|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Težave v službi :-((
27.5.2008 13:48:34   
Vešča
Imam tako delo, da moram za celo firmo (veliko) pisati razna poročila ipd. Za to pa seveda rabim sodelovanje vseh odddelkov, saj sama nimam dostopa do njihovih podatkov. Ta pridni sami pripravijo za svoj oddelek, ta leni pa mi dajo podatke, pa potem jaz spišem, oni pa samo na koncu potrdijo, da so vsi podatki točni.

Problem pa imam z enim oddelkom oz. z enim šefom. Ta mi nikoli nič ne da. Če pa se potrudim, da sama pridem do podatkov, ki jih rabim, pa "nima časa" niti pregledati stvari in reči ok. user posted image  Tako se mi nabirajo nedokončani projekti, poročila, ki jih ne morem oodati upravi samo zato, ker nimam žegna od tega šefa. In potem jaz izpadem nesposobna. user posted image  Ali zato, ker ne oddam poročila ali pa zato, ker oddam nepopolno poročilo. user posted image

Pa ne vem, kaj naj storim. Sploh ne vidim druge možnosti, kot da za nesodelovanje tega šefa povem upravi. Ampak to se mi pa tako upira. se bojim, da me bodo sodelavci zasovražili, da sem kao špeckahla, da mečem polena pod noge ipd. user posted image

Ampak nekaj moram storiti, ker drugače se bo meni slabo pisalo.user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 13:55:27   
Volga
Malo zoprno se mi zdi tole tvoje delo. Mislim, predvsem za druge, ki delajo s tabo. Pa menda ne zbiraš podatkov za kakšen ISO standard? Mi smo imel v prejšnji službi eno, ki je delala na ISO in je bila teeeeeeeečna ko sto mater s temi svojimi podatki, podatki, podatki....še zdaj mi grejo lasje pokonci, ko se spomnim nanjo user posted image

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 13:58:27   
kristinaj
napišeš dopis naj ti do tega in tega dostavijo podatke, ker le te potrebuješ za poročilo. če na dan ne boš imela podatkov mu to urgiraj in če ne bo zaleglo problem predstavi na sestanku uprave zakaj poročilo ni narejeno oz. prihaja do nepopolnih poročil.... ti imaš tudi drugo delo in je zamudno iskat podatke za nekoga drugega

je pa malce težko, ker si do sedaj to sama naredila, urgirat bi morala že pri prvem poročilu. tudi mi imamo enega takega drekača ampak mu kar zatežim da naj zmiga svojo rit, kakšnega manj naj pokadi in bo uspel dostavit zahtevano...

so pač ljudje ki se pustijo prosit......

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
27.5.2008 13:59:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
27.5.2008 14:01:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 14:11:12   
mojsoncek
Obrnes se na visjo instanco in poves kaksna je situacija. Ali pa naj ti omogocijo dostop do vseh podatkov, ki jih potrbujes. Ce ze delas porocila, moras imeti tudi dostop do podatkov.

In seveda, pisat maile in tezit, pa vse "ta glavne" lepo na CC. Ponavadi taksne stvari palijo user posted image


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 14:12:36   
Dream
Se strinjam, da je najprej dobro med seboj razčistiti. Če ne bo zaleglo, pa lahko še vseeno na upravo podaš vprašanje, ali je možen kakšen sistem, da boš prišla pravi čas do podatkov, da ne bo zigledalo, kot da koga tožiš. Pri nas se namreč ni obneslo, da sem se dogovarjala z vsakim posebej (vendo se je našel kdo, ki je kaj zakompliciral). Nazadnje sem šla do direktorja (mimogrede nismo bajno veliko podjetje, tako da je direktor v bistvu tudi moj šef) in je sam spisal pisna navodila kako in kaj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 14:12:36   
Vešča
Ma problem je, ker so vsi ti ljudje, ki mi morajo dajati podatke, po rangu precej višje od mene (šefi oddelkov). Pa ni mi problem delati namesto njih, samo naj mi dajo vsaj končni žegen, da je vse ok. Itak vedo, da vse, kar delam, od mene zahteva uprava. Nič se ne spomnim sama.

Ampak ta šef je pa tako..... ma ne vem, kaj naj sploh rečem. Popolnoma mu dol visi, čeprav ve, da mi dela velike težave in škodo.user posted image

Moja šefica mi ni pa v nobeno pomoč. Ker je to moje in ne njeno delo. Ona ne izpade nesposobna, samo jaz. Ona ve za moje težave s tem šefom, ampak mi nič ne pomaga, nič ne posreduje (se noče zamerit ostalim šefom).

Tudi uprava že približno ve, kje je problem (sem že omenila pri parih projektih - samo tako, mimogrede, da nisem grda izpadla), ampak uprava pritiska name in ne na tistega šefa (kaj pa jaz vem, v kakih odnosih so oni).

Edina možnost je še direktni pogovor z upravo mimo moje neposredno nadrejene. Ampak to mi bodo pa vsi tako zamerili. user posted image  


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 14:15:52   
Vešča
Aja - tudi če pridem sama do podatkov (kar je sicer težko, a mi to vedno uspe pri tem oddelku) in vse sama naredim, uprava zahteva podpis šefa oddelka, da je ok. Brez tega podpisa poročila ne smem oddati. To je glavni problem. Nikakor ne dobim odobritve od tega šefa, ki nikoli ne najde časa, da bi samo pregledal zadevo.user posted image

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 14:18:08   
mojsoncek
Mah, v vsaki firmi se najde kaksen tak pacient, ki ne bo dal nic od sebe (pa ni nujno da je sef). Pojdi sama direktno na upravo in povej za kaj gre. Pa naj oni uredijo z njim, saj so njegovi nadrejeni (za razliko od tebe). Ti se kar lepo postavi zase in mi pokazi user posted image

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 14:19:33   
jajula
to interno sodelovanje je najbolj zajeb**** delo. jst bi v tem primeru poslala temu človeku mejl in ga prosila za podatke, kopirala pa bi svojega nadrejenega - tko da bi šefe vidu da ne zabušavam, pa da bi se tisti sodelavec malo prestrašil, da ga bo kdo višje po rangu po prstih..

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 14:27:06   
Pobalami
Pred časom sem tudi jaz nekaj takega delala. Zmeraj sem na kolenih prosila za podatke. Moja nadrejena mi je rekla naj pač prosim za podatke. Prosiš ustno, pisno, miljon reminderjev, telefonskih klicev, nič.

Enkrat mi je bilo vsega dosti in sem rekla tej problematični  osebi, da moram narediti poročilo do takrat in takrat. če do takrat podatkov ne dobim, zmisliti se jih ne morem, bom v poročilo napisala vrednost 0, oziroma opombo da od njih nisem dobila podatka.

Bilo mi je že res vseeno, če me moja šefica nadere ali pa sam direktor. če je enim vseeno potem je lahko tudi drugim. Je pa res da ti precej pade motivacija in je težko delat, če se ne sodeluje.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 14:36:02   
Rožica I
In zakaj se sekiraš, če boš izpadla grda, kot praviš user posted image ?!
Očitno vsi vedo, zakaj gre- ti pač jasno in glasno povej temu šefetu, da podatke moraš oddati, da si jih že sama priskrbela (pa po dolžnosti ne bi rabila!), ampak da pregledat in podpisat pa mora on! Drugače boš na vprašanje, zakaj ni gotovo, odgovorila, da zato, ker on ni podpisal. In PIKA!
Ej, pa ni mi jasno, zakaj se dandanes folk vse sekira user posted image ?!

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 14:37:18   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

nadrejenega - tko da bi šefe vidu da ne zabušavam, pa da bi se tisti sodelavec malo prestrašil, da ga bo kdo višje po rangu po prstih..



to sploh ni nujno, da ga bodo po prstih. jaz sem enega imela, ki je zmeraj zamujal, kar precej. Ko je direktor hotel podatke je vprašal seveda tudi zanjga pa sem rekla, da ni, ne dobim, ne da. pa se je diretore samo režal, ker so imeli itak vsi tak problem z njim. tako, da če je uprava seznanjena s problemom po mojem ne boš ti nič čudna izpadla, tako pač je. Naj se sami zmenjo.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 15:23:55   
Vešča
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

In zakaj se sekiraš, če boš izpadla grda, kot praviš user posted image ?!
Očitno vsi vedo, zakaj gre- ti pač jasno in glasno povej temu šefetu, da podatke moraš oddati, da si jih že sama priskrbela (pa po dolžnosti ne bi rabila!), ampak da pregledat in podpisat pa mora on! Drugače boš na vprašanje, zakaj ni gotovo, odgovorila, da zato, ker on ni podpisal. In PIKA!
Ej, pa ni mi jasno, zakaj se dandanes folk vse sekira user posted image ?!


Ma pri nas je tako, da šefi oddelkov drug drugemu hrbet ščitijouser posted image . In bog ne daj koga "zašpecati" pri upravi. Pa saj za druge mi je vseeno, samo ni mi pa vseeno, ker vem, da mi bo moja neposredna šefica to ZELO zamerila. To pa bo imelo boleče posledice zame, to vem user posted image .  Samo zaradi tega se tako zelo sekiram.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 20:45:11   
natasarobi
Tvoja šefinja ne sme zamert, če greš ti na upravo. Ona je tam, da uredi stvari, ki jih ti ne moreš. Če ti razložiš kako in kaj in ona ne naredi nič, to ni tvoj problem ampak njen.

Jaz bi šefinji povedala oz. ji napisala mail, da je s tem in tem problem, da ti zaradi njega zamujaš in naj uredi. Če v roku dveh dneh ne dobiš z njene strani odgovora greš na višjo inštanco.

Ti svoje delo opravljaš tako kot treba in zakaj bi ti izpadla nesposobna zaradi drugih? Hrbet si ščitijo pa tisti, ki vedo, da so nesposobni.

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Težave v službi :-((
27.5.2008 20:50:24   
maša*
Boljše prva zamera kot zadnja.

Prvo se pogovoris tem šefom, nato z upravo. Ni ga treba očrnit, amapk reči da zaradi njegovih nepodpisanih poročil ne moreš dokončati dela, ki si ga ti s svoje strani opravila. Nesi vsa ta poročila zraven in jim jih oddaj oziroma pokaži. .

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Težave v službi :-((
28.5.2008 7:22:34   
LoCa
js se strinjam s kristinja. najprej jim lepo dopis spesni, pol pa povej taglavnim. mislim, te šefe itak za vse boli k*. tko kot maša pravi, ni treba pljuvat, sam situacijo in da ti onemogoča delo.


(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Težave v službi :-((
28.5.2008 9:43:47   
hrchy
Zakaj ne bi pokazala malo samoiniciative in vprasala sefice, ce se strinja, da napises interni pravilnik o delu, ki ga opravljas. To utemeljis z razlago, da se pojavljajo problemi in da je mogoce dobro, da vse udelezene obvestis o tem, kako mora postopek potekati.
V tem dokumentu potem napises, do kdaj ti morajo podatke dostaviti, katere podatke in primere tvojih porocil. Zraven napises seveda tudi ukrepe, ce podatkov ne dobis (npr. 1 dan zamude - mail odgovornemu in njegovemu sefu; ce ne dobis podatkov, jih simuliras in oznacis, kateri so to; ce ne dobis podatkov, pustis prazno; ce ne dobis podatkov vzames povprecje prejsnjih mesecev...)
K svojim porocilom lahko dodas tudi poseben list z opombami, kjer lahko napises, katere stevilke so ok, katere ne, katere niso potrjene....
Ko je ta pravilnik napisan, ga das v pregled svoji sefici in potem posljes v vednost vsem udelezenim - tako tistim, ki morajo dati podatke, kot upravi.

S tem po eni strani pokazes profesionalnost, da poznas svoje delo, po drugi strani pa tudi samoiniciativnost, saj zelis stvari spremeniti na bolje. Poleg tega imas pa krit hrbet.

Upam, da bos uspela kaj spremeniti na bolje!user posted image



(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




spol otročka
tijati

so vam na morfologiji pravilno napovedali spol otroka?

ne, kasneje je bila punčka (63%)

ne, kasneje je bil fantek (37%)


Število vseh glasov: 106

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!