|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečnost in bolniška
7.10.2007 10:35:43   
Anonimen
Punce mene pa zanima, če je bila kakšna zaradi predhodne laparoskopije pred nosečnostjo na bolniški celo nosečnost?
Kako gledajo G na to?
Kakšen vzrok ste imele, da ste šle takoj na bolniško, ko ste izvedele, da ste noseče? Vas poslušajo g in napišejo bolniško brez problema?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 11:19:45   
Vilma
Predhodna laproskopija ni razlog za bolniško. Sama sem imela lapro pa še dve konizaciji preden sem zanosila, pa nisem dobila takoj bolniške. Tudi vozila sem se v službo 60 km vsak dan v eno smer, pa nisem dobila bolniške.
Vzrok za bolniško je bila rahla krvavitev v mislim da 20 tednu (3 tedni bolniške), zadnji mesec pa je zdravnik sam rekel, da bi me imel raje doma glede na vse probleme, ki sem jih imela pred zanositvijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 11:23:16   
scubadiver
Anonimna in zakaj bi šla na bolniško? Samo zato ker si noseča? Bodi vesela da nimaš težav in da lahko hodiš v službo. Ne vem zakaj, ampak me prav razkurijo punce, ki bi šle na bolniško kar tako user posted image . No ja, vsak zase ve.. jaz sem delala do konca, vzela sem bolniško zadnjih 14 dni pred porodniško, zaradi previsokega pritiska. In sem vesela da mi prej ni bilo treba, da sem se dobro počutila. Sem noseča, ne bolna...
Moje mnenje pač..

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 11:49:52   
cindy
Jaz sem sla na bolnisko v 4 mesecu. Moja osebna zdravnica se je strinjala s term medtem ko ginekologinja ni bila za to. Jaz sem po eni strani hotela na bolnisko, ker sem mi zdi neumno da se izpostavljam bolnikon z hepatitisom, hivom in Tbc-jem. Njihovo nenehno tezenje in zmerjanje saj vcasih se sestra nisi za njih. Oprostite tu gre za mojega otroka in ne rabim vsega tega v casu ko si najbolj obcutljiv. Vdesih letih sem bila zase le 16 dini na bolniski tako, da sedaj pri prvem otroku nimam nobene slabe vesti.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 11:56:14   
tosja
Če bi bila rada na B sam zato, da bi bila doma - ti odsvetujem. Tud laparoskopija ni pogoj, da te da G na bolniško.
Sama sem na B zaradi izcedkov...pa ni nič fajn, ko si zaprt med štiri stene, pol še po možnosti slabo vreme. Pa na odločbo ti napišejo, da lahko greš k zdravniku, pa kakšne sprehode user posted image

Saj če je kaj narobe se itak držiš - si mislim, če pa si zaradi luksuza na bolniški - tiste pa grejo tud na morje pa še kam user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 12:05:48   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver
Sem noseča, ne bolna...

Se strinjam, da nosečnost ni bolezen. Jaz sem morala od začetka kar popizdevat, da nisem invalidna, če sem noseča.
Sem pa zdaj v 26t na bolniški za 4 ure, ker enostavno ne zmorem več 9 ur sedenja in me boli hrbet, potem mi otrdi trebušček in na koncu se pojavijo bolečine v spodnjem delu trebuha. Če teh težav ne bi bilo ne bi šla na bolniško. Meni je čisto ok, da hodim v službo, ker sem tako vsaj med ljudmi in nisem doma zaprta med štiri stene. Če se bodo do konca nosečnosti pojavile težave bom šla na bolniško brez razmišljanja, ker bom najprej mislila na svojega user posted image , v nasprotnem pa bom delala do konca, pač samo 4 ure.

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 12:16:18   
scubadiver
Da me ne bo katera razumela narobe. Tudi pri meni sva na prvem mestu jaz in moj otročiček. Oz. bolj otročiček kot jaz. In seveda če bi se pri meni pojavile težave, pa se na srečo niso, bi šla tudi takoj na bolniško. moj post je bil namenjen zdravim nosečnicam, brez težav, ki so na bolniški.... In tudi če je narava dela taka, da je bolje it na bolniško, kot je prej pisala ena, da je obrkrožena z bolniki s hepatitisom... bi tudi pobegnila.

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 12:45:35   
lelaval
Jaz sem zadnjo nosečnost po niti ne dveh napolnjenih mesecih nosečnosti preždela na bolniški. G me je dal čez noč na bolniško s strogim ležanjem. Sprva nisem šla na bolniško (da sem v službi še novo naučila, pa noro mi je bilo bit doma, če pa sem delala v pisarni), a G mi je zabičal, da sedenje ni počitek. Ko potem niti sedet nisem več mogla, sem spoznala, da je G imel prav. Ped nosečnostjo sem imela konizacijo, povešeno maternico in vezi od prejšnjih nosečnosti, vseskozi vnetja in druge težave. Jaz sem si ful želela razkazovat svoj trebušček, pa mi je vseeno otrok več pomenil. Če ni potrebe, raje delaj, ker ko si na bolniški, pa itak ne smeš okoli hodit, le na preglede - če imaš slabega delodajalca, ti lahko še kontrolo domov pošilja.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 13:34:50   
soncek.djukelica
Naj ti še jaz povem svojo izkušnjo! Biti doma sploh ni fajn! Ker te zaprejo, in je skoraj isto kot biti na Dobu! user posted image  Da ne omenjam, da si finančno izredno prikrajšan! Pri plači se ti pozna tudi do 200€ na mesec, in za ta denar lahko marsikaj kupiš bodočemu dojenčku!
Ker pa ne poznam tvojega dela,ti ne morem glih svetovat,kaj je bolje zate! Jaz delam v trgovini, kjer je veliko "težkega" dela! Če bi imela lažje delo, sploh ne bi razmišljala o bolniški! user posted image

_____________________________

Dvojna mamica sem!:)

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 17:51:52   
naraščaj
Ojla,
No jaz nisem o bolniški sploh razmišljala, dokler se mi v 26.t ni pojavilo močno otrdevanje trebuha in krči in sem čez noč šla na bolniško. Moram reč da sem G vprašala za kak dolg a za 14 dni. pa je rekla ne do naslednje kontrole  in pol je blo še naprej. Sem kr prebledela. Men je bil ta čas najbolj grozen. Skoz doma med štrimi stenami, bore malo izhodov, sicer se tut nisem sprva dobr počutla. Raj bi delala, si skoz vsaj med ljudmi. Sem pa zlo vesela da obstaja RR, da sem si krajšala čas.



_____________________________

Moji princeski: 23.11.2007 Taja
23.6.2010 Ajda

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 19:51:38   
Anonimen
In če te križ tako boli, da ne moreš niti stat? In pritisk v maternici? A tole vam ni zadosten razlog?

(odgovor članu naraščaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nosečnost in bolniška
7.10.2007 19:54:26   
Taula
In če te križ tako boli, da ne moreš niti stat? In pritisk v maternici? A tole vam ni zadosten razlog?

(odgovor


Ne bodi sitna. Če si prva anonimna bi prej to napisala.
Je pa res kot so ene rekle...ene bi bile doma samo zato ker so user posted image . Splošno rečeno.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plavanje
CatJa

Kdaj so vaši otroci začeli plavat brez rokavčkov/obroča?

Pri 4-ih letih (51%)

Pri 5-ih letih (22%)

Pri 6-ih letih (14%)

Kasneje (13%)


Število vseh glasov: 145

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!