|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spet iščem žensko pomoč.....
7.3.2011 22:51:29   
titania
(Dosedaj sem skoraj vse na tem forumu pisala, pa bom tut to temo, čeprav ne vem če sem tudi sodi...)
Ravnokar sem izpod tuša in sem malo zaskrbljena:
že kakšen mesec opažam bolečine v desni dojki. Najprej so bile čisto blage, sedaj pa so že ornk boleče. (Boli me ob strani in pod pazduho, včasih še po notranji strani desne nadlahti)
Skoraj vsak večer že tipam in opazujem, če je kje kaj.. Pa niti ne vem kaj naj iščem. Včasih se mi zazdi, da zatipam kaj, ko pa drugič probam pa otrdline ni več.
Načeloma nisem "bolezenski paničar" ampak to me pa že malo skrbi. Čakam še na menstruacijo ta konec tedna, da bom opravila še temeljitejši samopregled - takrat se naj bi najlažje "občutilo".
Vseeno pa raje vprašam še za kakšno mnenje, izkušnje, nasvete.. Resnično česarkoli bi bila zelo vesela.
Najlepša hvala vsem RRjevkam in čestitke ob jutrišnjem VELIKEM prazniku.



_____________________________

Only God can judge me :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
7.3.2011 22:53:43   
Peli
Mogoče je ta bolečina povezana s prihodom M?
Mene takrat vedno boli, ena bezgavka tam proti pazduhi. Pa ni ničesar tipat.

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
7.3.2011 23:04:36   
titania
Na to pa nisem pomislila, samo to mene boli že od pred prejšnje menstruacije pa zaj vmes med menstruacijama skoz... je že najmanj en mesec...

Kako pa te boli? Mene začne tak šipati pa pikati nekaj tam noter, potem pa se spremeni v tako topo bolečino, ki drži in počasi postopoma pojenja...


_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 6:25:26   
Felicita
a je možno da maš kak premejhn modrc? mene je tok bolelo, da sem šla do zdravnika zrd tega, potem pa sem ugotovila, da mi kost od enega modrca pritiska na tko nesrečno mesto da me cela joška boli... in to samo na eni strani.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 6:44:26   
titania
sem tudi pomisla, glede na to, da večinoma nosim mojega najljubšega - samo ponoči bi verjetno nehalo?
pa npr. zle  - boli ko... pa sem že od včeraj brez modrca


_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 8:54:09   
TomTaylor
Ojoj, to je pa vprašanje zrelo vsaj za tvojega osebnega zdravnika. Dej nehaj se hecat. Ajde, naroči se za danes!
Najlažje bo,če se uležeš na hrbet in z roko (desna roka za levo dojko in obratno) pretipaš dojke. Baje, da "nevarna" zatrdlina zaboli,če jo pritisneš, medtem ko tiste žleze in zatrdline v času PMS-ja ne.
Lahko pa imaš vneto bezgavko, čisto možno - pretipaj še ostale bezgavke (vrat, dimlje,...) in izmeri temperaturo (največkrat je temperatura samo rahlo povišana - tam do 37,3 )....

Seveda pa ne odlašaj z obiskom pri zdravniku! Ni šale!


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 9:45:25   
sazi
Baje, da "nevarna" zatrdlina zaboli,če jo pritisneš, medtem ko tiste žleze in zatrdline v času PMS-ja ne.

No, tole imam jaz v glavi ravno obratno. Da ta "nevarne" čisto nič ne bolijo, iz izkušenj pa vem, da me zatrdline v času PMS lahko zelo bolijo.
V vsakem primeru je pa fajn it k zdravniku, da presodi o tem, za kaj gre.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 11:32:01   
drifty
Ravno take bolečine sem jaz opažala 6 mesecev nazaj.
Seveda sem vsa panična šla takoj na pregled za dojke v našo bolnišnico.
Odgovor zdravnika je bil: hormonsko neravnovesje. Rak ne boli.
Rešitev: lahko si pomagaš s toplim termoforjem, drugače sem pa jaz opazila, da so bolečine močnejše ob ovulaciji in nekaj dni pred menstruacijo.
Ravno tako sem tipala zatrdlino ob tistih dneh, ko me je najbolj bolelo v dojki. Ob drugih dneh zatrdline ni bilo.
Tako sem prišla do zaključka, da je res povezano s hormoni.
Vseeno si pa dojko redno pregleduj.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 12:05:55   
sakuL
zdravo.

jaz imam bulo na desni dojki, ki pa ni (hvala Bogu) rakava, pa vendar je.. . letno hodim na pregled v ljubljano na onkologijo, ker je tam dober doktor. K njemu sem šla v prvo kar samoplačniško.

Včasih bula boli, če slim na boku, da se z joško naslonim na roko, me včasih boli, pa vendar mi je doktor rekel, da rakave bule ne bolijo.

Bula če je iste velikosti "ni nič narobe", če pa raste, pa je narobe. Kolegica je imela isti problem, pa jo je morala odstanit, ker je minimalno v roku 1 leta zrasla...

če te še kaj zanima lakho na ZS.

lp


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu drifty)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 12:09:41   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Baje, da "nevarna" zatrdlina zaboli,če jo pritisneš, medtem ko tiste žleze in zatrdline v času PMS-ja ne.

No, tole imam jaz v glavi ravno obratno. Da ta "nevarne" čisto nič ne bolijo, iz izkušenj pa vem, da me zatrdline v času PMS lahko zelo bolijo.
V vsakem primeru je pa fajn it k zdravniku, da presodi o tem, za kaj gre.


"blond moment", lih kontra sem napisala, ja user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 12:14:50   
koala
Jaz bi se šla definitivno pakazat, bolje en krat preveč kot premalo. Jaz sem med dojenjem zatipala zatrdlinino in po treh dneh panično letela k ginekologu, ker ni hotela izginit niti po podoju (najprej sem namreč sunila na zamašeno mlečno žlezo) Potem so me po hitrem postopku poslali v ambulantno za bolezni dojk, kjer smo jo spremljali 14 dni, sploh ker je zadeva  "pridno" rasla. Na srečo se je izkazalo da ni rakavo, sem pa jo vseeno dala odstranit.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 13:00:27   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

zdravo.

jaz imam bulo na desni dojki, ki pa ni (hvala Bogu) rakava, pa vendar je.. . letno hodim na pregled v ljubljano na onkologijo, ker je tam dober doktor. K njemu sem šla v prvo kar samoplačniško.

Včasih bula boli, če slim na boku, da se z joško naslonim na roko, me včasih boli, pa vendar mi je doktor rekel, da rakave bule ne bolijo.

Bula če je iste velikosti "ni nič narobe", če pa raste, pa je narobe. Kolegica je imela isti problem, pa jo je morala odstanit, ker je minimalno v roku 1 leta zrasla...

če te še kaj zanima lakho na ZS.

lp




Tole bi jaz definitivno dala odstranit, ker velikokrat se zgodi, da šele ko celotno zadevo pregleda patolog ugotovi dejansko stanje. Poznam par primerov ko je blo kako vse ok, ko so operirali pa ni bilo. Opogumi se in pojdi, če si na onkologiji v lj si sicer v dobrih rokah, samo ziher je ziher.user posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 13:19:40   
sakuL
sem rekla, da če je potrebno to odstranit, oz. če se to kar odstrani, pa je rekel, da ne. če ni nevarno je bolj nevarno šarit notri... 

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 19:34:37   
čaki
tudi mene je tko bolelo nenormalno, imam tud hormonsko neravnovesje, pa sem šla k zdravniku za bolezni dojk. izcedek zarad hormonov, bolečine pa od vratnih vretenc. da dol padeš. v dojki nič nenavadnega, da bolečine pod roko izginejo, naj delam vaje.
uglavnem mene zdaj nč več ne boli, ker vem pri čem sem...
srečnouser posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 20:40:02   
titania
Se bo treba očitno res spokat h dohtarju, sam kaj ko je moja dohtarca budala.. Sestra je omedlela - ko je šla k njej ji je pa rekla - to ma vsaka 3 punca, to je čist normalno... Pa ji ni niti krvi pregledala pa nič...
Morš ji ornk pod prste gledat, da ti sploh kej zrihta - jst sm 3 tedne kašlala ko nora - vse me je že bolel, ja kupi si prašek za izkašljevanje pa leži 1 teden (kot da mam cajt) :S

Kakorkoli najlepša hvala za vse nasvete, izkušnje.. :)


_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 20:44:35   
Felicita
pejd do izbranega ginekologa. mene je moj osebni zdravnik takrat tut napotil najprej do ginekologa potem je on urgiral naprej. pa če je tvoja osebna zdravnica tok bedna jo zamenjaj.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 21:01:33   
posh
Tudi jaz sem imela malo bulico, po končanem dojenju. Šla sem k svoji ginekologinji in ona me je naprej poslala. Izkazalo se je za povečano mlečno žlezo in po obisku zdravnika je tudi izginila.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
8.3.2011 21:03:01   
titania
Ja saj delam na tem da bom menjala to babo :)


_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Spet iščem žensko pomoč.....
9.3.2011 9:09:40   
koala
Saj ne rabiš ksplošni zdravnici, pojdi k ginekologu.
Pa definitivno menjaj zdravnico.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




FOLNA KISLINA
tiamia

Ali ste pile folno kislino med nosečnostjo?

Ja, normalno.. (67%)

Ja, ampak večkrat pozabila (17%)

Ne, se mi ne zdi potrebno (10%)

Kaj je to? (6%)


Število vseh glasov: 344

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!