http://www.kidscomfort.eu/Babywelt_Geschwisterwagen_Oregon_Tandem_Design_395.html

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Voziček za dvojčke?
23.5.2010 10:49:46   
Anonimen
joj Rebyuser posted image ... Sej sem že gledala, pa se nikakor ne morem odločit če sploh voziček za dva ali ne... To je bolj problem... ko bom pa iskala sem si pa umislila dva eden zraven drugega ne v vrsti user posted image Se mi zdi nekako boljše user posted image

(odgovor članu Reby)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Voziček za dvojčke?
23.5.2010 14:46:49   
Reby
Ja, vem. Dobiš še tist buggy board, ampak mislim, da bo Žiga še premičken za to, da bo stal na vozičku, ker bo od racanja in sprehoda še zmatran. Maš še eno varianto, takšen zložljiv sedež, ki se montira na voziček na strani - mogoče to?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Voziček za dvojčke?
23.5.2010 17:24:12   
Anonimen
edino to ja, ampak še nisem našla nobene specifikacije, da bi vidla kako dejansko zgleda...

(odgovor članu Reby)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Voziček za dvojčke?
23.5.2010 17:40:19   
simonmojca
zdravo

vem, da imaš željo eden zdraven drugega. Vendar jaz sem v katalogu našla tole Per-Perego, GT3 Fortwo

http://www.pegperego.com/page.php?sid=e40b7360f962012a22136260e5055e8e&pageid=IJVNL001&idf=04&idp=0000000258&cl=N


pol ko eden odraste lahko spodnji del uporabljaš kot košaro (veliko) cena je pa okrog 700$ kar je 557€

druga opcija bi bila pa po tvojih željah, cena je pa tudi zelo ugodna

http://www.nakupovanje.net/peg-perego-aria-twin-tropical-otroski-vozicek-za-dva-otroka-pr-1228267

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Voziček za dvojčke?
24.5.2010 13:09:43   
kajča
mi imamo 20 mesecev razlike in smo imeli voziček od Jane Twin Two, najprej lupinico in košaro, potem pa športni del.

http://www.detskezbozi.com/inshop/pictures/store/JaneTwinTwo08_sestava.jpg

(odgovor članu simonmojca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Voziček za dvojčke?
24.5.2010 14:32:14   
Ploha
Pri nas bosta največ 18 mescov razlike, pa ne bom kupovala vozička za dvojčke. Si bom pa sling kupila, da bom dojenčka notr dala, starejša pa al bo peš al pa v vozičku. Sicer smo pa največ pred hišo, da lahko starejša leta okoli, pa bo dojenček pač takrat v vozičku.

Sling pa bo pripraven, če bom šla v trgovino al kaj takega.

Nekih hudih sprehodov pa tko ne delamo.

Pa že itak je bil ta voziček drag ko satan user posted image a zdej da bi ša še enga kupla in to za dvojčke, ki so itak dragi, no way.

(odgovor članu kajča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Voziček za dvojčke?
24.5.2010 15:42:51   
ronja
Midva sva kupila dodatni sedež za na voziček (tole: http://www.google.si/images?hl=sl&q=buggypod&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=X4H6S5rvIcLxOfCWtJUM&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=5&ved=0CDcQsAQwBA), je vseeno ceneje kot pa voziček za dvojčke, ker so kar dragi. Jih je pa seveda lažje vozit in če si ga lahko brez problema privoščiš, so fajn. Je pa tudi tale dodatni zic (od PP) fajn, ker se ga da zložit ob voziček (zelo enostavno, mi ga skoz zlagamo) in potem lahko zapelješ v vsako trgovino, blok... skratka skozi vsaka normalna vrata, kar z nekaterimi vozički za dvojčke ni možno.
midva sva gledala različne variante, ampak da bi kupovala tapravi voziček za dvojčke ni prišlo v poštev, ker na začetku mora bit dojenček še leže in potem bi rabila tak voziček, kjer se ga da čisto poležat, to so pa za dvojčke zelo dragi...

Potem sva gledala tisto dilco, buggi pod (nekaj takega: http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=210957 ali pa to http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=132231), kjer otrok gor stoji, samo najina je bila še mala (dobrih 17m razlike) in ne bi mogla tako dolgo stat, kolikor časa sem jaz rada zunaj.  Potem so še razne variante ala tricikel sedež za zraven (tega ne najdem na bc, ampak zgleda tako kot mali zic za kolo, ki je na štangi priklopljen na navadni voziček), ampak včasih tudi ratajo utrujeni ti "taveliki" in zato sem se odločila za to varianto, kjer je normalen sedež z naslonom, kjer lahko tudi zaspi gor, če je kriza.

Plusi:
- otrok lahko zaspi gor
- je zložljiv in lahko z vozičkom povsod prideš (če gre tačas seveda starejši dol;)
- je ceneje kot voziček za dvojčke, ampak dražje od deske, mislim da približno toliko kot tricikel sedež

Minusi:
- ni glih tako zelo lahko šofirat tega, sploh ko je otrok gor, moraš met mal kondicije, ampak meni ni bil problem - babice so pa mele problemeuser posted image , tako da v gl. samo midva voziva to čudo- vsi komentirajo, da zdaj jim je pa jasno, zakaj sem tok suhauser posted image
- vse skup je malo težko, tako če kam greš, ni glih to marela, da bi jo zložil z enim klikom
- italijanski sistem - krasen dizajn, izdelava pa bolj tako tako - ampak se da poštimat, da lepo dela - jaz sem ga veliko uporabljala (in ga še), pa še vedno dela - uz malo pomoč enega velikega šraufauser posted image , ki sva ga nadomestila tja, kjer bi oni meli eno svojo malo plastiko, ki je skoz crkavala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Voziček za dvojčke?
24.5.2010 15:46:08   
ronja
Sling je pa itak obvezen, sploh če maš dvauser posted image . Ampak za malo daljše sprehode je zelo fajn met tudi voziček, ker ratajo tile mali kar težki, če jih nosiš par ur...

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Voziček za dvojčke?
24.5.2010 21:48:16   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sling je pa itak obvezen, sploh če maš dvauser posted image . Ampak za malo daljše sprehode je zelo fajn met tudi voziček, ker ratajo tile mali kar težki, če jih nosiš par ur...


par ur user posted image user posted image no nikakor vsaj pri nas ne bomo na sprehodu par ur user posted image user posted image user posted image

ja lahko v ločenih etapah...sam da bi pa naenkrat 2 uri se sprehajala, nikakor. user posted image No kak zoo, sam to je 1x na leto...ampak kar tako, to pa ne. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Voziček za dvojčke?
26.5.2010 22:34:16   
*BellaLuna*
Pri nas sta razlike 22 mesecev in nam čisto znese z enim vozičkom. Na sprehode pa gremo ali tako, da je dojenčica v vozičku, starejši pa se pelje na "rolki" (tipo buggy board), ali pa gre on s triciklom, malo pa nosim v slingu, traku ali kengurujčku. Je povsem dovolj.

Glede na to, da boš rodila pozimi, tudi ne planiraj dolgih sprehodov, tako da razmisli, če boš res rabila voziček za dvojčke.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Voziček za dvojčke?
26.5.2010 22:51:42   
ronja
Ma, hitro rata par ur... Zoo je bil pri nas lani na sporedu vsak teden vsaj 1x, potem če gremo v mesto, je to pol ure tja, pol nazaj (kot rečeno - s tem vozičkom si počasnejši, pa ne moreš toliko manevrirat, rolat se ne da), pa še tam kaj obaviš, pa imaš 2 uri, če si zelo hitra... Če imaš par opravkov, ali greš vmes v knjižnico, recimo... so to takoj 4 ure kot bi pihnil... Pa če greš na Grad z 18 mesečnikom, ne bo kaj daleč prilezel in bo traaaaajalo, da bo prišel nazaj domov (ker težko nosiš oba hkrati, sploh takoj po porodu).
Pa greš v botanični, pa imaš spet četrt ure tja in četrt nazaj (ali pa pol ure, če kaj delajo ali če prvi otrok hodi), pa si potem tam vsaj 1 uro, pa se moraš vmes nujno ustavit na igrišču, ker pač ne moreš mimo igrišča z 2 letnikom kar tako, ker je to "kruto"user posted image , pa potem rata ta dveletnik lačen in skočiš še v pekarnico... in računaj, 2 uri po tamalem! Pa skoraj vedno rata 3... In 3 ure nosit za vratom 9 kilsko dete ni več tako zelo izi kot se mogoče slišiuser posted image (been there, done that;), meni se je kdaj niti po stopnicah ne da nosit, pa je še vedno toliko težka... Tam do 6 kil je pa res komot, sploh wrap sling - samo tam pa ne morejo tako fajn spat kot v pouch.

Tudi jaz sem rodila pozimi in prvi mesec mi sploh ven niso pustili z malo, ekr je bilo tako svinjsko mraz lani... Ampak spomladi smo pa kar hodile okoli. Najprej res samo s slingom ves čas (par mesecev) in se da nosit malega otroka par ur, komot. Samo ko je pa otrok star pol leta, taprvi je pa komaj 2 leti in še ne more hodit recimo 5 km v kosu, mali pa rata težek, pa zvirat se začne... takrat je pa fajn met nekaj: ali buggypod ali prikopni sedež ali nekaj pač... No, če si pač tak, da hočeš na dolge sprehode... Za pol urce je pa sling čisto dosti, ne rabiš nobenega vozička.user posted image

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Voziček za dvojčke?
26.5.2010 22:54:52   
ronja
Pri nas sta razlike 22 mesecev in nam čisto znese z enim vozičkom.

22 ali pa 17 je huda razlika, verjemi! Ronja pri 22 mesecih je kar daleč sama prišla in če imaš buggypod, je itak podobno kot če imaš priklopni sedež (samo stat ne more gor). Pri 17ih mesecih pa otroci ne pridejo prav daleč, vsaj moja ni, no.

Je pa precej odvisno od življenjskega stila: nekaterim ni problem bit v gl. doma, mene je pa skoraj pobralo, preden je lubi naštimal tisti dodatni zic na voziček - sem se počutila čisto ujeto na tistih 500 m okoli bloka, ker dalj pa mala ni zdržala hodit - tja in nazaj (ne morem obeh nosit). Tako da sem bila vsa srečna, ko sem lahko obe napokala v voziček in odpeškala na drugi konec LJ.user posted image Zdaj pa komaj čakam, da dobim prikolico za kolo, da bo to hitreje in dljeuser posted image .

(odgovor članu *BellaLuna*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Voziček za dvojčke?
27.5.2010 7:41:35   
kajča
se strinjam z ronjo, kot sem že napisala, pri nas je bila razlika 20 mesecev in sta bila oba doma pri meni ko sem bila na porodniški in je bilo super, ker sem imela voziček, smo šli v mesto, pa na sprehod, skratka povsod. Spredaj je sinko lahko udobno sedel, zadaj je bila pa naša dojenčica v košari, da je ugodbo spala ali pa v lupinici, če je zaspala v avtu in jo nisem prestavljala. Tudi potem, ko sta bila večja je bilo super, sedela sta en za drugim, včasih en spredaj včasih drug. Oba sta imela dovolj udobno in prostor, lahko smo šli povsod, na primer za cel dan v arboretum ali živalski vrt. Ta voziček je fenomenalen tudi, ker zložen ni večji kot enojni, je lahek, prideš skozi vsaka vrata. Smo se pa za Jane Twin Two odločili zato, ker imamo od Jane že Slalom pro in košara ter lupinica sta kompatibilna z obema vozičkoma.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Voziček za dvojčke?
27.5.2010 7:47:33   
Anonimen
Kaj pa rabljen voziček. Jaz sem svojega ravnokar prodala, vendar pa jih imaš na bolhi kar nekaj za več kot pol cene novega.

(odgovor članu kajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Voziček za dvojčke?
27.5.2010 7:48:48   
Anonimen
ups za manj kot polovično ceno novega ....hmmmm je še zgodaj :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Voziček za dvojčke?
27.5.2010 10:03:12   
maja_
Kaj pa kak dober predlog za voziček za dvojčke? Kmalu pričakujem dvojčke in iščem čim ožji voziček-obvezno vzporeden z napihljivimi kolesi...

Kar se tiče zimskih sprehodov, so po mojem 1. porodu bili obvezni. Vsak dan dopoldan najmanj 2 uri pospešene hoje in enako najmanj dve uri popoldan-skoraj ne glede na temperature. Imela sem fajn voziček z velikimi kolesi, ki je super vozil po steptanem snegu, pa notri ovčko, hči sem imela še v termo kombinezonu čisto zabarikadirano... v tistem obdobju, ko sva bili vsak dan toliko zunaj, je bila zdrava kot dren...skratka imam zelo lepe spomine na ta čas in to je bila zame rekreacija, da sem se nazaj v red spravila. Je pa seveda to pri 1. otroku lažje, ko ni drugih skrbi toliko. Rada je bila v vozičku, pa tudi kamorkoli sva šli brez problemov, na fax, v knjižnico, po nakupih, na obiske na čisto drug konec Slovenije... spomladi sva šli večkrat čez teden ko ni gneče na cesti na morje za par ur na sprehod, pa kam ob obali na kosilo- do večera sva že prišli nazaj... Smo pa različni, jaz nisem človek za bit doma, enim pa to paše.
Kdor ve, da je tako kot jaz bolj mobilni tip je dobro, da si privošči dobro varianto vozička, če pa to nisi, pa je po moje nesmiselno ne vem koliko denarja za to dajat. Bi se pa gotovo prav poceni dobil kak fajn rabljen voziček za dvojčke, ki ti bo to uro -dve kar boš na sprehodu čisto dobro služil.
Porodniške čisto brez sprehodov pa si jaz ne predstavljam, to je pa hišni pripor user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Voziček za dvojčke?
27.5.2010 10:17:02   
ronja
Aja, še to: veliko je odvisno od tega, ali imaš 1. otroka v vrtcu: če je v vrtcu, potem vozička za dva verjetno res ne rabiš - jaz sem jo imela doma in si ne predstavljam, da ne bi mogla it ven z njima za dlje kot tistih ušivih 500m (ker 1km hoje za 17mesečnika je kar dolga, predvsem pa zelo dolgo traja).

Jaz gledam vsake toliko vozičke za dvojčke na bolhi, pa so kar dragi - pod 140 E ga ni, pa še ti so marele, ki niso primerni za tamicene... No, zdaj bom itak prikolico za kolo dobila in bo taka, da bom lahko z njo vozičkala:)

(odgovor članu maja_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Voziček za dvojčke?
27.5.2010 11:20:39   
maja_
Ronja, a slučajno veš, a obstaja tud prikolica, v kateri lahko dojenček leži? Jaz jo bom vsekakor kupila, kot dodatno varianto, če ne prej, ko bosta dvojčka sedela in jo bom uporabljala kot voziček (tist za kolo mi pa ni ravno najbolj varianta- po Lj polnih cestah.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Voziček za dvojčke?
27.5.2010 11:33:57   
ronja
Mislim, da ni take za ležat, nisem 100%, ampak kar sem gledala, ni nikjer pisalo, da bi bilo to možno - ker v principu itak ne smeš otroka vozit na kolesu, dokler ornk samostojno ne sedi, predvidevam, da takih niti ne delajo...
Ja, po moje je fajn ta prikolica, poročam, ko dobim:)

Na kolo jo bom jaz sicer dala, ampak se ne mislim s tem po kakih normalnih cestah furat- samo po kolesarskih, pa po tivoliju, po PST, pa Rožniku, pa na Grad, Golovec, pa v botanični vrt, pa v zoo (do tja je tudi kolesarska), Mostec, po sprehajalnih poteh, pa mogoče kakšnih manjprometnih cesticah (pač kjer ne gre drugače- v Rožni dolini, recimo,... tam med hišami ni tak problem). Na kako hudo cesto si pa tudi jaz z malimi ne upam.

Ampak brez kolesa sem jaz čisto boga - mi je to gl. prevozno sredstvo in mam kar naštudirane poti, da lahko prideš tudi po raznih kolesarskih in pešpoteh kar daleč, oz. na drug konec LJ - samo malo je treba okoli, seveda... Pa ker imava 1 avto in ga v gl. lubi rabi (sicer gre tudi on dostikrat z biciklom, ampak vedno pa ne more), bomo punce s tem veliko bolj mobilneuser posted image . Joj, kaj se že veselim! Sori, ker smetim, ampak saj je povezano s temouser posted image .

(odgovor članu maja_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Voziček za dvojčke?
27.5.2010 13:55:31   
maja_
Vsekakor te prosim, da sporočiš kako pa kaj, ko ga dobiš. No jaz imam še nekaj časa z naročilom- preden bosta sedela-aja, pa rodila se še nistauser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Katero ime?
mel79



Jakob (28%)

Jaka (25%)

Aljaž (33%)

Sebastjan (14%)


Število vseh glasov: 679

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!