|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   V Mariboru našli dojenčico
22.7.2011 20:22:38   
magda_velepič
http://24ur.com/novice/crna-kronika/zapusceno-dojencico-nasli-v-sportni-torbi.html

_____________________________

Največja tragedija ni vreščeč hrup slabih ljudi temveč grozna tišina 'dobrih'.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: V Mariboru našli dojenčico
22.7.2011 20:36:22   
Doll
Ammm user posted image   Dojenčica je živa in zdrava.

(odgovor članu magda_velepič)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: V Mariboru našli dojenčico
22.7.2011 21:01:49   
Katy78
Jaz tistega, ki je to storil, ne obsojam, očitno se je znašla (recimo, da je bila mama) v stiski, in za otroka je bolje, da se je končalo takole, kot pa da bi ga odvrgla v kakšen smetnjak ipd.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 22.7.2011 21:02:06 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: V Mariboru našli dojenčico
23.7.2011 7:26:00   
PinaNina
Dvomim, da bi mamica naredila, če ne bi bila v hudi stiski, duševni ali pa ? Ni videla izhoda, se ni upala obrnit na koga ?
Dejstvo je, da je po besedah zdravnikov lepo skrbela, da je bil otrok negovan.
Hvala Bogu je obdržala kanček razsodnosti in je otroka odložila na mesto, kjer je bila prepričana, da ga bo kdo našel.

Zato ni naša naloga obsojat, ampak pomagat.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: V Mariboru našli dojenčico
23.7.2011 16:45:29   
alenkica
Se strinjam z zadnjo objavo.
Ženska ki je to storila je morala biti obupana.
In res hvala bogu da se je tako končalo da je dojenčica na varnem.



(odgovor članu PinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 15:55:49   
Zoja Lara
Jupiii, pupika je živa. Verjetno od kakšne Romkinje?



_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu magda_velepič)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 15:59:52   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Zoja Lara

Jupiii, pupika je živa. Verjetno od kakšne Romkinje?



Po čem sklepaš?

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 16:28:49   
majčica1508
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Zoja Lara

Jupiii, pupika je živa. Verjetno od kakšne Romkinje?



Po čem sklepaš?


To tudi mene zanima??

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 16:40:28   
Doll
In zoper mamico je podana kazenska ovadba za zanemarjanje in surovega ravnanja user posted image user posted image . Najboljše da jo še linčajo

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 16:43:09   
Felicita
http://www.zurnal24.si/mati-najdene-dojencice-se-je-javila-policiji-clanek-130422

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 16:49:35   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

In zoper mamico je podana kazenska ovadba za zanemarjanje in surovega ravnanja user posted image user posted image . Najboljše da jo še linčajo


Kako pa bi ti to uredila? Bi mamici še liziko dala, pa dosmrtno penzijo? Okoliščin ne poznamo, ampak dejanje, ki ga je iz katerega koli vzroka že naredila, je kriminalno....

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 16:53:08   
ZARA
Ojej, ubošček mali.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 18:19:54   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

In zoper mamico je podana kazenska ovadba za zanemarjanje in surovega ravnanja user posted image user posted image . Najboljše da jo še linčajo


Kako pa bi ti to uredila? Bi mamici še liziko dala, pa dosmrtno penzijo? Okoliščin ne poznamo, ampak dejanje, ki ga je iz katerega koli vzroka že naredila, je kriminalno....


Kakor tudi tvoj komentar user posted image .
In če se ne motim, si nekakšna novinarka- a pri etiki pa si manjkala?!

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 18:35:44   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

In zoper mamico je podana kazenska ovadba za zanemarjanje in surovega ravnanja user posted image user posted image . Najboljše da jo še linčajo


Kako pa bi ti to uredila? Bi mamici še liziko dala, pa dosmrtno penzijo? Okoliščin ne poznamo, ampak dejanje, ki ga je iz katerega koli vzroka že naredila, je kriminalno....


Kakor tudi tvoj komentar user posted image .
In če se ne motim, si nekakšna novinarka- a pri etiki pa si manjkala?!


Ne nekakšna, ampak novinarka. Tudi etiko pri dr. Kovaču sem obiskovala. A potem on kreten v Oslu, kije pobil 93 ljudi, tudi ni kriv, ker je pač iel psihološke težave?!?
Pa preberi - obsodila sem dejanje, ne mamice...

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 20:08:27   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne nekakšna, ampak novinarka. Tudi etiko pri dr. Kovaču sem obiskovala. A potem on kreten v Oslu, kije pobil 93 ljudi, tudi ni kriv, ker je pač iel psihološke težave?!?
Pa preberi - obsodila sem dejanje, ne mamice...


Ni bilo govora o primeru Norveška, tako da ne obračaj mojih besed.
In preberi svoj post še enkrat, če še zmeraj trdiš, da nisi "obsojala" ženske, ki je kaj takega naredila.
Kakorkoli, moje mnenje o podobnem primeru sem že nekajkrat zapisala tule gor (sem brskala sedaj po tisti zadnji temi o tem- pa je, žal, ne najdem).
Skratka, pri nas je očitno najpomembneje iskati krivca in ga kaznovati, kot delovat v smislu preprečevanja le- teh dejanj. Govorim bolj o detomoru, kamor pa najnovejši primer ne sodi. Ženska, ki je to storila, je vseeno poskrbela, da je obstajala skoraj 100% možnost, da bo otroka nekdo našel, preden bi se mu kaj lahko zgodilo.
Ne glede na to, kaj si mislim o tem dejanju, verjamem, da bi z različnimi (vztrajnimi) metodami lahko takšne primer spravili na minimum. Takšne grozote so se zmeraj dogajale in se bodo še v bodoče, zato je zelo pomembno, da se vzpostavijo ustrezni mehanizmi preprečevanja le-teh.
In kot novinarka verjetno veš, da deluješ kot javna oseba in da tvoje mnenje ni le stvar osebnega pogleda.


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 20:28:09   
jakipaki83
Jaz se pa tu kar strinjam s HuAnito. Je že res, da je to, kar se je zgodilo, precej boljša možnost od npr. detomora. Vseeno pa ne moremo ljudi, ki zapustijo dojenčka (pa čeprav tako, da ga bo že kdo našel), obravnavati, kot da se ni nič zgodilo. Kaznivo dejanje je pač kaznivo dejanje. Tudi jaz sem hodila na predavanja iz etike pri Poler-Kovačičevi (če se bo pojavilo to vprašanje).
Gotovo pa mamice ne bodo samo kaznovali, ampak ji bodo nudili tudi pomoč. Da ni delovanja v smislu preprečevanja težav? To tudi ni res. Samo je pa res, da bi  morala mamica tudi aktivno iskati pomoč. Poklicati na CSD, se pogovoriti z ginekologinjo, pediatrinjo, patronažno... Možnosti so, ampak morajo biti tudi tisti, ki se znajdejo v težavah, aktivni pri iskanju rešitve.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 21:56:49   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: jakipaki83

Gotovo pa mamice ne bodo samo kaznovali, ampak ji bodo nudili tudi pomoč. Da ni delovanja v smislu preprečevanja težav? To tudi ni res. Samo je pa res, da bi  morala mamica tudi aktivno iskati pomoč. Poklicati na CSD, se pogovoriti z ginekologinjo, pediatrinjo, patronažno... Možnosti so, ampak morajo biti tudi tisti, ki se znajdejo v težavah, aktivni pri iskanju rešitve.



Predvidevam, da oseba, ki to stori, sama aktivno ne išče pomoči; bodisi, ker nima dostopa do takšnih informacij, ali ker je tako malo informirana/aktivna/zainteresirana.. oz živi v takšnih okoliščinah, da je to skoraj nemogoče pričakovat. Ker če bi bila vsaj malo samoiniciativna na tem področju, do tega, verjamem, ne bi prihajalo.
Moti me predvsem ta "srednjeveški" pogled in reakcija na takšne dogodke, v smislu javnega linča (samo čakam, da bo Požar jutri oznanil ime). Najlažje je masovno kritizirat (milo rečeno) nekoga, ki stori nekaj tako nepredstavljivega, kot je bil omenjeni dogodek, malo težje pa je biti sočuten ob vsem tem. Si zamišljaš samo, kakšno življenje ima lahko to bitje, ki kaj takšnega stori? In kakšno življenje bo imelo to ubogo malo bitjece, ki ga je mati pustila, še ne mesec dni staro, nekje v hausturu user posted image ..

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 22:26:07   
Vijoličarka
 
Mislim da bi morali taki dogodki javnost in predvsem strokovnjake ter institucije spodbuditi, da bi tudi pri nas uvedli 'predale za novorojenčke'.

Mariskatero tragedijo bi preprečili in stisko ublažili.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 22:40:16   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Mislim da bi morali taki dogodki javnost in predvsem strokovnjake ter institucije spodbuditi, da bi tudi pri nas uvedli ''''predale za novorojenčke''''.

Mariskatero tragedijo bi preprečili in stisko ublažili.




No, sem šla sedaj izbrskat tisto temo o detomoru v Novi Gorici, maja letos;
tole sem takrat sama zapisala na forumu:

Pri nas za take in podobne primere ni dovolj (ali bolje sploh ni) poskrbljeno, na žalost.
Pa je v bistvu tako malo treba. V tujini imajo recimo, ogrevane posteljice, kamor lahko 24h/dan "oddaš" otroka/novorojenčka povsem anonimno in kot najbolj pomembno- otrok na ta način preživi.
Pri nas pa se mi zdi, da je najbolj pomembno iskanje storilke in kaznovanje le- te. Kot da ne bi bila tista reva, ki kaj takega stori, že takointako sama po sebi kaznovana za celo življenje.


Link do teme pa je naslednji:

http://www.ringaraja.net/forum/m_5693770/mpage_1/key_/tm.htm#5694489



< Sporočilo je popravil Rožica I -- 25.7.2011 22:41:02 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: V Mariboru našli dojenčico
25.7.2011 22:56:48   
HuAnita
Rožica, saj jaz štekam, kaj hočeš rečt. Ampak kakor koli, tudi to, da pusti živega dojenčka, pred zakonom ni ok, četudi moralno je.
Valda je ženski verjetno hudo in je gotovo psihično zdelana, ampak žal je uradni postopek tak.
Verjemi pa, da dokler zadeva ne bo prišla na sodišče, 'normalni' mediji ne bodo objavili materinega imena, tisti, ki ga omenjaš, pa zame ni novinar.
Sicer pa moje osebno mnenje ne sme biti izraženo v mojem delu, naj jaz mislim karkoli, treba je navajati le dejstva, čim manj krvoločno. Eni se tega pač držijo, drugi ne.
Se pa osebno vsekakor strinjam s teboj glede prevetive, tega je pri nas v vsakem primeru premalo. Morda pa bova z glasnim opozarjanjem kot posameznici kaj spremenili?  (upam)

(odgovor članu magda_velepič)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: V Mariboru našli dojenčico
26.7.2011 8:29:31   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Se pa osebno vsekakor strinjam s teboj glede prevetive, tega je pri nas v vsakem primeru premalo. Morda pa bova z glasnim opozarjanjem kot posameznici kaj spremenili?  (upam)


Zadeve se spreminjajo, sicer prepočasi, ampak se.
Drugače se pa strinjam s tvojim celim zadnjim postom user posted image .


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: V Mariboru našli dojenčico
26.7.2011 14:46:19   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

In zoper mamico je podana kazenska ovadba za zanemarjanje in surovega ravnanja user posted image user posted image . Najboljše da jo še linčajo


Kako pa bi ti to uredila? Bi mamici še liziko dala, pa dosmrtno penzijo? Okoliščin ne poznamo, ampak dejanje, ki ga je iz katerega koli vzroka že naredila, je kriminalno....


Kakor tudi tvoj komentar user posted image .
In če se ne motim, si nekakšna novinarka- a pri etiki pa si manjkala?!


Ne nekakšna, ampak novinarka. Tudi etiko pri dr. Kovaču sem obiskovala. A potem on kreten v Oslu, kije pobil 93 ljudi, tudi ni kriv, ker je pač iel psihološke težave?!?
Pa preberi - obsodila sem dejanje, ne mamice...


Po napisanem sodeč si žal samo nekakšna. Prva naloga novinarja z veliko začetnico in ne samooklicanega, kot jih je pri nas polno, je, da je objektiven. Tvoja primerjava z Norveško je žal čisto nasprotje tega, kar bi novinar moral počet. Eno je, da ti hladnokrvno pokolješ 70 ljudi in se potem še veselo smehljaš, drugo pa, da v hudi stiski in depresiji narediš sicer nekaj hudega, ampak brez hujših posledic. Tale mama potrebuje pomoč, žival iz Norveške pa kletko in v tem je velika razlika.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: V Mariboru našli dojenčico
26.7.2011 15:22:49   
malenaa

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

In zoper mamico je podana kazenska ovadba za zanemarjanje in surovega ravnanja user posted image user posted image . Najboljše da jo še linčajo


Kako pa bi ti to uredila? Bi mamici še liziko dala, pa dosmrtno penzijo? Okoliščin ne poznamo, ampak dejanje, ki ga je iz katerega koli vzroka že naredila, je kriminalno....


Kakor tudi tvoj komentar user posted image .
In če se ne motim, si nekakšna novinarka- a pri etiki pa si manjkala?!


Ne nekakšna, ampak novinarka. Tudi etiko pri dr. Kovaču sem obiskovala. A potem on kreten v Oslu, kije pobil 93 ljudi, tudi ni kriv, ker je pač iel psihološke težave?!?
Pa preberi - obsodila sem dejanje, ne mamice...


HuAnita - kaj si na teof hodla?

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: V Mariboru našli dojenčico
26.7.2011 15:31:00   
pelin
Jaz se pa ob takšnih in podobnih primerih večkrat vprašam kaj do strele je z njihovimi domačimi, sorodniki , sosedi... Hudo  je že to, da smo kot sosedi velikokrat zelo distancirani in obrnjeni vase....da se pa podobne zadeve dogajajo v družinah je pa naravnost grozljivo....Vsaka ki je kdaj rodila, ve, da ti po porodu hormoni špilajo do vesolja ( vsaj meni so)....če je tu zraven še neprespanost, skrbi....ti včasih ne manjka veliko, da se ti odpelje...Sama se sebe spomnim, da sem bila v obdobju, ko je imel mali krče velikokrat čisto na psu...k sreči, sem imela partnerja...ki mi je zadeve dostikrat olajšal...Največja ironija pa je v tem, da se takrat sploh nisem ravno zavedala, da sem taka živčna razvlina, ker sem bila preveč v tem....očitno so me moji bližnji opazovali in mi po svoje pomagali...hvala Bogu....Tiste ženske, ki počnejo take grozne zadeve ( detomor, ..),na tak način vpijejo na pomoč, ki je žal takrat, ko jo najbolj rabijo ( pa se tega verjetno še same ne zavedajo zaradi svojega stanja)niso deležne...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: V Mariboru našli dojenčico
26.7.2011 15:38:27   
HuAnita
grozljivo....Vsaka ki je kdaj rodila, ve, da ti po porodu hormoni špilajo do vesolja ( vsaj meni so)....če je tu zraven še neprespanost, skrbi....ti včasih ne manjka veliko, da se ti odpelje...Sama se sebe spomnim, da sem bila v obdobju, ko je imel mali krče velikokrat čisto na psu...k sreči, sem imela partnerja...ki mi je zadeve dostikrat olajšal...Največja ironija pa je v tem, da se takrat sploh nisem ravno zavedala, da sem taka živčna razvlina, ker sem bila preveč v tem....
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

In zoper mamico je podana kazenska ovadba za zanemarjanje in surovega ravnanja user posted image user posted image . Najboljše da jo še linčajo


Kako pa bi ti to uredila? Bi mamici še liziko dala, pa dosmrtno penzijo? Okoliščin ne poznamo, ampak dejanje, ki ga je iz katerega koli vzroka že naredila, je kriminalno....


Kakor tudi tvoj komentar user posted image .
In če se ne motim, si nekakšna novinarka- a pri etiki pa si manjkala?!


Ne nekakšna, ampak novinarka. Tudi etiko pri dr. Kovaču sem obiskovala. A potem on kreten v Oslu, kije pobil 93 ljudi, tudi ni kriv, ker je pač iel psihološke težave?!?
Pa preberi - obsodila sem dejanje, ne mamice...


Po napisanem sodeč si žal samo nekakšna. Prva naloga novinarja z veliko začetnico in ne samooklicanega, kot jih je pri nas polno, je, da je objektiven. Tvoja primerjava z Norveško je žal čisto nasprotje tega, kar bi novinar moral počet. Eno je, da ti hladnokrvno pokolješ 70 ljudi in se potem še veselo smehljaš, drugo pa, da v hudi stiski in depresiji narediš sicer nekaj hudega, ampak brez hujših posledic. Tale mama potrebuje pomoč, žival iz Norveške pa kletko in v tem je velika razlika.



kalbo, se mi skoraj ne da več, ampak se bom potrudilauser posted image   Objektivno dejstvo je, da je pustila dojenčico pred vrati. In to po naši zakonodaji 'šteje' kot KD - kriminalno dejanje. Kakšne so/bodo posledice na otroku, to pa itak večine ne bo več zanimalo (meni osebno pa je ravno to bistveno!) Samo to sem hotela izpostaviti. Seveda so olajševalne okoliščine, ampak te potem naknadno ugotavlja stroka. Tako je pač urejeno in dvomim, da bova mi2 v kratkem lahko spremenila predkazenski psotopek
Me pa res veseli, da toliko veš o tem, kakšen je pravi novinar. Ker vsak zdrav novinar bi javno v svojem poročilu o tragičnem dogodku z dokaj srečnim koncem za deklico, upajmo, napisal točno to, kar sem napisala v 2. in 3. stavku. Ne glede na to, kaj si sam misli. In na forumu, skoraj anonimno, si menda lahko človek kdaj pa kdaj napisati svoje mnenje????

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?