|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tri vprašanja
17.8.2005 9:15:13   
Anonimen
Ker se non-stop srečujem s kakšni "problemom" in ker naš Gašper nima tipke F1, da bi si pomagala, se spet obračam na vas, moje drage punce :bravo:

1. PIŽAMICA
Do kdaj mora imeti dojenček tako pižamico, katera ima hlače kot žabice, da nima stopalc zunaj? Oziroma, najbrž ni ravno fajn, da ima otroček čez noč na nogicah nogavičke :zmeden:

2. UMIVANJE RITKE
Gašperja še vedno umivam samo z vodo in krpicami oz. vato. Ker gremo kmalu na morje, bi rada začela z vlažilnimi robčki (Babylove).
Zanima me, če lahko neham s kolobocijo z vodo ?

3. SPANJE NA BOKU
Do kdaj je priporočljivo otoka dajat spat na bok? Jaz sončku po vsakem nočnem dojenju še zamenjam stran in ga "podpolcam" z enim zvitkom rjuhice. Kdaj ste nehale to početi?

Res sem vesela, da se lahko obrnem na vas!
Hvala vsaki posebaj za odgovore :rozica:

Tinka in Gašper
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Tri vprašanja
17.8.2005 9:21:51   
CUKRČEK
JAz ji rit brišem od začetka z robčki in ni problema. VAtka in voda je le kaprica nekaterih.



Spanje na boku: dokler se ti ne bo zvalil na hrbet. Potem ga je brezveze silit na bok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Tri vprašanja
17.8.2005 9:23:29   
Natas@
Glede pižame je naš imel tako, dokler je bil mraz, tam nekje do maja, nato pižamo brez stopal. Se mi pa zi, da dokler ne hodi sam je vsaj pozimi fino imet pokrita tudi stopala.

Z robčki smo pri nas kar hitro začeli, že pred 1. mesecem, zato lahko s tem pričneš tudi ti.

Naš je na boku spal samo kake 14 dni, nato pa se je ni važno kako si ga podložil zrital na hrbet.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Tri vprašanja
17.8.2005 9:23:36   
snorlax
1. Moj spi v žabicah (bombažnih) s stopali, če je mrzlo, če je pa vroče (kar letos verjetno ne bo več), pa brez žabic

2. Robčke Nivea uporabljam nekje od 2. meseca najprej, prej pa samo vodo in vatico. Nekatere pa že od rojstva robčke.

3. Na boku spi, dokler se sam ne začne obračat. Ko se bo znal kaj obrniti oz. premakniti, si bo sam naštimal ustrezen položaj, ki mu bo najbolj odgovarjal.

L.p.:metulj:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Tri vprašanja
17.8.2005 9:26:32   
Suzi*
Jutro!

Tipka F! bi pa res včasih prav prišla, se strinjam. :)-:)-

Evo, malo moje pomoči:
1. Nimam pojma do kdaj. Mi smo stari 5,5m, nimamo spalne vreče, pa je zdaj ko je hladno še vedno v taki pižamici s stopali (pajacek). Danes je imel spodaj celo bodi brez rokavov, ker se velikokrat ponoči razkrije. Bomo pa še naprej prakticirali to pižamico, ker ima drugače čist mrzle nogice.

2.Mi doma še vedno umivamu z vatko in vodo, na poti pa z vlažilnimi robčki. Se mi zdi, da je tako manj "kemije". Aja, pa za kakce doma tudi uporabljam vlažilne robčke, samo potem še z vodo operem.

3. Jaz sem ga kar dolgo dajala spat na bok, do takrat, ko se ni sam zbrcal na hrbet. Potem sem mu še kar nekaj časa dajala ob rob koška zvitek brisačke, ker se je rad nekam naslonil z glavico. Zdaj ga pa nič ne podlagamo, se pa sam da na bok in večinoma tako tudi spi. :)-

Lep dan!

lp, Suzi

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Tri vprašanja
17.8.2005 9:27:09   
babylove
1. Lahko ima dvodelno pizamico, ampak tista z nogicami se meni zdi pac najbolj prakticna. Ker ga nic ne tisci v pasu, ker ga ne tiscijo nogavicke na zgornjem robu in ker je lepo noter zaprt.
2. Nas do 5. meseca ni prenasal nicesar razen vode, po ostalem je dobil zmeraj vnetje. Poskusi in ce bo ritka rdeca, pac prenehaj z robcki.
3. Spanje na boku ni nikdar priporocljivo, dojencek mora spati na hrbtu z glavico na stran. Taksno spanje velja v ZDA, Kanadi, Z Evropi in Skandinaviji ze vec kot 10 let in je za 75 odstotkov znizalo smrtnost dojenckov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Tri vprašanja
17.8.2005 9:27:37   
BibaJ
Halo!
Tudi jaz si veliko pomagam s tem forumom:sloncek:.
1. Pižamico brez stopal smo oblekli malo po 1 mesecu starosti, ker je pižamico s stopalci prerastu. Sedaj, ko je tako vreme ima oblečeno pižamico, bose nogice in spalno vrečo. Mislim, da ga ne zebe, ker je celo noč topel.

2. Z robčki smo se začeli umivat nekje po treh tednih. Uporabljamo pa pampersove robčke in še ni bilo nobene reakcije.

3. Jaz ga dam še vedno spat na bok in ga založim, ampak se hitro obrne na hrbet. Verjetno mu tako paše.

Lep deževen dan!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Tri vprašanja
17.8.2005 9:46:27   
Lana_s
1. Jaz Tini oblačim že od rojstva mešano - s stopali ali brez. V obeh primerih pa ji dam še zoknčke gor, če je mrzlo.
2. Odkar sma prišli iz porodnišnice ji ritko brišem z Nivejinimi robčki in do zdaj še ni bilo nobene reakcije.
3. Meni se je Tina začela pri približno mesecu in pol sama obračat na hrbet in od takrat ji ne podlagam več pleničk, ker nima smisla,se sama izrine in je spet na hrbtu.

LP:rozica:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Tri vprašanja
17.8.2005 10:05:16   
tinatona
Haj!

1.Jaz tud uporabljam pajacke s stopali ali brez, mu pa vedno dam še nogavičke gor, ker bi imel drugače full mrzle nogice (tudi v najhujši vročini je imel nogavičke gor, oblečen je bil pa v body brez rokavov).
2.Robčke jaz uporabljam že od rojstva - z vodo sem ga umivala samo v porodnišnici. Je pa res da sem prvih 14dni uporabljala ene iz Anglije.
3.moj spi pa skoraj skoz na trebuščku (od kar sam glavico obrne z leve na desno stran). Sem ga dala nekako pri treh tednih, ko je imel krče. Še vedno mu to najbolj paše (če ga dam drugače sploh noče zaspat).

LP Tina :rozica:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Tri vprašanja
17.8.2005 10:07:16   
Anonimen
pižamo mamo že pri 13. mescih eno s stopali, če zmanka drugih ji dam tut to gor.

js sem naši rito brisala z robčki od porodnišnice dalje. tut v porodnišnici so mel robčke.

moja je spala na boku kak mesec al dva pol se je pa sama prestavla na hrbet in tko tut ostala, zdej se pa obrača kukr ji pače iz enga na rug bok pa na hrbt, skor nikol ne spi na trebuhu

lp, lara

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
17.8.2005 10:09:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Tri vprašanja
17.8.2005 10:19:58   
Anonimen
Mi prakticiramo pižamico s stopali, ker ima sicer mali mrzle nogice.

Ritko vedno umivam z vodo, ampak vato sem zamenjala z blazinicami za čiščenje obraza, ker se vata preveč prijema na kožo. Samo na poti sem ga ene dvakrat obrisala z Johnson&Johnson robčki, reakcije ni imel. Ampak vseeno prisegam na čim manj kemije, kot je že ena punca prej napisala.

Sina vedno podlagam tako, da spi na boku. Velikokrat se sicer potem zbudi na hrbtu, ampak ne neham ga podlagat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Tri vprašanja
17.8.2005 11:38:30   
Grascakinja
1. Mi smo za pižamico izbrali belega bodija in hlačke do pasu s stopalci - ker jo tako ponoči lažje previjem, če je pokakana (včasih me ne zbudi njen jok, ampak "prrrrrk" :bravo: v plenico, in če je pokakana, jo tudi ponoč previjem) in jo manj premetavam. Čez gre pa zdaj spalna vreča. Ko je vroče seveda ne.

2. Jaz mislim, da je voda najboljša. Tudi jaz se ne umivam z vlažnimi robčki, ampak z vodo, tako jaz na to gledam. Ampak na morju v prikolci boš to seveda težko prakticirala. Prej doma sprobaj, če prenaša robčke.

3. Moja se veselo spodmakne podlogi iz brisače in spi na hrbtu. Čez dan ji včasih, ko jo bušek boli, paše spat tudi na bušku z rito v luft, ampak samo kakih 15 minut, da se naprka, potem jo pa obrnem. Itak se ti bo kmal začel sam obračat, pa se ne boš več spraševala :)-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Tri vprašanja
17.8.2005 15:10:53   
anitaa
Ja Tinka kok bi blo to fajn F1 ampak pomoje mislijo naši tamaučki da mamo to tipko me mamice.:sloncek:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Tri vprašanja
17.8.2005 21:47:57   
Anja167
Jaz nimam sicer nič proti robčkom, je pa tako, da če si jaz roke z njimi obrišem, mi ostane en neprijeten, malo popast občutek. Tako da si ne morem kaj, da ne bi Eneja po uporabi robčkov še z vodo obrisala...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




PORODNIŠNICE
nataly33

S katero porodnišnico ste bile najbolj zadovoljne?

Ljubljana (40%)

Postojna (34%)

Novo mesto (11%)

Jesenice (9%)

Trebnje (5%)


Število vseh glasov: 148

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!