|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:02:14   
petra123
Pri nas doma imamo dojenčico staro dva meseca in njena pra babica malce pretirava v nekaterih zadevah - namreč ko je ura šest popoldne otrok ne sme biti zunaj, ker če nanj pade rosa, potem se mu pikice poznajo celo življenje. Vem, da se sliši smešno, ampak midva s fantom v to ne verjameva, ona pa kar vztraja pri svojem. Pa saj ne bi bil prvi otrok na katerega bi padla kakšna kaplica. Ali je na tem kaj resnice.lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:04:35   
Anonimen
A ti to resno sprašuješ? user posted image

(odgovor članu petra123)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:05:32   
Tisana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Ta je pa ena boljših zadnje čase! user posted image  S tole vašo prababico pa zihr ni dolgčas user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu petra123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:06:10   
Tisana
A ti to resno sprašuješ?
 Tianna - nejeverni tomaž user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu petra123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:07:01   
petra123
ja čisto resno vprašanje, ker mi gre že rahlo na živce, da tako pretirava.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:07:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

A ti to resno sprašuješ?
 Tianna - nejeverni tomaž user posted image


Ma.. Ne morem verjeti, da gre punca/ženska nekaj takega vprašati.. da lahko sploh pomisli, da je kej resnice na tem.. user posted image  Ne vem, ne vem..

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:10:26   
anetka
Joj ne govori. Mene so strašili da ko je mrak otrok ne sme biti zunaj, ker je baje pol božjasten user posted image
Ni to nič res no, brez skrbi ste zunaj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:10:35   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

A ti to resno sprašuješ?
Tianna - nejeverni tomaž


Ma.. Ne morem verjeti, da gre punca/ženska nekaj takega vprašati.. da lahko sploh pomisli, da je kej resnice na tem.. Ne vem, ne vem..
 Nimaš kaj, avtoriteta je tale prababica, ni kaj! Ko bi bilo danes več takšnih kot je ona in več takšnih (slepo ubogljivih) kot sta Petra123 in njen fant, pol bi bla vzgoja ful bolj izi user posted image  Pa še nasmejala sem se fejst user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:13:29   
kjava
IZVIRNO SPOROČILO: anetka

Joj ne govori. Mene so strašili da ko je mrak otrok ne sme biti zunaj, ker je baje pol božjasten user posted image
Ni to nič res no, brez skrbi ste zunaj


Pri nas pa, da se zeleno pokaka, če ga mrak dobi. Pa kaj pol, če se user posted image . Samo moji mami na ljubo se res z nekaj mesečnim dojenčkom izogibam mrakuuser posted image

(odgovor članu anetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:21:46   
petra123
Ja lahko, da nekateri slepo upogajo, se pa vsaj drugi laho nato nasmejijo.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:22:31   
Naja30
Hihi, moja tašča pravi, da če se otrok prestraši česa, lahko kasneje začne jecljat.user posted image

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:31:48   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Hihi, moja tašča pravi, da če se otrok prestraši česa, lahko kasneje začne jecljat.user posted image


in zakajuser posted image


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:33:34   
Anonimen
Tud men je stara mama vedno govorila,da če me dobi dež,potem pa posije sonce,bom imela na obrazu pege.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:39:12   
Anonimen
Eno je kaj vse govorijo; drugo pa, če ti v to verjameš. user posted image  Tudi meni so marsikaj govorili. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:40:04   
Lunc_a
Saj si napisala da pretirava torej čemu vprašanjeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
19.8.2008 22:42:43   
ZmajTolovaj
 user posted image   user posted image   user posted image   user posted image  

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
20.8.2008 8:29:21   
Marogica
Res tako pravijo......pravijo, sem rekla. Vendar osnove ni nobene. Babice pravijo marsikaj, kar so slišale od svojih babic, te pa zopet od svojih.... Tako, da si lahko pomirjena, otrok zaradi tega ne bo imel nobene pegice ali pikice več, kot bi jo tako ali tako imel.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
20.8.2008 8:31:26   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

user posted image   user posted image   user posted image   user posted image  


podpisuser posted image user posted image , najboljši everuser posted image user posted image user posted image

emmm, moji teti je tašča rekla, da ne sme otroka do 6. mesecev ven peljat, ker ga lahko čarovnice uročijo (ja, verjetno takšne kot je sama)...
pa dej nooooo, sej pa nismo v 19. stoletju, prababice, babice in tašče moreš jemat z rezervo.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
20.8.2008 8:38:23   
koala
No pri nas pravijo, da pleničk ne sme dobit mrak, ker otrok pol zeleno kaka, pa ta varianta z roso in pikicami, pa da se dojenčka ne sme žgečkat ker potem ne bo govoril.

Najboljša pa mi je ta, da če si nosečnica neke hrane zaželi in je ne dobi, pa se prime za kak del telesa bo dete imelo znamenje v obliki te hrane na tem delu telesa.

Japajade. pol bi bil moj sin pizza.

Vi samo uživajte na sprehodu.


_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
20.8.2008 8:43:12   
Anonimen
Nič se ne norčujte z babic.One so rojene v času ko so bile take vraže aktualne.jemljite jih z nasmeškom na ustih,saj niso nič krive ali čarovnice,pač se je takrat tako mislilo.Meni je tudi babica govorila,da ne smem pleničk ob marku zunaj na štriku pustit,da bo otroka božjast zadela.Ali pa,da mora nosečnica takoj dobit tisto hrano,ki si jo zaželi,pa,da se takrat ne sme kakšnega dela telesa prijet,ker se bo potem na otroku poznalo,da bo dobil znamenje.Jaz sem samo kimala in si mislila svoje in delala po svoje.
Bodite spoštljive do starejših,pa čeprav imajo za aktualne stare vraže,s tem ne mislijo slabo,so pa vseeno pomembni,saj imajo ogromno izkušenj za sabo.

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
20.8.2008 8:46:10   
Tisana
Nič se ne norčujte z babic
 Pa saj se ne! Se mi zdi tako prisrčno, da je treba nekaj pokomentirat. Pa še nasmejala sem se fejst ob vaših pisanjih user posted image user posted image user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
20.8.2008 8:53:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Nič se ne norčujte z babic
 Pa saj se ne! Se mi zdi tako prisrčno, da je treba nekaj pokomentirat. Pa še nasmejala sem se fejst ob vaših pisanjih user posted image user posted image user posted image



Ja,sej vem,da ni bilo zlonamerno,niti z moje strani ni bilo jezno.user posted image

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
20.8.2008 9:44:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Nič se ne norčujte z babic.One so rojene v času ko so bile take vraže aktualne.jemljite jih z nasmeškom na ustih,saj niso nič krive ali čarovnice,pač se je takrat tako mislilo.Meni je tudi babica govorila,da ne smem pleničk ob marku zunaj na štriku pustit,da bo otroka božjast zadela.Ali pa,da mora nosečnica takoj dobit tisto hrano,ki si jo zaželi,pa,da se takrat ne sme kakšnega dela telesa prijet,ker se bo potem na otroku poznalo,da bo dobil znamenje.Jaz sem samo kimala in si mislila svoje in delala po svoje.
Bodite spoštljive do starejših,pa čeprav imajo za aktualne stare vraže,s tem ne mislijo slabo,so pa vseeno pomembni,saj imajo ogromno izkušenj za sabo.


Dobro napisano, se povsem strinjam. user posted image

Mislila sem v smislu, da pa ja ne verjame in se tega drži.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
20.8.2008 9:58:30   
AKP
Tudi meni so pri prvem otroku povedali vse možne vraže. Pa sem jim lepo povedala, da jaz v takšne stvari ne verjamem in jih tudi ne mislim upoštevat in da je to moj otrok in da bom sama odločala kaj je dobro za njega in kaj ne. Pa sem takoj naredila red pri vseh babicah in prababicah. So mi vsi rekli, da sem ful trmasta in da nočem nobenega nasveta upoštevat. Sem pa imela takrat 17 let in sem še bila skoraj otrok pa sem se znala postavit za sebe in za mojega otroka in mi je smešno, da si  odrasle ženske pustijo ukazovati od drugih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: VPRAŠANJE O ROSI
20.8.2008 10:45:02   
katicka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja otrok se stopi.tak da previdno.

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




ime za julijske otročke 2.del
katrinka



piščančki (24%)

princi in princeze (8%)

poletne žabice (33%)

morski ježki in zvezdice (35%)


Število vseh glasov: 237

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!