|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vneto oko 14 dni stare punčke
30.10.2006 15:10:13   
Pikicapokica6
Mala ima iz desnega očesca malo gnojnega izcedka. Vem, da pravijo, da se da na oko kapljico mlekca in naj bi to pomagalo. Kaj pa če to ne pomaga?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
30.10.2006 15:29:16   
mika
Kaj pa če to ne pomaga?

poklicat pediatra

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
30.10.2006 15:31:31   
petka
Pojdi k pediatro da ti da kapljice in mazilo. Lahko greš tja tudi brez user posted image .
Mi smo to imeli ko je imel malček tri tedne, pozdravi se s kapljicami v parih dneh.
Brezveze eksperimentirat.

lp.

_____________________________





(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
30.10.2006 15:39:36   
dskubin
jaz tudi ne bi eksperimentirala. nam ni pomagalo ne mleko, ne fiziološka, ne kamilice in niti prvi antibiotik ne. Pa smo dobili še enega, pa niti ta ni naredil nekega čuda, pa mazilo,... Vleklo pa se nam je cel mesec in pol, tako da sem res že obupavala s toliko zdravili pri novorojenčku. Pa smo dali skozi tudi to. Ampak smo bli pri okulistu 2x, ker nam je naša pediatrinja predpisala napačen antibiotik, ker je bla neka bakterija, ki se prenaša iz noska in so to ugotovili z brisom... Tko da, pejte se pokazat. Lahko ni nič, ampak ne čakat.

(odgovor članu petka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
30.10.2006 16:19:51   
Aja32
Naš je imel tudi pri dveh tednih vneto oko... Mi smo zvečer sprali s kamilicami, pa je bilo naslednji dan boljše, smo še dvakrat sprali in je bilo OK.
Jaz bi poskusila danes zvečer s kamilicami, če ne bo boljše izgledalo zjutraj, jo odpelji do pediatra...

LP A

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
30.10.2006 16:31:26   
Mateja82
Spirala sem ji s fiziološko, ni imela močnega vnetja pomagalo je pa v  dveh  dneh , če pa se vleče več dni ali če je bolj hudo vnetje  je pa boljše da vprašaš peditra.

_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
30.10.2006 17:28:29   
asso
Malo izcedka je pri dojenčkih normalno. Naša ima to že od rojstva (1,5 mesecev). Če je pa oko znotraj rdeče, to pomeni, da je vneto...
Tako, da sam izcedek ne pomeni vnetja in to se samo spira z fiziološko ali kamilico...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
30.10.2006 21:29:25   
jrakov1
Moja izkušnja je taka:KAPLJICA MATERINEGA MLEKA VEČKRAT NA DAN.To res deluje.
Še ena podobna:
Ko otrok pade,buška,modrica:NAMAŽITE Z MARGARINO ALI MASLOM.
Nebi verjela,če nebi poskusila.
Otrok je res padel,če nebi tega naredila,bi bil buškast in črn.
Čez  3 dni imam rok za 3 otroka,pa take stvari res pridejo prav.
Poskusite in sporočite.
LP Mojca

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
30.10.2006 22:42:39   
Anonimen
men so dohtarji od pediatrinje do okulista rekl da ne mleka v oko k sam še več bakterij vnašaš!!! umivat s fiziološko, nobenih kamilic in pelji jo k pediatru po kapljice!

(odgovor članu Pikicapokica6)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
31.10.2006 15:53:56   
Tia27
po mojem pa ima zamašen solzevod,če oko od znoztraj ni pordelo,pelji jo pokazat pediatru, nikar ne spiraj z kamilicam, ker lahko pride do alergije, kamilica ni priporočljiva so nam rekli,če je solzevod, ji lahko tud pol leta teče iz učka.lp

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
31.10.2006 23:05:23   
ČebelicaMaja
Morda samo potrebuje več časa. Moja je tudi imela vnet uček, že v porodnišnici...pa sem zagnala paniko in me je patronažna mirila... samo mleko ali fiziološko-je rekla, če bo res hudo, ji bomo predpisal kaplice...sem bila že pošteno jezna... a glejga zlomka, po enem mesecu je moje mleko in malo fiziološke res pozdravilo uček... tako, da bi blo morda dobro, da še malo počakaš, potem pa omeni patronažni in pediatru na prvem pregledu... baje je kriza le, če je izcedek res zelen- gnojen.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
1.11.2006 9:00:31   
Anonimen
Kaj pa če je tudi pri tvoji za vnetje krivo zožen solzevod?
Veliko je tega.Zaradi zožitve solzice ne morejo odtekat in spirat iz očesa
umazanijo,tako se nabira in nato priteče gnojen izcedek,očko zateče,
v kotu pordi.Pomaga masaža.S prstom pritiskaj med nosnim korenom
in notranjim kotom očesca,masiraj s krožnimi gibi(tudi če joče vstrajaj)
Speri z fiziološko.Če se pa bo pogosto ponavljajo bo pa potrebno obvestit pediatra.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
1.11.2006 19:50:13   
karin412
Bodi previdna! Mi smo imeli enako, izkazalo se je za zožen solzevod, pediater pa je predpisal 4 različne antibiotike, ki seveda niso nič pomagali.

Jaz ti svetujem: umivaj s čajem iz smetlike in ne kamilic, ker draži oko. Drugič masaža solzevoda, kot piše Neva zgoraj. Nikar ne dajaj antibiotikov, ker če gre za zožen solzevod, mine samo, ali pa pri 1 letu naredijo operativni poseg! Mi smo potem prav zato šli k homeopatu 2x in je pomagalo, tako da se je pri 5 mesecih kar naenkrat pozdravilo iz danes na jutri, še sama nisem mogla verjeti.
Provaj tudi kapljico materinega mleka, nekaterim pomaga. Aja - mene so strašili, da bi lahko bila klamidija, če bi okužila z bakterijo, pa je bil test negativen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
3.11.2006 15:25:46   
štorkljica
Mamica tudi moja mala ma zdaj že pet dni vneti uč, pa ji nekajkrat dnevno sperem z kamilicami (toplimi), 1x na dan pa še z fiziološko. In se izboljšuje. Zjutraj ko vstane ma še nakaj gor, drugače pa čez dan vidim da se ji lepo čisti.

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
3.11.2006 18:08:01   
natalia
redno umivanje s kamilicami, mazilo.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vneto oko 14 dni stare punčke
4.11.2006 11:01:29   
Alisa
Jaz sem pri pediatru dobila kapljice Tobrex in je malemu pomagalo že naslednji dan ni imel nič gnojčka. Sem pa na začetku dajala mekeca v oko pa ni glih pomagalo dolgo. Čez čas se mu je ponovilo in je revček imel kar zalimano okico, tko da sva skočila do pediatra in nama je dal te kapljice. Obstaja pa tud kremica Tobrex sam so bolj kapljice, ker jih lažje daš v oko kot pa kremico.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





POZOR: Previdno s fiziološko raztopino in ...
Prepogosto izpiranje noska s fiziološko raztopino in uporaba med mamicami priljubljenega nosnega aspiratorja prinese tud...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Božič
lola85 RR

Praznujete božič pri vas doma?

Da (94%)

Ne (6%)


Število vseh glasov: 18

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!