|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Teža in rast
16.3.2005 10:52:04   
Maxica
Ker imava z :duda: naslednjo posvetovalnico šele pri 9 mesecih, sem ga včeraj peljala samo stehtati in zmeriti, saj me je res zanimalo, kako pa kaj, sploh ker se sto na uro trudiva z gosto hrano:(. Pa je dobil v enem mesecu samo 150g, zrastel pa naj ne bi niti 1cm. Zdaj me je pa kr zaskrbelo-a je to normalno? Do sedaj je pridobival skoraj kilo na mesec, ko sva se zgolj polno dojila, sedaj pa skoraj nič:((. Je pa izredno živahen fantek in nikoli ne daje občutka, da bi bil kaj posebno lačen, sploh pri gosti hrani:zmeden:. Kako pa naj bi rast napredovala v drugi polovici leta?
Sedaj pa na sončka, juhuhu.:sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Teža in rast
16.3.2005 10:55:38   
Anonimen
Mislim, da morajo do enega leta težo potrojiti, res pa da se po nekej šestem mesecu počasi ustavi in gre vse skupaj počasneje naprej. Jaz nisem nikoli posebej skrbela za težo in velikost, meni je bilo dovolj merilo, da je živahen, razigran in zadovoljen.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Teža in rast
16.3.2005 11:56:30   
Anonimen
Kako potrojiti, Albina? Saj so ful različno rojeni, glede teže, pa se potem pri enem letu "zgliha". Sicer pa mene tudi ni zanimalo, koliko se je redil in rasel, glavno, da je bil zadovoljen otrok in da je zdravnica rekla, da je vse O.K.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Teža in rast
16.3.2005 11:58:30   
Anonimen
pač potrojiti začetno težo, kapiš?

Moj rojtvo: 3.610, pri enem letu naj bi imel ? (krat tri) se mi ne da računat. No, pa ni imel ravno toliko, pa nič zato.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Teža in rast
16.3.2005 12:00:30   
Anonimen
Ne, to ne bo štimalo. Potem bil "moral" moj imeti 13 kil in pol, en revež z dobrima 2 kilama porodne teže pa skoraj pol manj. Tu nekaj ni v redu. Počasi se izenačijo.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Teža in rast
16.3.2005 12:13:10   
Anonimen
V prvem letu življenja je rast najhitrejša, saj večina dojenčkov podvoji porodno težo do približno šestega meseca starosti in potroji do konca prvega leta starosti. Seveda so zaradi nagle rasti tudi potrebe po hrani sorazmerno velike. Zato mora dojenček v tem obdobju dobivati hrano, ki bo vsebovala zadostno in uravnoteženo količino beljakovin, ogljikovih hidratov, maščob, vitaminov in mineralov.


še link http://www.kolinska.com/sales_programmes-products_for_common_use-milupa.php?sirokapotrosnjaid=14&clanekid=11

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Teža in rast
16.3.2005 12:21:32   
Anonimen
Vsemu, kar piše, pa tudi ni treba verjeti, a ne? Logika, Albina, logika!!!

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Teža in rast
16.3.2005 12:22:01   
Anonimen
Sicer pa imaš ob krivulji rasti in teže vedno odstopanja navzgor in navzdol, kar je not, je še normalno, kar ne, je ali preveč ali premalo.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Teža in rast
16.3.2005 12:28:52   
piščanc
pri enem letu se ne zgliha

jaz sem imela malo bebico 2330 pri rojstvu, kolegica pa ista čas veliko bebo, skoraj 4 kile (obe punčki) pa sta še vedno za pol glave narazen (je že 4 leta).

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Teža in rast
16.3.2005 12:32:13   
piščanc
aja, glede kil je bilo pa itak grozno, sta bile skoz dve kili narazen, saj mislim da sta še zdaj
ampak glede zdravnikov in napredovanja je bilo pa oboje OK.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Teža in rast
16.3.2005 12:46:51   
Anonimen
Midve s prijateljico imava pa otroke dobra 2 meseca narazen, in sta bila pri rojstvu več kot kilo razlike, pri enem letu pa je bil pa njen težji. Pravim, da ni pravila.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Teža in rast
16.3.2005 16:54:36   
Pikca
Sva pravkar s pregleda pri 5 mes., tudi naša se je zredila v 1 mes. le 150 g, zrasla pa 1 cm. So rekli, da bi se morala malo bolj porediti, čez 1 mes. morava zato priti na tehtanje, tačas pa začeti jesti gosto hrano (za zdaj jo samo dojim, sicer smo že nekaj probavali z jabolkom, pa je ven pljuvala).
LP, Pikca

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Teža in rast
16.3.2005 19:49:20   
HuAnita
Od Karmen, zlate svetovalke za dojenje:
dojenček naj bi se v prvih 3. mesecih zredil:
- VSAJ 450 g/mesec (oz. cca 110/teden)
- od 3. - 6.m VSAJ 80g/teden
- po 6m pA vsaj 50g/teden...

Pikca, meni pa se zdi, da se Pina od tiste žličke hrane na dan ne bo kaj bistveno več zredila, vsaj prve mesec ne, zato jo še samo dojim... Najimi bosta itak tekmovali za Supermodel Slo. čez kakih 13 let, ko sta tako suhceni;)


Lp,
Hu:hudicek:Anita


(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Teža in rast
16.3.2005 20:42:38   
žiža
Jaz pa samo trkam na les, kar se hrane in kg-jev tiče. Smo začeli z 2300g in danes pri 5m pa smo na 6400g. Tko da bomo težo potrojili že pri 6m.
Sam da dete je, pa je mati zadovoljna. :bravo:

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Teža in rast
17.3.2005 10:28:10   
Pikca
Saj imaš prav, HuAnita, vč eraj jr komaj pojedla 1 žličko kašice , od tega se res ne more zrediti. Joj, kaj ima tako veselje presledek pritiskat:hudicek:;)
Bom poskusila še s b tistim sezamomv , mogoče bo pa potem boljše, ker nekaj ji najbrž res manjka, glede na to, da se je začela ponoči zbujati.
Lp, Pikca

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Povečanje košarice
tina202

Ali so se vam povečale prsi med dojenjen?

Ne (16%)

Da (35%)

Da, že pred porodom (49%)


Število vseh glasov: 111

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!