|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preiskava MCUG
30.11.2010 9:36:30   
mamamajča
Z 1mesec starim dojenčkom moram na MCUG- ima kdo izkušnje? Zanima me predvsem, ali tudi pri tako majhnih delajo na živo.
Kaj če je pozitivno, kaj potem? Kakšno zdravljenje sledi?
Ali je vaše otroke to bolelo??

Prosim za kak nasvet, zadnji teden je bil katastrofalen, prehude bolečine za tako majhnega dojenčka. Rada bi vedela, na kaj naj se še pripravimo.
Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Preiskava MCUG
30.11.2010 20:33:18   
eva1
Ja moj je imel to preiskavo pri starosti 5 dni, mislim da ga ni neki ful bolelo, ker je vmes kr dramal! Ja pri nam ni bilo refluksa, če je dokazan refluks, potem otrok dobi zaščitno dozo antibiotika(očitajo glede na težo /1x na dan)!
V Lj vem da so na pediatriji(radiologi) in nefrologiji super zdravniki, tako da nič bat!
Kam pa hodite vi, Lj?

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preiskava MCUG
30.11.2010 20:38:07   
mamamajča
Ja v LJ, super, hvala ti! Sem mislila, da je to ful boleče...

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Preiskava MCUG
30.11.2010 20:43:57   
m_o_i
a to je mikcijski cistouretogram!?
ce ja, potem ti lahko povem, kak je blo pri nas prejsnji teden (ko smo KONCNO docakali datum za preiskavo; narest bi mu jo mogli pri 3h mesecih, zdaj je pa ze 6 user posted image ):
najprej itak pregled pediatra(grlo, useski, srcek, pljucka), potem pa na rentgenologijo, kjer mu pimpeka umijejo in vstavijo kateter. to je tanka plasticna cevka, ktero namazejo s kremo (ki rahlo omrtvi). potem mu spustijo skoz ta kateter raztopino v mehur in slikajo stanje. potem pa se ena slika med samim lulanjem, kjer se tocno vidi pot urina...

tisto tiscanje v pimpeka ni prijetno; nas se je malo zvijal in godrnjal (drl se je pa na vse grlo, ko mu je tisto palcko v usta porinla za pregled grlauser posted image  tega ne mara ze od rojstva dalje).

ce se dokaze refluks ledvicke, sta na antibiotikih dlje casa (ker mu lulanje-bakterije-zateka nazaj v ledvicko in da se te bakterije "pobijejo", skrbi antibiotik). ce se nikakor ne pozdravi, potem je menda tut neka operacija, ampak o tem se nisem nic pozanimala....

aja, v SGju sem sla zraven na rentgen, tak da sva a s sestro drzali ena za rokice, druga za nogice med slikanjem (no, pa med vstavljanjem katetra sem ga jaz zamotla in se mu pacla pa se pogovarjala z njim)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preiskava MCUG
30.11.2010 20:51:14   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Ja v LJ, super, hvala ti! Sem mislila, da je to ful boleče...

Katerga nefrologa pa imate? Ne sploh ni zgledalo ful boleče, no ko vstavljajo urinski kateter je malo neprijetno, ampak ni pa boleče! Kr pogumno in srečno!!!!

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preiskava MCUG
30.11.2010 22:14:46   
mamamajča
Eva, midva greva prvič v Lj, sma pa napotena iz celjske bolnišnice, ker sva bla zdaj 5 dni tam zaradi urosepse.
Tako da osebja tam še ne poznam.
Je nama pa v CE razložila, da bomo cel dan tam in da naj bi zadevo 3x ponoviliuser posted image
Datum so nam dali kar v bolnišnici že fiksen, tak da ne bomo čakali, kot vi m_o_i.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Preiskava MCUG
1.12.2010 13:09:22   
m_o_i
sma pa napotena iz celjske bolnišnice

v celju ne znajo drugega kot v lj posiljat user posted image  (no, sej bos slisala komentarje tam)

meni so tudi v celjski razlozli, kak bo zgledalo CMCRF snemanje. ko pa smo dali to skoz, sem se pa sam vprasala, ce oni sploh vejo, kak to v praksi zgledauser posted image
v celjsko bolnico grem samo se mrtva...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Preiskava MCUG
1.12.2010 16:39:30   
urshak
Zanimivo, naši so pa to preiskavo naredili v celju pred enim mesecem. dr Popovičeva je ful prijazna, nam je vse razložla. Bili smo tam nekaj dni prej, da smo dali urin, nato smo dobili datum čez dva dni in bili v pol ure gotovi.

Res pa je, da je na oddelku obup. Bolj osorne zdravnice, kot je Kozorogova, pa tudi še nisem srečala.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Preiskava MCUG
1.12.2010 22:09:11   
m_o_i
Bolj osorne zdravnice, kot je Kozorogova, pa tudi še nisem srečala.


men se je itak tema naredla, ko sem jo zagledala tam-ta gospa je meni zafurala mehur (je bla moja solska zdravnica v velenju vcasih user posted image ). se ji je zazdelo, da se mi samo v solo ne da it in me sploh ni poslusala, zakaj sem tja prisla...mene pa peklo, non stop bla na wcju...cez cas se vnetje ledvic dobila...in do poroda nisem mela ornk obcutka za lulanje-pritisk, kdaj je konec... jaz se vedno trdim, da so mi pr CRju mal mehur prestavli al nekaj podobnega, ker zdaj je pa super filinguser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Preiskava MCUG
2.12.2010 8:18:45   
mamamajča
zdaj pa res ne vem.... midva naj bi bla cel dan tam in naj bi mu 3x ponovili.... no saj bomo vidli.

kozorogova je bla pa meni ok, nimam  pripomb. vse pohvale sestri berti, ona sestra z belo glavo pa užas!
me je pa izredno zmotilo to, da je k meni prišlo 5 različnih zdravnikov, prvi dan dva, pa še potem so se menjali, in za vsako sem slišala drugačno zgodbo. ena mlada je rekla, da lahko greva že v sob domov, neka čudna- nimm želje vedet, kako se piše- je rekla, naj ne razmišljam, da bi šla že ta teden domov.... no kozorogova je pa potem izbrala sredino in sva lahko šlauser posted image


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




spol, nuhalna svetlina
utripek

Kaksne so izkusnje pri dolocitvi spola otroka pri nualni svetlini? Pri dr. Kudrovi.

pravilna (86%)

zmotna (14%)


Število vseh glasov: 71

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!