|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 22:04:37   
TaRe*
Danes je imela naša Re posvetovalnico.Stara je točno mesecev:bravo::bravo:.
Opraviti je morala en test,s katerim ugotavljajo,kako otročki napredujejo.:kuza:
Pa me zanima,če povsod to delajo.Mi pri Tamari nismo nič takega počeli.:zmeden2:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 22:09:12   
lin
Mi imamo jutri točno 9 mesecev in imamo posvetovalnico pa ti bom jutri znala kaj več povedati!

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 22:11:27   
NinaŠ
TaRe* katerega pediatra pa imaš? Anže ni delal do sedaj še nobenih "testov" , niti pri enem letu ne, vedno ga le pregleda in me povpraša (Pogačnikova) po osnovnih stvareh - prehrana, sedenje, hoja,... :grrr::zmeden:

LP

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 22:27:21   
Pupica
Ne bi vedla glede testov, čestitam pa za 9.mesecev:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 22:30:25   
TaRe*
Mi mamo Dr.Krajnika.Sej ne vem,al je to vedno,al samo zdej.Je imel prav eno tabelo,kamor je vpisoval rezultate.
Npr.Ji je dal v roke kocko,potem pa ji je hotel dat še eno...in opazoval,kako se bo znašla.ali bo drugo prijela z drugo roko,ali bo prvo spustila...
Ji je pokazal,kako se da kocka v lonček,kako strese ven,potem pa je ona ponovila za njim.
Če zna ploskat
Če reče že kak zlog
Če sama stoji
Če sama vstane
Če zna z dvema prstkoma prijeti rozino..in kaj naredi z njo.:sloncek:

Pa še par stvari,se več ne spomnim.So pa to baje neki primerjevalni testi.:muca::sloncek:

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 22:38:01   
Anonimen
Pri šestih mesecih je tudi naša zdravnica delala primerjalni test pri Davidu.

Spustila je volno iz višine, in opazovala, kako ji sledi z očmi.
Skrila je predmet, če ga bo gledal. Njega ni zanimal.
Ko mu je ponudila kamenček, ga še povohat ni hotel, kaj šele, da bi ga prijel v roko (hotela je videt, če že obvlada pincetni prijem).

Posvetovalnico pri 9-ih mesecih bomo imeli 14. aprila. Me zanima, kaj bomo delali takrat. Verjetno isto, kot pri vas.

(odgovor članu TaRe*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 22:48:46   
frutka_
Imenuje se Denvejev test. Ta test je nekakšen pokazatelj, če bi bilo v razvoju otroka karkoli narobe. Mi smo imeli posvetovalnico v petek.

Pediatrinja me je vprašala čisto običjane stvari, npr.:
-ali sam stoji (par sekund)
-se postavlja na nogice
-ali samostojno sedi
-ali ploska
-pomaha v slovo
-se obrne za glasom, ko ga pokličeš
-pobira rozince s palčkom in kazalčkom (pincetni prijem)
- je že morda izgovoril prvo besedo
-ali udarja s predmetom ob predmet


V bistvu ni nič posebnega po mojem mnenju so to stavri, ki jih večina otrok obvlada. Nekaj bolj, spet drugo manj. Meni je pediatrinja rekal, da ej v grobi motoriki izredno spreten medtem ko pa pincetni prijem (finomotorika) še ni tako spreten.

Sicer sva se naročila tudi na pregled pred jaslicami. Ne pozabiti, tiste ki boste dale male v jasli. Otrok, ki je vpisan v vrtec mora biti cepljen, blato je potrebno poslati v analizo in po potrebi tudi kri. Ko je vse opravljeno dobiš zdravniško potrdilo s katerim otroka lahko vpišeš v vrtec. Brez potrdila ni vpisa!

Tare je mala velika?
Moj ima 76cm in 10kil!V 3-eh mesecih se je zredil za 2kili in zrasel za 6cm. Noro hitro!!!!

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 22:49:49   
LaLi
Mi imamo dr. Pogačnikovo, ki z našo :duda: ni počela nič podobnega (bi rekla, da se ji tudi ne ljubi).

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 22:54:05   
Kadija
Medve z Niko sva jih tudi imeli(MB),tako pri 9.mesecih in v četrtek pri 18. mesecih.Tokrat pa je morala pisat,rešit problem, kako iz stekleničke spravit rozino, vrečt žogo z roko in nato še brcnit, opisat dele telesa na lutki in še kar nekaj stvari je morala povedat:miska:.Ker pa sem tako zelo ponosna nanjo, jo moram pohvalit in vam povedat, da je vse teste rešila ODLIČNO:bravo::bravo:.

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 23:24:33   
TaRe*
velika je 77cm
težka pa 9250g

se mi zdi da je kar velika.V čakalnici sta bla še dva fantka enako stara,pa sta bla prava pišeka v primerjavi z njo.:muca:

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Testiranje pri devetih mesecih
4.4.2005 23:42:49   
frutka_
Okej, hvala Tare, ker me je malo njegova teža že skrbela. Vsi mi pravijo kako je močan;), meni se zdi normalen, ampak se mi zdijo vsi drugi pišeki!

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Testiranje pri devetih mesecih
5.4.2005 0:40:07   
Seven*
Nasa ni delala teh testov. Sem sla malo brskat ze nekaj casa nazaj za temi testi na internet.. Se mi vedno bolj zdi, da je spet neka ameriska ustanova bajno zasluzila, ko si je tole zmislila..

Meni osebno se zdi normalno, da vprasajo osnovne stvari. Neki testi ala Denver se mi pa zdijo precej neumni. Otroci so namrec drugacni in vse, ki smo mame lahko vidimo, da otrok v necem bolj napreduje, v necem pa manj.. Spet iz otrok neke projekte delajo..:hudicek:

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Testiranje pri devetih mesecih
5.4.2005 7:17:44   
puri
Pri nas imajo tut test pri 9-ih mesesecih in preverijo podobne stvari!

lp:)

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Testiranje pri devetih mesecih
5.4.2005 8:11:37   
BARBARA R.
Kristina je imela te teste pri šestih mesecih in pri devetih.

:muca:

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Testiranje pri devetih mesecih
5.4.2005 9:14:31   
p@tricij@
midve pa imava posvetovalnico v četrtek in bomo videli, če pri nas tudi izvajajo take teste.

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Testiranje pri devetih mesecih
5.4.2005 9:21:24   
m21
Tudi mi smo bili vceraj v posvetovalnici in 'opravljali' denverjev test.
Stari smo eno leto, veliki 76 cm tehtamo pa 9010g. V treh mesecih je celo izgubil malo, zrasel z 5 cm, ampak ni čudno tudi trenutka ni pri miru.

LP :zmeden2::zmeden2::zmeden2:

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Testiranje pri devetih mesecih
5.4.2005 9:23:40   
puncica
Pri nas ni bilo nobenga testa :((:zmeden2: Sam preverla je z enim cofom če dobro vidi, pa z zvončkom če sliši, pa standardni pregled. Pa rekla je da se vidi da je živahna in da bo kmalu shodila:bravo: Sem pa že čula da nekje delajo teste. Kako pa zgledajo ti testi?:zmeden2:

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Sejem rabljene otroške opreme
ksenija12

Bi prišle na vseslovenski sejem rabljene otroške opreme v ljubljani

da (65%)

ne (21%)

ne, predaleč (15%)


Število vseh glasov: 213

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!