|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehrana doječih mamic
29.7.2007 17:18:29   
nina
Lepo pozdravljene vse mamice!
Na vas se obračam s prošnjo, da mi poveste, kakšna hrana se nahaja na vašem jedilniku skozi celoten dan.
Namreč naš Žiga zadnji teden spi samo po kakšne 3 ure na dan (star pa je 5 tednov), ker ga non stop zvija. user posted image Vem, da so to krči kajti hranim ga še z dodatkom, ker svojega mleka nimam dovolj. Sedaj pa ne vem, kaj vse lahko jem.... že tako se zelo pazim pri prehrani, pa ni nič boljše! user posted image
Torej lepo vas prosim za pomoč!

Hvala in lep pozdrav!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prehrana doječih mamic
29.7.2007 17:21:40   
Anonimen
Enostavna in kuhana hrana dvakra na dan.

Juhice na sto načinov, meso iz juhe, pire krompir, polenta, kuhana zelenjava. Pa spet od začetka.

Jaz sem jedla še veliko svežega sadja in sladoleda, meni je pasalo.

(odgovor članu nina)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prehrana doječih mamic
29.7.2007 19:25:59   
BAMBINA_
Bolj kot prehrana, je važno, da paziš, da pri hranjenju zajema čim manj zraka, da kupčka podirata že vmes, obvezno pa po hranjenju ter, da ga po hranjenju nosiš nekaj časa pokonci. Poskusi en dan biti striktna pri tem, boš videla, da ga ne bo toliko zvijalo. No, vsaj pri nas je tako.

(odgovor članu nina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prehrana doječih mamic
29.7.2007 21:34:19   
Vilma
Lahko ga zvija tudi od umetnega mleka, ne vem.
Drugače pa vsaka mamica zase ve, kaj ne sme jest, ker malčke zvija.
Jaz sem se izogibala stročnicam, prve tri mesece tudi solatam (okisanim), česen in čebula sta bila tahujše zlo, zelju, skratka vsemu kar na splošno napenja.

(odgovor članu nina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prehrana doječih mamic
29.7.2007 23:12:01   
nana 27
Nina, eno sporočilo sem ti poslala na ZS.

(odgovor članu nina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prehrana doječih mamic
29.7.2007 23:41:45   
solatja
juhice na 1001 način (po porodu sem dolgo živela od kurje in goveje, včasih obe zmešani), pa meso in krompir, od zelenjave pa sveže kuhano in malo zabeljeno rdečo peso (mi je bla ogabna, ampak je blo treba) pa bučke in korenček, ki so se pekli v isti posodi kot meso (in včasih še krompir). solate nisem jedla nič.
pa baje se je treba tud paradižniku izogibat. tud mlečnih izdelkov nisem kaj dosti jedla.

od sadja pa sveže borovnice, pa ne vem, če še kaj. vem pa, da so mi kot neproblematično hrano (kar se tiče alergij) predstavili še lubenico, melono in ananas.

po drugi strani pa pravijo, da se krčem ne da izognit s prehrano, ampak dejansko še najbolj s pravilnim hranjenjem in podiranjem kupčka (js sm včasih vztrajala tudi po pol ure!!). prvič smo imeli hude krče (celo noč!!), ko tašča na obisku ni podirala kupčka (češ da je user posted image tok nežna in da se je ne sme tako močno trepljatuser posted image user posted image , pa še tamala je vedno med podiranjem kupčka zaspala), pa pol še vedno, ko je bla tašča na obisku (ker nikol ni znala kupčka podretuser posted image ). je pa res, da nismo imeli nobenih "pravih" težav s krči. pa saj so baje punčke manj nagnjene k temu kot fantki. tako da moj nasvet je res trmasto vztrajanje na podiranju kupčka!!!


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prehrana doječih mamic
30.7.2007 7:33:41   
SPOKEC
jaz sem jedla vse, razen pekoče hrane in hrane ki napenja. pa mala ni imela dosti krčevuser posted image

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prehrana doječih mamic
30.7.2007 8:00:15   
Tadeja83
Jaz sem jedla večinoma vse, razen mogoče kake svinjine, pa podobno težke hrane. Mi pa je enkrat osebna zdravnica povedala, da dojenčka še bolj zvija, če mama poje veliko vitamina C (na primer: odsvetovala mi je pitje šumečih tablet z vitaminom C). Če je kaj resnice na tem pa žal ne vem.

Upam, da se čimprej nehajo krčki.

Pozdavček, Tadeja


(odgovor članu SPOKEC)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prehrana doječih mamic
30.7.2007 10:26:39   
blue sky
Meni je patronažna rekla, da ni priporočljivo jesti začinjene, pekoče in pretirano mastne hrane, svežega sadja - kot so agrumi npr., stročnic, golaža, praženega krompirja, solate, krofov (takrat je bil ravno pust user posted image ). V glavnem ne ješ tistega, kar napenja tebe, ker potem tudi user posted image .

(odgovor članu Tadeja83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prehrana doječih mamic
12.6.2008 19:28:05   
tominikapiki
Mene pa zanima, če lahko jem oreške (glede alergenov). Kupila sem si namreč vrečko "študentske hrane" - lešniki, madlji, indijski oreški, in se šele potem, ko sem nekaj že pojedla, spomnila, da mogoče ne smem!!!

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prehrana doječih mamic
12.6.2008 20:00:27   
Duškica
Mislim, da oreščke lahko. Najbolj alergeni so arašidi - mogoče se njih izogibaj.
Jaz v osnovi ne maram oreščkov, zato počakaj še na kakšno drugo mnenje.

_____________________________

Obogatimo svoje življenje.
Ne s stvarmi, ki imajo vrednost,
ampak s stvarmi, ki so vrednote.

(odgovor članu tominikapiki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prehrana doječih mamic
12.6.2008 20:10:58   
*Naja
Polno dojim....jem pa vse, razen citrusov, oreščkov in močno začinjene hrane. 

_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu Duškica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prehrana doječih mamic
12.6.2008 20:18:12   
pokaa
Jaz sem imela strogo dieto pa ni nič pomagalo, našo je zvijalouser posted image Pol sem pa čisto črtala mleko in mlečne izdelke, ostalo pa vse jem in krči so lepo izzveneli. Včasih to baje pomaga, so jim pretežke te kravje beljakovine do 3. meseca in jih zvija- mogoče jo tudi zato po dodatku šraufa ker je na bazi kravjega mleka. poskusi, mogoče bo pomagalo.user posted image

(odgovor članu *Naja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prehrana doječih mamic
12.6.2008 20:51:47   
*kinnie*
Jaz sem pri obeh user posted image jedla vse od prvega dne, pa nobeden ni imel krčev.

(odgovor članu pokaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prehrana doječih mamic
12.6.2008 22:00:17   
mama11
3 mesece sem ful pazila (nobeno sadje razen banan, nič na čebuli ali česnu, nobene presne zelenjave, nič s kisom,...), pa je vseeno imela krče do 2,5 meseca. Prebavila so pač nezrela in čez to otroček mora, pomaga pa strogo spahovanje, vsake toliko tudi termoforček na trebušček, pa Plantex čaj.

(odgovor članu *kinnie*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prehrana doječih mamic
13.6.2008 0:12:44   
sandra85
počakaj z medom, svinjino, oreščki, jagodami in jedem , na katere si seveda ti ali kdo od tvojih alergičen

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prehrana doječih mamic
13.6.2008 11:02:01   
Srečic@
IZVIRNO SPOROČILO: pokaa

Jaz sem imela strogo dieto pa ni nič pomagalo, našo je zvijalouser posted image Pol sem pa čisto črtala mleko in mlečne izdelke, ostalo pa vse jem in krči so lepo izzveneli. Včasih to baje pomaga, so jim pretežke te kravje beljakovine do 3. meseca in jih zvija- mogoče jo tudi zato po dodatku šraufa ker je na bazi kravjega mleka. poskusi, mogoče bo pomagalo.user posted image


Oj,

se podpišem. Kravje mleko in mlečne izdelke črtaj, vendar rezultati niso takoj, ca. 2 tedna.

lp S.

(odgovor članu pokaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prehrana doječih mamic
13.6.2008 12:26:01   
annie
IZVIRNO SPOROČILO: SPOKEC

jaz sem jedla vse, razen pekoče hrane in hrane ki napenja. pa mala ni imela dosti krčevuser posted image


Enako...

(odgovor članu SPOKEC)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prehrana doječih mamic
17.8.2008 16:19:24   
Katharina
Jaz polno dojim, Svit bo star 8 tednov in načeloma nima krčev: vsaj tistih pravih ne. Se mi pa zdi, da je res zelo pomembno podiranje kupčka in izogibanje hrani, ki napenja in alergenom (svež paradižnik, jagode, oreščki ...). Pijem pa občasno tudi kravje mleko pa se mi ne zdi, da bi ga to matralo ..

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prehrana doječih mamic
18.8.2008 15:38:52   
ksenci
pravijo, da se je dobro izogibat v prvih mesecih dojenja čokoladi, lešnikom in jagodamuser posted image
vaše izkušnje?

(odgovor članu Katharina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prehrana doječih mamic
19.8.2008 8:07:13   
BibaMaJa
Od začetka sem jedla vse, tudi čokolado, pri obeh otrokih in noben ni imel krčev. 

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prehrana doječih mamic
19.8.2008 9:06:16   
**Petra**
Zakaj se je pravzaprav treba izogibati svinjini?? To vprašanje me že dolgo muči.... user posted image

(odgovor članu BibaMaJa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prehrana doječih mamic
31.8.2008 15:54:53   
Menčy
mene tudi-mogoče zaradi alergij?user posted image

(odgovor članu **Petra**)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prehrana doječih mamic
31.8.2008 16:29:37   
madasa
svinjina je baje alergena

(odgovor članu Menčy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prehrana doječih mamic
31.8.2008 16:37:12   
katicka
jaz jem skozi čisto vse pa jo nič ne napenja. je pa od vsakega odvisno... upam da bo boljše.

(odgovor članu nina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Življenje
пеперутка16

Katero obdobje tvojega življenja je bilo do sedaj najlepše?

Otroštvo. (23%)

Obdobje šolanja, fakultete. (8%)

Ko sem bila dekle. (8%)

Poročena. (46%)

Čakam in upam na najlepše obdobje. (15%)


Število vseh glasov: 13

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!