|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Samostojno sedenje in plazenje
9.10.2009 17:59:01   
pokica_
Pri kolikih mescih so vaši user posted image  začeli plazit; res plazit, ne samo poskušat in kdaj samostojno sedet ter se kobacat?
Mi smo zdaj stari 4 mes in pol in se že prevračamo iz hrbta na bok in na trebuh in obratno. Dvigovanje in poskušanje sedenja je pa zdaj najbolj aktualna gibalna vaja pr nas. Ampak me zanima tudi kako se usedejo...iz hrbta v sedeč položaj? Ker naš sine se tako skuša usest,..ampak tako mora vso svojo težo prenest naprej in se dvignit, kot da bi delal trebušnjake...in se zravn jezi, ker še ne uspe. user posted image  




_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
9.10.2009 18:04:07   
PC Baby
Naš je 5,5 pa se še ni sam vsedel. Kobaca in kotali se že, vsest se pa poskuša tako, da ko leži na trebuhu se opre na nogice in visoko dvigne ritko, ki ga potem prevesi na bok v sedeč položaj. Ampak mu ne rata.

Včeraj na previjalni pa je med ležanjem na hrbtu dvignil glavo in roke, kot da bo delal trebušnjake, se prijel za rob pleničke in se potegnil gor skoraj do seda. Se mi je zdelo skoraj nemogoče, da bi se na tak način probal vsest, ker je to težji način, zdaj pa ko berem kako to počne tvoj pa vidim, da je mogoče to ta njihov sistem user posted image

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
9.10.2009 18:11:49   
maja1488
Usedejo se tako, da gredo na bok, se zvijejo v C in potem se z rokicami porinejo do sedečega položaja.
Če se prav spomnim, se je tavečja sama usedla po sedmem mesecu.

Tamala pa se še ne zna prekotalit iz trebuha na hrbet. Ko je na trebuhu pa nogici kr lepo pod ritko potegne.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
9.10.2009 18:20:34   
pokica_
PC baby, sj naš prav to dela...po vsej sili se dviguje tako, kot da bi delal trebušnjake...v vozičku se je celo na ta način že nekajkrat usedel.

Drugač pa tud poskuša tud na ta način, da na trebuhu dviguje rito v luft.
Torej sta več kot 2 načina usedanja. user posted image  Bomo vidli, kak način bo ubral naš lump. user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
9.10.2009 18:41:42   
Katy78
Kobacanje po vseh štirih pri 7 mesecih in 1 tednu, sam pa se je iz štirinožnega položaja vsedel pri 8 mesecih in 1 tednu.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
9.10.2009 18:42:53   
Katy78
Ponavadi se samostojno vsedejo iz štirinožnega položaja, ko eno nogico spodvijejo pod ritko.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
9.10.2009 19:13:42   
leo**tia
vsede s štirinožnega ,,pa tud ko leži na hrbtu vzravna nogice in se vsede,pa tud na bok pa pol z rokicami..sedi pa že dober mesec samostojno..plaziti se je zdaj začela..stara bo 7mesecev

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
9.10.2009 19:22:41   
Hope2
oboje pri 6 mesecih

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
9.10.2009 20:40:34   
jutranja rosa
Moj je star 5 in pol in ni niti približno blizu kobacanju in samostojnemu sedenju. Prevali se iz trebuščka na hrbet in včasih naredi v mojem naročju kakšen trebušnjak :), da bi se vsedel in to je vse. Ga opazujem kaj si sam želi ter ga nič ne priganjam ali "treniram".

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
9.10.2009 21:54:26   
Poloma
Jutranja rosa se čisto strinjam s tabo.

Naš fantek je star sicer 4,5 mesece, vendar tudi ne obvlada še ničesar od napisanega :) In mislim da nič kaj ne zaostaja v razvoju :)

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 9:17:59   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

Moj je star 5 in pol in ni niti približno blizu kobacanju in samostojnemu sedenju. Prevali se iz trebuščka na hrbet in včasih naredi v mojem naročju kakšen trebušnjak :), da bi se vsedel in to je vse. Ga opazujem kaj si sam želi ter ga nič ne priganjam ali "treniram".


Moje mnenje je, da je to za njegovo starost povsem primerno. Redki so otroci, ki kobacanje obvladajo že pri 6. mesecih, tako da kar brez skrbi, nič ne zaostaja. Ko je bil moj toliko star, se je tudi samo prevalil na trebušček, pa je potem pri 7. mesecih že skobacal. Je pa povsem prav, da ga pustiš, da sam vadi in poskuša nove veščine.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 9:55:33   
bskrle
Evo, pri naši četrti deklici - sedenje 6 mesecev in 3/4

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 13:50:24   
marjetica8
Nas je star 5.5 cesecev in tudi se ne obvlada nic od nastetega. Obraca se na oba boka, na trebuscek pa se ne, tudi iz trebuscka na hrbet ne. Edino trebusnjake je zacel delat zadnji teden. Kdaj naj bi se otroci prevalili na trebuscek? Ko berem da se eni ze pri 3. mesecih me kar malo strah postane da nas zaostaja...

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 14:06:01   
uršula83
Naš je star 9 mesecev in pol in ne kobaca, sedi samostojno če hoče, če je trmast se vrže nazaj.  Vsede se še ne sam. Bila sva ravno ta teden v razvojni in ima malo znižan tonus, tako da pri 9 mesecih naj bi se vsak že znal sam vsesti in sedeti, če ne je v gibalnem zaostanku, ki pa ga odpraviš z nevrofizioterapijo. Eni pa pač to znajo že veliko prej, recimo pri 6 mesecih, ampak do 9. imajo čas. 

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 14:09:20   
frutolina
Naš se pri 6 m obrača iz hrbta na trebuh. Sedi še niti pod razno ne ( razen če bi ga posedla, pa še to bi se prevrnil),kobaca se tudi ne ... Včasih se pa trudi s trebušnjaki user posted image .

Iz hrbta na trebuh na bi se prevalil otrok med 5-7 mesecem,obratno pa med 6-8 m. Tako je "uradno". Samostojno naj bi pa sedeli nekje pri 7-9 mesecih. Je pa vse odvisno od malčka ( pa tudi nekaterih staršev, ki otroka forsirajo v stvari katere še sam ne zmore,a ga naučijo).Nekateri prej,nekateri kasneje pač.

Ah ja, pa to da otrok sam sedi za pediatre pomeni: da se obrne na trebuh, dvigne ritko in trup in se preko noge usede. To da se otroka da sedečega na tla, ne velja.

< Sporočilo je popravil frutolina -- 10.10.2009 14:13:01 >

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 14:36:53   
Petka09
No, končno nekaj realnih odgovorov. Ker ko sem vidla prve začetne poste o tem, kaj vse naj bi že 4-mesečni dojenčki počeli in znali (že kar plazijo, skor sedijo, se sami dvigujejo v sedeč položaj iz ležečega itd.), sem bla malodane presenečena, ker naša pri 5,5 mesecih ne počne nič od tega.
Ko leži na hrbtu se obrača na levi in desni bok. Iz hrbta na trebuh se še ni obrnila, razen če sem jo jaz malo pohecala in ji "pomagala", ampak to ne velja in je tudi ne mislim siliti. Iz trebuha na hrbet se tudi ne obrača, razen, ko slučajno pač bolj nestabilno pase kravice ali rokico čudno podvije oz. stegne, pa se prevrne na hrbet.
Je pa res, da dviguje rito, ko leži na hrbtu in v pol sedečem položaju v vozičku oz. ležalniku dviguje glavico naprej kot da bi se hotela samostojno usesti. In to je to.
K ničemur je ne forsiram, o plazenju pojma nima, kaj je to, niti se ne sekiram. Mislim da je za 5 mesecev čisto normalno v razvoju in kot vidim iz zadnjih postov, so vaši dojenčki na podobnem.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 14:46:20   
vanilla
Naša je tudi 5,5 mesecev stara in se obrača edino na bok. O kakšnem kotaljenju, kobacanju, načrtnem prevračanju iz hrbta na trebuh in obratno, ni še duha ne sluha in tudi jaz mislim, da nič ne zaostaja v razvoju. Je pa tudi v nič ne silim in jo opazujem ter jo spodbudim samo v tistem, na kar je sama pripravljena v določenem obdobju.
Ker vidim, da dviguje glavico in telo naprej, ko sedi na pol v vozičku jo potem zato vzamem kdaj v naročje da mi malo sama sedi naprej, kot da bi sama sedela. Ampak to za par minut in to zato, ker vidim, da ji to paše in da vidi, kako fino je to user posted image . Je pa v nič ne forsiram, bo že sama počela vse to, ko bo pripravljena.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 15:23:30   
sabsa
Naša se pri 4 mesecih in pol prevali iz hrbta na trebuh. To dela že kakšnih 14 dni in imamo kar probleme pri spanju. Ko ji namreč pade duda iz ust, jo išče in se nato obrne na trebuh, kjer pa lahko zdrži le nekaj časa, potem pa z jokom prosi za pomoč. Rokico večinoma že spodvije izpod trebuščka in enkrat smo jo našli, kako spi na trebuhu. Poskuša pa tudi s kobacanjem, a ima zaenkrat malo uspeha. Iz ležečega položaja dviguje glavico, predvsem v vozičku.
Vse je sama pogruntala, jaz je nič ne učim.
Me pa zanima, ali lahko za nekaj minut s pomočjo že sedi npr. v naročju?

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 16:06:33   
Hope2
Otroci so si različni in ja nekateri se vsedejo prej nekateri pozneje, nekateri plazijo, eni sploh ne. Ne vem zakaj taka huda debata. Otroka se nikakor ne forsira, ne poseda, ne vodi za rokice. Vse naj sam naredi. In ja, nekateri se že pri 6 mesecih sami spravijo sedet. Naš je že en takih. Nikoli ga nisem posedala, ne podlagala s kakšnimi blazinami, ves čas je bil na tleh, v ležalniku ni maral. Pa je gural, in gural, in je skobacal in takoj par dni za plazenjem po štirih, se je še sam vsedel in potem iz sedečega spet naprej zašibal po kolenih. Pri 7 mesecih se je postavil sam na noge, se je prijel dedija, ki je ležal in se dvignil, pri 8 je naredil samostojno 1-4 korake, pri 9 je shodil (prehodil vsaj 10 metrov sam brez kakršnekoli pomoči).
To, da otrok pri 8 mesecih še ne sedi, pa ni nič narobe z njim, pa četudi se ne plazi niti pri 1 letu. Če bi bilo kaj narobe, bodo že pediatri to videli in poslali naprej, do takrat pa je treba uživati v vsakem gibu otrokauser posted image .

(odgovor članu sabsa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 19:23:26   
marjetica8
U hvala punce! Ste me potolazleuser posted image ! Jst tud nc ne silim in se mi zdi tud nesmiselno - bo ze, ko bo pripravljen. Sam sva sla prejsn teden na uno telovadbo za mamice z dojencki in so se njegovi vrstniki že kr neki na roke postavlal in obračal na trebušček, tko da sem bla kr mal zaskrbljena ka naš še nč od tega ne dela...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 19:45:30   
soncica01
otrok samostojno sedi okrog 8. meseca, tako so nam rekli na fizioterapiji. Sicer je pa enkrat ena tu na forumu dober napisala - otrok sedi takrat, ko se sam usede in točno tako je bilo pri nas.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 19:47:09   
soncica01
otrok samostojno sedi okrog 8. meseca, tako so nam rekli na fizioterapiji. Sicer je pa enkrat ena tu na forumu dober napisala - otrok sedi takrat, ko se sam usede in točno tako je bilo pri nas.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Samostojno sedenje in plazenje
10.10.2009 21:28:55   
pokica_
Samo v vednost:
Jaz sem to temo odprla, ker nisem zasledila nič podobnega na forumu in iz gole radovednosti ne pa iz razloga, da bo tukaj prišlo do tekmovanja, kateri malček je bolj/manj razvit. Samo toliko za info. user posted image  
Kajti jaz svojega malčka prav nič ne forsiram k gibanju, je že po naturi takle pravi živahnež in ne more bit niti sec pr miru; in glede na to, da se toliko trudi...me je zanimalo, kdaj je primeren čas za kako stvar v razvoju.

Lepo še čvekajte naprej,...zanimive ste! user posted image

< Sporočilo je popravil pokica_ -- 10.10.2009 21:33:36 >


_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Ime za deklico
sirenetta

Katero od naslednjih imen za deklico vam je všeč:

Eliza (23%)

Evelin (29%)

Isabel (41%)

Anais (8%)


Število vseh glasov: 390

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!