|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 7:15:54   
TIA22
Ker grem vsak dan k starejšima zakoncema, ki živita sama (beri stara 90 let), sem šla tudi včeraj zjutraj. Gospod je na postelji in mu pomagam, da vstane, gospa pa je še ok.
Hodim včeraj okoli pol ure okrog hiše, pa mi gospa ne pride odpret..pa me je ful bila groza, da nebi kaj bilo narobeuser posted image ....kličem po telefonu v hišo, ker sem mislila, da mogoče pa je gospa šla pod tuš, ker je srajco imela v kuhinji na stolu. Gledam skozi okno pa vidim samo gospoda, nje nikjer...kaj naj? sem mislila okno razbiti, nakar se spomnim, da ima ena soseda ključ...pa jo pokličem. Sva našli gospo, ko je ležala in vsa onečedena in je bruhala žolč, vročine 40,7...kličem zdravnika in rešilca ob 10:29 in kdaj so prišli? 12:31! Reševalna postaja pa je oddaljena 10min.
Medtem sem 4 x klicala 113, pa so rekli da bodo prišli, ko bodo utegniliuser posted image , ker so imeli karambol, pa so medtem ko so bili namenjeni k nam dobili urgentnega bolnika in jih zato ni bilo!
Saj nisem vedela če sem jaz nora ali je to normalno!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 7:20:28   
blaža
Ko je imel naš ta starejši sin, ( ko je bil star 18 mesecev) vročinski krč in nismo vedeli kaj mu je, je mož klical, da bi poslali rešilca, ker je otrok res slabo izgledal in je mel kar nekaj časa krč, pa se sploh niso oglasli, tako, da sem pol jaz klicala na policijo, da so kontaktirali z njimi, oni so pa pol moža klicali in mu dali navodila, da naj ga da v mlačno kopel in naj ga sam pelje do dežurnega na Kozini, ker spadamo tja.

No na Kozini so pa imeli svečke s pretečenim rokom in nam niso mogli nič pomagat.

Tako, da zdej vem, da če se komu kaj zgodi, samo nabasat v avto in šibat.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 7:21:50   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

Ker grem vsak dan k starejšima zakoncema, ki živita sama (beri stara 90 let), sem šla tudi včeraj zjutraj. Gospod je na postelji in mu pomagam, da vstane, gospa pa je še ok.
Hodim včeraj okoli pol ure okrog hiše, pa mi gospa ne pride odpret..pa me je ful bila groza, da nebi kaj bilo narobeuser posted image ....kličem po telefonu v hišo, ker sem mislila, da mogoče pa je gospa šla pod tuš, ker je srajco imela v kuhinji na stolu. Gledam skozi okno pa vidim samo gospoda, nje nikjer...kaj naj? sem mislila okno razbiti, nakar se spomnim, da ima ena soseda ključ...pa jo pokličem. Sva našli gospo, ko je ležala in vsa onečedena in je bruhala žolč, vročine 40,7...kličem zdravnika in rešilca ob 10:29 in kdaj so prišli? 12:31! Reševalna postaja pa je oddaljena 10min.
Medtem sem 4 x klicala 113, pa so rekli da bodo prišli, ko bodo utegniliuser posted image , ker so imeli karambol, pa so medtem ko so bili namenjeni k nam dobili urgentnega bolnika in jih zato ni bilo!
Saj nisem vedela če sem jaz nora ali je to normalno!




ja to je res beda od bede. Upam, da ne dočakam kaj takega. Še dobro, da obstajajo dobri ljudje kot si ti in še marsikdo, da jim ni vseeno za starejše ljudi, da jih vsaj pogledajo vsaketoliko.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 7:54:31   
Tanchy
To ni res user posted image user posted image user posted image user posted image . Skoraj vsak dan se sprašujem kam gre in je šel ta denar od nas, davkoplačevalcev....da se norca delajo!!!
Pa to kjerkoli - tudi sama imam iz zdravstva kar nekaj slabih izkušenj, pa tudi druge državne ustanove so za user posted image . Zaposleni se obnašajo take it slow (v veliko primerih), sploh tam, kjer to res ni potrebno! Normalno, da mora nek zdravnik pacienta dobro pregledat in si vzeti čas zanj...ampak na primer da ga pa z majhnim bolnim otrokom čakaš tudi 2 uri, da samo podpiše list papirja....

Jah, zgleda, da se v državnih ustanovah zaposleni bolj malo bojijo za službe kot mi, ki moramo NAJPREJ poskrbeti za stranko, potem pa je na primer na vrsti lulanje ali sploh ne.

_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 8:01:20   
Anonimen
Pri nas pa moram pohvalit prvo pomoč,ker vedno ko je bilo kaj z malim narobe so bili v roku 5 minut tukaj.

(odgovor članu Tanchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 8:12:52   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Ko je imel naš ta starejši sin, ( ko je bil star 18 mesecev) vročinski krč in nismo vedeli kaj mu je, je mož klical, da bi poslali rešilca, ker je otrok res slabo izgledal in je mel kar nekaj časa krč, pa se sploh niso oglasli, tako, da sem pol jaz klicala na policijo, da so kontaktirali z njimi, oni so pa pol moža klicali in mu dali navodila, da naj ga da v mlačno kopel in naj ga sam pelje do dežurnega na Kozini, ker spadamo tja.



mah, ko je mel naš vročinskega, pa tudi nisem vedela kaj je...sva ga raje popokala in šibala z vsemi možnimi trompetami proti bolniciuser posted image  ker če bi čakala na rk...ajme...se mi zmeša od panike....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 8:25:57   
eva1
groza!!!!Kje pa se je to zgodilo-menda ja ne v kakšnem večjem kraju??
Ker za kakšni manjši kraj z enim rešilcom, pol nimaš kaj, ker ni šlo za nujno zadevo-recimo nezavest, ali stanje človeka ki rabi nujno med. pomoč-oživljanje, hude krvavitve...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 8:34:41   
mala maja
Joj to je pa grozauser posted image user posted image  Lepo od tebe tudi da pomagaš sosedomauser posted image user posted image user posted image  in gospe si rešila življenje. user posted image

Pri nas so še kar hitri in tudi dve leti nazaj ko je dedka kap so prišli v cca 3o min.
Se pa spomnim, da se je babica zadušila in umrla. na božični večer je dobila asmatičen napad, pa je dedek klical reševalce pa so rekli da nimajo s kom ker imajo vse zasedeno. Da naj jo da v taksiuser posted image . Seveda je med potjo umrlauser posted image user posted image  Pa sina ko ga je povozil avto so ga peljali v LJ z lučko po omejitvajh. Beri 50 km/huser posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 8:37:13   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Tanchy


Jah, zgleda, da se v državnih ustanovah zaposleni bolj malo bojijo za službe kot mi, ki moramo NAJPREJ poskrbeti za stranko, potem pa je na primer na vrsti lulanje ali sploh ne.


mogoče je bilo to v tvojem primeru, če pa ni na voljo reševalcev in reševalnega vozila, pa zaposleni nimajo nič s tem, koliko raje bi videli, da bi bilo več dežurnih zaposlenih, ko se kaj takega zgodi. Vsaj večina opravlja ta poklic iz veselja in ne zaradi nuje. Mislim, da je država kriva ne zaposleni.

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 8:57:17   
eva1
no moja zgodba pa je tak, da so prišli rešilci po 5 minutah(iz reševalne postaje v LJ, do kina šiška), pa do urgence smo porabili 3 minute in pol...vsaj tko so mi rekli, je pa vozil res ekseprtno hitro, pa še noč je bila pa ni bilo gužve na cesti!

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 9:47:03   
ajna12
mala maja, sam to sem ti mislila odgovorit, zakaj je rešilec pri prometni nesreči peljal 50 km /h. Zato, ker je potrebno pri sumih na poškodbo glave peljati tako, da je čim manj zaviranja in podobnega, ravno zaradi poškodbe glave.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 9:50:54   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

kličem zdravnika in rešilca ob 10:29 in kdaj so prišli? 12:31!



nimam komentarja! dobesedno.
očitno so "izračunali", da ne gre za nujen primer. pa ponavadi se za bolnike pri taki starosti tudi ne sekirajo preveč..

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 10:00:54   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

kličem zdravnika in rešilca ob 10:29 in kdaj so prišli? 12:31!



nimam komentarja! dobesedno.
očitno so "izračunali", da ne gre za nujen primer. pa ponavadi se za bolnike pri taki starosti tudi ne sekirajo preveč..

Ej, točno tole sem tudi sama razmišljala user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 10:12:24   
eva1
a

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 11:03:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

kličem zdravnika in rešilca ob 10:29 in kdaj so prišli? 12:31!



nimam komentarja! dobesedno.
očitno so "izračunali", da ne gre za nujen primer. pa ponavadi se za bolnike pri taki starosti tudi ne sekirajo preveč..

Ej, točno tole sem tudi sama razmišljala user posted image



Ah, daj no, teorija zarote.

V kolikor ne gre za večji kraj, ki ima urejeno urgentno službo, potem je to žal običajna zadeva. Običajno je v manjših krajih tako, da je urgenca urejena znotraj rednega dela ZD, kar pomeni, da čez dan dežura zdravnik in osebje, ki je v redni službi (torej poleg rednega dela gredo še na urgence), ponoči in čez vikende pa so dežurni en zdravnik, ena sestra in en reševalec, več ji ni, ker jih zd ne more financirat. V primeru urgence gredo tja, kamor jih pokličejo, v ZD pa pride za ta čas osebje od doma. In to pač traja. Ne gre se za kaprico zdr. osebja, gre se za (ne)organiziranost na državni ravni, za finance in deljenje denarja s strani zavarovalnice. Žal.

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 11:30:21   
kalbo
Ko je imela naša tamala vročinski krč so bli iz Ljubljane v Grosupljem v 10 minutah s tem, da jim je šele po petih minutah zdravnica rekla, nej stopjo na gas, ker se ne odziva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 11:41:16   
bskrle
Upam,da boš tale mejl, z vstavljenimi osebnimi podatki poslala na pristojne organe.In kako je gospa?


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 11:41:29   
BabyKitty
Problem je samo v tem, da so tako kot vsi preobremenjeni, ali veste, da lahko Lj urgenca sprejme samo okoli 10 težkih primerov naenkrat... Predstavljajte si kakšno večjo stvar npr. potres, kakšen hujši požar ipd. ali pa kakšno nesrečo z avtobusom... Reševalcev je premalo, gasilcev je premalo... Dokler ne bo nekaj ljudi hkrati umrlo zaradi teh pomankljivosti se ne bo nič spremenilo...  Tako pač je... In niso krivi reševalci, ker se trudijo po najboljših močeh, kriv je sistem... Prišli smo v čas, ko se vrednost človeškega življenja meri z denarjem... na žalost...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 12:29:29   
maca m
IZVIRNO SPOROČILO: Tanchy

To ni res user posted image user posted image user posted image user posted image . Skoraj vsak dan se sprašujem kam gre in je šel ta denar od nas, davkoplačevalcev....da se norca delajo!!!



Za plastične rože na novi pediatriji user posted image


_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 14:02:25   
kaya2007
jaz moram pa pohvalit hrvate user posted image  smo ravno na dopustu, pa je tamala fasala vročino...v nedejo zvečer so nas takoj sprejeli, urin so potem tudi takoj dali v laboratorij, tako da so bili izvidi v nekaj minutah. pa še zaračunali nam niso nič, čeprav niti euro kartice nismo imeli. tako, da včasih pa res presenetijo user posted image

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 14:09:02   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Ko je imel naš ta starejši sin, ( ko je bil star 18 mesecev) vročinski krč in nismo vedeli kaj mu je, je mož klical, da bi poslali rešilca, ker je otrok res slabo izgledal in je mel kar nekaj časa krč, pa se sploh niso oglasli, tako, da sem pol jaz klicala na policijo, da so kontaktirali z njimi, oni so pa pol moža klicali in mu dali navodila, da naj ga da v mlačno kopel in naj ga sam pelje do dežurnega na Kozini, ker spadamo tja.

No na Kozini so pa imeli svečke s pretečenim rokom in nam niso mogli nič pomagat.

Tako, da zdej vem, da če se komu kaj zgodi, samo nabasat v avto in šibat.user posted image



Nekaj podobnega se je zgodilo nam, s tem da so nam rekli, ko smo klicali rešilca, da če je otrok pri zavesti, ni hudega. user posted image Tak da v bodoče sam otroka v avto in peljat.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 17:41:48   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: maca m

IZVIRNO SPOROČILO: Tanchy

To ni res user posted image user posted image user posted image user posted image . Skoraj vsak dan se sprašujem kam gre in je šel ta denar od nas, davkoplačevalcev....da se norca delajo!!!



Za plastične rože na novi pediatriji user posted image



Ja to je ravno rekla danes na 24ur...groza

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
6.7.2009 18:06:04   
mika
Hja za Mb velja, da če potrebuješ rešilca v nedeljo, je najbolje bolnika spravit v avto in v bolnico, ker reševalcev  ni dovolj. To je izkusil moj kolega 2x, ko je njegovega očeta v nedeljo enkrat možganska kap, drugič pa srčna.

kar se tiče reševalcev in zdravnika je spet tako kakor naletiš. lani sem tukaj pisala o tem, ko je moj oče dobil vročinske krče. Ponoči je bil zdravnik res vredu in so ga na nosilih nesli v avto. Dežurni zdravnici na UKC, pa se je zdel očirno alkoholik (v življenju ni bil pijan) in nevreden kakršnekoli terapije in ga je odpustila. Čez tri-4ure, je doma imel ponovno vročinski krč in za tiste reševalce nimam beseduser posted image .

ko so prišli je oče bil pri zavesti , na vse odgovarjal, pa smo jim govorili, da se ne zaveda, kar govori, ker to enostavno ni bil on. Naenkrat je dobil moč in vstal, naslednji trenutek je moč izgubil in lezel skupaj. Noben od reševalcev ni pomagal, da smo ga morale ženske držat. zdravnica je rekla:' ja kaj mu pa naj jaz naredim'... pol sem morala mojo sestro odvleč iz sobe, ker je malo manjkalo, da bi se spustila v zdravnico. jo je pa spucala soseda, ki nam je prišla pomagat.
potem smo mu pomagali, da je šel po stopnicah v reševalni avto.
oče ni imel pojma kaj se je dogajalo in se je djeansko zavedel (kljub temu, da je bil pri zavesti) šele v bolnici, kar je bilo po dveh urah od krča.
potem je mama naredila v bolnici rastur in je dobil primerno terapijo.
tista zdravnica, ki ga je odpustila, z izgovorom, da mu nič ni, ga med eno tedenskim bivanjem pri njih, ni niti pogledala, ampak se je obrnila vstran. p.r.a.si.ca. I. klase.
Hja, mene je strah, kaj bo, če bo kdo od bližnjih spet potreboval pomoč. glede na naše izkušnje in kar preberem v medijih, me ima zakaj bit. očitno je prva pomoč pri nas postala loterija.

Tia22, upam, da je gospa sedaj dobrouser posted image .

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
7.7.2009 6:57:54   
TIA22
Nisem se morala javiti, ker sem pazila na tega gospoda...sva se imela kar vredu-ha ha ha! Sem mu skuhala kosilo, pa vse pospravila-skratka bila zelo pridnauser posted image
Mislim, da ne gre za mali kraj, kot nekatere menite, saj Slovenska Bistrica ni mali kraj in ima veliko reševalno ekipo.
No, hvala za skrb, gospa je vredu, čakamo na izvide, pravijo na vnetje trebušne slinavke, ampak bomo videli!user posted image
Verjetno se sprašujete če imasta otroke-ja imasta enega sina, ki je doma 200m stran, pa jih niti pogledati noče, ker so se nekaj skregali. Pa hčerko, ki pa živi v Nemčiji in je bila v času nesreče ravno na hrvaškem na morju. Tale njuna hčerka pa tak lepo skrbi zanju, da vam ne morem povedati! Vzela ju je v svoj grad-hiša je res kot grad-pa pride vsakih 14 dni ju pogledat.

Tak da moja gospa, ko je prišla k sebi, je bil prvi stavek približno tak: "Jooj, daj mi zobe prinesi, pa hvalabogu da sem se v soboto pobarvala ( to se je zgodilo v nedeljo), drugače bi zdaj cela siva sedela tu v bolnici! Pa reci (meni) naj pospravi pa počisti, da če bo kdo prišel na obisk da nebo umazanouser posted image "

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: P.r.o.k.l.e.t.o. z.d.r.a.v.s.t.v.o
7.7.2009 7:40:14   
diva 4
Tia v Slov. Bistrici dežura samo ena resevalna ekipa.Res pa je je , da je to absolutno premalo glede na vlikost in št. prebivalcev.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Posvojitev
Vitaebella

Če sami ne bi mogli imeti otrok, bi se s partnerjem odločila za posvojitev?

Da (59%)

Ne (5%)

Ne vem (31%)

Odšla bi vsak svojo pot (2%)

Sva že posvojila (0%)

Nič od naštetega (3%)


Število vseh glasov: 439

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!