|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Steklenička
11.10.2010 18:59:00   
jagoda28
Pozdravljene!
Imam mesec in 14 dni starega sina in me zanima kako ga pripravit da bi sprejel stekleničko. Do zdaj sva se polno dojila, zdaj pa nažalost ugotavljam da mi primanjkuje mleka, kar je posledica stroge žolčne diete. Poskusila sem stekleničke od TT, Nuk in Avent. Cuclje sem mu že namakala v kuminin sirup pa nič. Zanimivo pa je to da čaj pa pije po steklenički. Poskušam mu pa dajati Novalac.
Hvala za vsakršen nasvet.
LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Steklenička
11.10.2010 19:32:49   
mini86
če boš spet začela dojit in mogoče dva dni bolj pogosto pristavljala bi dobila spet mleko..
če je ne sprejme se mi ne zdi smiselno ga silt s flašo..tud nš je ne sprejme-sicer meni ni primanjkovalo mleka

drugače pa..po čem mislš da ti primanjkuje mleka


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Steklenička
11.10.2010 19:35:10   
Hope2
Jaz sem mojega nvadila tako, da sem ga dojila, po kaki minuti sem mu v usta potisnila flaško. Itak da je začel protestirat, zato nazaj na joško, pa spet flaška v usta, pa joška, flaška..... Sicer po flaški prvič ni kaj spil in je zato blo mal krize, drug dan je že bilo lažje, potem pa je sprejel flaško brez problema, se je vdal v usodouser posted image .  Ni pa imel nobene krize, dojila sem ga še naprej normalno več mesecev, dobival je le zvečer 1 flaško AM

(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Steklenička
11.10.2010 19:57:24   
jagoda28
mini86 saj ga pristavljam kljub temu da ni mleka dovolj. Skozi. Vem pa da ga ni dovolj, ker si iz obeh načrpam zgolj 40 prej sem si pa samo iz ene okrog 80. Pa vidim da tudi pleničke niso več tako polulane in poakane.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Steklenička
11.10.2010 20:58:28   
m_o_i
Zanimivo pa je to da čaj pa pije po steklenički. Poskušam mu pa dajati Novalac.


zamenjaj mleko user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Steklenička
11.10.2010 21:08:24   
jagoda28
Sem že tudi user posted image Aptamil sem kupla pa tud noče

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Steklenička
11.10.2010 21:11:58   
m_o_i
kupi DMovega, Muellerjevega - ne mores verjet, kak so te cenejse variante dosti bolj podobne mleku.poznam novalac in aptamil (sicer oba za alergike, pa vseeno); oba SMRDITA po neki kemiji, medtem ko prej omenjena disita in tudi okus imata po mleku user posted image
DMov te stane npr. slabih 5 evrov/600 g

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Steklenička
11.10.2010 21:12:56   
m_o_i
pies: ker glede na to, da caj pije iz steklenicke, vec kot ocitno ne zavraca steklenicke, ampak njeno vsebinouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Steklenička
11.10.2010 21:42:36   
Anonimen
probej milumil...jst mam tega za mojo malo pa ji kr ugaja

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Steklenička
11.10.2010 22:20:27   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda28

zdaj pa nažalost ugotavljam da mi primanjkuje mleka, kar je posledica stroge žolčne diete.


Ne bo držalo!

Moj je imel pri 4m cca. 7.700 in tudi jaz sem bila na strogi žolčni dieti. Prve 2 meseca po porodu nisem jedla drugega kot bel kruh, philadelphia namaz, riž, korenček, belo piščančje in puranje meso, žrebičkovo meso, makarone, bučke, jogurte 1,3, pšenične kosmiče in riževe ploščice. 2krat dnevno sem pila čaj za dojenje, zraven pa še kake 4 litre vode. Aha pa še vanilijev puding.

Danes ima sin 4 mesece in 3 tedne, počasi uvajamo GH (sploh še ne za en obrok) in ima že okrog 8kg. Jaz pa  srečo (TRKAM), da moj jedilnik praktično vsebuje že vse. Počasi je šlo, brez operacije, ampak zaenkrat izgleda, da je bila neka nosečniška in zgodnje "ponosečniška fora". Kaj se je zgodilo ne vem, ampak ravno včeraj sem pojedla prvo jajce (rumenjak) po napadih in je bilo OK. Upam, da bo pri tebi podobno (poleti sta mi že 2 češnji izzvali napad) !!!

In še - nimam prekomerne teže (po porodu sem imela 59kg na 169cm, nato sem v 2h mesecih shujšala do 56kg, zdaj sem nazaj na svojih prednosečniških 58kg). Tako da - stroga žolčna dieta NI razlog za pomanjkanje mleka. V bistvu je le način prehranjevanja z malo maščobami. To, da ješ kuhano sadje in zelenjavo pa da ne uživaš sladkarij je pa itak nekaj kar večina priporoča v prvih mesecih dojenja (za nekatere pa je pač to mit).

PRISTAVLJAJ, PRISTAVLJAJ, PRISTAVLJAJ in POČIVAJ, POČIVAJ, POČIVAJ. In ne sekiraj se.

Pa srečno!

Še to - a po obrokih joka? Ker kaka lahko manj tudi kar tako. Koliko časa se pa dojita za 1 obrok in na koliko časa?
Pa čaj - zakaj mu daješ sploh čaj? Pristavi ga, namesto da mu daš čaj.

ps. Mleko po steklenički pa mu naj poskusi dat nekdo drug - očka, babi, dedi,... da ne voha tebe zraven.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 11.10.2010 22:25:41 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Steklenička
12.10.2010 8:16:49   
smokyhawk
vem da mi je patronažna rekla da po mescu dni nastopi neka ''kriza'' z mlekom ampak da se potem stanje izboljša....

PRISTAVLJAJ, PRISTAVLJAJ, PRISTAVLJAJ in POČIVAJ, POČIVAJ, POČIVAJ. In ne sekiraj se.


kar se tiče pa pristavljanja k zizi....oh,to je odvisno od posameznika....jaz sn ga pristavljala nonstop k zizi,za vsak jok je šou gor k zizi pa ni izboljšalo stanje mleka.ko sem prišla domov mi je spil največ 40ml,ker sem ga tehtala(ker se že v bolnici ni lepo redil),in sem si pol še spumpala ven ene švoh 15ml, in sem se matrala z dojenjem skoraj 2 meseca,s tem da sem mu zvečer dala dodatek da je spil in ni bilo NIČ BOLJE!!!nič mi ni izboljšalo količino mleka,ker po dveh mesecih sem si še vedno lahko izpumpala 70ml,pa so mi že skoraj bradavice odpadle-tko da ta rek:pristavljaj,pristavljaj-ne deluje glih pri vseh ljudeh.....user posted image
aja,pa pila sem veeeeeliko,pa čaj za dojenje,pa nisem živčna tud bla zaradi tega ker se nisem sekirala-pač jebi ga,ga pač nimam zadost,in ne-nisem fenomen,poznam veliko ljudi ki so imeli podobne težave,če ni,potem ni!!user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Steklenička
12.10.2010 9:25:23   
jagoda28
Saj moj tudi nonstop visi na zizi. Ga pristavljam skozi. Čaja za dojenje nemorem pit ker mi draži želodec, pijem pa ogromno vode in naravnih sokov. Saj se ne mislim vdat v usodo in mu kr delat flaške in je to to. Sem prvega leto dni dojila in sem tudi imela krize zmes. Čaja mi pa ne spije niti 30 ml vsak dan, pa tud vem da če je dojen tega ne rabi.
On joka še po hranjenju skozi tišči pesti v usta. Mogoče sploh ni lačen ker mu dam dudo in malo kapljic pa je mir. Ampak ko en čas joka mislim da smo se vse srečala s tem in pomislile da so mogoče lačni.
K_a_t_i hvala za spodbudo.
Je pa tudi res da se je tamali v enem mescu samo z dojenjem zredil 1.330g

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Steklenička
12.10.2010 9:36:51   
mini86
se strinjam iz k_a_t_i..
jagoda mislm da ne boš nič falila če boš delala kokr si do sedaj..pač pristavljala..in ne razmišli da nimaš mleka ker od zraka se noben ne zredi..
moj je tud jamru po hranjenju pa je dubu dudo in to je to..smo pa dobili 14 dni pred 3 meseci krči takrat pa je bil šele jok..



_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Steklenička
12.10.2010 14:29:47   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda28


Je pa tudi res da se je tamali v enem mescu samo z dojenjem zredil 1.330g

user posted image
Ti kar lepo še naprej ostani pri dojenju.
Mogoče pa joka zato, ker bi on samo malo sesal, se crkljal iz tvojih dojk pa preveč teče pa ne more požirat sproti (ali pa sploh več ne bi) user posted image .

smokyhawk - se strinjam s tabo! S svojim postom sem predvsem želela potolažit jagodo, da stroga žolčna dieta ni razlog za to, da mama ne bi mela dovolj mleka.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 12.10.2010 14:30:40 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Steklenička
30.10.2010 10:55:27   
mami41

IZVIRNO SPOROČILO: jagoda28

Saj moj tudi nonstop visi na zizi. Ga pristavljam skozi. Čaja za dojenje nemorem pit ker mi draži želodec, pijem pa ogromno vode in naravnih sokov. Saj se ne mislim vdat v usodo in mu kr delat flaške in je to to. Sem prvega leto dni dojila in sem tudi imela krize zmes. Čaja mi pa ne spije niti 30 ml vsak dan, pa tud vem da če je dojen tega ne rabi.
On joka še po hranjenju skozi tišči pesti v usta. Mogoče sploh ni lačen ker mu dam dudo in malo kapljic pa je mir. Ampak ko en čas joka mislim da smo se vse srečala s tem in pomislile da so mogoče lačni.
K_a_t_i hvala za spodbudo.
Je pa tudi res da se je tamali v enem mescu samo z dojenjem zredil 1.330g

ejjj tud jaz mislim da je bolje zamenjat mleko ,,,, jaz sem moji kupovala HIPP... poznam pa tudi mleko od Müllerja in DM -a pa ti povem da je res velika razlika v vonju in okusu .... sicer pa vidim da imaš ti še vedno težave ...ps. vozniško pa neje rabim menjat ker ke M v okvari

(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Steklenička
2.12.2010 7:44:55   
UrbanU
naš pa dudo vleče, flaške pa ne.
Kak naj naredim da bo ugotovil kaj je flaška ??user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Steklenička
2.12.2010 9:31:11   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: UrbanU

naš pa dudo vleče, flaške pa ne.
Kak naj naredim da bo ugotovil kaj je flaška ??user posted image



pa zakaj vs folk hoče otroka navadt na flašo..js sm pri 6 mesecih ko sva začela dodajat GH mu lepo dajala pit iz navadnega kozarčka..pa je lepo pil..se je mal polil ampak pa kaj pol..sedaj pa normalno pije po magičnem lončku..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu UrbanU)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Darilo za otroka
nada56

Bi kupili otroku personalizirano darilo presenečenja preko interneta?

DA, v vrednosti med 20 in 30 eur (24%)

NE, ker ne vem kaj je v darilu (76%)


Število vseh glasov: 25

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!