|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 13:45:42   
zi&mm
Ojla,

no mi smo pa imeli danes 3.posvetovalnico; so nas samo zmerili in stehtali, jutri pa gremo še po pikeca;
Nove mere so 72cm velik (2.posvetovalnica 64cm) in 6620gr težki (2.p. 5720gr) in glavica 42cm (39cm).
Žiga dojim na 2,5 ure čez dan, ponoči pa pridno nina in po novem od 20:30 do 09, le ob 6-ih se dojiva.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 14:02:29   
binica
Bravo,
je pa res priden za spančkat. Tudi Lanika je bila pridna, le zadnje 2 tedna nekaj štrajka Mislim, da se počasi pripravljamo na kake zobke.... Se kaj slišiva!!

Binica

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 14:34:04   
Anonimen
joj kake mere.bravo

(odgovor članu zi&mm)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 14:42:11   
zi&mm
Binica, drug teden se kaj oglasim pa greva na , ok?

Nina_nana, a nima Nikec tudi neke dobre mere?

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 16:42:34   
Lana_s
Žiga pa je velik. Sta ati pa mamica tudi tak?

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 16:51:49   
bobek05
Žiga je pa pravi velikan!!!

Anej je pa danes prvič prespal noč.. Spal je od 20.30 do 5.30, se najedel in spal dalje do 9h..

Je pa zdaj čez dan ful nekam tečen - bi rad ajal, pa ne more - ali se muči za kakat ali so krči ali je lačen ali se je treba previjat.. No in zdaj je končno zaspal.. Upam, da se bo sedaj spočil, revček..


(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 17:40:04   
Lana_s
Bravo Anej, kar tak nadaljuj.

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 22:05:55   
zi&mm
Lana_s,
ati je visok, celih 190cm, mami je pa rahlih 170cm; ma važno, da je Žiga zdrav in da lepo napreduje bo pač treba kupovat kr stvari za 6/9mesecev, ker tiste cunjice 3/6 so mal prekratke postale...
Zdaj gre pa še mamica ninat glede na to, da Žiga spi že debelo uro in tati je pa šel delat.

Lahko noč

Mili

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 22:14:49   
binica
Ja Mili,
drugi teden se obvezno dobiva na kofetku... jaz grem tudi v vodoravni položaj, ker senm

Binica

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 22:19:17   
zi&mm
Ok,

tam četrtek/petek velja? Da se namestimov hišo pol bo časa za pohajat še preveč

Zdaj grem pa zares v vodoraven položaj, ker sem full utrujena; smo montirali kuhinjo in je kup posode blo za zložit v omarce vmes pa še dojenje in previjanje tako da sem gotova.

Lahko noč,

Mili

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Tretja posvetovalnica
7.9.2005 22:35:43   
bobek05
zi&mm , kaj še ne kupujete cotik za 6-9 mesecev??? Mi jih Aneju oblačimo že 14 dni , ker pri št. 62 sploh ni mogel več prstkov iztegnit

Aja, pri nas pa je ati velik okrogla 2 metra, mamica pa 168cm..

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Tretja posvetovalnica
8.9.2005 12:17:42   
zi&mm
Bobek05,
naš Žiga ima že št.74 cunjic ampak pravim tako, da bo treba še več novih in večjih cunjic kupit; ima kr dolge noge pa mu je št.68 kakih hlač prekratko...
Sicer pa je vse odvisno od modela in kroja; npr:danes sem mu oblekla en bodi št.80 in mu je čisto prav.
No, že jokcamo,
Papa

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Tretja posvetovalnica
8.9.2005 13:09:44   
Lana_s
Pri nas pa ni prekratko ampak preozko pa so nam tudi nekateri pajaci za 6 mesecev premali. Drugače pa ima večinoma vmesno št. 62-68, vsaj bodije, ker manjših (62) ne morem pri vrateku zapret in pri rokicah so tesni Pa še ti morejo biti brez gumbov. Če bo moja tak rastla bo kmalu mamico prerastla in mojih 158 cm. (pri 2.5 mesecih je bila velika 60.5 cm - še manj kot en meter )
Vi ste pa res vsi veliki - one big happy fammily

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Tretja posvetovalnica
8.9.2005 17:15:47   
m_m
Ti si ja nor Sam sem vedla, da bo tak, že ko si povedla kuk je zrastu prvi mesec

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Tretja posvetovalnica
8.9.2005 22:24:35   
zi&mm
M_M.
kako pa kaj tvoj napreduje?
Ma da ti vidiš kakšne on zganja bi rekla, da smo res nori; danes med cepljenjem je kr prdeca spustil in to takega, da je sestra rekla, da so nekam čudne vonjave v ordinaciji med pregledom je zdravnici kr očala dol potegnu, pocukal pa jo je; mali je pravi dobrovoljček, skozi nasmejan in po 3ure zna govorit sam s sabo; njegova najljubša igra je vrečkica za zamrzovalnik .
Ah, sej prav da je ; ponoči pa nam da mir saj spi od 20:30 do 09:00 le ob 06ih se podojiva; čez dan pa mogoče kako urco ampak po delčkih.
Uživaj, se grem pridružit Žigcu in mojmu
saj sem tudi jaz

Lana_s, kakšne so pa kaj vaše mere?

Lahko noč,

Mili

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Tretja posvetovalnica
9.9.2005 9:50:11   
Lana_s
Tina ima drugi teden 3. posvetovalnico. Pri 2. je imela bolj pozno pregled in je bila pri 2.5 mesecih velika 60.5 cm (50 cm) in težka 6.590g (3120g)
Moja tudi lepo spi. Zaspi med 20 in 21 pa spi do 7.30 - 8h. Samo kaj ko mama ne more spat, ker si more ponoči mleko črpat in sem včasih že ko zombi in me tudi že ob 21h zmanjka.

Je imel tvoj kakšno reakcijo po cepljenju? Je jokal?

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Tretja posvetovalnica
9.9.2005 10:06:06   
zi&mm
Oj, zakaj si pa moraš mleko črpat? Vem kako to zgleda; sem si morala tudi jaz prvih 10dni dokler nisva speljala dojenja z Žigcem, pol je mesec dni bil dojen z nastavkom, sedaj pa pridno brez nastavka na tri urce in se v 5-7minut že naje vmes med dojenji pa pije čajček Lumpi Meni je tistih 10noči bilo muka ; komaj načrpaš za en obrok, mali poje in ti spet črpaj pa še jaz sem imela skozi polne tako da se mi je zgodilo, da je po 5flašk (po 100ml) stalo v hladilniku in čakalo kdaj bo Žigec papcal, še dobro, da je mali požerušček.

je začel, ker je ena deklica (19mesecev) dobesedno tulila v ordinaciji in se je on prestrašil; med pikom pa je samo aj naredu; cepljen je bil ob 7:30 jaz sem mu pol za vsak slučaj dala 1/2svečke okoli 13-ih in je bilo vse ok, ful razigran , čebljal je cel popoldan niti spal ni edino kar je mu je malo zateklo okoli pika in smo mu zvečer mal obhladkov dali drugo nič.


(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Tretja posvetovalnica
9.9.2005 10:36:22   
Lana_s
Priden Kaj svečko dobiš tam ali jih moraš sam kupit? Kak se jim pa reče?

Črpat si morem, ker se mi mala ne naje na prsih in čez čas panična rata. Ziza mi po eno uro in še takrat jo morem sama odstavit, čez dobro uro pa je spet lačna.To lahko ponavljam kakšne tri, štiri ure, potem pa ji morem dat flaško, ker je preveč lačna in joka. Ne vem ali ne zna vlečt ali je prelena ali pa bi se samo cartala. Po njenem bi celi dan preležali in bi ona zizala. Na začetku, preden sem ji začela dajat na flaško, mi je bila pet ur na prsih, (vmes 2x po 10 min pavze) in kak sem jo odstavla (stara je bila nekje 2 tedna) je začela kričat in hlastat pa si rokice jest tak da sem ji morala dat še dodatek (mi je vmes tašča prinesla iz dežurne lekarne aptamil) Zdaj pa je samo moje mleko.
Črpanje mi pa je že res muka in komaj čakam, da še par mesecev mine (vsaj dva še), da se končno naspim. Če pa si ponoči ne črpam pa nimam dovolj mleka, da ji dam Črpam pa si nekje eno uro.
Tak, pa sem se malo potožla

LP

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Tretja posvetovalnica
9.9.2005 10:41:05   
bobek05
Nam je že na 1. posvetovalnica pediatrinja dala recept za svečke proti vročini - kot preventivo če bomo rabili

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Tretja posvetovalnica
9.9.2005 10:47:29   
Lana_s
Kak se pa imenujejo te svečke? Jih dobiš samo na recept?

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Tretja posvetovalnica
9.9.2005 11:02:15   
zi&mm
Ne jih lahko kupiš brez recepta in sicer paracetamol svečke za otroke; ampak sej ti da recept in je notri 10svečk tako da imaš tudi za kasneje.
Ojoj, eno uro črpat pa kolko si načrpaš? jaz sem 10-15minut po 200 do 220 ml iz obeh in to na 3ure. Sem pa Žigca dobesedno prisuilila, da je dojko zagrabil in mi ni žal saj sedaj se pridno dojiva. Otročkom je lažje preko flaške jest, ker ne rabijo tolko vleč kot dojko; meni je to patronažna takoj rekla in sva se lotila uvajanja dojenja; prvič par minutk, drugič obrok in tako sva po 10dneh uspela vse obroke na cici popapat.
Ma poskusi čez dan čimveč načrpat, zvečer spit pivce (za živce) in počivat saj tudi počitek pripomore k proizvodnji mleka; jaz se še danes uležem po kosilu in odspim uro pa je mlekeca ogromno zvečer po tušu pa relaks ob RR in pivički. Če bi mala cucala pridno, bi se tudi mlekec bol delal.











(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Tretja posvetovalnica
9.9.2005 12:18:31   
Urška//
ojla

joj kak ste vsi veliki

naša Lara je bila pri treh mesecih velika 56cm in težka 5100g

no ja bo že

LP vsem

papa

Urška in Lara

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Tretja posvetovalnica
9.9.2005 12:27:50   
Lana_s
Čez dan jo imam večinoma na prsih in si zato ne načrpam dosti. Po flaški mi poje 200 ml - lačna punca je Načrpam si, če mi ne vleče po več kot treh urah čez dan samo nekje 130 ml, ponoči pa od 200 - 260ml. Zato si pa morem še ponoči črpat, ker dosti poje, mleka pa nimam kaj dosti. Se že od začetka borim z mlekom Namesto počitka pa se vedno najde še kaj drugega za delat (pospravljanje, likanje, pomivanje posode, RR ) Pa tudi Tina je čez dan večinoma budna in hitro postane osamljena - vrtiljak ji zadostuje za kakšne pol ure.
Če si ti v 15 minutah toliko načrpaš kot jaz v eni uri - pa še to samo ponoči ali pa po večih urah nečrpanja, pa je verjetno v tem problem, da mi se ne naje - mi prepočasi teče.
Boma že Drugače je pa ful priden otrok. Zdaj mi sedi na krilu in se pogovarja sama s sabo ali pa bi rada kaj pripomnila in se ne strinja z mano Mi takoj polepša dan


(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Tretja posvetovalnica
9.9.2005 12:29:52   
Lana_s
Urška tudi Lara bo zrastla

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...





slutnja

kdaj ste dojencke zaceli dajati "kravce past"

1m (40%)

2m (21%)

3m (15%)

4m (8%)

kasneje (5%)

nikoli (10%)


Število vseh glasov: 382

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!