|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oh te plenice...
20.10.2006 13:51:07   
SaaS
Sem že brez idej.

Vsako drugo noč se preoblačiva, ker je moker. Nekako pride skozi, zadaj na hrbtu ali na boku. Pa naj povem, da ne je ponoči. Zvečer ob 20h se podojiva in potem ob 5h zjutraj. Star je slabih 5 mesecev. Vmes med 24.00 in 3.00 pa se ponavadi zbudi in joka, ker je moker. Ga problečem in pocrkljam in brez dojenja zaspi nazaj. Tudi čez dan je včasih moker, ampak to ni tak problem, kot med spanjem. Da ne rečem, koliko strojev cunj operem...

Probala sem že cel kup pleničk: Babylove (DM), Alana (DM), Beauty baby (Muller), Moltex (Muller), Fixies, Pampers, in ene francoske iz L´Clerca. Ostanejo mi po mojem edino še Huggies, Sparky (Spar) in mogoče še kakšne.
Od teh so še najboljše (kar se vpojnosti tiče) Beauty Baby - se problačiva samo vsako tertjo nočuser posted image

Poskusila sem tudi za različnimi velikostmi (majnšimi, večjimi). Ima 7,5kg in zdaj kupujem tiste od 7kg naprej (maxi). Lulčka vdno pogledam, da je obrnjen navzdol user posted image . Pa plenica niti ni vedno tako polna, včasih le malo, ampak tisto nekaj tekočine pride pa mimo. Spi pa včasih na boku (večkrat moker), včasih na hrbtu (redkeje moker). 

Sem razmišljala, da jaz mogoče narobe pleničke zapenjam. Ampak doma imam še enega fantina - 23 mesecev, še vedno v plenicah in nimava in tudi nisva imela teh problemov. Pa ga previjam enako kot mlajšega.

Kakšna ideja, katere plenice? Hvala za vsako idejo. 

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 13:56:14   
BLAŽIKA
Joj to pa je res problem in kot vidim si res že vse sprobala. Nevem kaj bi ti svetovala. Kaj pa te racman plenice a si probala tudi to?

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 14:16:03   
*maja
Od vseh plenic so se pri nas pri tastarejšem obnesle samo merkaterjeve plenice Lumpi, smo imeli drugače enak problem kot ti.
Pri ta mali pa itak uporabljamo racmanke in s tem še nismo imeli težav pa je stara 16 mesecev.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 14:29:22   
Izabela_
Če torej še nisi probala Huggies, kar poskusi! Mi smo imeli podobne težave. Ponoči so se še najbolje obnesle Fixies Extra Class, a zadnji mesec smo imeli skoz poplavo. Potem pa smo poskusili še Huggies in niso niti 1x premočile do zdaj, tudi če jih ima mali gor 11 ur. Mi imamo zelene (mislim, da so še neke druge), vendar smo kupili kar večjo velikost. Naš malček je težak slabih 10 kg, pa smo kupili kar tiste od 12 kg naprej, ker tiste manjše mu nekako niso bile prav. Nam so super, gor jih imamo le ponoči, podnevi je pa skoraj vseeno, katere plenice uporabljamo (trenutno Beauty Baby).

Srečno!

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 14:40:55   
noe
Nama se je tud to dogajalo dokler sva imela Pampers, zdej imama pa Lumpija al pa Hoferjeve in nimama več teh problemov.
Če želiš ti pošljem kakšno Hoferjevo pa jo preizkusi.Oglas se mi na zs, lp

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 15:21:04   
StBarbara
Kaj pa pampers active fituser posted image  si to probala? Se spomnim, da smo tudi mi imeli na začetku težave, pol sem pa te pamperske probala je bilo pa ok.

Jaz uporabljam 4+, če hočeš ti pošljem kako za probat, sam ne vem, če mu bo odgovarjala št. 

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 15:34:50   
dskubin
Pri nas smo tudi sprobali vse živo, tanajbolj so se izkazale Huggies (moraš vzet zelenoplave, nikar unih vijolaroza), Libero (iz Spara) in Hoferjeve. Sedaj imamo tazadnje, ker so vse troje približno iste, ampak so Hoferjeve najcenejše.

Verjamem, da so tavijolčne Pamperske iz Müllerja najboljše, ampak so pa drage kot žafran. No, če ne bi šlo drugače,..

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 16:03:21   
Anonimen
Plenička se mora prilegati telesu, med rito in plenico ne sme biti praznega prostora, da plenička tekočino lahko vpije, prede ta steče na mesto, kjer potem premoči. Drugega ne vem. Mi smo imeli Pamperske, občasno je premočilo ponoči, ampak to enkrat na 3 tedne.

(odgovor članu dskubin)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 16:14:01   
soncek&luna
men pa cez dan premocijo kakrsne koli plenice mu dam gor... sam moj mali toooooooooolk ogromn popije, da vcasih mislim, da je nenormalno za tolk majhnega... jutri bo star 1 leto in spije do 1,5 caja na dan... zato, mu moram obvezno menjat plenicko na najkasneje 3 ure, drgac je prepolna... pa ni vazn katera plenicka je... ko je mera polna gre cez user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 16:33:16   
Mateja82
Poskusi hoferjeve, mi jih imamo za ponoči in še nobena do sedaj ni zatajila. Uporabljamo jih tri mesece.

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 16:59:49   
Jančika_
Pri obeh uporabljamo Hoferjeve in jih ponoči dodatno fiksiramo s povijalko ali pokrivnimi hlačkami. Se ne spomnim, da bi bila kateri od njiju moker, odkar uporabljamo te plenice (pri tavečjem že odkar je Hofer v Sloveniji).

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 18:24:33   
MAREC06
jaz uporabljam za ponoči Pampers Aktiv Fit 4+ in končno smo ponoči suhi, pri 4 smo bili pa mokri na boku. 

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 18:39:28   
goda13
Probaj sempre ascciuto - dobi se jih v italiji v lekarni(če si doma kje blizu). Naš je od 9 zvečer pa do zjutraj v isti plenici pa ni nič moker!!! Res so super

(odgovor članu MAREC06)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 20:47:33   
Anonimen
r ns je bil isti problem. rešu jih je hofer pa lumpi

(odgovor članu goda13)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 22:07:17   
puncica
Pri nas smo se pred kratkim vsako noč vsaj dvakrat preoblačli, ker je pač bil cel bok in hrbet moker, potem pa me enkrat moj dragi gleda pa reče:
"Pa kako ti to plenice zapenjaš, zakaj jih tako gor potegneš, dej jih bol pri nogicah (kolki) zapni sej tud s tehničnega vidika plenica ne more potem popit kar tamal nalula, ker je tu vmes luft.

In rezultat, od takrat tamal ni več mokeruser posted image user posted image , torej zapenjamo pleničke nižje in jih ne potegnem tako fejst gor. Poskusi, mogoče rata. Dobr da mam jst doma takega pametnga decauser posted image user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oh te plenice...
20.10.2006 22:31:58   
blak
Se popolnoma strinjam s puncico.
Tudi mi smo imeli tak problem (vsako noč mokri!) in sprobali vse možne plenice. Celo s povijalnimi sem ga spet povijala. Končno pa mi je kapnilo. Zapni plenice čisto pri kolkih!
Uporabljam Beauty baby iz Mullerja, ki so od 9kg naprej. Lukcu so malo velike (ima okrog 8kg), tako da mu sežejo kar precej visoko. Ne zapenjam pa jih na slikicah, ampak čisto pri kolkih. Nekako kot da bi imel spodnje hlačke. No, upam, da je jasno. Poskusi. Upam, da boš rešila.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Ime za deklico
lenika

Katero ime vam je najbolj všeč?

Ajda (20%)

Žana (8%)

Zoja (24%)

Lana (34%)

Tjaša (14%)


Število vseh glasov: 531

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!