|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ritem na 3-4 ure
2.10.2007 10:32:18   
Pinkyca
Ma saj vem, da je že znucana tema ampak sprašujem se kdaj bo moj 2,5M user posted image  , ki ima kot ura ugrajen ritem dojenja na 3-4 ure 24/7 vsaj ponoči malo podaljšal spanec. Do 4M pravijo naj ga pustimo in mi sledimo njegovemu ritmu. Saj vem da to ni tako hudo, ker berem tukaj na RR da so nekatere punce res boge s spanjem ponoči in se sploh nimam pravice pritoževat. Nimam težav z dojenjem ali uspavanjem ker je priden 100/h.

Pa vseeno če se mi lahko javite tiste ki ste imele podobne ritme hranjenja in spanja na 3-4 ure in kako se je potem to spremenilo! user posted image

Lep sončen dan vsemuser posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ritem na 3-4 ure
2.10.2007 10:53:04   
Naja30
Smo imeli ja, podoben ritem spanja in hranjenja na 3-4 ure. Pri 6m se je spremenilo tako, da je hotla predvsem ponoči jesti še bolj pogosto in se je zbujala še bolj pogosto user posted image
Vem, da te nisem potolažila, ampak tako je. Vsak otrok je drugačen in pri enih so spremembe na bolje, pri drugih na malo slabše. Pri nas se je začelo zaradi zobka in nadaljevalo zaradi poletne vročine.
Zdaj, pri 10m je malo bolje.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ritem na 3-4 ure
2.10.2007 11:53:43   
BLAŽIKA
Mi smo imeli ponoči tak ritem nekje do 5 meseca, potem pa se je kar samo od sebe nehalo in se je začela zbujati samo še nekje ob 5 zjutraj, zadnjo rundo pa je pojedla ob 10 zvečer. To se ponavadi neha ,ko se otroku malo spremeni ritem. Če pa imaste mogoče težavo zaradi močnega -  težkega otroka pa se posvetuj z pediatrom. 

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ritem na 3-4 ure
2.10.2007 20:01:16   
urskas
Naša tamala se je do 2,5 meseca zbujala na dve uri... Pol se je pa zmanjšalo na dva do tri krat na noč, najbrž zaradi tega, ker je podnevi začela manj spati in biti bolj aktivna.

Danes smo le še na en krat na noč in upam da še to ukinemo kmalu. Aja, stara je pa skoraj 7m.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ritem na 3-4 ure
2.10.2007 20:29:59   
Brbs
Naš je 6m in ima že celo življenje takšen ritem, ponoči in podnevi, nič se ne spremeni....

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ritem na 3-4 ure
2.10.2007 20:43:23   
Pinkyca
Brbs !!! Kako pa se navadiš na to? Mislim je zoprno ker nikamor ne moreva iti na izlet brez da bi vmes poservisirali zgoraj in spodaj. Potem pa iščem kot nora previjalnice in se skrivam kje da podojim.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ritem na 3-4 ure
2.10.2007 20:55:29   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: Pinkyca

Brbs !!! Kako pa se navadiš na to? Mislim je zoprno ker nikamor ne moreva iti na izlet brez da bi vmes poservisirali zgoraj in spodaj. Potem pa iščem kot nora previjalnice in se skrivam kje da podojim.


No glede tega si pa si bolj kot ne sama kriva,če ti je nerodno otroka nahranit,kjer je lačen. Bodi vesela,da se dojita,da ga nahraniš kjer želi.Mi smo na flaški in tudi gremo kamorkoli,s tem,da imam pol ure priprav,da spakiram vodo prekuhano,pa hrano itd itd.
Previjalnice??Najmanjši problem otroka previt v avtu,vozičku itd.......čim manj kompliciraj,lažje ti bo za vse.

Kar pa se ritma tiče.......prva moja punca je imela takšen ritem in pri 3 mesecih je prespala noč,čez dan se je hranila na 3-4 ure dalje.Druga punca (dobre 3 mesece) pa se mi hrani čez dan na 3-3,5 ure,ponoči pa zdrži trenutno 8-9 ur,kdaj bo pa še tega hranjenja 1x na noč konec,pa ti še žal ne znam povedat.


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ritem na 3-4 ure
2.10.2007 21:03:39   
mami_miki
Mi2 sva imela tak ritem, potem pa je na konc 2. meseca kar celo noč prespal...sem ga hodila gledat če je ok...pa še zdaj spi...zdaj je 4..upam da bo še naprej...user posted image

jaz sem mojo mamo spraševala, kdaj bo dlje spal in je rekla, da bo enkrat potegnil čez noč..in tako je bilo

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ritem na 3-4 ure
2.10.2007 21:49:59   
naja78
ojla.

hm....kaj naj rečem,ene mi boste pritrdile,verjetno ene ne....

dojeni otroci se ponoči vedno-skoraj pogodsto zbujajo,od začetka zaradi lakote,potem zaradi crkljanja mamice in oboje...
-nikoli ne zbujaj otroka ponoči ko že spi,tudi če prespi celo noč brez hrane,nevem tam neklje od 22 ure do 5 ure zjutraj
-večerni obrok pripravi flaško(adaptirano mleko-bolj nasitno),za ponoč naprej so zizike
-nikoli ne spreminjaj ritma spanja...(kar pomeni da gre 1x spat ob 7 zvečer ,1x pa ob 11 zvečer
-po 6 uri zvečer nič več spanja,do večerjice -zadnjega obroka(npr:21)
-veliko bit na zraku
-tudi če je mraz in dež -it ven.....

se pa res neha vse lepo ko rastejo zobki,potem je pa zbujanje tudi pr pridnih na 1 uro,ni pa nujno,....

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ritem na 3-4 ure
2.10.2007 22:26:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

ojla.

hm....kaj naj rečem,ene mi boste pritrdile,verjetno ene ne....

dojeni otroci se ponoči vedno-skoraj pogodsto zbujajo,od začetka zaradi lakote,potem zaradi crkljanja mamice in oboje...

ja in zbujajo se tudi zaradi ene preproste varovalne zadeve...dojenček ki se velikokrat zbudi, ima manj možnosti za smrt v posteljci, kot oni k vso noč prespi

-nikoli ne zbujaj otroka ponoči ko že spi,tudi če prespi celo noč brez hrane,nevem tam neklje od 22 ure do 5 ure zjutraj
-večerni obrok pripravi flaško(adaptirano mleko-bolj nasitno),za ponoč naprej so zizike

sori, ampak tole je bedarija, pač je treba sprejet dejstvo da maš otroka a ne in ne sme ti bit težko....itak hitro zraste, še zaveš se ne, pa ma na vratih napis :ni vstopa...

-nikoli ne spreminjaj ritma spanja...(kar pomeni da gre 1x spat ob 7 zvečer ,1x pa ob 11 zvečer

me zanima kako boš dojenčka navadil na točen ritem....dojenčku se je pač treba prilagajat, pravil in ritmov bo mel v življenju še vrh glave

-po 6 uri zvečer nič več spanja,do večerjice -zadnjega obroka(npr:21)

aha.....da otroka tak znerviraš, da ja ne bo mogel zaspat od same preutrujenosti, pa še bol se bo zbujal ves živčen in dobesedno zblejan....tudi prav...

-veliko bit na zraku
-tudi če je mraz in dež -it ven.....

se pa res neha vse lepo ko rastejo zobki,potem je pa zbujanje tudi pr pridnih na 1 uro,ni pa nujno,....



pa z zobki se zmenit, da rastejo samo takrat ko otrok itak bediuser posted image

(odgovor članu naja78)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Dobrodelnost
Uredništvo RR

Ali veste, da Ringaraja izvaja tudi družbeno odgovorne in dobrodelne akcije?

Da (49%)

Ne (51%)


Število vseh glasov: 192

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!