|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Večerni obred
5.3.2007 21:11:58   
Maggie
Spet jaz user posted image  ...

Zanima me kako ste svoje malčke in pri kateri starosti začele navajati na večerni obred (umivanje ali kopanje, hranjenje in spanje v svoji posteljici). Kdaj ste se umivali/kopali, kdaj ste ga dale v njegovo posteljico spat (pri nas je zaenkrat namreč kar v dnevni sobi do 23h, star je pa dobre tri tedne) in pri kateri starosti ste začele to dosledno izvajati? ... 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Večerni obred
5.3.2007 21:16:08   
Naja30
Z obredom kopanje/umivanje, hranjenje in spanje smo začeli nekje pri 1,5 mesecu, čisto spontano. Se je pa kar hitro navadila in ko sem jo začela po umivanju oblačit, je že vedela, kaj sledi naprej. Je pa sama uvedla čas spanja in sicer od dokaj pozne ure je sama od sebe prešaltala na cca pol deveto uro.

(odgovor članu Maggie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Večerni obred
5.3.2007 22:11:59   
eya
Že od vseg začetka. Smo ga dajali ob 9ih zvečer v pižamico in spat v njegovo posteljico. S tem, da se je na začetku potem ponoči zbujal in par tednov spal pri nama. Pa kasneje smo uro premaknili, tako da gre zdaj spat ob 8ih.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Večerni obred
7.3.2007 19:25:46   
incabinca
Jaz tudi že od vsega začetka - kopanje, previjanje, pižamica, hranjenje v že bolj zatemnjenem prostoru. Na začetku se je to dogajalo okoli 7, tako da je ob osmih spal, zdaj pa gre spat med sedmo in pol osmo, ritual ostaja enak.


(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Večerni obred
7.3.2007 19:39:43   
ZALA ADL

IZVIRNO SPOROČILO: incabinca

Jaz tudi že od vsega začetka - kopanje, previjanje, pižamica, hranjenje v že bolj zatemnjenem prostoru. Na začetku se je to dogajalo okoli 7, tako da je ob osmih spal, zdaj pa gre spat med sedmo in pol osmo, ritual ostaja enak.




Enako

(odgovor članu incabinca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Večerni obred
7.3.2007 19:43:56   
mtina
Tudi pri nas je enako kot zgoraj.



_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu ZALA ADL)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Večerni obred
7.3.2007 20:55:28   
Billi
Na začetku nismo imeli nobenega ritma. Včasih smo šli spat ob 23., včasih ob 21.... To je bilo kakšen mesec.
Potem je pa sama user posted image počasi izbrala ritem. Najprej je šla spat med 21 in 22. Potem se je pa ta ura vedno bolj pomikala nazaj. Zdaj je okoli 20. že v postelji in prespi celo noč nekje od 4. meseca. Stara je 6 mesecev.
LP!

(odgovor članu mtina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Večerni obred
7.3.2007 21:20:55   
lenika
Že od začetka. S tem, da je na začetku hodil spat okoli 21.00, sedaj gre pa ob 20.00.

(odgovor članu Billi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Večerni obred
8.3.2007 22:49:02   
Maggie
A to pomeni, da jih ob 19h, 20h nazadnje previjete in so potem v isti plenici do zjutraj? Do 6h, 7h?

Kaj pa če so pokakani?

Jaz ga namreč zdaj nazadnje previjem okoli 23h in potem ob 6h ali 7h - pač odvisno kdaj se zbudi. Se mi namreč zdi, da je 12 ur predolgo, da bi bil v isti plenici, po drugi strani pa se bojim, da na koncu ne bomo imeli nobenega reda...

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Večerni obred
9.3.2007 16:11:28   
Baucka
Jaz sem jo ponoči previjala, dokler je kakala ponoči. Ko nekaj noči ni, je pa nisem več previjala ponoči. Mislim, da je bila stara približno 4 mesece. Obred pa smo začeli vzpostavljati, ko se je začela kopati. Ker je blo poletje, smo se kopali vsak večer in nato dojenje in spat. Je zaspala kar med dojenjem.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Maggie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Večerni obred
9.3.2007 16:21:05   
lenika
Naš nikoli ni kakal ponoči, se je mogoče zgodilo da je dvakrat in takrat sem ga pač previla, drugače pa ne. Sedaj pa tako ali tako spi celo noč, tako, da ni dilema ali ga preoblačit ali ne, ker enostavno spi.user posted image

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Večerni obred
9.3.2007 18:53:00   
štorkljica
Začeli smo že takoj nekako po prvem tednu, najprej je hodila spat ob 21h, nato ob 22h ko sva videla, da je vse slabše pa sva jo nekako navadila na spanje ob 20h. Tako da zdaj že nekje 2 meseca spi ob 20h.
Ritual je pa še vedno isti kot na začetku, slačenje in igranje na previjalni (luftamo ritko), potem kopanje, potem brisanje in spet luftanje ritke, potem pa dojenje. Vse skupaj traja nekako eno uro.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Večerni obred
9.3.2007 19:05:48   
Strawberrie Cherrie
Mi smo z večernim obredom začeli nekje pri 5tednih. Ob 6h se ponavadi skopava, nato se obriševa in oblečema - pa je ura tja nekje 6.30, nato imava še večerni obred igranja, da se malo zmuči, dojenje in okoli 7h zvečer je ponavadi koma user posted image , ali pa 7.10h.

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Večerni obred
9.3.2007 19:06:40   
Strawberrie Cherrie
Aja, še vseeno ga sprevijem 1x ponoči - takrat, ko se zbudi (zbuja se še samo 1x) - ponavadi okoli 12h in drži tja do pol sedme zjutraj.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Večerni obred
10.3.2007 20:25:45   
Anonimen
Že od prve noči zaspi ob 7h in ga do zjutraj nič več ne previjam, torej 12ur v isti plenici. Do zdaj (3 mesece) se je sam lepo navadil, da ponoči nič več ne kaka. Eno fajn porcijo spusti šele po prvem jutranjem obroku.

Večerni ritual je zelo pomemben: (kopanje), pižama, dojenje, tema. Potem spi do 3h, poje in takoj zaspi nazaj do 6h.


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
10.3.2007 21:56:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Večerni obred
10.3.2007 22:47:59   
viv_
Takoj, ko je bil popek OK, smo začeli s kopanjem, prej pa pač samo umivanje s krpico. Je pa ob 19:00 kopanje, pižamica, večerja in ob 19:30 že spi user posted image . Do 4. meseca je bila v košku v spalnici, zdaj ga je prerasla in v posteljici, v sobi skupaj s sestrico. Spi od 19:30 do 2:00 in od 2:10 do 7:00.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Večerni obred
10.3.2007 23:03:01   
vampirka
Že od vsega začetka...sprva seveda umivanje s krpico, nato kopanje ob 19:30...do kakega 8.tedna je zaspala šele okrog 21h - 21:30, zdaj pa je koma že ob 20h (takoj po kopanju se podojiva in že vmes zaspi). Potem pa spi z nama v dnevni sobi (v košku ali na ležalniku) dokler ne gremo skupaj v spalnico (ponavadi med 23h-23:30h), tam jo za 5 minut pristavim in kar v spanju malo poziza. Potem pa gre Laura v svojo posteljico, midva pa v svojo user posted image ...zbudi se okrog 4h - 4:30h, se podojiva in včasih se pokakca (torej sledi previjanje), čeprav se mi zdi, da vedno bolj poredko. Potem pa preostanek noči prespi pri naju v postelji.

Mamica naspana in vse je dobro user posted image ... 

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Večerni obred
10.3.2007 23:16:32   
diva 4
Od prvega dne.Kopat smo pa začeli , ko je bil popek ok.Mi smo  Ano takoj navadili  , da je v postelji ob 20.00.David pa je običajno ob 19ih že tak zaspan , da ga damo pač prej spat.Nočnega previjanja pri nas ne poznamo.Ni nobeden kakal ponoči, moker pa tudi ni bil noben kaj pretirano.

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?