|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Samostojno sedenje
29.11.2007 8:05:41   
Anya22
Pozdravljene, imam 5.5 mesecev starega sinčke in me zanima kdaj so vaši otročički začeli samostojno sedet, kajti moj se neprestano zdviguje naprej, kakor, da bi rad sedel in ko ga primem za rokice se dvigne sam in ves vesel, ko sedi. A je možno, da bo že hmali sedel, kljub temu, da ima 5.5 mesecev??user posted image user posted image

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 8:09:07   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Anya22

Pozdravljene, imam 5.5 mesecev starega sinčke in me zanima kdaj so vaši otročički začeli samostojno sedet, kajti moj se neprestano zdviguje naprej, kakor, da bi rad sedel in ko ga primem za rokice se dvigne sam in ves vesel, ko sedi. A je možno, da bo že hmali sedel, kljub temu, da ima 5.5 mesecev??user posted image user posted image


Anya. Posedanje na takšen način kot ga ti opisuješ vsekakor ni priporočljivo. Otroku sicer lahko dvigneš vzglavje za konkreten naklon, vendar bi se naj SAM vsedel in SAM posedel. Če pa ga že posedaš pa je boljše, da ga daš sedet, ne ga vlečt za roke.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 8:14:40   
mika
Če pa ga že posedaš pa je boljše, da ga daš sedet, ne ga vlečt za roke.


napisala je, da se sam dvigne, ne vlači ga ona za roke....razen če  to ni pravilno.
jaz sem naši v tem obdobju tudi dala roke, da se je sama vsedla, ampak ji ni bilo dovolj in je hotela še na noge. tega pa nisem dovolila.
samostojno sedela je pri 8ih mesecih, takrat več ni bilo bojazni, da bi se vrgla na hrbet.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 8:29:18   
Anya22
Pa saj ga ne vlečem za roke!!!!!!! Tako neumna pa spet nisem.user posted image Sam se dviguje in noče in noče ležat. Še najbolj hudo je takrat, ko ga dam na poušter in takrat je najbolj izrazito, kako bi kar sam sedel. Mislim, da je glih še malo prezgodej za take in bi ga rada malo ustavila pri temu, da si ne kaj poškoduje hrbtenico.

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
29.11.2007 8:38:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anya22)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 9:53:11   
monja79
Pri nas je isto pa je v pon. dopolnila 5 mesecev. Če jo dam v stol za hranjenje, ki mu spustim naklon, da je v polležečem položaju, se sama prime za mizico in dvigne. Potem sedi in čisto navdušena tolče po mizici. Ji odstranim mizico, da to počne čim manjkrat, a če se sama dvigne to pomeni, da je bolj močna. Jo malo štopam in je posebej ne spodbujam v sedenju, ker vem da ni najbolje za hrbtenico, a kar ležat je pa tudi ne morem pustit, ker se jezi in noče ležat. Sej ko se pa zmatra, je pa pol mir.
Nisem strokovnjak na tem področju, a se mi zdi, da če se sama dvigne ni s tem nič narobe. Sicer pa otroci so si različni, eni ene stvari prej, drugi kasneje ...

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 10:29:22   
kristinaj
našo sem pri 6m posedla na kavč in ji med korak dala košarico s ščipalkami, da se je z njimi igrala. čez 14 dni, bila je na tleh na vseh 4, se je sama vsedla. sedaj imamo 7,5m in že veselo raziskujemo vse vogale po stanovanju. po vseh štirih pa je začela pri 7m.

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 10:39:51   
Anonimen
Naša se tudi dvigne, če ji ponudim rokice... ok, saj tega ne delam vsak dan... Sicer pa vidim, da jo pediater ob vsakem pregledu preizkuša na isti način... Ob Opori že kar lepo sedi. Starejša je čisto samostojno sedela nekje pri 5,5 mesecev...

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 10:45:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: monja79

. Če jo dam v stol za hranjenje, ki mu spustim naklon, da je v polležečem položaju,


stol za hranjenje je stol za hranjenje.....a v polležečem položaju je al kajuser posted image ni mi jasno, zaklaj mora met stol za hranjenje nagib naklonauser posted image a tolk je, da se utrudi in mal počiva, pol pa naprejuser posted image

(odgovor članu monja79)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 11:13:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: monja79

. Če jo dam v stol za hranjenje, ki mu spustim naklon, da je v polležečem položaju,


stol za hranjenje je stol za hranjenje.....a v polležečem položaju je al kajuser posted image ni mi jasno, zaklaj mora met stol za hranjenje nagib naklonauser posted image a tolk je, da se utrudi in mal počiva, pol pa naprejuser posted image



Veliko proizvajalcev  svoje "stolčke za hranjenje" propagira kot 3 v 1 - za hranjenje, guganje, počivanje... pa še bi se našlo...
Jah včasih pa res kompliciramo, tam kjer ni treba...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 13:35:44   
Kati81
Naša se je točno pri 6 mesecih naučila sama usest in sedet, tukaj otroka ne moreš zavirat ko zna zna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 13:40:46   
BAMBINA_
Ja, če se otrok sam dviguje in poseda, ga pa res ni treba zavirat user posted image Ni pa priporočljivo, da otroka posedamo in zalagamo s kakšnimi blazinami, ko še ne zna sedeti.

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 15:43:54   
katra55
Moja je pri 5,5 mesecih začela samostojno sedeti. 

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 17:07:54   
Sisy
naša se tut kr sama hoče že vsest-se zmer naprej nagiba pa je stara manj kot 4 mesece user posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 17:36:09   
Anya22
Torej je možn, da bo hmalu sam sedel al je še prezgodaj???user posted image

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 18:42:55   
ThinkPink
naša se tut kr sama hoče že vsest-se zmer naprej nagiba pa je stara manj kot 4 mesece


Naša tudi! Zdaj pa me je kar strah, da je kaj narobe...kajti če ji nastavim roke, se kar sama potegne v skoraj sedeč položaj, stara pa je 3,5 mesecev.

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 18:45:57   
Teja N
Ja mal bo še počakal, ko bo imel dovolj močne mišice, bo pa sedel.user posted image
Moja dva sta se tudi tam nekje pri 5-6 mesecih hotela dvigovat gor, čisto samostojno ša sta sedela pre 6,5 ali 7 mesecih.

_____________________________

Oglasno sporočilo:
Zakaj uporabljati nekaj umetnega, če pa je naravno toliko boljše?
www.aubrey.si
Strupi v otroških izdelkih

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Samostojno sedenje
29.11.2007 22:26:30   
daša
Samostojno sta sedela - brez oprore: Starejši pri 5,5 mesecih, mlajši pri 8 mesecih.

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Samostojno sedenje
30.11.2007 15:28:09   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

naša se tut kr sama hoče že vsest-se zmer naprej nagiba pa je stara manj kot 4 mesece


Naša tudi! Zdaj pa me je kar strah, da je kaj narobe...kajti če ji nastavim roke, se kar sama potegne v skoraj sedeč položaj, stara pa je 3,5 mesecev.


naša enako (začel se je pri 3,5). sam ni panike. mal ji pomagamo trenirat - par minut na dan (to ni problem, je bolj za njen veselje), drugač pa to dela sama, v stolčku. noge v luft in glavo naprej in se ful napenja; pol pa jezi k ji ne rata user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Samostojno sedenje
30.11.2007 17:11:45   
Majchi
Naša je stara 6 mesecev, pa že od 4,5 meseca rine gor. Nekje pri 5,5 sem ji dovolila s predhodnim posvetom pri pediatrinji  (ravno sva imeli posvetovalnico), do takrat sem jo pa bremzala.
Sedaj pri 6ih mesecih že cca. 14 dni cele dneve presedi, razen v vozičku jo dam v polsedeči položaj. Ležat tud slučajno noče več.
In ja, če nisem čisto zraven nje, jo dam sedet v mojo blazino za dojenje (oblika črke U) ali pa jo založim z njenimi večjimi pliškoti, če slučajno pade, da se ne udari ali ustraši, čeprav je na svojih puzzlih. Ker 100% pa še nisem vanjo, se še vedno na stran lahko zvrne.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Samostojno sedenje
30.11.2007 18:30:38   
Paštetka
user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 30.11.2007 18:36:40 >

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Samostojno sedenje
30.11.2007 18:35:56   
Paštetka
Samo ne komplicirati.

Če se otrok sam potegne pri teh mesecih ni nič hudega. In tudi ne bo imel uničene hrbtenice. Eni samostojno sedijo pri 8. mesecih, drugi shodijo z osmimi. čim manj komplicirate in jih zavijate v vato tem boljše zanje.

V bolnišnici je bila z mano ena mamica z osemmesečnikom in mu skoz govorila in ga potiskala vstran od ograjice na postelji, kao, da se bo udaril. Revež se je hotel na noge postaviti ona ga pa odriva? Pa kako se bo ta otrok naučil pasti in postaviti na noge. Revež je samo na kolenih sedel in gledal. Otrok že ve kdaj je pripravljen. PA če hoče pri 5. mesecih sedeti mu ti kar pusti.

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Samostojno sedenje
30.11.2007 18:49:53   
Strawberrie Cherrie
Samostojno je sedel pri 5.5m.to pomeni da se je sam vsedel. in ga nihče ni silil. še vedno sem pa mnenja, da so otroci različni in da nekateri sedijo pri 6m, drugi zopet pri 9m, in ne eno ne drugo ni narobe, če je spontano in ne izsiljeno. 

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Samostojno sedenje
1.12.2007 5:51:25   
Naja30
Nekje po 6m je sama sedela. Pred tem je tudi rinila navzgor in smo jo včasih malo posedli za par sekund.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Samostojno sedenje
1.12.2007 18:46:44   
hariba
tastarejša 2 in najmlajša so začeli samostojno sedet pri 6 mesecih, kakih 14 dni kasneje so se tudi sami vsedli. ta srednji pa je samostojno začel se posedat pri  8 mescih

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




IME ZA FANTKA
podica2

NOVO: Katero ime za fantka vam je najlepše?

Lovro (21%)

Svit (14%)

Izak (11%)

Vid (20%)

Enej (30%)

Aidan (4%)


Število vseh glasov: 233

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!