|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Strokovni izpit - predšolska vzgoja
7.9.2011 13:55:36   
nanč
Kje ste si pridobile gradivo tiste,ki ste opravljale strokovnega? In prb.koliko časa ste porabile,da ste se naučile?user posted image

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
8.9.2011 20:05:19   
digi
Pozdravljena,

jaz sem si vso gradivo v bistvu sprintala iz foruma, ki ga najdeš, če vtipkaš v google "strokovni izpit vzgoja in izobraževanje". Imaš tudi tam vpr. po izpraševalcih itd. Kako dolgo sem se učila?! V začetku maja sem si začela zbirati gradivo in ga prebirati... "učila" sem se potem nekje dva tedna... ampak to je učenje in branje v službi ;) Med počitkom otrok ;) No, potem pa sem se začela res učit sredi avgusta in 23.9. sem opravla strokovni izpit! user posted image  Sem imela super komisijo, vse sem načeloma znala, največji vtis pa sem naredila, ko sem začela odgovarjati na prvo vprašanje - vse sem zdrdrala kot iz topa ;) V glavnem, če je komisija "normalna", se da to v enem mescu naučit in potem tudi naredit..... Poznam pa ene, ki so delali strokovnega 3krat pa ene, ki bi morali na strkovnem vedet kje v katerem členu nekega zakona nekaj piše.... pa ne govorim o prvih členih ustave ;) Loterija pač----

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
8.9.2011 22:39:06   
nanč
Vsaj ti si se me usmililauser posted image ,hvala! koliko pa je vprašanj s strani komisije?

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
8.9.2011 22:48:12   
mayci
Nanč, tudi jaz bi ti lahko kaj odgovorila, vendar je moj strokovni izpit že 7 let za mano, tako da mislim, da ti kaj dosti ne bi mogla pomagat. Nam je takrat pri pripravah na izpit zelo pomagala naša ravnateljica, ki nam je posodila oz. pripravila ogromno literature, posredovala nam je tudi vprašanja, ki so jih dekleta pred nami imela na zagovoru. Jaz osebno sem bila med tistimi srečnicami, ki so dobila "normalna" vprašanja oz. me niso zafrkavali, ker vsega se res ne moreš naučiti in je to res loterija, kot je napisala moja predhodnica.
Dobro moraš poznati ustavo, glavna področja slovenščine (velika začetnica, vejica...) ter zakonodajo na področju predšolske vzgoje.
Jaz sem dobila datum za strokovca ravno nekaj dni pred svojo poroko, zagovor pa sem imela takoj po medenem tednu. user posted image Torej si lahko predstavljaš, da sem se bolj malo učila...user posted image Vse skupaj (zajeten kup materiala) sem prebrala mogoče 3-krat, potem pa šla tja in k sreči dobila normalna vprašanja...

Pa srečno!!!!


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
9.9.2011 20:48:20   
digi
3 vprašanja na področje.... Kj sem že imela?! Hjoj.... državni svet, zakonodaja EU- sestava pa... Pol svet staršev in vključitev v svet zavoda, ne vem kaj še je bilo, ampak vem, da me je vprašal, v katerem zakoniku to najdemo (ZOFI ali zakon o vrtcih) pa izbrala sem lahko vprašanje oziroma sem začela v tej smeri nekaj odgovarjat pa mi je rekel, no pol pa lahko kar poveste normative..... slovenščina: zvočne prvine govora, ker sem full hitro govorila, priročniki pa.... ne vem več.... :P

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
9.9.2011 22:01:49   
tikatoka
Pozdravljena

Tudi sama sem lani opravila strokovni izpit, vse sem dobila na tem forumu, ki je zgoraj omenjen, tudi za določene izpraševalce so napisana vprašanja in veliko jih sprašuje eno in isto, se ti splača malo pogledat.
Za vsako področje so bila tri vprašanja, komisija je bila vsaj pri meni zelo prijazna, po potrebi sem dobila namig in če znaš takoj veš odgovarjat naprej.

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
9.9.2011 22:06:54   
pelin
Tudi jaz sem izpit opravila približno toliko let nazaj kot mayci in sem že veliko stvari pozabila...Česar ne bom nikoli je to, da sem se za ta izpit učila kot zmešana  in v bistvu na celem faksu ni bilo zame nobenega  tako težkega izpita kot je bil ta. Snovi za učenje je bilo celo tono in ves čas sem imela občutek, da se pol preveč učim. Figo. Ko sem po izpitu v mislih analizirala vprašanja in odgovore sem opazila, da so me fino z vprašanji peljali čez celo ustavo in zakonodajo, ter da se nisem prav nič preveč učila...Spomnim se tudi, da sem imela zaradi treme vmes pravi mrk znanja in sem prav pisano gledala v komisijo...k sreči so bili to čisto normalni prijazni ljudje, ki so videli, da me je nesel stres in so mi z različnimi podvprašanji pomagali, da sem se spet spravila k sebi. Za takšno velikansko tremo je bila kriva triurna zamuda komisije, ter razočaran jok dveh deklet, ki sta bili pred mano in sta pogrnili...uh...še danes se mi dobro zdi, da je šlo skozi v prvo...
Glede literature....zakonodajo so mi dali v vrtcu, ustavo sem dobila od kolegice, ki jo je snela z neta, slovenščina pa je tako tista splošna...jaz sem malo prebirala Žagarjevo vadnico, ter analizirala svoje priprave v nulo...To je to..Veliko sreče...

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
9.9.2011 22:36:13   
nanč
ojoj,zdaj pa me je rs strahuser posted image ..ja,treba se bo (na)učituser posted image .
Hvala punce,veliko ste pomagaleuser posted image !


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
10.9.2011 8:30:00   
froschi
Jaz sem izpit imela v juliju. Snov sem si začela brat en mesec prej ob večerih, intenzivno pa učila zadnje 4dni(v času študijskega dopusta), saj mi čas prej ni dopuščal zaradi nekaterih obveznosti. Komisija je bila odlična in če vidijo, da si se učil, ti tudi z veseljem pomagajo.

Vso srečo ti želim!!!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
13.9.2011 9:39:52   
bibla
Lahko vprašajo kaj določa npr. 6.člen Ustave? Je potebno na pamet znati člene? 

(odgovor članu froschi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
15.9.2011 21:32:05   
nanč
Mi lahko prosim navedete link za gradivouser posted image ,ker sem si nekaj sprintala in nisem prepričana, da je prav.user posted image

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu bibla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Strokovni izpit - predšolska vzgoja
16.9.2011 20:49:33   
digi
BIBLA, ITAK DA LAHKO... PRVI ČLENI USTAVE NA PRIMER SO ITAK ČIST NORMALNO, DA JIH POZNAŠ, VSE OSTALO PA JE STVAR ZAJ**** S STRANI KOMISIJE. KOLEGICA JE IMELA VPRAŠANJE NPR. KAJ ZAJEMA EVIDENCA OTROK S POSEBNIMI POTREBAMI... JE POVEDALA, POTEM PA SO JO VPRAŠALI V KATEREM ČLENU TO PIŠE.... JE REKLA, D ANE VE, DA VE V KATEREM ZAKONIKU ITD., AMPAK DA ČLENOV PA RES NE VE NA PAMET... MISLILA JE, DA JE NAREDILA... KO JE PRIŠLA NAZAJ NOT, SO REKLI TO OK, TO PA TO, ČLENE PA SI BOSTE ŠE MALO PGOLEDALI IN JE ŠE VEDNO MISLILA, DA JE NAREDILA.... NO, NI NAREDILA :s

nANČ: MISLIM DA JE http://strokovni-izpit.mojforum.si/

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Posteljno zadovoljstvo
binyy

Ali vas vaš partner zadovolji v postelji?

da, odlično (69%)

ne (7%)

lahko bi bilo boljše (24%)


Število vseh glasov: 224

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!