|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje na boku
15.6.2005 9:23:59   
zi&mm
Ojla mamice,

zanima me do kdaj naj bi novorojenčki-dojenčki spali na bolu? Najin Žiga bo v petek star 3tedne in na boku noče več spat oz. če zaspi pol je to le za 10-15minut, če ga dava na trebušček oz. na hrbet pa zaspi takoj in spi tudi do 3-4ure.

Lp z :morje:

tata-zi&mm-mama
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Spanje na boku
15.6.2005 9:53:01   
lex
To se je dogajalo tudi nam in sem ga dala pač na hrbet spat, ker imaitak refleks kašlja, če ima kaj v grlu. Sedaj ko pa je star 4 mesece pa se že sam prevrne nazaj na bok.

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Spanje na boku
15.6.2005 10:29:33   
babylove
Dojenček mora spati NA HRBTU in ne na boku. Praksa v Slo je zastarela, v razvitih državah (zahodna Evropa, Skandinavija, ZDA, Kanada) so že pred 20 leti izdali smernice o spanju dojenčkov - na hrbtu! Od idaje teh smernic se je odstotek nenadnih smrt dojenčkov znižal za 75% (uradni podatek francoskega Ministrstva za zdravstvo)!!!

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Spanje na boku
15.6.2005 10:33:35   
Mojca P.
Nas je samo v porodnisnici spal na boku. Ko sva prisla domov so se pa zaceli krci in smo ga dali na trebuscek, da je lazje pline odvajal (isto delajo v bolnici in to mi je priporocila moja sestra, ki je babica).
Od takrat spi na trebuscku oz. se ze par mesecev sam porihta tako, kot mu pase.
Pri drugem bomo delali isto...kar ne trebuscek, igranje pa izmenicno tudi na hrbtu!
Podlagali ga nikoli nismo, tako da na boku tudi najbrz ne bi dolgo ostal!:rozica:

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Spanje na boku
15.6.2005 10:35:50   
tana 1
Nika je od prvega dne spala na trebuhu, pa ni bilo nič narobe, ji je tako najbolj pasalo.
Mislim da ni ič narobe če spi a hrbtu.
Lep dan vsem

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Spanje na boku
15.6.2005 10:48:44   
ZARA
Zara je do 3 meseca spala samo na boku,kasneje in še sedaj veliko na trebuščku in hrbtu...
Mater sem ti pomagala,ane?

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Spanje na boku
15.6.2005 11:32:10   
eva1
Ja pri nas je bilo tako kot pri tebi, na boku je spal največ pol ure, pol pa spet buden! No pri približno treh tednih je dobil krče in nato so mi svetovali naj ga polagam na trebušček spat in sedaj noče več ne na boku, ne na hrbtu! Na hrbtu sploh ne vem, če bi zaspal(ker še nikoli ni v vozičku zaspal če sem ga položila na hrbet), pa še spat ga nikoli ne bi dala v postlo na hrbet, ker veliko poliva in bi me bilo strah, da bi se zadušil!
in tako spimo že od tretjega tedna na bušiju-ponoči spi celo noč, podnevi pa tut še kr dost prespi!
Jaz ti predlagam, da ga polagaš tako kot mu najbolj paše!
Lp, Eva in Luka

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Spanje na boku
15.6.2005 12:28:25   
Anonimen
nača je zgolj od začetka mal spala na boku, pol se je pa vedno sama prevalila na hrbet in vedno spala izključno na hrbtu. šele zdej od ene 10,5 mesca dalje se sama prevali na bok in spi izmenično na bokih in hrbtu. nikoli ne spi pa na trebuhu.

lp, lara

(odgovor članu zi&mm)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Spanje na boku
15.6.2005 14:40:21   
Soncnica
Hoj!

Čez dan ga damo na hrbet, čez noč pa ga pridno dajemo na bok, zato, da se potem on ponoči lahko prevali na hrbet :)-:)-:)-:)- (zjutraj nikoli ni na boku)

no ja...

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Spanje na boku
15.6.2005 15:17:31   
zi&mm
Sončica, midva ga tudi poskušava dati na bok na katerem ostane le, če fajn trdno spi recimo po dojenju najdemo ga pa na hrbtu in čisto na vrhu posteljice :)-:)-:)-

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Spanje na boku
16.6.2005 7:54:44   
beba76
Mi smo pa kupili blazine Baby sleep in tako podložen zmerom spi na boku (izmenično levi-desni).
Star je tri mesece in drugače kot na boku še ni spal. Zdaj se že zrita na hrbet, ko se zbudi, ponoči in tudi čez dan pa je obvezno na boku. Mamo probleme z bruhanjem in ga moramo podlagat.

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




kresovanje
Lelly28 RR

Ali peljete svojega otroka na kresovanje?

da (50%)

ne (50%)


Število vseh glasov: 8

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!