|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Velik otrok
25.11.2005 17:37:51   
Mojra
Ko se je moj mali rodil je imel 4500g in bil velik 56 cmm, po dveh mesecih je imel 6970g in bil velik 63. cm. Ima še katera tako velikega dojenčka ? Sej vem da je vse o.k. z njim, ker ce bi poslušala druge bi se mi že zmešalo... ne ga toliko dojit je prevelik in blalblalbla. Jaz pa pravim da od dojenja sigurno ne moreš bit predebel. Sedaj ima 2 meseca in 11 dni. In ko ga nosim spoznavam, da ima sigurno že preko 7kg.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Velik otrok
25.11.2005 17:43:28   
kofetek2010
jap, moj je bil user posted image  
rojen sicer s 3970g in dolg 51cm, a je imel, izključno ob dojenju, pri enem mesecu 5430g in 56cm, pri 2 mesecih pa že 6950g in 62 cm v dolžino user posted image
pri enem letu je imel 12.740g in 81 cm

(odgovor članu Mojra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Velik otrok
25.11.2005 18:01:14   
mojcadamijan
Naša pupica je bila po 3. mesecih velika 64,5 cm in težka 7520 g

(odgovor članu Mojra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Velik otrok
25.11.2005 18:10:30   
Katja6
Moj tud user posted image . Ob rojstvu, rodil se je 11 dni čez rok, 4350 g in 53 cm (men se je zdel večji, ker je imela pupa tud 53 cm pa je bla manjša), danes čez 6 kg in 62 cm, star je mesec in pol in se dojiva. Tko da imamo kaj v rokah za držat user posted image .

(odgovor članu Mojra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Velik otrok
25.11.2005 18:23:59   
Doroty
Jaz sem rodila punčko, dolgo 55 cm in težko 3900 g. Oblačila, ki sem jih imela pripravljene, ji večina sploh ni bila prav user posted image . Je pa skozi en suhec.
Vedno je bila daleč največja celo obdobje v vrtcu (tudi med fanti), enako v šoli. Ampak tam nekje v 5, 6 razredu so jo pričele ostale punce dohitevati (ne pa prehitevati). Njen zdravnik ji je pred kakšnim 2 letoma dejal, da je kot elastika - vedno tanjša in vedno večja.
Zaradi svoje višine je bila vedno zelo gibalno spretna (hodila je samostojno pri 10 mesecih, kolo brez pomožnih koles pri 2,5 letih, rolanje, ...).
Slaba stran je bila samo to, da ni bila en taki mali dojenček in otročiček, ki bi ga cartali, ... kar skozi je nekaj počela in raziskovala, kar drugim njenih let še na misel ni prišlo, ali pa niso zmogli ...
Naslednji mesec bo stara 14 let in je visoka 175 cm (enako kot jaz). 
Lp, Doroty.

(odgovor članu mojcadamijan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Velik otrok
25.11.2005 18:40:14   
mala maja
MOji so bili vsi trije veliki-sploh ne vem kaj pomeni majhen dojenček.
Rast so pa kole
I. ob rojstvu 54 cm  3550g
  1 mesec    58 cm   5630g
  6 mesec    71 cm   9070g
 
II ob rojstvu 53cm   3670g
   1 mesec    58cm  5170g
   3 mesec    66cm  8080g
    6mesec    71cm  9770g
   9mesec     78cm  10170g

III ob rojstvu 55cm   3480g
   1mesec     58cm   4940g
   3mesec     69cmuser posted image   7300g
   5mesec     73.5 cm   8670g
   7mesec     77.5cm    8900g

Tud jaz sem oblačila 50 in 56 kar pospravila. Večinoma so bila že na začetku velikosti 62. Danes je tamal star 8m in pol pa nosi oblačila št 86 in ima nogico št. 20. Tavelik pa je star 8 let in pol pa nos oblačila za 14 let in ima nogo št. 36user posted image user posted image  še dve števiki pa bo nosil moje čevljeuser posted image user posted image user posted image . Ta sreden pa ni tak velik je pa bolj okrogel.Sicer si jih pa lahko ogeldaš v albumu.

Se pa po pravici malo potolažim ko slišim da nisem edina k mam velike otroke.

(odgovor članu Doroty)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Velik otrok
25.11.2005 18:50:13   
Mojra
ej hvala punceuser posted image . Men se kar smeje. Tuki po Izoli vidim same micene bebice, zadnjic sva bila pri pediatrinji pa sem kar gledala... moj ne da je bil najvecji ampak je bil NAJVVVECJIIII. Ja res je, mi smo ze na 68, 62 - mogoce se kaksne hlacke. Se smejim - danes je imel obleceno trenerkico na kateri pise - 6m. user posted image  je pa res- mam vsaj kej za prijet user posted image  lp

(odgovor članu Mojra)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Velik otrok
25.11.2005 19:50:52   
tinčica
evo še moj korenjak rodil se je z 4550kg in 58cm pri enem mesecu pa 6100kg in mislim da 60cm.

_____________________________

Jah takle mamo za tale dnar....

(odgovor članu Mojra)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Velik otrok
25.11.2005 20:12:11   
kofetek2010
eno stavr sem pozabila, zato bom dodala - meni ni nihče rekel "gospa, vaš otrok pa je debel" (čeprav je bilo meni jasno, da ima preveč kil, a so vsi govorili, da bo že šlo stran, ko bo začel hodit, ko bo začel hodit v vrtec, ko bo....), dokler ni imel 5,5 let in ga je pediatrinja poslala zaradi visokega krvnega tlaka (med 110/60 - 115/75) na preiskave, kjer mi je doktor najprej rekel, da bo treba mal shujšat user posted image   in začele so se borbe s hrano, a ni bil problem s hranjenjem doma, ampak v vrtcu in potem v šoli, saj sem morala vzgojiteljicam, učiteljicam, varuškam dopovedat, da moj otrok ne potrebuje večjega ali dodatnega obroka in da mu delajo slabo s tem, ko se jim "tako fajn zdi, da tako dost poje" user posted image  saj je doma jedel le večerjo (skodelico čokolina ali kos namazenega ali obloženega kruha) in med vikendi user posted image  

da o opazkah, ki jih je dobival od drugih otrok in so psihično zelo vplivale, nanj niti ne govorim user posted image

pri 3 letih je imel 21 kg in bil velik 102 cm,
pri 5 letih 28 kg in 119 cm,
pri 5,5 letih 33,5 kg in 121 cm

nato smo dosegli pri 6,5 letih 30,5 kg pri 128 cm višine - je pa ves čas ful v pogonu, že 4 leto trenira nogomet, tako, sedaj bolj nabit in ga je sama mišica, ter nima več trebuščka in rokic in nogic kot kak mišelinko user posted image

čez 2 tedna bo star 9 let in ima cca. 145 cm in med 40 -42 kg, živi pa res na veliki nogi, saj sem mu gojzarje kupila št. 38 user posted image  spomladi bova že skupaj nosila superge user posted image

(odgovor članu tinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Velik otrok
25.11.2005 20:55:02   
smeja2
Tud naš je pravi velikanček. Ob rojstvu je mel 4520g in 55 cm (og 37cm).
Pri prvi posvetovalnici je mel 5,5 kg in 59 cm (og 39cm).
Zdej komi čakam drugo posvetovalnico ker me že zelo zanima kako rastemo user posted image
tud mi smo skor že na 68 številki hihihi
Ko ga nosim pa mislim da sem v fitnesu user posted image .
Men pa nikol ni noben še reku (do zdej) da je prevelik al pa debel user posted image
K pomoje to zdej res ne more bit pa tud midva z mojim user posted image  sva oba suha...
no lepo raste še naprej...
lp
smeja

(odgovor članu Mojra)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Velik otrok
25.11.2005 20:55:43   
Anonimen
Moj je bil:
rojen 4.440 g, 57 cm
1 mesec: 5.520 g, 60 cm
3 mesece: 7.000 g, 68 cm
7 mesecev: 9.150 g, 74 cm

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Velik otrok
25.11.2005 21:15:02   
Marogica
Punce, ve mi rajši povejte, kako je bilo rojevati takšne korenjake?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Velik otrok
25.11.2005 21:20:53   
Anonimen
Jaz sem imela CR, ampak v bistvu velikost otroka s tem ni imela nobene veze. CR so mi naredili, ker se nisem odpirala. Me je bilo pa strah, ja, ker so mi že prej seveda povedali, da je velik in so mi kar rekli, da bomo poskusili, če bo šlo.user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Velik otrok
25.11.2005 21:38:09   
bobek05
naš mali je tudi kar velik, čeprav je bil pri rojstvu med povprečneži (no ja, rodil se je pa 17dni prej s CR)

rojstvo: 3450g in 50cm, je pa v 1. mesecu zrasel za 7cm, v 2. pa za 5cm..
zdaj - 5.mesec: 8430g in 71cm...

Ne vem no, meni se zdi DOSTI, da je v 5 mesecih zrasel za 21cm...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Velik otrok
25.11.2005 21:42:31   
Katja6
Nič ni blo hudga. In pri 4350 g le dva okrasna šiva, nobenih problemov pri sedenju po porodu, skratka vse bp. Je pa bil bauhi ogrooomen, tako da sem bla res slonica in tista odvečna koža je še zmer tam k je ne bi blo treba! Bo treba mal k unim ki hujšajo poškilit.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Velik otrok
25.11.2005 21:48:36   
smeja2
jaz sm rodila pomoje kr v redu....samo pač smo bli kr ornk rezani pa velik šivov smo mel, kar je blo men še najbolj zoprn k so me bolel še ful cajta, pa še zdej imam celo štalo (estetsko) tam doli user posted image
Je blo težko...so me pa pohvalil, da sm se res odlično držala in to brez vseh protibolečinskih sredstev.
Rodila sm v 4 urah...bravo jaz user posted image
še dobr, da je šlo tok hitr, ker so mi skoz govoril da bom zihr do petih tam, pol sm pa rodila že ob enih.
Si ne predstavljam kako bi zdržala še štir ure tistih popadkov user posted image
Sm se pa ful koncentrirala na to da sm se cimbolj probala (kolker je to sploh možno) sprostit
pa una fora, da so popadki naši prijatelji....res dobri tile prjatli user posted image
Važn da je to za nami in da smo zdravi.
Aja moja ginekologijnja je pa zamolčal, da bo tok velik,da se nebi bala. Vedl smo da bo med velikimi sam smo bli presenečeni k je vn prilezu user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Velik otrok
25.11.2005 21:49:42   
miševi




Naš je bil težak 4120 g in velik 56 cm. Rodila sem ga brez problemov, je pa res, da je bil to drugi porod. Je bil pa, kot pravi že predhodnica tudi trebuh temu primerno ogromen.
Pri treh mesecih ima 7410 g in 64,5 cm.



(odgovor članu Katja6)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Velik otrok
25.11.2005 21:50:24   
kofetek2010
težko user posted image
baje moja trenutna podnajemnica ne bo tolk velika oz.težka user posted image


pa midva tud nisva debela, jaz imam v normalnem ne nosečniškem stanju pri 178 cm 53 kg (kar je vse prej kot debelo, a ne?user posted image ), moj pa med 85-90 kg pri 187 cm user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Rezano cvetje
F*R*U

Kateri cvet vas najbolj razveseli?

vrtnica (39%)

gerbera (5%)

tulipan (12%)

orhideja (24%)

drugo (10%)

bolj kakor rezano cvetje me razveseli lončnica (11%)


Število vseh glasov: 207

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!