|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Römer King T Plus
19.12.2007 10:26:03   
kawasakica
Danes sem ga dobila po pošti, frajerski...user posted image
Imam pa problem, naš Luka je star skoraj 4 mesece...ker je velik in težek v jajčko več ne gre, ker so paseki prekratki in ga ne morem zapet..zdaj ko ga moram bolj oblečt tak ni več šans. Ta sedež pa ima že zelo pokončno sedišče. Sicer Luka že drži sam glavico, ampak vseeno mu jo še malo pazim, sploh pa ponavadi v avtu zaspi, ne vem takrat mu bo ziher kinknila naprej.
Zdaj ko gledam ta ogromen sedež, sploh ne vem, če se naj kam peljem al naj bom vozičkarcauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 10:29:28   
Naja30
Pri 4 mesecih ga pa res še ni treba dajat v velik sedež. Še posebej, če se ne da nagnit. Naša je šla šele pri 10m.

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 10:30:21   
Lenny
Po moje je za Kinga še absolutno premajhen. Ležeč položaj, ki ga ta sedež omogoča, je premalo za tako majhnega otroka.

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 10:30:38   
kawasakica
kak pa naj bomo mobilni?
Res mi ni jasnouser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 10:32:00   
Lenny
Katero jajčko pa uporabljaš? Naš je bil noter ful dolgo, pa nismo imeli problemov, pa je med večjimi.

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 10:32:43   
kawasakica
römerjevo baby safe plus.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 10:36:10   
Lenny
user posted image
 
Mi smo uporabljali tega, v drugi barvi, pa sta bila oba škratka noter do 11. meseca. Tudi zimo smo dali skozi.
 
 

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 12:21:43   
kawasakica
naš pa je ožji pri glavici

user posted image


druga barva - no in dete je preširoko in predolgo. Paseki mu od ramen do nogic ne grejo več zapet. user posted image

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 12:34:26   
Lenny
Pa saj se morajo dati paski podaljševat. Mi smo lahko nastavljali višino paskov in dolžino. V bistvu si ga vedno zategnil po potrebi.
Kakorkoli, jaz ga v Kinga še ne bi dajala. Kaj pa, če si kakšno večjo jajčko sposodiš?

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 12:35:35   
kawasakica
ja saj bom, hvala Lennyuser posted image

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 13:06:04   
najci
IZVIRNO SPOROČILO: kawasakica

Imam pa problem, naš Luka je star skoraj 4 mesece...ker je velik in težek v jajčko več ne gre, ker so paseki prekratki in ga ne morem zapet..zdaj ko ga moram bolj oblečt tak ni več šans. Ta sedež pa ima že zelo pokončno sedišče. Sicer Luka že drži sam glavico, ampak vseeno mu jo še malo pazim, sploh pa ponavadi v avtu zaspi, ne vem takrat mu bo ziher kinknila naprej.
Zdaj ko gledam ta ogromen sedež, sploh ne vem, če se naj kam peljem al naj bom vozičkarcauser posted image


Pri skoraj 4 mesecih bi ti dala otroka v večji sedež?user posted image Osnovno pravilo varne vožnje otrok je, da je v lupinici čim dlje časa, do MINIMALNO 9 mesecev (v Evropi, v ZDA min 1 leto, v Skandinaviji pa v obratni smeri do 4 let) enega IN min 9 kg, najbolje pa vse dokler sredina njegove glave ne seže nad višino sedeža. Zavedati se je namreč potrebno, da ima otrok realtivno bistveno večjo glavo kot odrasli (25% teže telesa v primerjavi z 7% pri odraslem), zato njegova hrbtenica zelo dolgo časa ni sposobna prenesti sil, ki nastanejo v trkih - te sile pa so pri lupinici bistveno manjše, ker silo ustavi celotna hrbtna stran telesa. Če ne verjamete si lahko pogledate kakšen filmček, npr:

http://www.youtube.com/watch?v=psmUWg7QrC8&NR=1

V Roemer lupinici pa mora biti še dovolj prostora, moj nečak ima enakega in je pri 8kg še povsem dovolj prostora, naša mala pa prav tako v Maxi Cosi CabrioFixu pri 13 mesecih. Glede zimske obleke pa tako ni priporočljivo dati otroka preeč oblečenega v sedež, saj je to nevarno (pasovi ne morejo biti dovolj tesno pripeti) pa tudi vroče mu je, mi vedno našo oblečemo normalno in pokrijemo z dekico, dokler se avto ne segreje.

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 14:53:44   
kawasakica
Najci si sploh prebrala kaj sem napisalauser posted image
Naš mali je težji in večji od sosedovega, ki je že 7 mes star.
Kaj je bolj varno, če ga več ne morem pripetuser posted image

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 15:02:51   
Lenny
user posted image  Meni se javi, pa pa ga par mesecev še v naši jajčki okoli vozi user posted image  Resno. Po slikah sodeč se je tvoj mali rodil v Mb. Torej verjetno nisi daleč. Če hočeš, se oglasi na ZS user posted image

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 15:02:58   
saline
Koliko pa ima kil?

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 15:07:19   
kawasakica
Hvala Lenny, sem že prej, ko si mi pisala klicala sestrično...mi bo jo jutri pripeljala- zlata siuser posted image

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 15:09:37   
Putka
Absolutno je pri 4-ih mesecih prezgodaj. Ti je bolj pomembna varnost otroka, kot udobje? Da ne govorim o dolgotrajnih posledicah, ki jih pusti sedenje pri otroku, ki še ne sedi samostojno. Tudi če po kilaži presega 9 kil (do koliko naj bi bile lupinice), dokler ne sedi samostojno brez opore, mišice niso dovolj razvite.

Naša je stara 7,5 mesecev, ima nekje 8,5 kil in se še vedno vozi v lupinici. Pa ji noge že vsaj 2 meseca fejst čez gledata.

Če pa puncam na RR ne verjameš, pa pediatra pokliči in vprašaj.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Römer King T Plus
19.12.2007 15:16:35   
Lenny
Evo, rešila problem user posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Römer King T Plus
20.12.2007 9:09:56   
najci
IZVIRNO SPOROČILO: Putka

Absolutno je pri 4-ih mesecih prezgodaj. Ti je bolj pomembna varnost otroka, kot udobje? Da ne govorim o dolgotrajnih posledicah, ki jih pusti sedenje pri otroku, ki še ne sedi samostojno. Tudi če po kilaži presega 9 kil (do koliko naj bi bile lupinice), dokler ne sedi samostojno brez opore, mišice niso dovolj razvite.

Naša je stara 7,5 mesecev, ima nekje 8,5 kil in se še vedno vozi v lupinici. Pa ji noge že vsaj 2 meseca fejst čez gledata.

Če pa puncam na RR ne verjameš, pa pediatra pokliči in vprašaj.



Rad bi samo popravil - lupinice so do 13kg, ne do 9 kg, tako pediatri kot strokovnjaki za varnost v cestnem prometu pa priporočajo uporabo lupinice čim dlje, ker je bistveno bolj varna kot večji sedežki. Po letošnjih testih so npr. skoraj vse lupinice dobile za varnost pri čelnem trku (daleč najpomembnejši rezultat) oceno odlično, najboljši sedež od 9-18kg pa dobro, zelo popularen Tobi pa npr. le zadostno.

Glede Roemer lupince pa močno dvomim, da bi bila premajhna pri 4 mesecih - si prebrala navodila, kako se poveča za večje otroke (npr. odstrani poseben vložek za male dojenčke, podaljša ali zviša pasove, ...)? Če je res premajhna bi jo jaz vrnil nazaj, saj ne ustreza svojemu namenu.

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Römer King T Plus
26.12.2007 10:34:15   
Tina26
Vmešala se bom samo toliko da še jaz napišem da imam lupinico do 13kg pa je deklica stara dobrih 6 mesecev in mi že lep čas nogice gledajo preko. Zdaj ko ji pa še glava gleda preko pa gre definitivno v tavečji sedež...
Prva punca je imela lupinico, ki je bila sigurno samo do 9kg in je bila v njej do enega leta starosti ker ji ni bila premajhna...
Torej, so različne velikosti lupinic in otrok - zato naj vsak po svoji pameti premisli kaj bo naredil in kaj je dovolj varno IN udobno...

Pa še to - moji punci sta stari 3 leta - 13,5kg in mlajša stara skoraj 7mesecev pa ima dobrih 10kg

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dobrodelna štafeta za Karolino – rešimo ji...
Otroci iz vse Slovenije so začeli teči štafeto za deklico Karolino, s katero želijo v Društvu Viljem Julijan zbrati čim ...
Takšne so posledice, ko otroci premalo spijo
Spanje je nujno za normalen razvoj in telesno ter akademsko uspešnost. Kronično pomanjkanje kakovostnega spanja je lahko...




Pralne plenice
oblekca

Ali uporabljate/ste uporabljali pralne plenice?

Da, samo pralne (16%)

Da, večina, a kombinirano s plenicami za enkratno uporabo (11%)

Da, a redko (9%)

Nikoli (64%)


Število vseh glasov: 137

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!