|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 18:17:41   
Ištar94
Pozdravljeni!

Od začetka septembra imam 1x na teden temperaturo od 39.6 do 37.2, ravno toliko, da se slabo počutim. Takrat sem imela vnetje mehurja in sem pri dr. dobila Primotren. vnetje se mi je ponovilo, sicer ni bilo hudo, ampak sem imela smrdeč urin in me je pogosto tiščalo na WC.
Za povišano temp. sem povedala dr. šlele ko sem šla drugič k njej zaradi mehurja (prejšnji teden). Po njenih navodilih sem spremljala temp. in jemala antibiotik, ki mi ga je predpisala.
Ta teden imam povišano temp. od torka naprej, vsak dan. Zaradi tega sem tudi danes šla do dr., dala na pregled kri in je krvna slika bp. Dobila sem še eno škatlico AB za mehur (za vsak slučaj), da se ne bi vnetje ponovilo in ko ga porabim, bom spet dala na  pregled urin.

Dr. pravi, da vnetje mehurja nima veze s povišano temp., razen če bi imela vnetje ledvic, tega pa nimam. Po krvni sliki nimam nobenega vnetja v telesu.

Naslednji teden imam kontrolo in če se mi bo temp. še vedno pojavljala, me bo poslala na infekcijsko.

Druga stvar pa je, da sem septembra nehala delat v iber grozljivi službi in si resnično pošteno oddahnila, da nisem več tam. Naslednji dan ko sem nehala delat, sem dobila vročino (3 dni), potem se je pojavilo vnetje mehurja.
Te vročine sem povezovala s stresom, da se mi je podrl imunski sitem. Vseeno bi pa me moralo že enkrat minit.; ker trenutno nisem pod nobenim stresom, sem doma in niti ne iščem nove službe. Z možem sva se tako odločila, da ''''pridem k sebi'''', po novem letu pa začnem iskat.

Prosim za izkušnje, če se je komu dogajalo kaj podobnega.

Hvala 

< Sporočilo je popravil Ištar94 -- 5.11.2010 18:19:21 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 19:41:02   
Dadi
Pomoje to ni sploh povišana temperatura...37.2...Temperatura tudi niha, ponavadi je višja zvečer. Če bi šlo za kakšno resno stvar,bi verjetno tudi na krvi se kej pokazalo.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Ištar94)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 19:43:12   
Dadi
Ups sem šele zdaj vidla 39.6, ta pa je visoka ja...pojma nimam.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 20:40:13   
Ištar94
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

Ups sem šele zdaj vidla 39.6, ta pa je visoka ja...pojma nimam.


Dadi, jaz sem kiksnila...36.9-37.2 imam telesno temp. Ne bi si je sploh merila, če bi se dobro počutila. Predolgo se vleče, pa tud dr. je rekla, da ni ravno o.k., zato me bo poslala na infekcijsko, če do drugega tedna ne bo boljše.
Na netu nisem našla nič konkretnega, razen tega, da če je temp. na meji dalj časa, je treba človeka temeljito pregledeat. Poznam tud osebe, ki so zaradi takšne temp, izvedele za hude bolezni(levkemija, rak)

Upam, da gre le za reakcijo večmesečnega stresa.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 20:57:26   
m_o_i
Pri zdravem človeku znaša normalna telesna temperatura med 35,8 in 37,2 °C (malo sem strica gugla pozgeckala).

malo zadihaj-pa tvoja zdravnica bi tudi mogla malouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Ištar94)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 21:09:37   
Ištar94
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

Pri zdravem človeku znaša normalna telesna temperatura med 35,8 in 37,2 °C (malo sem strica gugla pozgeckala).

malo zadihaj-pa tvoja zdravnica bi tudi mogla malouser posted image


Zdrav človek se tudi dobro počuti, jaz pa se ne in to traja dva meseca.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 21:16:09   
m_o_i
tudi jaz se nisem dobro pocutla in sem sla od poncija do pilata(vkljucujoc infekcijsko+4 razlicne antibiotike zamenjala v tem casu-zadnji so bili samo trije, kar pomeni, da bi mogli konja ubit) pa se danes ne vem, kaj je bilo...
vsi izvidi BP (kri, voda, blato), na infekcijski so me testirali tudi na HIV!, celo me je pretipal, meril vrocino-ma ni da ni; pa nic najdeno. samo oci so zgledale res bolane.

po dobrem mesecu bolniske sem sla v sluzbo in je v nekaj dnevih izzvenelouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Ištar94)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 21:27:07   
Ištar94
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

tudi jaz se nisem dobro pocutla in sem sla od poncija do pilata(vkljucujoc infekcijsko+4 razlicne antibiotike zamenjala v tem casu-zadnji so bili samo trije, kar pomeni, da bi mogli konja ubit) pa se danes ne vem, kaj je bilo...
vsi izvidi BP (kri, voda, blato), na infekcijski so me testirali tudi na HIV!, celo me je pretipal, meril vrocino-ma ni da ni; pa nic najdeno. samo oci so zgledale res bolane.

po dobrem mesecu bolniske sem sla v sluzbo in je v nekaj dnevih izzvenelouser posted image


A tega nisi mogla prej napisatuser posted image

Sej se tud men zdi, da je to počutje kr nekaj....pač posledica 'klanja' v službi

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 21:31:57   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ištar94

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

Pri zdravem človeku znaša normalna telesna temperatura med 35,8 in 37,2 °C (malo sem strica gugla pozgeckala).

malo zadihaj-pa tvoja zdravnica bi tudi mogla malouser posted image


Zdrav človek se tudi dobro počuti, jaz pa se ne in to traja dva meseca.


Stric google tudi ne ve vsega. Če se človek ne počuti ok, zanesljivo ni zdrav. Tudi tem. čez 37 jemljejo naši zdravniki resno in prav imajo. To ni normalna temperatura, je povišana. Nekaj se v telesu dogaja. Nekaj kar ni običajno - teleo se nečemu upira. Meni se je že zgodilo, da so šele po treh tednih take vročine pogurntali, da imam bakterijo v sebi - najprej niso levkociti nič kazali . Pa kolegici šele po treh mesecih vročine, da s ščitnico ni vse ok. Pa moji tašči, ko je imela ves čas vročino, ap dihat ni mogla so govorili, da se malo heca, naj neha hodit zato k zdravniku. PO enem letu! vročine 37, pa ko so jo vmes tudi k psihiatru napotili, so pa pogruntali, da ima raka na pljučih.
Skratka, zelo fino je, če vseeno ugotovijo, kaj ti je. POjdi nazaj, če ne boš v redu. In ne pusti se odgnat. Pa če je treba 10x iti nazaj, pojdi pa 10x.

(odgovor članu Ištar94)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 21:35:14   
m_o_i
ok, nem se prepirala.
ampak jaz vztrajam, da nimam ze vsaj 10 let vrocine user posted image  (ne pomnim, da bi mi kdaj pokazalo pod 37 user posted image )

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 21:57:38   
Ištar94
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ok, nem se prepirala.
ampak jaz vztrajam, da nimam ze vsaj 10 let vrocine user posted image  (ne pomnim, da bi mi kdaj pokazalo pod 37 user posted image )


Ampak to si ti. Ko men pride na 37 me boli glava, sem utrujena, čutim kako  izdihujem toplejši zrak....ma nikakva sem. moja normalna telesna temp. je 36.6.

Gina, če ne bi imela težav z mehurjem sploh ne bi šla k zdravniku.  Za temp. sem ji  pozabila povedat. ker sem jo pa klicala za izvid urina in me je ravno v tistem trenutku začela lovit vročina, sem ji povedala in potem je sledilo, kar sem zgoraj napisala.
Vztrajala bom sigurno, ker prepustit se takšnemu počutju ne morem. Ni normalno.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 22:03:25   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ok, nem se prepirala.
ampak jaz vztrajam, da nimam ze vsaj 10 let vrocine user posted image  (ne pomnim, da bi mi kdaj pokazalo pod 37 user posted image )


Če se ob tej temperaturi počutiš  v redu, potem SUPER in je to res morada tvoja prava telesna T. Če se pa počutiš slabo, pa definitivni ni  v redu.

Sama sem imela (upam, da tole ostane v pretekliku) hude težave s temi rahlo povišanimi temperaturami. Že v otroštvu. Itak da te zdravniki ne jemnljejo resno, ko imaš tako T teden ali 2, ko pa traja mesec ali več mesecev, pa tudi že začnejo ugotavljati, kje je vzrok. V OŠ sem bila več kot 1 mesec hospitalizirana in so delali kaj jaz vem kakšne preiskave in niso odkrili nič, jaz pa čisto fuč.
Ko sem bila stara dobrih 20 se je stvar ponovila. Več kot leto in pol sem imela T cca 37,4. Bila sem čisto zanič, s podočnjaki, brez energije katastrofa. Naredili so nekaj preiskav in zaključek je bil - spijraznite se, to je vaša normalna T. Ma ni šans, da se psrijaznim. Meni, ki sem bolj ali manj športnica po duhu, mi je bilo za umret. Počutila sem se napol živa in to leto in pol.
Nekaj mesecev sem rfaziskovala in obiskala nekaj alternativcev različnih področij in poem našla eno, pri kateri mi je v tednu T padla na normalnih 36,3 in od takrat naprej sem glede T super. Mi je pa npr. ena bioenergetičarka po pregledu rekla, da mi ne more pomagat, da imam čisto sesut sistem (pa bi me lahko "nategovala" in služila na moj račun, pa me je enostavno odslovila).

Avtorici teme želim, da čimprej najde neko ravnovesje - sama ali pa s pomočjo kake alternative - samo preblem je v tem, da nekomu nekaj pomaga, drugemu pa ista stvar čisto nič.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 22:04:16   
m_o_i
Ampak to si ti. Ko men pride na 37 me boli glava, sem utrujena, čutim kako izdihujem toplejši zrak....ma nikakva sem. moja normalna telesna temp. je 36.6.

stekam user posted image  moj odgovor je bil namenjen gini o tem, da naj bi bila 37 in vec ze povisana temperatura.

tebi ištar pa zelim, da prides zadevi cimprej do dna in se pozdravisuser posted image  

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Ištar94)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
5.11.2010 23:52:27   
bubu_bibi
A si mogoče noseča?

Čeprav verjetno je osebna zdravnica najprej izključila to možnost...

(odgovor članu Ištar94)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
6.11.2010 21:44:22   
piko12
V kakšnem stanju pa so tvoji zobje? Svega in svašta lahko povzročijo...

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ponavljajoča se povišana telesna temperatura
6.11.2010 21:57:18   
Ištar94
IZVIRNO SPOROČILO: piko12

V kakšnem stanju pa so tvoji zobje? Svega in svašta lahko povzročijo...


Ma ravno prejšnji teden me je po kosilu začel bolet mrtev zob. sedaj me ne boli, bom pa tud do zobarce stopila.

Bubu bibi, noseča nisem, ker imam ravno zdaj M.

sazi, naslednji teden sem naročena pri bioterapevtu. Pomagal mi je že prej, tako da upam, mi bo tudi sedaj.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?