|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Solarij
11.5.2006 11:55:04   
USIKA
Živ!

Mene pa zanima ali je katera v nosečnosti hodila v solarij?
Nisem pristašica te vrste sončenja, ampak me zanima zaradi tega, ker bo kmalu na vrsti poroka. (sem v 4 mesecuuser posted image ).

Pozdravček,
U.

< Sporočilo je popravil wahoo -- 13.5.2006 8:13:20 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SOLARIJ
11.5.2006 12:30:58   
sašaš
Kolikor jaz vem, se v nosečnosti ne sme hodit v solarij! Lahko pride do pregretja ploda. Nisem pa 100%.

Ampak jaz na tvojem mestu ne bi šla...

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu USIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SOLARIJ
11.5.2006 12:31:42   
milla
Tudi jaz ne bi šla zaradi vročine...

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SOLARIJ
11.5.2006 12:35:38   
Naja31
Jaz v nosečnosti nisem hodila. Nikoli ne veš.

Če bi rada malo porjavela za poroko, si nabavi kremo za samoporjavitev.

(odgovor članu milla)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SOLARIJ
11.5.2006 12:45:40   
LUNA06
Ojla!
Jaz sem huda fenica solarija in grem tkole pred poletjem kar dostkrat.Ker sem nameravala zanosit, sem hodila že v začetku pomladi in sem zdaj že lepo rjava.Sem pa prenehala s tem takoj ko sem zagledala user posted image .Mnenja o škodljivosti pa so zelo različna.Jaz ne upam it, bom pa na pregledu (22.5.) izprašala mojo G.
Drugače pa ti tudi samoporjavitvenih krem ne priporočam, ker lahko pride zelo grdo ravno na tisti dan, ko boš rabila.Vem pa da nekje v Medvodah obstaja nek studio, kjer te celega pošpricajo z neko barvo in zgleda kot samoporjavtivena krema.

(odgovor članu USIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SOLARIJ
11.5.2006 12:47:44   
Majabo
jaz sem bila v 5 mesecu ko sem se porocila

nekajkrat sem sla v solarij, torej zaradi istega vzroka kot ti user posted image
ampak samo v obraznega, tako da ogoris samo v obraz in dekolte

res samo nekajkrat, ravno toliko da sem dobila lep ten in ce danes pogledam album s slikami mi ni zal user posted image
mali pa tudi ze veselo teka naokoli, mislim da mu ni bilo hudega user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SOLARIJ
11.5.2006 14:53:30   
Anonimen
Vem pa da nekje v Medvodah obstaja nek studio, kjer te celega pošpricajo z neko barvo in zgleda kot samoporjavtivena krema.

To je teniranje in je živa groza. Jaz sem bila lani spomladi. Poseg traja cca. 5 min in stane 5.000 SIT. 5 ur po špricanju res dobiš lepo barvo, ki pa je zelo intenzivna in na žalost traja le en teden. Po enem tednu se ta barva začne luščit in potem zgledaš kot da razpadaš (rjava polt in beli fleki). Jaz sem to ponovila še enkrat, ker sem mislila, da je pač šlo kaj narobe. In potem zopet istouser posted image .
Po enem mesecu sem brala intervju z dermatologom glede tega in se baje to dogaja vsem. Tudi barva gre zelo globje pod kožo, kot pri kremah za sončenje.

(odgovor članu Majabo)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SOLARIJ
11.5.2006 15:13:01   
AR
V popolnoma enaki situaciji sem bila pred leti. In veš kaj sem naredila? Dva dni pred poroko sem si doma naredila dober piling obraza, vratu, dekolteja in rok. Potem pa sem odšla kozmetičarki in me je namazala s samoporjavitveno kremo. To je naredila počasi in je vsak košček kože posebej natrla s kremo. Ta postopek sem doma še enkrat ponovila (naslednji dan me je namazala mama). V soboto, ko sem se poročila sem imela takšno barvo kot bi pravkar prišla iz poletnega dopusta. Potem, ko sva pa z dragim odšla na poročno v tople kraje me je pa še sonce rajši imelo in me nič ni opeklo. Sama sem svetle polti in bi bila brez malce tena res nesrečna, sploh na poročnih fotografijah.

Priporočam dober piling kože, kjer želiš bolj rjvo barvo in samoporjavitvena krema. Ampak to naredi 2 dni pred poroko, da ne bi dobila flekov. Res pa je, da ko se namažeš s samoporjavitveno kremo je prvič, ko to narediš barva kože najlepša, potem pa je barva vedno slabša.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SOLARIJ
11.5.2006 15:32:52   
LUNA06
Ja teniranje je potem dobro samo za tisti dan, pol naprej pa mal krize.
Sama namreč nisem probala, samo slišala sem.

Tale predlog od AR mi je pa zelo ušeč!Usika na tvojem mestu bi res naredila tako.

(odgovor članu AR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SOLARIJ
11.5.2006 22:08:46   
krfjolca
Ah dajte no.
Že če logično pomisliš, ti je lahko jasno, da v solariju ne more priti do pregretja. Temperatura namreč ni tolikšna. Sredi avgusta je lahko dosti bolj vroče kot tiste par minut v solariju (kjer te hladi tudi klima, odvisno od kvalitete solarija), pa nimajo otročki nobenih posledic zaradi tega. Kar se tiče žarkov, ti ne morejo priti tako globoko pod kožo, da bi škodovali otroku. Nekje sem zasledila podatek, da tudi najmočnejši žarki pridejo maksimalno 1 mm pod kožo, kar pa za otroka ne more biti škodljivo. Tudi sončenje na naravnem soncu je v nosečnosti ravno tako škodljivo kot v nenosečnosti - če ne, bi zamorci že zdavnaj izumrli, glede na to, da tam v Afriki nosečnice letajo po vročem soncu z golimi trebuhi ...  user posted image

Sicer nisem pristaš umetnega sončenja, niti ležanja na naravnem soncu cele dneve do stopnje totalne zapečenosti, ampak vseeno ni treba pretiravati, kar se nosečnosti tiče. Tudi če si preberete pri Pušenjaku na MONu, pravi, da solarij dolgoročno škoduje edinole koži, plodu pa ne.

Zato, za namen poroke, parkrat v solarij, ne bi smelo imeti nobenih posledic.


(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SOLARIJ
12.5.2006 9:29:54   
Splet.Ka
To vprašanje sem enkrat zasledila pri Pušenjaku na MON. Odgovoril je nekako tako: "Vašemu otroku solarij ne bo škodoval, vaši koži pa zagotovo."

Jaz imam letos naravni solarij - balkon s senčnim in sončnim delom:)

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
12.5.2006 9:51:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Splet.Ka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: SOLARIJ
16.5.2006 10:33:51   
severnica77
Evo in še en odgovor:

------------------------------------------
Avtor: Stanko Pušenjak  user posted image  
Datum:   15-05-06 19:24

Spoštovani,

solarij sicer ni v nosečnosti nič bolj ali manj škodljiv kot sicer, vendar so določeni predeli kože, zlasti obraz, prsi, trebuh in spolovila lahko nagnjeni k nepravilnemu pigmentiranju in je lahko učinek sončenja, tudi umetnega, prej slab kot dober. Tudi sicer ne razumem žensk, ki se tako rade sončite do temnorjave barve, čeprav je res lepo za pogledat. Zavedajte se namreč, da se vse to plača v prihodnosti s pospešenim staranjem in gubanjem kože. Nobena stopnja sončenja namreč ni zdrava za kožo, čeprav je do neke stopnje zdravo za kosti zaradi sinteze vitamina D. Slednje pa tudi danes ni več nujno, ker imamo v skoraj vseh prehrambnih artiklih toliko vitaminskih dodatkov. Skratka, kar zadeva otroka in nosečnost se lahko soničite po mili volji.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SOLARIJ
16.5.2006 10:43:22   
Anonimen
Saj na poroki ne boš naga, a ne? Torej najbrž rabiš rjave roke in obraz, verjetno. Za to pa bo dovolj tudi, če boš veliko na soncu, pa bo dobro zate in za otročka.

(odgovor članu severnica77)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SOLARIJ
16.5.2006 14:47:27   
krfjolca
Samo je pol še poročno potovanje user posted image
Pa kopalke, itd ... ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SOLARIJ
16.5.2006 14:49:22   
Anonimen
Ah, takrat je pa itak že vseen, tip itak nima več izhoda user posted image  Jest sem takoj po poroki nehala trebuh not tišat user posted image

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SOLARIJ
24.5.2006 12:54:54   
USIKA
Hvala lepa za tako izčrpne odgovore.
Lepo se imejte in uživajte še naprej.

U.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Naslov pravljice za posvojitev
cathrine

Pozdravljeni, vesela bom bila predlogov za naslov pravljice na temo posvojitev. Več infor: http://katarinatomsic.blogspot.com/2012/09/deklica-ki-jo-je-prineslo-letalo.html

Deklica, ki jo je prineslo letalo (34%)

Deklica, ki jo je prinesla jumbo štorklja (7%)

Otrok 2 src (38%)

Mami, kdo pa je prinesel mene, štorklja ali letalo? (21%)


Število vseh glasov: 192

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!