|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sesanje palca
24.1.2007 9:55:49   
ABC
POZDRAVLJENE!!!
MENE PA ZANIMA,KAKO NAJ SVOJEGA TRIMESEČNIKA ODVADIM SESANJE PALCA.NAJ ŠE DODAM,DA DUDE NE MARA PREVEČ,PA ŠE KADAR JO IMA,MU JO MORAM DRŽAT,SICER HITRO PADE IZ UST.POTEM PA SPET PALEC V USTA IN JE OK.



Prosim, da v nadaljne ne pises vec z velikimi crkami!
Moderatorka


< Sporočilo je popravil Seven -- 27.1.2007 12:06:01 >
Revisions: 1 | Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 10:18:30   
ZALA ADL
To je samo faza v razvoju. Ne sekiraj se preveč. Naša pikicija si je, ko je bila stara okrog treh mesecev, tlačila kar celo roko v usta. Pa ne samo eno kar obe. Drugače pa sem jaz dudo podstavila s tetra pleničko ko je šla spat, da ni skoz padala ven.

(odgovor članu ABC)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 10:25:50   
Luskan
Roke si tlačijo v usta vsi dojenčki, in to se res začne tam pri treh mesecih ter se čez čas tudi konča, sesanje palca pa ni razvojna faza, ampak navada (razvada). Nekega pametnega nasveta nimam, morda samo to, da mu sesanje palca dosledno preprečuješ in mogoče poskusiš z različnimi dudami - mogoče mu bo pa ena všeč. Srečno.

(odgovor članu ABC)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 10:26:21   
Natti
Tudi jaz sem naredila tako kot ZALA ADL. To je le prehodna faza, ko odkrijejo svoje rokice.

(odgovor članu ZALA ADL)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 10:32:31   
mojcapr
Jaz imam dva sončeka in oba sesata prst še vedno. sta ga že v maternici, se je videlo na ultrazvoku. Taveč je star 5 in mala 2 leti. Zaspati ne gre brez prsta in mucke. In jaz nič ne morem. Je sesal tudi stric od tamalih in tudi nečakinja sesa, čeprav se starša ful sekirata in sta ji skozi ven jemala prst. Nič ne moreš, ali pa mogoče kaka mamica ve za kakšen nasvet? Jaz se ne sekiram preveč, tudi to bo minilo. 

(odgovor članu Natti)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 10:34:57   
baguSka
He he.. user posted image  Jaz osebno sem ga sesala do svojega 10.ga leta. Pa ni blo zivga bogca, da bi me odvadu. So mi skoz prste vn vlekl, pa sem ga takoj spet v usta porinla.. Nc hudga ni to. Jaz sem se vedno ziva in zdrava.user posted image

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 15:18:26   
Anonimen
He he.. Jaz osebno sem ga sesala do svojega 10.ga leta. Pa ni blo zivga bogca, da bi me odvadu. So mi skoz prste vn vlekl, pa sem ga takoj spet v usta porinla.. Nc hudga ni to. Jaz sem se vedno ziva in zdrava.


user posted image user posted image user posted image  jaja, nič ne bo pomagalo,jest sem ga do 15 leta. Včasih se še malo pocrtam na ta način.user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 15:21:15   
lolipop
Vsakič ga vzemi iz ust. Pa če bo teba 100x, pa 100x.

_____________________________

nof = nos
mama, nona = telefon
vala = hvala
vion = avion




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 15:43:31   
LuLu
Ojla, jaz se tudi moram pohvaliti, da sem sesala do 7. leta. user posted image
Kolko jaz vem sesanje palca ni RAZVADA, vsaj ne tak zgodaj, ampak se še iz maternice vleče ta sesalni refleks. Po moje to ni nič kaj groznega, je pa sigurno normalno, če že v maternici to delajo in še potem ko se rodijo.

(odgovor članu lolipop)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 15:45:37   
Anonimen
Res je da ni razvada, vendar to predstavlja velike probleme kasneje pri razvoju zob. Jaz sem imela zelo štrleče ravno zaradi palca, zato sem zgodaj dobila zobni aparat, da se zdaj lahko pohvalim z lepimi zobmi.user posted image In res je 100x ven pa 100x. Škodit nima kaj.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 17:12:56   
tevža
tudi jaz sem cuzala palec do 6. leta, pa mi danes nič ne manjka. no, vsaj zdi se mi. user posted image
sem pa nehala sama od seb, ko mi je izpadla prva mlečna enkica. mislim, da se ti ni treba ravno sekirati zaradi tega, saj imajo drugi otroci pa dudo in je tudi to v bistv u razvada, ki jo je ravno tako težko odpraviti.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 18:52:51   
maja979
ojla

naš gaber si tudi sesa palec. pa to ni nič hudega. s tem si poteši potrebo po sesanju.

_____________________________

zbiram kode čajev 1001 cvet

(odgovor članu tevža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: SESANJE PALCA
24.1.2007 19:38:34   
mtina
Naš ga tudi sesa, samo bi rekla, da mu je všeč, ker ga je odkril ... ker včasih želi pocuzat tud celo roko ... Pa je star dobre tri mesece.

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu maja979)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SESANJE PALCA
25.1.2007 19:03:14   
Strawberrie Cherrie
Mah ,naš Ožbej si tudi želi včasih zbasat 4prste v usta pa je star 6tednov, palec mu je dokaj OK, najbolje je pa členek pri kazalcuuser posted image Duda je osmo čudo in se samo upira, če mu jo tišim v usteca. brezveze ga silit - bo sesal pač členek???

(odgovor članu mtina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SESANJE PALCA
25.1.2007 20:36:20   
Sandra*
Moj Mark je tudi ful sesal palec od 2-3.5 mesecev, ampak je zaradi tega ponoči v enem kosu spal 9 ur, potem pa je kar čez noč nehal in zdaj se zbuja ponoči in hoče joško. Dude ne mara.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SESANJE PALCA
25.1.2007 20:37:01   
Sandra*
Zdaj je še premajhen da bi lahko rekla da sesa palec. okuša prstke!

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SESANJE PALCA
26.1.2007 13:26:37   
monika30
Tudi moj malček je nekje okoli 3 mesecev našel prstke. Sem takoj naredila paniko, zdej bo pa palec sesal ... Dude tudi ni maral.
Pa se je res izkazalo, da je samo faza, ko odkrivajo prstke. Sem mu pa vedno, ko sem vidla da ima v rokah palčka dala ven iz ust, pa zapela eno pesmico, ki mu je bila všeč in mu s tem odvrnila pozornost.
Ko je ugotovil, da lahko v usta daje igračke in vse, kar mu pride pod roke, je pozabil na palčka.

Tak da ne se preveč sekirat, res je še prezgodaj, da bi lahko rekla, da je to razvada.

Lp.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: SESANJE PALCA
29.1.2007 22:12:12   
zaliga
Tudi naša je začela pri treh mesecih!!!
Sem bila tako panična, češ kakšne zobke bo imela, se sekirala....
a ni nič pomagalo! Za dude sem zapravla celo premoženje,
pa ji ni nobena odgovarjala! In še danes, pri skoraj 8ih m. ga vleče!!
Po eni strani ni vredu, po drugi... ponoči se nisem rabila nikoli vstat,
ker bi ji duda ven padla, tako kot kolegice npr.
tudi 10x na noč! user posted image
Pa jo bo že minilo...tudi moja sestra ga je vlekla, palec...pa je čist O.K. user posted image


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu Luskan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: SESANJE PALCA
30.1.2007 9:49:26   
Nixxon
Najin ga pa sedaj začenja sesat. Sva probala VSE oblike dud (tud z Nemčije naročila,...), pa nobena ni OK.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: SESANJE PALCA
31.1.2007 8:48:30   
petra.horzi
baje da je bolš, da otrok sesa palec, kot dudo-če ne zaradi drugega-zaradi staršev. dudo mu moraš vsakič ti dat nazaj, če mu pade, palec pa sam najdeuser posted image Jan je tud sesal palček okol 3.meseca, pa je po enem mesecu sam nehal, ga nism nč silila
edin mal tzežje je kasnej odvadit od palčka, kot dude-kwer pač ne moreš vzet stran od otroka
ne se sekirat, vsak otrok prej ali slej neha sesati in prste in dudeuser posted image

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: SESANJE PALCA
1.2.2007 13:38:57   
sneška_
Moja je do  tretjega leta dajala palec v ustih.Zdaj sama se odvaja od njega. Zankrat ji nič ne manjka  a bilo je obdobje ko sem jokala  zaradi tega in bala se da ji bojo zobki krivi. Bo minilo to.        

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?