|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 18:11:18   
neli365
Imamo lupinico Peg Perego. In sicer pasi so prekratki in danes ko sem ga bolj debelo oblekla sem ga komaj sklačila noter (po širini) in zaprla pase. Moj dojenček je bolj okrogel ima 6 kg pri 2 mesecih, glavo že drži pokonci vendar še ni najbolj ziher.

Sedaj pa prihajajo hladnejši dnevi in bo treba bolj debela oblačila uporabljat, tak da ne vem kaj naj naredim. Mislim da v navaden avtosedež od 9 kg naprej morajo glave pokonci držat oz.sedet.

Ali ima katera podobne težave?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 18:38:40   
miapia
Ne. se mi zdi pa čudno, ker so lupinice do 9 oz. moja je do 13kg in do 1 leta. Moja 9.mesečnica ima malo manj kot 8 kg, pa imam pasu še ful. Res mi je čudno, no. Pojdi pokazat v trgovino, kjer si jo kupila, pa naj povejo svoje mnenje.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 18:43:54   
Lianna
Dojenček mora biti v lupinici dokler samostojno ne sedi. Najbolje je da je čim dlje. Mislim, da pri 6kg ne bi smel bit utesnjen. Drugače pa priporočam, da ga daš normalno oblečenega v lupinico in ga potem pokriješ z deko. Ker verjetno kadar je mrzlo avto ogrevaš in ni najbolj zdravo, da je otrok takrat ful oblečen.

Drugače pa so otroci še pri več kot 9kg v lupinici in niso čisto nič utesnjeni.

< Sporočilo je popravil Lianna -- 13.10.2009 18:44:14 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 18:47:47   
žab*ca
Naš je bil pri skoraj11 kg in dobrih 10 mesecih še v lupinici.Res pa je da smo imeli Maxi cosijevo,ki se mi zdi,da je malo širša.

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 18:52:15   
tanci29
a tudi če pasove razrahlaš so pretesniuser posted image ...mi mamo pp lupinico in jo brez problama notr zapnem, samo jaz si vedno pasove čist ven potegnem jo zapnem potem pa zategnem da jo lepo drži

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 18:57:47   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

Drugače pa priporočam, da ga daš normalno oblečenega v lupinico in ga potem pokriješ z deko. Ker verjetno kadar je mrzlo avto ogrevaš in ni najbolj zdravo, da je otrok takrat ful oblečen.



Se strinjam.

Drugače pa sem ga jaz dala ven iz lupinice pri malo manj kot 9,5 kg. Imamo maxi cosijevo in pri tej kilaži sicer ni bil ravno utesnjen, bi lahko bil še nekaj časa v njej, se je pa v njej nenormalno potil. Zdaj je v sedežu in se ne poti več.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 18:59:01   
NINOLINA
mi smo ga tudi kmalu dali v stol, ker je bila lupina maksi cosi premala, tesna neudobna....., in smo pol kr stol od 0-18 kg, našli smo ga v avstriji BREVI. Super se v njem počuti ni utesnjen, star je 6 mesecev pri 3 mesecih smo ga začeli uporabljati in ga imamo še vedno kontra zasukanega , da gleda nazaj kot piše v navodilih......

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 18:59:04   
čmrgelj
Za take zadeve je Concord sedež ful dobr ker ga imaš od 0 - 9 kg, na sprednem sedežu, poleg ima podložke ki jih mesečno odstranjuješ, v takem primeru pač odstraniš kaj prej, ko dopolni do 9kg ali malo prej odvisno tudi od velikosti otroka pa ta isi sedež obrneš okrog raztegneš in ga imaš na zadnjem sedežu,  ful dobra vrjanta, mi smo zlo zadovoljni, sicer nismo bili bol okrogli temveč smo bili pa preveliki za mesece, tako da smo morali vse mal prej nardit kot je pisal.
Je pa ena stvar ne moreš ga pa vzeti iz avta ven. je fiksno za v avto, uporabljal se ga lahko do 18kg.


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 19:08:02   
mateyka
mislim, da nimaš pasov dovolj ven potegnjenih/ pravilno nastavljenih. jaz sem mela podobne "probleme" pri drugi lupinici in jih je moj tast odpravil, ko se je spravil lupinico obrnit in jo razstavit, da bi našel "napako" user posted image

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 19:10:22   
zmajaz
PegPeregove lupinice so res bolj majhne - nekak največja je MaxiCosi. Drugače ti je pa dobro svetovala Lianna - otroka za v lupinico normalno obleči in raje pokrij z dekico, pa mu bo ravno tako toplo. Za v sedež je pa še absolutno premajhen. Večina sedežev se sicer še poleže, ampak največji problem je v tem, da so obrnjeni v smeri vožnje, kar pomeni, da dojenčku pri zaviranju trpi vrat, ki je pri dvomesečnem dojenčku še vse prej kot utrjen.

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 19:41:03   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

Dojenček mora biti v lupinici dokler samostojno ne sedi. Najbolje je da je čim dlje. Mislim, da pri 6kg ne bi smel bit utesnjen. Drugače pa priporočam, da ga daš normalno oblečenega v lupinico in ga potem pokriješ z deko. Ker verjetno kadar je mrzlo avto ogrevaš in ni najbolj zdravo, da je otrok takrat ful oblečen.

Drugače pa so otroci še pri več kot 9kg v lupinici in niso čisto nič utesnjeni.


Se strinjam z napisanim.

Naš je star 11 mesecev, slabih 10 kg in je še v lupinici, pomoje bo še kak teden ali dva not, ker bo potem že prerasel po dolžini, mu bo glava kmalu gledala čez.
Če pa gledate kake sedeže, pa poglejte varnost, ker je večina zelo slabo ocenjenih in tudi nepriporčljivih. Prej bi upoštevala liannin nasvet, pregledala res pasove, če si jih dovolj ven potegnila in če bi res bila kriza, bi prešla na kak sedež, ali pa še prej raje kupila rabljeno maxi cosi lupinico. Ja vem, pač ne zaupam tem sedežemuser posted image , varnost je varnost

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 21:03:08   
neli365
Hvala vam za nasvete, mislim da bomo kar brez zimskih bundic in jaknic v jajčki, pol pa bo šlo brez problema. Se bomo pa pokrili.
Res da potem v avtu grejemo pol pa bi bilo malemu res prevroče.
Smo še bolj zmedeni pa ne vemo kak pa kaj je najboljše za našo bebico.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
13.10.2009 22:22:33   
ribica.
tudi pri nas je bilo enako. Mi smo zelo kmalu kupili concordov sedež, ki se lahko obrne, kot je že ena napisala. Z njim smo bili super zadovoljni. In neglede na to kaj rečete ostale, otrok je bil enostavno prevelik za lupinico. Sploh si ne morem predstavljat, kako jo lahko eni uporabljate do 10 meseca??? Nam ni šlo.

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
13.10.2009 22:31:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
14.10.2009 13:42:04   
zmajama
...tudi mi imamo PP lupinico in smo naleteli na enak problem, ko je mali bolj debelo oblečen, komaj lahko zapneš pase. In sem po nasvetu predhodnice, ki je tukaj omenila, da se dajo pasi podaljšat, šla pregledat celo lupinico in je res. Poglej zadaj na lupinici, ko se vidijo ramenski pasi, če imaš zapeto na zadnjo "uho" al eno prej...ne vem kako ti naj drugače razložim. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
19.10.2009 16:35:14   
pajek
Je pa še ena stvar in sicer, da so eni dojenčki veliki in težki. Naša gospodična ima pri 5,5 mesecih 9150 g in tudi naša lupinica PP je postala premajhna. Sem vprašala v posvetovalnici in so rekli, da jo lahko dam že v naslednji avtosedež, tako, da bom to v prihodnjih dneh tudi storila.

(odgovor članu zmajama)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
19.10.2009 16:51:13   
jutranja rosa
Pajek.....imamo povsem isto težavo. Mojemu en teden manjka do 6 mesecev, a ima tudi že 9150 kg. sem razmišljala o večjem avtosedežu, a še ne drži glavice. prosim sporoči kateri sedež so ti ali ti bodo svetovali.

(odgovor članu pajek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
20.10.2009 7:57:39   
rina22
IZVIRNO SPOROČILO: neli365

Imamo lupinico Peg Perego. In sicer pasi so prekratki in danes ko sem ga bolj debelo oblekla sem ga komaj sklačila noter (po širini) in zaprla pase. Moj dojenček je bolj okrogel ima 6 kg pri 2 mesecih, glavo že drži pokonci vendar še ni najbolj ziher.

Sedaj pa prihajajo hladnejši dnevi in bo treba bolj debela oblačila uporabljat, tak da ne vem kaj naj naredim. Mislim da v navaden avtosedež od 9 kg naprej morajo glave pokonci držat oz.sedet.

Ali ima katera podobne težave?


Jaz imam iste težaveuser posted image Moja punčka je stara 2 meseca in pol, pa sem jo večraj tudi težko spravila v Peg peregovo lupinico, ko je bila bolj oblečenauser posted image Sem full razočarana nad to lupinicouser posted image

Ja, res je, da je fajn, če user posted image normalno oblečeš, pa pokriješ z dekico, ampak kaj pa, če greš samo v trgovino? Naj jo potem v avtu oblačim?

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
20.10.2009 7:59:35   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: rina22

IZVIRNO SPOROČILO: neli365

Imamo lupinico Peg Perego. In sicer pasi so prekratki in danes ko sem ga bolj debelo oblekla sem ga komaj sklačila noter (po širini) in zaprla pase. Moj dojenček je bolj okrogel ima 6 kg pri 2 mesecih, glavo že drži pokonci vendar še ni najbolj ziher.

Sedaj pa prihajajo hladnejši dnevi in bo treba bolj debela oblačila uporabljat, tak da ne vem kaj naj naredim. Mislim da v navaden avtosedež od 9 kg naprej morajo glave pokonci držat oz.sedet.

Ali ima katera podobne težave?


Jaz imam iste težaveuser posted image Moja punčka je stara 2 meseca in pol, pa sem jo večraj tudi težko spravila v Peg peregovo lupinico, ko je bila bolj oblečenauser posted image Sem full razočarana nad to lupinicouser posted image

Ja, res je, da je fajn, če user posted image normalno oblečeš, pa pokriješ z dekico, ampak kaj pa, če greš samo v trgovino? Naj jo potem v avtu oblačim?



Ja seveda, kaj pa?

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
20.10.2009 8:03:08   
rina22
No, tega si ravno ne predstavljam. Ker že doma navija alarm, ko jo oblačim, pa jo oblačim ali na postelji ali na previjalni, kjer je dovolj prostora. V avtu, ko ga je še manj in je bolj neudobno, ji bo pa res full pasalo, jauser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
20.10.2009 8:05:15   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: rina22

No, tega si ravno ne predstavljam. Ker že doma navija alarm, ko jo oblačim, pa jo oblačim ali na postelji ali na previjalni, kjer je dovolj prostora. V avtu, ko ga je še manj in je bolj neudobno, ji bo pa res full pasalo, jauser posted image


Ja, moj tudi ne mara oblačanje, pa kaj naj, gre ven brez jakne in kape? V avtu ga niti v lupinici niti zdaj v avtosedežu nikoli nimam oblečenega, ampak ga oblečem potem, ko prispeva na cilj. Protestira pa v vsakem primeru - če ga oblečem v stanovanju ali pa potem v avtu. Verjemi, da ne protestira, ker je malo prostora ampak zato, ker se pač dojenčki v večini ne marajo oblačit.

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
20.10.2009 8:07:02   
Katy78
Sicer pa, če jo oblečeno že zdaj težko stlačiš v lupinico, ti drugega itak ne preostane. Edino če kupiš novo lupinico. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
20.10.2009 8:07:58   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: neli365

Imamo lupinico Peg Perego. In sicer pasi so prekratki in danes ko sem ga bolj debelo oblekla sem ga komaj sklačila noter (po širini) in zaprla pase. Moj dojenček je bolj okrogel ima 6 kg pri 2 mesecih, glavo že drži pokonci vendar še ni najbolj ziher.

Sedaj pa prihajajo hladnejši dnevi in bo treba bolj debela oblačila uporabljat, tak da ne vem kaj naj naredim. Mislim da v navaden avtosedež od 9 kg naprej morajo glave pokonci držat oz.sedet.

Ali ima katera podobne težave?

Tudi naš fantek ima pri 2,5 mesecih 7,5 kg in je prerasel oz je preširok za pegperegevo lupinico. Malo sem šla po trgovinah in ugotovila, da imajo kar nekaj sedežev od 0-18 kg. Primeren se mi zdile concordov ultimax, ki pa na žalost v pikapolonici stane 290eurov. Sem pa na angleškem e bayu našla te sedeže po 125 funtov in ravno včeraj naročila 2, ker imam dvojčke in s poštnino prideta dva 310 eurov.


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
20.10.2009 9:12:47   
rina22
Katy78, se strinjam user posted image

blanč, super kupčijauser posted image

Res so dragi tile avtosedežiuser posted image Bom jo res mogla dajat v lupinico "normalno" oblečeno. Gre se mi za to, da jih veliko hvali PP, pa se mi je ta lupinica res malo zamerilauser posted image

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Premajhna lupinica oz.prevelik dojenček
20.10.2009 15:39:27   
pajek
jutranja rosa : jaz jo bom dala kar v Maxi cosija, ki ga imam še od večje, pa verjetno bom sedež dala bolj v ležeči položaj. Sedaj moram edino sedež še dobiti nazaj, ker sem ga posodila.
Sem tudi gledala sedeže od 0 - 18, predvsem Britax, pa sem ugotovila, da je zdaj pri tej kilaži čisto vseeno, ker ne rabi sedeža od 0, temveč od 9 user posted image

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Ana ali Neja
irendra

Katero ime vam je ljubše Ana ali Neja za deklico?

Ana (58%)

Neja (42%)


Število vseh glasov: 310

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!