|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 19:49:32   
valela
Pozdravljene!!

Imam 10 in pol mesečno hčerko. Že od vsega začetka je velika in bolj polna. Teža nam vseskozi hitro narašča in pri zadnjem pregledu pri pediatrinji so mi rekli, naj pazimo kaj jemo. Ko sem vprašala, kaj to pomeni, sem dobila odgovor, da ne izdelkov iz bele moke (kao čokolino, grisolino) in ko sem rekla, da to itak ne jemo, sem dobila odgovor da naj je čim več zelenjave in sadja. Ja itak, sej kaj pa ti dojenčki jejo? No pustimo to...
Uglavnem od takrat naprej sem ji zmanjšala doze, kolior sem pač lahko, ker ji že prej ni bilo dovolj... In zdej bi vam rada opisala kako jemo, pa vas prosim za nasvet, ali res dajem preveč, kako ste oziroma jeste vi s toliko starimi dojenčki.   
Naša mere po mesecih:
rojena 53 cm in 3950 g
po enem mesecu 56 cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 19:53:28   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: valela

Pozdravljene!!

Imam 10 in pol mesečno hčerko. Že od vsega začetka je velika in bolj polna. Teža nam vseskozi hitro narašča in pri zadnjem pregledu pri pediatrinji so mi rekli, naj pazimo kaj jemo. Ko sem vprašala, kaj to pomeni, sem dobila odgovor, da ne izdelkov iz bele moke (kao čokolino, grisolino) in ko sem rekla, da to itak ne jemo, sem dobila odgovor da naj je čim več zelenjave in sadja. Ja itak, sej kaj pa ti dojenčki jejo? No pustimo to...
Uglavnem od takrat naprej sem ji zmanjšala doze, kolior sem pač lahko, ker ji že prej ni bilo dovolj... In zdej bi vam rada opisala kako jemo, pa vas prosim za nasvet, ali res dajem preveč, kako ste oziroma jeste vi s toliko starimi dojenčki.   
Naša mere po mesecih:
rojena 53 cm in 3950 g
po enem mesecu 56 cm
 Čakamo na nadaljevanje user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu valela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 20:04:08   
valela
Ups prehitro sem objavila; evo nadaljujem...

rojstvo:   53 cm in   3950 g
1 m  :      56 cm in   4900 g
3 m:     64,5 cm in   7700 g
4,5 m:     68 cm in   8800 g
6 m:        71 cm in 10220 g
9 m:     77,5 cm in 12000 g

Danes sem jo ponovno tehtala in ima že 13 kg (pri 10,5 m).

Sedaj pa kako jeva:

zajtrk : kašica (iz različnih žit, rižova, s sadjem) 160 ml ali košček kruha namazan z domačo marmelado + 150 ml aptamil za popit (okoli 8 ure)
kosilo: zeljenavno( + mesni - trikrat na teden) obrok; kadar kuham juhe dober deci juhe; ostalo dobra polovica skodelice (otroške); npr. špinača in krompir ali mešana zeljenava z polento ali rižem in podobno   (okoli 12 ure)
malica: jogurt (LM; lonček, mislim, da je 180 g) ali skupta s podloženim sadjem (okoli 15.00)
malica: sadje; če se potepamo kupljena kašica marelica, breskev in podobno; doma presno sadje) npr. nektarina, ringlo  (okoli 17.30)
večerja: kašica; 170 ml (okoli 19.30)

Lahko še omenim, da je zadnji čas že veselo naokoli hodi z našo pomočjo, prej pa ni niti plazila (no to še sedaj ne).
Prosim za nasvete, ker me že daje panika, da ne govorim o nadležnih komentarjih vsakega mimoidočega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hvala in lp!




(odgovor članu valela)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 20:20:38   
Napolitanka
Pozdavljena,

jaz imam doma 5 mesečnika, rojen 53 cm in 4 kg, teža mu ves čas narašča cca.1200 (deja malo manj,prej je bila pa kar kriza user posted image ) , zraste pa po 6 cm na mesec. Sedaj ima okoli 10 kg (možno da že kaj čez) in 75 cm je velik. Skratka pri nas je bilo tudi ves čas,da ne sme tolk jesti itd...Predvsem je bila patronažna ful pametna,da ne sme jesti...ampak nam je pedijatrinja lepo povedala,da imam velikega otroka in, da se mere pač slišijo ful veliko za nejgovo strost,ampak,da ni čisto nič predebel. Ima 5 do 6 obrokov na dan, od tega 3x GH ostalo pa mleko (s tem,da dobi melko tudi npr. za kosilo vmešano v gh). Z gh sem pa začela pri 4mesecih in 1 teden,ker je rabil pa je bil spet premalo star za ene in kao še ne pripravljen ja itak - melko je pa pil na 2 uri ker je bil lačen!!!

Jaz mislim,da tvoja punčka je normalno in tudi zelo primerno hrano. Ja a ne vidijo,da hitro raste in pač rabi!!!??

Jaz bi na tvojem mestu tako tudi nadeljevala.

Lp pa lepo papajte in se fajn mejte.

(odgovor članu valela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 20:30:33   
Lona76
Mi imamo doma 13 mesecev staro punčko. Ob rojstvu (tri tedne prekmalu) je imela mere 53 cm in 3960g.
Pri 1 letu pa 77 cm in 10650g.

In meni se absolutno ne zdi, da bi vaša kaj preveč jedla. Naša je takole. Zajtrk mlečna kaša ne vem kok ml. In ko gre potem na prvo počivanje popije še 120 ml AM.
Ob cca 11-12 poje kosilo. Ali zajemalko in pol fejst goste zelenjavne juhe, če ji delam npr. pire in špinačo, ji naredim špinačo iz treh unih zmrznjenih kock, pa pire iz 2 majhnih krompirjev. Pa še ene 120 ml AM ker gre spet spat, včasih tudi 150 ml.  Okrog 15-ih poje skutko ali jogurt, potem vmes še kakšno sadje, ob 18-ih večerjo. Mlečna kaša in AM. Se mi zdi da naša poje veliko več kot vašauser posted image . S tem  da bog ne daj da bi kdo šel mimo nje s skodelico ali krožnikom, ker že kriči AM AM AMuser posted image . V bistvu naša skos neki meljeuser posted image . Bo pa začela tvoja zgubljati težo, ko bo začela ali kobacati ali pa hoditi

(odgovor članu Napolitanka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 20:34:39   
zband
pustimo otrokom,da jejo ker še rastejo.ko po bodo imeli 15 let pa 100kg,potem pa jih začnimo sekirati,če se ne bodo sami....


zband


pa na igrišče jih spustimo


< Sporočilo je popravil zband -- 8.4.2009 20:35:36 >

(odgovor članu valela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 21:02:16   
Splišni
Moj je imel pri 9 m 10 kil (pri 1 letu pa 10.500), dolg paje bil 77 cm. Vedno so rekli, da ima idealno težo.

Jedel je pa tako, da je za zajtrk in večerjo pil samo adaptirano mleko, brez vseh dodatkov. Potem pa je imel še dve sadni malici s piškotom ali skuto, eno dopoldne in en popoldne, vmes pa kosilo. Za kosilo je jedel kakšno zelenjavno enolončnico, zgoščeno s polento ali gresom, tudi kakšn meso vmes včasih, ali pa pire krompir z ribo in korenjem in podobno. Pojedel je pa tega količinsko pač eno majhno, otroško skodelico.

Po okje, da če za zajtrk in večerjjo daješ kašico + mleko, pa za kosilo juho + potem še nekaj bolj gostega čez (če sem prav razumela), da je to količinsko za en obrok kar precej. Moj je imel manjše obroke.

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 21:09:49   
zband
naj je koliko hoče,moja dva sta bila do enega leta prava mala user posted image ,potem pa sta spoznala da jeuser posted image po hiši in okolici zanimiv,sedaj pa se user posted image da bo doktor rekel,da sta podhranjena pa jemo tudi ob 20h zvečer pa se kakšen sendvič kasneje pa se jima nič ne pozna.čeprav imata v genih ne suhe starše

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 21:11:14   
valela
Splišni: Za zajtrk ima ali ali. Torej ali kašico 160 ml ( ta že vsebuje mleko) ali kruh in mleko za popit. To so mi rekli v posvetovalnici, da če ji dam za jest kaj drugega, da mora zjutraj in zvečer še popit mlekeca.

Zband: Tudi jst sem takega mnjenja, in sicer ne kompliciram pri svoji bibici, sploh dokler je tak zdrav dojenček in dobrovoljček; samo na zadnjem pregledu me je pediatrinja čist zamorila s tem, da do enega leta rastejo ne vem kakšne celice, ki še ne delajo maščobnih tkiv al neki takega, po enem letu pa panika! Tudi jst sem mislila, da lahko daš takemu majhnemu otročku za pojest, kolikor mu pač paše, pa očitno ne! Upam, da bo res bolje, zdej ko se je začela gibat!

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 21:13:06   
Anonimen
Jaz bi pa rekla takole - zmanjšanje obrokov prav gotovo ni prava rešitev - je pa morda izbira hrane boljša - torej nekako tkole - da ji ne daješ skutke, ki ima sadje notri, ampak ji daš navadno skutko samo al pa daš sama notri sadje, te kašice, ki jih daješ zjutraj so tud kr redilne po moje, sam tko kot je ena rekla, otroci pač rastejo. Sam vseeno pa ni slabo, da si začela razmišljati o tem, ker poznam primer, ko je imel otrok pri enem letu 15kg, pri 4ih skoraj 40 in tko dalje - zdej pri 16ih jih ima 100. Tko da moje mnenje je, da je treba paziti že pri majnemu otroku, ker ko ima 15 let in 100kg, je že malo prepozno.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 21:17:49   
Taula
Ah nam je tudi P težila prvega pol leta, da se prehitro redi. Pa kaj naj, naj jo pustim lačnouser posted image  Se ji je pa sedaj ustavilo in tudi več giba (prej ni plazila), ima caa 76 cm in caa 9,5 kg pri 11 mesecih. Vsak ji da ene 2 kg več ker ima lepa polna ličkauser posted image Je pa naša ista, samo da kdo je se dere ama, amauser posted image  Ko bo hodila, ne bo imela časa jesti in se bo ustavilo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu valela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 21:20:27   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: nya

Jaz bi pa rekla takole - zmanjšanje obrokov prav gotovo ni prava rešitev - je pa morda izbira hrane boljša - torej nekako tkole - da ji ne daješ skutke, ki ima sadje notri, ampak ji daš navadno skutko samo al pa daš sama notri sadje, te kašice, ki jih daješ zjutraj so tud kr redilne po moje, sam tko kot je ena rekla, otroci pač rastejo. Sam vseeno pa ni slabo, da si začela razmišljati o tem, ker poznam primer, ko je imel otrok pri enem letu 15kg, pri 4ih skoraj 40 in tko dalje - zdej pri 16ih jih ima 100. Tko da moje mnenje je, da je treba paziti že pri majnemu otroku, ker ko ima 15 let in 100kg, je že malo prepozno.



To ni pravilo. user posted image  Otrok ima lahko pri 1 letu 15 kg, pa bo anoreksičen pri 15 letih. Lahko ima pa pri enem letu 8 kg, pa jih bo imel pri 15 letih 120 kg.

Glede kašic...so razlike med njimi, npr. Keksolino (ali kako se mu že reče) od Dm je kalorična bomba, npr. riževe od Milupe imajo ful manj kalorij.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 21:23:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula


To ni pravilo. user posted image  Otrok ima lahko pri 1 letu 15 kg, pa bo anoreksičen pri 15 letih. Lahko ima pa pri enem letu 8 kg, pa jih bo imel pri 15 letih 120 kg.

Glede kašic...so razlike med njimi, npr. Keksolino (ali kako se mu že reče) od Dm je kalorična bomba, npr. riževe od Milupe imajo ful manj kalorij.


vem da ni pravilo, sam je vseen fajn, da starši mal svojega časa posvetimo tud takim stvarem - ker men ne bi blo vseen, da bi moj mel pri 15h probleme s težo - ker to zlo velik stvari potegne za seboj - pa sej najbrž veš, kaj mislim

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 21:25:00   
Taula
Vem, samo ko otrok hodi in če vidiš, da se preveč redi je lažje. Pač poskrbiš da pokuri kalorije.user posted image  Pri dojenčku je težje.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 21:46:41   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: nya

Jaz bi pa rekla takole - zmanjšanje obrokov prav gotovo ni prava rešitev - je pa morda izbira hrane boljša - torej nekako tkole - da ji ne daješ skutke, ki ima sadje notri, ampak ji daš navadno skutko samo al pa daš sama notri sadje, te kašice, ki jih daješ zjutraj so tud kr redilne po moje, sam tko kot je ena rekla, otroci pač rastejo.


tu se podpišem.
Mislim, da se ti deklica preveč redi zaradi preveč sladkorja, ki ga dobi v teh "instant" hranah (kašice, sadne skute, sadni jogurti...) Jaz sicer to sedaj naši na veliko ponujam, ker je presuha (9m in 7,2kg- je P rekla, da bi morala biti 1 kg težja- torej 8,2kg), ampak noče jesti, ker je vajena nesladkega.
Sicer pa od uvajanja dalje je navadne jogurte in skuto, navaden gres in polento za večerjo ali kruh+mleko... Od kašic le riževe kosmiče (nimajo sladkorja) in pije nesladkan čaj ali vodo. Sladkorja ji nisem dodajala v nobeno kašico. Pa vedno navadno sveže sadje. Kupljeno sadno kašico (če ne gre drugače) pa le tisto, ki ne vsebuje dodanega sladkorja.
Ampak pri nas to ni problem, ker ne mara sladkega (ni šans, da pogoltne fruchtsvergeuser posted image ), Je pa nora na meso (piščanca obožuje in juhico)
Je pa zelo živahna in zdrava 9mesečnica, ki se plazi, vstaja in bi že kar hodila- torej ni nič narobe z njo čeprav je suha.

Otroci so različni, res pa, da jih na veliko okusov navadimo mi sami. Če je tvoja torej vajena jesti vse obroke sladke (razen seveda kosila) jo boš sedaj težko navadila na navaden jogurt, lahko pa vsaj zmanjšaš količino sladkorja tako, da sama pripravljaš sadne skute in jih manj sladkaš.

Saj preveč se ne rabiš sekirat, ker je še dojenček, ko bo pa večja, jo pa nujno na šport navadi, ne na rač.igrice, pa sigurno ne bo več pretežka!

Kaj ji pa daješ za piti? Tudi instant čaji (ki jih samo z vodo zmešaš) imajo za glavno sestavino sladkor user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 22:03:06   
CatJa
Kot je nya rekla, mal manj kalorično hrano, pa ko se bo gibala, bo itak boljše. Drugače pa lahko tukaj pogledaš, kje je s težo:


http://www.pedijatrija.org/Download/2005/01/23/percentilne_krivulje_5-95_(crveno_plave_u_boji).pdf

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu valela)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 22:08:51   
danijela in taja
poglej sori...prvo da povem tudi mi nismo čist suhi ampak.....halo vseen kulk kašic in vsega tega kar tvoja za en dan poje ni mkoja v vseh 20 mesecih ....
za zajtr se ne daje tega otrokom ki imajo že tako veliko težo....corn flakes,ovseni kosmiči,riževi kosmiči..(pa ne ti dodatko kot linoti pa to).z mlekom,navadnim jogurtom...8ne sadnim),,,,mlek pa kruh (ne bel)....
potem malica sadje ....pol banane,....korenček karkol .....kosilo je kr ok....
popo mal zopet pozabi poldložene skute...to je za tiste ki se ne redijo dovolj...skuhaj doma kompot iz jabolk hrušk,sliv,,,kar pač ne sladkano...da se razumemo....pozabi frutek....vse sveže...
večerja samo mleko .....ne z temi dodatki.....
poglej pri 1 letu naše mere skor 11 kg in 83 cm....pa je mela malo preveč....rodila se je 47 cm in 3740 g...pri 1 mes 59 cm in 5000 g...malo za primerjavo...skoz mamo malo preveč.....sej je tudi skoz ful velika ampak lej se pazimo...verjemi da sem veliko prebrala ...sodelovala z raznimi P in ....pa se pazimo kulker se lahk če se ne bi bi tako verjetno mela že zdaj pri 20 mes 20 kil...halo? skoz pije samo vodo ...mogoče 2 x na mesec dobi malo sokca če kam gremo ....sladkarije 1 x na teden takoj po kosilo....če hočeš dobro svojemu otroku boš malo bolj pazla....zdej se je navadla že jest marsikaj in bo malo težje ...ampak poglej vse se da če se hoče......ti otroku daješ jesti zaenkrat si ne zbira sam....pazi preden bo prepozno....pa verjemi da ti je včasih težko ampak je treba.....ti kakor hočeš am,pak tvboja poje občutno preveč hrane, ki ne daje nič dobrega kot samo dobesedno nabijanje kil....malo več sama pripravljaj....to je samo moj nasvet ti pa kakor hočeš.... 

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 22:14:05   
valela
Pije samo vodo in je zelo pridna glede pitja. Sploh zvečer, odkar smo zmanjšali obroke, ogromno popije, verjetno zato, ker je lačna.
Glede jogurtov ne bo panike, ker že sedaj velikokrat jeva navadnega, pa ni problem; včasih ji ponudim sadnega, da ni skoz isto.
Glede skutice: katero skuto - navadno naj kupim? Enkrat sem kupila, pa je tako ogabna, pa sploh se ne da jesti na žlico, tako da po moje nisem pravo kupila.
Glede kašic: kot rečeno ne jemo grisolinotov, čokolinotov in podobo, ampak riževe kašice in tiste iz mešanih žit ( mislim, da piše 7 korn od milupe), ja pa piškotovo tu pa tam, jo ima zelo rada. Očitno bo treba to umaknit.

Ful sem vesela kakršnihkoli nasvetov, ker moja user posted image  sploh ni problematična za jest, je vse, problem je v meni! Očitno sem ji postavila previsoko mejo sitosti ali kaj, ker ona bi skoz jedla. Praktično vedno se ob koncu buni, da bi še, pa jo moram nekako zamotit, da ne govorimo o tem, kar ste že pisale, kaj se zgodi, če vidi koga jest. Mislim, da imava tudi problem, da imava večino hrane skoncentrirane na popoldne, ampak sem ji že poskusila vrinit vmes dopoldansko malico, pa se je izkazalo, da je samo še to dodatno pojedla (ni nama uspelo zamakniti obrokov). Verjetno se pozna tudi to, da je bila do meseca nazaj praktično pri miru (kot že rečeno se ne plazi in dokler ni začela hodit naokoli, je samo sedela).

Upam, da bo res s časom bolje in s tem, ko bo čedalje več migala; glede športnega duha se pa ne bojim, sva z mojim prava športnika, ta mala pa je tudi že dala nekaj hribov skoz pri taki starosti (sicer za sedaj še v nahrbtniku user posted image )!

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 22:18:37   
Anonimen
skuta - jaz kupujem MU skutko tamalo, pasirano

(odgovor članu valela)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 22:18:41   
danijela in taja
ja pozabla sem še moja 20 mes spije za večerjo samega mleka 200 ml ....pri 10 mes je spila 120 ml .....

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
8.4.2009 22:29:14   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: nya

skuta - jaz kupujem MU skutko tamalo, pasirano


to ja. Pasirano se da lepo jesti, je kot sadna- gladka. Medtem ko se navadna res samo na grlo lima in ne gre ne gor ne dol- v tem primeru jo razredčim z navadnim jogurtom.

Valela, saj vidiš, da se trudiš, torej bo vse ok. Počakaj, da shodi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
10.4.2009 12:41:25   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

ja pozabla sem še moja 20 mes spije za večerjo samega mleka 200 ml ....pri 10 mes je spila 120 ml .....


Če bi moja dobila za večerjo samo 120 ml se ji zmešauser posted image  Stara je malo več kot 11 mesecev in in popije 230 ml. Če je manj je dretje na kubik.user posted image  Včeraj je imela pa 9330 g in 76,5 cm.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
10.4.2009 20:17:21   
simat
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

poglej sori...prvo da povem tudi mi nismo čist suhi ampak.....halo vseen kulk kašic in vsega tega kar tvoja za en dan poje ni mkoja v vseh 20 mesecih ....
za zajtr se ne daje tega otrokom ki imajo že tako veliko težo....corn flakes,ovseni kosmiči,riževi kosmiči..(pa ne ti dodatko kot linoti pa to).z mlekom,navadnim jogurtom...8ne sadnim),,,,mlek pa kruh (ne bel)....
potem malica sadje ....pol banane,....korenček karkol .....kosilo je kr ok....
popo mal zopet pozabi poldložene skute...to je za tiste ki se ne redijo dovolj...skuhaj doma kompot iz jabolk hrušk,sliv,,,kar pač ne sladkano...da se razumemo....pozabi frutek....vse sveže...
večerja samo mleko .....ne z temi dodatki.....
poglej pri 1 letu naše mere skor 11 kg in 83 cm....pa je mela malo preveč....rodila se je 47 cm in 3740 g...pri 1 mes 59 cm in 5000 g...malo za primerjavo...skoz mamo malo preveč.....sej je tudi skoz ful velika ampak lej se pazimo...verjemi da sem veliko prebrala ...sodelovala z raznimi P in ....pa se pazimo kulker se lahk če se ne bi bi tako verjetno mela že zdaj pri 20 mes 20 kil...halo? skoz pije samo vodo ...mogoče 2 x na mesec dobi malo sokca če kam gremo ....sladkarije 1 x na teden takoj po kosilo....če hočeš dobro svojemu otroku boš malo bolj pazla....zdej se je navadla že jest marsikaj in bo malo težje ...ampak poglej vse se da če se hoče......ti otroku daješ jesti zaenkrat si ne zbira sam....pazi preden bo prepozno....pa verjemi da ti je včasih težko ampak je treba.....ti kakor hočeš am,pak tvboja poje občutno preveč hrane, ki ne daje nič dobrega kot samo dobesedno nabijanje kil....malo več sama pripravljaj....to je samo moj nasvet ti pa kakor hočeš.... 


se popolnoma strinjam

mi jemo skuto na tone pa keksolino k ma ful kalorij ker se ne redimo


(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
10.4.2009 21:17:46   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

ja pozabla sem še moja 20 mes spije za večerjo samega mleka 200 ml ....pri 10 mes je spila 120 ml .....


Če bi moja dobila za večerjo samo 120 ml se ji zmešauser posted image  Stara je malo več kot 11 mesecev in in popije 230 ml. Če je manj je dretje na kubik.user posted image  Včeraj je imela pa 9330 g in 76,5 cm.


No, naša ima pri 9 mes samo 8000 g, pa bi se ji tudi 'zmešalo' od 120 ml mleka - spije sigurno 180-200 ml. Pa še pred kopanjem jogurt. user posted image

Sicer se opravičujem, se malo težko poistovetim z vami, ki imate 'pretežke' bebije, ker mi smo enkrat na začetku morali na dodatno tehtanje zaradi prepočasnega naraščanja teže, sedaj je ok, ampak tudi drobiž. Samo vidim, da naša tudi kar dosti poje, v sadje ji nadrobim črn kruh itd. Zvečer pa rabi ful dosti, da raketa požene do sveta sanj user posted image


< Sporočilo je popravil slovenka -- 10.4.2009 21:20:36 >


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prosim za nasvet- ali jemo preveč????
10.4.2009 21:45:51   
veveričica
preveč

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Prvi razred
Admin

Kdaj je najboljše za otroka, da gre v prvi razred?

še pred 6. letom (15%)

pri dopolnjenih 6 letih (43%)

pri dopolnjenih 7 letih (42%)


Število vseh glasov: 144

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!