|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preživljanje partnerja
27.9.2010 21:22:18   
Pia*
Rabim eno informacijo in mislim, da jo bom tukaj dobila najhitreje.

Ali je punca,ki ima uradno urejeno začasno prebivališče(približno 2 meseca) dolžna preživljati svojega partnerja(naj povem, da nista poročena). Živita pri njem v zgornjem nadstropju spodaj je njegova stara mama ali teta ne vem točno ampak mislim, da to ni pomembno. Fant je pred pol leta  ostal brez službe, bil na zavodu (mislim, da je imel tudi nadomestilo), sedaj bi se pa rad prijavil za socialno pomoč, punca je še študentka ampak se s 1.11 redno zaposli. Sedaj me pa zanima ali on ne bo upravičen do socialne pomoči,ker je ona prijavljena pri njemu ZAČASNO in bo redno zaposlena. Torej jaz mislim, da punci ni potrebno po zakonu preživljati partnerja ali se pač motim? Bi razumela, da ga mora žena ampak punca pa mislim, da ne čeprav ima pri njem urejeno začasno prebivališče.user posted image

Kaj mislite ali bi on lahko dobil odbito socialno pomoč zaradi svoje punce?

Sociala stavka in danes nisva dobile ustreznih informacij, linka ki bi pa mojo tezo ovrgel ali potrdil pa tudi ne. Vse vešče lepo prosim za pomoč,

Hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Preživljanje partnerja
27.9.2010 21:40:50   
birdy
Če nimata kakega otroka mislim da ni šans da bi ga rabila preživljat. Naslov načeloma nima veze. Edino bi mogoče kaj meštrali če sta prijavljena v skupnem gospodinjstvu, ampak ne vem točno tako da naj povejo še drugi.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preživljanje partnerja
27.9.2010 21:47:22   
cmokec
Ne vem zakaj nebi preživljala svojega partnerja? Ne zato, ker ga mora, ampak, ker ga ima rada in ga spoštuje. Iz ljubezni. Ker brezposelnost se lahko zgodi tudi njej. In ko ti je hudo, se lahko opreš na svoje najbljižje, če so iskreni.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Preživljanje partnerja
27.9.2010 21:50:51   
zmajaz
Ravno po zakonu je tako, da sta tudi izvenzakonska partnerja, ki živita skupaj, dolžna eden drugega preživljati - v praksi je pa to tako, da taki pari večinoma kar lepo utajijo, da so v vezi, in koristijo socialno pomoč itd.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preživljanje partnerja
27.9.2010 21:52:40   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: birdy
Če nimata kakega otroka mislim da ni šans da bi ga rabila preživljat. Naslov načeloma nima veze. Edino bi mogoče kaj meštrali če sta prijavljena v skupnem gospodinjstvu, ampak ne vem točno tako da naj povejo še drugi.

Ne vem, kaj ima otrok s tem. user posted image  Naslov načeloma tudi nima veze - samo, če nisi prijavljen na istem naslovu, pač lažje utajiš, da si z nekom v izvenzakonski zvezi. Če sta pa slučajno prijavljena v skupnem gospodinjstvu, potem pa itak skorajda nimata šans utajiti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preživljanje partnerja
27.9.2010 21:55:51   
Pia*
Nimata otrok.

Nista nikjer zabeležena v skupnem gospodinjstvu,ker je ona začasno prijavljena. Tako, da na potrdilu iz občine je napisan samo on(kot da živi sam).

Cmokec imaš prav, tudi jaz sem ji takoj rekla, potem mi je pa pokazala stroške,ki jih imata in sem šele sedaj videla,da jima bi šlo zelooo na tesno( ker denar bi šel ves za stroške najmenina+hrana+položnice). In bi jima teh 150€, ki bi jih partner dobil na socijalni olajšalo življenje.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Preživljanje partnerja
27.9.2010 21:59:31   
cmokec
Če se nekomu da, se drugemu odvzame. Je mogoče drugi bolj potreben pomoči, mogoče je mamica samohranilka z najemnino, pa še kakšnim stroškom več.

Vsak po svoji vesti.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Preživljanje partnerja
27.9.2010 22:00:16   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ravno po zakonu je tako, da sta tudi izvenzakonska partnerja, ki živita skupaj, dolžna eden drugega preživljati - v praksi je pa to tako, da taki pari večinoma kar lepo utajijo, da so v vezi, in koristijo socialno pomoč itd.


Ona dva ne bi utajila, da živita skupaj. Je pa res, da je ona prijavljena šele 2 meseca pri njem in to začasno. Stalni naslov ima pri svojih starših, skupaj sta pa kaj jaz vem mogoče dobro leto.
Zakonska in izvenzakonska sta si pa pred zakonom enaka,če sta izvenzakonska partnerja skupaj 2 leti prijavljena na istem naslovu in vsaj po moje za stalno in ne začasno. Ali živim v hudi zmoti?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Preživljanje partnerja
27.9.2010 22:28:12   
zmajaz
1. napaka: stalno prebivališče in kdaj je bilo prijavljeno, NIMA veze z obstojem zunajzakonske skupnosti
2. napaka: zakon opredeljuje zunajzakonsko skupnost kot "dalj časa" trajajočo skupnost - NIKJER ni določena meja skupnega prebivanja ali sploh same partnerske zveze v letih, v primeru sporov je sodišče tisto, ki na podlagi razlilnih dejavnikov presoja, ali ZS obstaja ali ne in odloči, koliko je teh "dalj časa" - razlaga, da morata biti 2 leti prijavljena na istem naslovu je NAPAČNA .

Če mene vprašaš, tale "tvoj" par po vseh kriterijih definitivno živi v zunajzakonski zvezi in je ona dolžna partnerja preživljati, vkolikor njena plača presega cenzus za DSP za 2 osebi, do DSP bosta pa prišla samo z utajitvijo in lažmi.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 27.9.2010 22:29:07 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Preživljanje partnerja
28.9.2010 0:44:55   
valerija77
Kakor se je ona prijavila pri svojem začasno sta prijavljena na istem naslovu in če bo ona presegala cenzus za 2 osebi (kar po moje bo), potem on ne bo upravičen do dsp. Do nje bi bil upravičen le, če ne bi imela istega naslova. Mi pa ni jasno zakaj plačujeta najemnino, če baje stanujeta pri njem zgoraj, spodaj pa teta ali stara mama. Po tvojem postu sodeč živita v hiši, torej komu potem plačujeta najemnino, no ja, razen če imajo hišo v najemu. In v priznani izvenzakonski skupnosti, sta pač "dolžna " poskrbeti en za drugega, ampak kot je že napisala cmokec, je to iz ljubezni, ne pa zato ker ga pa  mora. In časovno izvenzakonska skupnost res ni omejena na določeno število mesecev ali let, če sta skupaj, sta skupaj. Tudi jaz bom čez dva meseca ostala brez financ, ker mi poteče porodniška, vendar še moram počakati, da se moj vrne iz tujine, potem pa upam da grem delat. V tem času pa me bo preživljal moj partner.user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Preživljanje partnerja
28.9.2010 9:21:17   
ronja
Skoraj vsakemu od nas bi prav prišlo še 150 E zraven. In skoraj vsi jih lahko dobimo - če ne legalno, pa nelegalno. Potem je pa samo od naše vesti odvisno, kako daleč bomo šli. Zame so meje dokaj nizke, dokler imamo dovolj za jest in bi bile zelo visoko, če ne bi imela kaj dat malima za kosilo - takrat bi beračila, kradla, se prostituirala, karkoli, samo da bi preživeli. Dokler pa "gre samo malo na tesno", kot pri njima, pa ne bi lagala - ne državi, ne ljudem, za teh 150E, (niti za več, niti za manj).

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Preživljanje partnerja
28.9.2010 9:36:18   
Pia*
Ronja se strinjam, moj je bil tudi v začetku leta dober mesec brez službe, pa mi socialna pomoč niti ni na misel prišla,če lahko nekdo z otroci vred preživlja držino z minimalno plačo, bom tudi jaz svojega partnerja s svojo plačo,ki je daleč od minimalne. Je pa res, da midva sva iskala mu sužbo ko nora, nadomestilo iz zavoda tudi ni pokuril pa bi bil lahko 9 mesecou, kaj sta pa sedaj ona dva delala pol leta pa ne bi vedela. Niti ne vem kaj je on po izobrazbi. Ona vem, da je ekonomski gimnazijec.

Jaz sicer ne vem kaj bosta naredila, pokazala sem ji kaj ste napisale, zej za moje pojme bi bilo skrajno neumno se po dveh mesecih odjaviti iz skupnega naslova ampak sej pravim jaz razmišlam drugače.

Komu plačujeta najemninouser posted image Dobro vprašanje,ker to mi pa res ni prišlo na misel. Mi2 živiva z njegovimi starši pa nikomur za enkrat ne plačujeva najemnine razno položnice!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Preživljanje partnerja
28.9.2010 11:39:06   
NEA_TEJA
Moje mnenje je tako če je sposoben delati naj si poišče službo.In naj ne izkorišča države ker mislim da je veliko bolj potrebnih te pomoči kot on.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Rok ali Jaka?
Admin

Katero ime je vam lepše?

Rok. (38%)

Jaka. (43%)

Nobeno od teh dveh. (20%)


Število vseh glasov: 407

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!