|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Norice
1.2.2007 9:12:32   
Aja32
Ravno prejle so me poklicali iz vrtca, da imamo v skupini fantka z noricami... Naš je sicer doma, ker je prehlajen in kašlja, ampak prejšnji teden in v ponedeljek sta bila skupaj s tem fantkom...

In zdaj me grabi malo panika - ne toliko zaradi Luka, ampak za to, ker sem jaz tik pred porodom... Če ne prej, bo porod sprožen v nedeljo...
Inkubacijska doba pa je baje od 10 do 23 dni...

Tiste, katere imate po dva otročka ali več doma... Kako ste sfolgali? So se nalezli drug od drugega? Je katera imela novoroječka ali pa majhnega otroka poleg?

Lp A




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Norice
1.2.2007 12:37:08   
piščanc
norice v tako zgodnji dobi so kar nevarne (za novorojenčka). pokliči zdravnika ali porodničarja in vprašaj kako je z zaviralci virusov. če bo res kriza bosta dobila virulex, da se virus ne razvije

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Norice
1.2.2007 12:47:35   
Anonimen
Si jih ti prebolela? Pokliči ginekologa in mu povej...

Sicer jaz poznam 2 primera, ko je večji otrok prinesel norce domov ravno takrat, ko so imeli doma novorojenčka in se noben ni okužil, ampak nikoli ne veš. Ukrepati je potrebno preventivno.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Norice
1.2.2007 13:20:48   
spelaz
Pri moji cimri iz porodnišnice je starješa hčerka dobila norice, ko je bil mali star cca 3 tedne in sta oba brez problemov prinesla.

Pri nas v vrtcu ima tudi en fantek norice in sedaj čakam ... user posted image  user posted image

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Norice
1.2.2007 14:14:07   
piščanc

Okužba z virusom noric v nosečnostiPrim. dr. Rasta Rakar
Študij medicine in specializacijo iz pediatrije je opravila na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Je vodja dejavnosti za pediatrično infektologijo na Kliniki za nalezljive bolezni in vročinska stanja v Ljubljani, kjer dela tudi kot pediater-infektolog na otroškem oddelku. Je članica razširjenega strokovnega kolegija za infektologijo pri Ministrstvu za zdravstvo, podpredsednica Združenja za pediatrijo in članica posebnega strokovnega odbora za šolsko medicino.

Okužba z virusom noric v nosečnosti
Norice povzroča droben virus, ki spada med humane viruse herpes. Človek je edini izvor za to zelo nalezljivo bolezen. Največ primerov zasledimo v poznih zimskih in zgodnjih pomladanskih mesecih. Okužba se širi neposredna z bolnika na bolnika ali pa kapljično iz zraka .
Bolniki lahko okužijo že dva dni pred izbruhom bolezni, pa še približno pet dni po pojavu izpuščaja. Predvidevamo, da je potreben vsaj 5-minuten neposreden stik z bolnikom, da se okužimo.
Okužba z noricami v nosečnosti lahko ogrozi plod, pa tudi nosečnico.
Najnevarnejše obdobje za okužbo je do 20. tedna nosečnosti, še posebno med 13. in 20. tednom.
•  Do 20. tedna nosečnosti virus noric prizadene plod v embrionalnem razvoju . Značilni so sledeči znaki: zahiranost, huda prizadetost kože z brazgotinjenjem, slaba razvitost mišičja, skrajšave kosti, upočasnjen psihomotorni razvoj, hude okvare možganov, prizadetost oči z motnjami in celo slepota.
•  Po 20. tednu nosečnosti večinoma ne pričakujemo več težke prizadetosti , pač pa otrok lahko preboli norice v maternici, razen v primerih, če pride do okužbe pri materi med 22. in 10. dnevom pred porodom. Otrok se v tem primeru lahko rodi z znaki noric ali pa zboli v prvem tednu po rojstvu. Ponavadi je potek noric pri otroku v teh primerih lahek, ker se od 6. dneva bolezni pri materi že tvorijo zaščitna protitelesa, ki preko posteljice prehajajo tudi na otroka.
•  Okužba z noricami v nosečnosti pa lahko privede tudi do prezgodnjega poroda in sicer kar v 25 odstotkov ali pa do smrti otroka in splava, predvsem v zgodnji nosečnosti do 12. tedna.
Okužba novorojenčka
Otrok zboli za noricami v prvem ali drugem tednu po rojstvu, če se je mati okužila en do tri tedne pred porodom. Zaradi tvorbe zaščitnih protiteles v materini krvi, ki se prenesejo tudi na otroka, je potek bolezni v tem obdobju praviloma lahek.
Zelo huda in nevarna oblika pa se pojavi, če mati zboli od 4. dne pred porodom pa vse do 2. dne po porodu. Otrok v tem primeru nima zaščitnih protiteles. Potek noric pri novorojenčku je v tem primeru izredno težak. Smrtnost je 20 do 30 odstotkov. Zato potrebuje tak novorojenček takoj po rojstvu zaščitne imunoglobuline, ki vsebujejo specifična zaščitna protitelesa.
Kako lahko preprečimo norice v nosečnosti?
•  Nosečnica naj se čim bolj izogiblje stikov z otroki, zlasti med 5. in 10. letom starosti, ko so norice najpogostejše.
•  Posebno ogrožene so ženske, ki so poklicno izpostavljene okužbi: zdravstvene delavke, vzgojiteljice, učiteljice.
•  Ogrožene so tudi za bolezen dovzetne nosečnice, ki imajo doma otroke, ki noric še niso preboleli. V teh primerih nekateri priporočajo cepljenje teh otrok, čeprav obstaja možnost prenosa cepilnega virusa v družini, vendar je pri tem za nosečnico nevarnost bistveno manjša kot pa, če bi se njen otrok okužil z divjim virusom noric in zbolel.
•  Preventivno zaščitno cepljenje je toliko pomembnejše, saj z nobeno metodo kasneje v nosečnosti ne moremo zanesljivo preprečiti prenosa virusa na plod. Tako se izognemo številnim zapletom med nosečnostjo.
•  Čeprav pasivna zaščita s specifičnimi imunoglobulini (VZIG) takoj po stiku neimune nosečnice z bolnikom z noricami oziroma 96 ur po stiku okužbe ne prepreči, pa je verjetnost okvar na plodu ponavadi toliko manjša, da svetujemo vsaki taki nosečnici takojšnjo zaščito.
Odgovore na vprašanja, ki vas morda še zanimajo, lahko dobite na Infekcijski kliniki v Ljubljani, v ambulanti za okužbe v nosečnosti, kamor vas lahko napoti vaš osebni zdravnik ali ginekolog.

Vir: Revija mama

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu spelaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Norice
2.2.2007 7:59:36   
Anol
Živ,

Moj Ažbe je imel pred kratkim norice in ravno en dan preden so izbruhnile smo bili v stiku z novorojenčkom, veš kolk sem se sekirala, ampak na srečo jih ni dobil in tudi, ko so se zanimali pri pediatrinji je rekla, da dojeni otroci zelo redko dobijo norice, ker naj bi jih ščitila protitelesa matere, vendar vedno obstaja možnost. Vem samo, da je rekla, da bi ga mogli pripeljat na pregled če bi jih dobil, ker pa zelo vplivajo na odpornost otroka.
Želim vam, da jih vaš mali ne bo dobil. Pri nas v vrtcu jih niso dobili vsi, kljub temu, da so bili vsi skupaj. Naš revček jih je prebolel.

Anol

_____________________________

Mojim ušesom najlepši zvok je smeh mojih otrok.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Družinski sestanek - Družinske novoletne z...
S pomočjo družinskih sestankov se bo otrok naučil dveh pomembnih življenjskih lekcij - kako predstaviti svoje ideje in ž...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Jedi
wumpyc

Kaj vaš dojenček najraje je?

Kruh (13%)

Mleko (33%)

Sadje (34%)

Paradižnik (4%)

Drugo (16%)


Število vseh glasov: 184

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!