|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nadležni SMS-ji Mercator #$&
24.4.2014 15:13:10   
Vijoličarka
Nimam PIKA kartice. Imam mobilni telefon in te številke ne dajem ravno prosto okoli in prepričana sem, da je nikdar nisem dala Mercatorju.

Kljub temu dobivam SMS-je s strani Mercatorja o njihovih PIKA ugodnostih. Lepo, da jih imajo, ampak mene res ne zanimajo. Mislim da se je to prvič zgodilo, takoj ko sem izpolnila listek za nagradno igro pri Leclercu, katerega zvesti komitent sem. Kako se je potem zgodilo, da sem začela prejemati SMS-je Mercatorja, je najbrž zanimiva zgodba, katere nikoli ne bom izvedela.

V glavnem, ko se je to prvič zgodilo, sem po navodilih iz SMS-ja poslala besedilo 'ODJAVA' na številko 4080, iz katere sporočila prihajajo. Potem je bil nekaj časa mir.

Danes pa so mi spet poslali tri sporočila, enega za drugim iz te številke, spet o PIKA ugodnostih. Po navodilih iz SMS-ja sem poslala besedilo 'STOP NOVICE' na to isto številko in resnično upala, da sem uredila zadeve enkrat za vselej.

Ja, pobožne sanje!

Pred minuto sem iz te slavne številka prejela nadvse pametno obvestilo, da moja telefonska številka ni zavedena med imetniki PIKA kartice. Ja, pišuka, a res? A mislijo, da jaz tega ne vem? Zakaj hudiča me potem nadlegujejo s sporočili? Kateri bedak je vnesel mojo številko v sistem, kje jo je dobil in kaj se zdaj to pravi, da imajo nekako 'za talca'? Dobivam sporočila, čeprav nisem imetnik PIKA kartice, ampak odjaviti se pa ne morem, ker nisem imetnik PIKA kartice.

V glavnem, res nimam časa in ne živcev ukvarjati se s temi bedastimi zadevami in danes res nisem najboljše volje. Poslala sem jim sporočilo, da nisem imetnik PIKA kartice in naj me prenehajo nadlegovati s sporočili, ampak ker imajo najbrž avtomatiko, vprašanje, če sem s tem kaj dosegla.

Ima kdo podobne izkušnje? Ima kdo kakšno idejo?

Eh, če že drugega ne, sem se vsaj 'spucala'. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
24.4.2014 15:14:50   
LuLu
Pika virus user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
24.4.2014 15:19:31   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Pika virus user posted image


Ja, saj sem res kar pike dobila. user posted image


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
24.4.2014 15:34:11   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Nimam PIKA kartice. Imam mobilni telefon in te številke ne dajem ravno prosto okoli in prepričana sem, da je nikdar nisem dala Mercatorju.

Kljub temu dobivam SMS-je s strani Mercatorja o njihovih PIKA ugodnostih. Lepo, da jih imajo, ampak mene res ne zanimajo. Mislim da se je to prvič zgodilo, takoj ko sem izpolnila listek za nagradno igro pri Leclercu, katerega zvesti komitent sem. Kako se je potem zgodilo, da sem začela prejemati SMS-je Mercatorja, je najbrž zanimiva zgodba, katere nikoli ne bom izvedela.

V glavnem, ko se je to prvič zgodilo, sem po navodilih iz SMS-ja poslala besedilo 'ODJAVA' na številko 4080, iz katere sporočila prihajajo. Potem je bil nekaj časa mir.

Danes pa so mi spet poslali tri sporočila, enega za drugim iz te številke, spet o PIKA ugodnostih. Po navodilih iz SMS-ja sem poslala besedilo 'STOP NOVICE' na to isto številko in resnično upala, da sem uredila zadeve enkrat za vselej.

Ja, pobožne sanje!

Pred minuto sem iz te slavne številka prejela nadvse pametno obvestilo, da moja telefonska številka ni zavedena med imetniki PIKA kartice. Ja, pišuka, a res? A mislijo, da jaz tega ne vem? Zakaj hudiča me potem nadlegujejo s sporočili? Kateri bedak je vnesel mojo številko v sistem, kje jo je dobil in kaj se zdaj to pravi, da imajo nekako 'za talca'? Dobivam sporočila, čeprav nisem imetnik PIKA kartice, ampak odjaviti se pa ne morem, ker nisem imetnik PIKA kartice.

V glavnem, res nimam časa in ne živcev ukvarjati se s temi bedastimi zadevami in danes res nisem najboljše volje. Poslala sem jim sporočilo, da nisem imetnik PIKA kartice in naj me prenehajo nadlegovati s sporočili, ampak ker imajo najbrž avtomatiko, vprašanje, če sem s tem kaj dosegla.

Ima kdo podobne izkušnje? Ima kdo kakšno idejo?

Eh, če že drugega ne, sem se vsaj 'spucala'. user posted image


Če je Mercator dobil tvojo telefonsko številko iz javno dostopnih virov (recimo telefonski imeniki) ti lahko pošilja sporočila......seveda pa ti jih ne sme več pošiljati, če se ti od tega odjaviš oz. izražiš zahtevo, da sporočil ne smeš dobivati.....

Pošlji en dopis ali pa e-mail Mercatorju in jim v dopisu povej, da kljub temu, da si se po njihovih navodilih odjavila od sporočil ti le-te še naprej pošiljajo......lahko poveš tudi, da če ne bodo prenehali se boš obrnila na Informacijskega pooblaščenca......

Po moje so šli na "nov način" trženja in obveščanja po SMSih pa imajo še določene težave........

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
24.4.2014 17:05:48   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pošlji en dopis ali pa e-mail Mercatorju in jim v dopisu povej, da kljub temu, da si se po njihovih navodilih odjavila od sporočil ti le-te še naprej pošiljajo........
lahko poveš tudi, da če ne bodo prenehali se boš obrnila na Informacijskega pooblaščenca.......


neki tazga bi tudi jaz naredila. brez unih dodatnih pikic seveda. (pun intended) user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
24.4.2014 20:55:50   
Vijoličarka
Hvala, saj vem. Če ne bo šlo drugače, jih bo treba direktno kontaktirati. Samo hudič je, da imajo na občutljivih mestih za kontakte s strankami pogosto študente, ki so še v bolj veselem obdobju in si stvari po svoje predstavljajo. Ravno zadnjič sem poslušala dva veseljaka na avtobusu, kako najraje kličeta ravno ljudi, ki se najbolj razburjajo, ko jih kličeš in ponujaš nekaj, kar ne potrebujejo...

V glavnem, zaenkrat je mir.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
24.4.2014 21:12:39   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Če ne bo šlo drugače, jih bo treba direktno kontaktirati.


Napišeš mail, v kopijo daš tržni inšpektorat in PR-ova firme.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
25.4.2014 12:27:14   
ronja
Hehe, zanimivo - mi pa mamo piko, pa nama nihče ne teži z smsi - tam odkljukaš, da smsov ne bi prejemal, pa je. Tudi na mail nič ne dobivam.

Me pa non stop dobivajo neke mariborske firme (ne vem zakaj ravno od tam, ampak skoz). Pa enkrat smo šli na festival družin in oni so dali podatke vsem živim (čeprav je izrecno pisalo, da ne bojo)... in me še zdaj, po 3 LETIH!!! kličejo za reklame! To sem pa besna, ker to pa ni fer!

Pa očitno ne bo več nikogar v imeniku, ker noben ne bo želel bit ves čas nadlegovan... Meni se ne zdi fer, da lahko št. iz imenika kličejo za reklamne namene.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
25.4.2014 16:30:26   
LuLu
lahko se pa včlaniš, prijavič sprejemanje sms-ov, na novo resetiraš računalnik, odjaviš, odklukaš sms-e... user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
26.4.2014 0:25:52   
asyka
Ce gre za kratko 4 mestno telefonsko sem jaz to resila direktno na mobitelu, ko je postalo to popularno. Tam sem prosila za blokado vseh placljivih sms-ov kamor pa avtomatsko zapadejo vsi tudi brezplani posanih s 4 mestnih stevilk. Skozi mi spusti 2 mobitelovi. Od takrat imam mir.
Pa se vem da me ne morrjo nikjer na piz.dunkati da si kak drag spam slucajno na mobitel narocim :)

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
27.4.2014 15:28:36   
josephine27
Zanimivo. Midva imava piko že kar nekaj let pa še enega sms.ja nisem dobila od njih. Saj ne da jih pogrešam ;) Vem, da je to zelo nadležno. Jaz sem imela zelo hude težave z Zavarovalnico Triglav, non stop so klicali. Telefonsko so verjetno našli v imeniku. Groza. 100 krat sem jim povedala, da me ne zanima, naj zbrišejo mojo telefonsko in me pustijo pa ni bilo nobenega učinka. Tud mož se je parkrat oglasil namesto mene. Dokler mi enkrat niso totalno popustili živci in sem začela tulit v telefon, da tudi če bodo oni zadnja zvarovalnica na svetu se pri njih ne bom zavarovala nikoli. Verjetno so mislili, da sem zmešana, ampak kličejo me ne več ;)

_____________________________



(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
27.4.2014 15:30:09   
LuLu
so te dali na črno listo user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
27.4.2014 17:39:15   
Vijoličarka
Sem malo okoli šnofala in našla sotrpine na MON-u. No, tam se je oglasilo celo celo samo Spletno uredništvo Mercator in pozvalo vse, ki imajo to težavo, naj se jim oglasijo na email urednistvo@mercator.si . Obljubili so tudi, da bodo zadevo raziskali.

Sama sem sicer mnenja, da bi morali narediti nekaj s svojo avtomatiko in sistemom ter omogočiti, da 'STOP NOVICE' nekaj zaležejo.

Nekako je zoprno pisati nekam, kjer so na nek način zlorabili tvoje podatke in jim dati še več podatkov.

V glavnem, če me bodo spet napadli, bodo dobili mail.

Ronja, če bi ti rada dobivala te SMS-je, jim najbrž lahko tudi pišeš na ta mail. user posted image

Kot kaže, smo te maile dobivali v glavnem tisti, ki nismo imetniki PIKA kartic, pravi imetniki in zveste stranke, ki bi jih to zanimalo, pa ne. user posted image

Po moje je prišel čas, da tudi pri nas uredimo te stvari, tako kot npr. v ZDA. Ljudje nočejo imeti svojih tel. številk v imenikih, ker te 'javne podatke' zlorabljajo vsi mogoči klicalci, od sesalcev, zavarovanj, modrčkov, revij... skratka od bolhe do slona.

V ZDA imaš možnost, da če ne želiš prejemati take vrste klicev, to tudi 'označiš' in potem mora firma, če te vseeno kliče, plačati kazen. Tako kot označujemo poštne nabiralnike, če ne želimo prejemati reklamnega gradiva.

Sama smatram te klice kot nadlegovanje. Sem tip človeka, ki ga enostavno ne boš premaknil niti pol milimetra in pika. Je ni variante in ni metode, da bi meni po telefonu kaj prodali. Če kaj res potrebujem, to zaznam sama in znam tudi sama poiskati.

Kljub temu se trudim ponudbe vljudno zavrniti, a imam občutek, da čim ti tički občutijo, da s poslom ne bo nič, postanejo žaljivi in zamerljivi. Mi je prav žal, ampak jaz res ne verjamem, da bi me kdo poklical iz čiste dobrote, da bi mi napravil uslugo, pa sem drugače menda naivnež ronjine kategorije.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
27.4.2014 19:52:47   
ronja
Ronja, če bi ti rada dobivala te SMS-je, jim najbrž lahko tudi pišeš na ta mail.
Nene, jaz sem tako čisto zadovoljna, hvalauser posted image . Sem zato odkljukala, da NE BI rada dobivala smsovuser posted image . So spoštovali mojo odločitev, zgleda:).

Sem pa mela tako izkušnjo z založbo Modrijan in končalo se je enako kot pri josephine. Saj imajo fajn knjige, ampak u tri pirovske so zoprni! Vsaj 10x sem jim lepo povedala - najprej da naj me pokličejo samo, če bo spet kaj novega od Dawkinsa, potem to ni ratalo, sem rekla, ok, potem me pa prosim ne kličite več, ker ne bom zdaj še en čas nič kupovala, sploh pa ne tistih knjig, ki jih promovirajo, potem sem jim to ene 5x lepo in vedno manj lepo razložila, končalo se je tako, da sem znorela in jim pisala še email in potem so mi končno dali mir. Škoda, ker gotovo nisem edina, ki jim je šla vsiljivost tako na živce, da ne zavijejo več tja...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
27.4.2014 19:55:11   
ronja
Vijoličarka, če te spet kdo nadleguje po tel., reci takoj, da si brez službe, imaš kup otrok in da gotovo ne boš ničesar kupila in če te prosim izbrišejo iz evidence - pri meni ta stavek deluje 100% in navadno mi samo še zaželijo lep dan in odložijouser posted image . Celo pri klošarjihuser posted image . Dam pa še vedno uličnim glasbenikom, samo oni itak nikoli ne težijouser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
27.4.2014 22:22:42   
Vijoličarka
ronja, zelo dobri predlogi. Ampak imam hibo - težko, skoraj nemogoče se zlažem. Vendar če razmišljam dalje, pa čisto lahko rečem, da mi moja trenutna situacija takih nakupov ne dopušča. Kar je res, ker so prioritete čisto drugje in kakor se mi pač ti ljudje smilijo, zaradi tega res ne morem kupovati stvari, ki jih ne potrebujem.

Ima pa moj brat hude metode. On jih kar prekine jim začne prodajati kaj svojega, od Tv-ja, avta in celo žene. Nikoli nihče nič ne kupi. user posted image Parkrat sem imela čast vse to poslušati in sem skoraj crknila od smeha.







_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
27.4.2014 22:42:40   
patrino
V glavnem, res nimam časa in ne živcev ukvarjati se s temi bedastimi zadevami in danes res nisem najboljše volje. Poslala sem jim sporočilo, da nisem imetnik PIKA kartice in naj me prenehajo nadlegovati s sporočili, ampak ker imajo najbrž avtomatiko, vprašanje, če sem s tem kaj dosegla.


Imam Piko že dolga leta. Nikoli mi niso težili po telefonu, pa skoraj zagotovo imajo mojo številko, saj jo je bilo potrebno napisati na pristopnico. Ne vem zakaj toliko kompliciranja in delanja problemov okrog tega. Če vidiš da tvoja sporočila ne dosežejo željenega,in ti kao še naprej pošiljajo obvestila, ne vem zakaj jih ne pokličeš. Imajo brezplačno telefonsko številko, tam so vedno prijazni ljudje in vedno se da zmeniti z njimi. In kar se zmeniš, to drži. Je veliko manj zamudno in stvar urejena en, dva, tri. Eh, problemi, tam kjer jih ni.
In ne , ne delam v Mercatorju in tudi kakšen ekstra hud njihov kupec nisem. user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
27.4.2014 22:57:50   
Vijoličarka
Brezplačna številka je dobra ideja. Hvala.



< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 27.4.2014 22:58:26 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
28.4.2014 1:08:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Sem malo okoli šnofala in našla sotrpine na MON-u. No, tam se je oglasilo celo celo samo Spletno uredništvo Mercator in pozvalo vse, ki imajo to težavo, naj se jim oglasijo na email urednistvo@mercator.si . Obljubili so tudi, da bodo zadevo raziskali.

Sama sem sicer mnenja, da bi morali narediti nekaj s svojo avtomatiko in sistemom ter omogočiti, da 'STOP NOVICE' nekaj zaležejo.

Nekako je zoprno pisati nekam, kjer so na nek način zlorabili tvoje podatke in jim dati še več podatkov.




Glej, sigurno imajo tehnične težave zaradi določenega vzroka in bodo to rešili.....in dobro je, da se jih opozori, da bodo problem rešili čim prej......

O ne vem kaki zlorabi tvojih podatkov pa ne moreš govoriti.....če imaš telefonsko številko javno objavljeno je pač niso zlorabili, če ti pošiljajo SMSe......

V ZDA imaš možnost, da če ne želiš prejemati take vrste klicev, to tudi 'označiš' in potem mora firma, če te vseeno kliče, plačati kazen. Tako kot označujemo poštne nabiralnike, če ne želimo prejemati reklamnega gradiva.


V nekaterih državah mora posameznik dati svoje izrecno strinjanje, da želi prejemati sms, mms, faks sporočilo, elektronsko pošto ali papirni reklamni material......zdaj, če je to dobro ali ne je pa drugo vprašanje....ker če se posameznik ne strinja, mu podjetje ne sme poslati nič......in potem posameznik kliče, zakaj mu podjetje ni poslalo vabila, prospekta itd. sosedu ga pa je, da kaj se podjetje gre, da tako veliko stranko ignorira......

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
28.4.2014 9:10:57   
mateyka
jaz mislim, da traja nekaj časa da se podatki v bazi "refreshajo" in ji zdaj sms-i več ne prihajajo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
28.4.2014 11:47:57   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


O ne vem kaki zlorabi tvojih podatkov pa ne moreš govoriti.....če imaš telefonsko številko javno objavljeno je pač niso zlorabili, če ti pošiljajo SMSe......



Ne, telefonske številke nimam javno objavljene, žal mi je, če glede tega nisem bila dovolj jasna. Ta številka sploh ni naročniška in nikjer, pri nobenem operaterju ni zavedena pod mojim imenom. Poznana je sorodnikom in ožjim prijateljem.

To številko sem prvič dala kot kontakt neki 'javni' komercialni ustanovi, ko sem izpolnjevala listek pri Leclercu. Zato se mi zdi vse skupaj tako zelo zanimivo.






_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
28.4.2014 11:55:01   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


V nekaterih državah mora posameznik dati svoje izrecno strinjanje, da želi prejemati sms, mms, faks sporočilo, elektronsko pošto ali papirni reklamni material......zdaj, če je to dobro ali ne je pa drugo vprašanje....ker če se posameznik ne strinja, mu podjetje ne sme poslati nič......in potem posameznik kliče, zakaj mu podjetje ni poslalo vabila, prospekta itd. sosedu ga pa je, da kaj se podjetje gre, da tako veliko stranko ignorira......


Uh, nebesa!

Če se kdo razburja, ker ni prejel vabila, ker je pač označil, da ga ne želi prejemati, si je čisto sam kriv in zaradi primerkov, ki ne znajo sprejemati odgovornosti za svoja dejanja ali pa jih dobro ne premislijo, morda pa se jih tudi ne spomnijo, res ne vem, zakaj bi morali biti vsi drugi bombardirani in nadlegovani.

Zame je zadeva preprosta, kot oznaćba poštnega nabiralnika. Ko nisem želela prejemati gradiva, sem imela nalepko gor, ko se mi je zazdelo, da bi ga bilo pa koristno prejemati, sem dala pa nalepko dol. Čisto preprosto.

Aja, da ne bo zmede - ostale klice, ki sem jih omenjala, dobivam na stacionarni telefon. Pozabila sem, da morda ni več običjano imeti oba.

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 28.4.2014 12:11:10 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
28.4.2014 13:57:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Zame je zadeva preprosta, kot oznaćba poštnega nabiralnika. Ko nisem želela prejemati gradiva, sem imela nalepko gor, ko se mi je zazdelo, da bi ga bilo pa koristno prejemati, sem dala pa nalepko dol. Čisto preprosto.




Mogoče v telefonskem imeniku ni tako preprosto dati označbe gor in dati označbe dol kot na nabiralnik......

Če se kdo razburja, ker ni prejel vabila, ker je pač označil, da ga ne želi prejemati, si je čisto sam kriv in zaradi primerkov, ki ne znajo sprejemati odgovornosti za svoja dejanja ali pa jih dobro ne premislijo, morda pa se jih tudi ne spomnijo, res ne vem, zakaj bi morali biti vsi drugi bombardirani in nadlegovani.


Jaz imam prav tako telefonsko številko v telefonskem imeniku, že od pamti veka.....pa ne morem reči, da sem nadlegovana.......dobim kdaj kak sms, se odjavim od njega in ga več ne dobivam......in to, da je treba od vsakega posameznika dobivati izrecno dovoljenje zato, da mu lahko trgovina pošlje letak ne pomeni to, da daš ti nalepko na nabiralnik gor in jo daš dol, ko se tako odločiš.....ampak to pomeni to, da ti mora tako špar, kot mercator, tuš, HM itd. itd. poslati pisno soglasje, kjer ti označiš in se podpišeš, da želiš prejemati ta reklamni material.....in se ti hitro zgodi, da pozabiš, da si od 10 trgovcev odkljukal, od dveh pa nisi......zato imamo mi te nalepke, da tega ni treba.....

Zelo papeško izvanje varstva osebnih podatkov lahko zelo zakomplicira življenje.....še posebno, ker se tako izvajanje prenaša tudi na podjetja, kjer je omenjena kontaktna oseba podjetja z imenom in priimkom (in mora še tam določeno podjetje od te osebe dobiti dovoljenje, da mu lahko pošlje katalog, ki ga ta kontaktna oseba sicer ustno zahteva, podjetje mu ga pa ne sme poslati, ker nima podpisanega soglasja od njega za prejem reklamnega materiala.....in ko ta kontaktna oseba zapusti to podjete, mora nova kontaktna oseba spet podpisati novo soglasje).....take stroge regulacije ima kar nekaj držav na svetu in verjemi, da podjetju lahko zelo zakomplicirajo življenje.......

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
28.4.2014 14:05:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

To številko sem prvič dala kot kontakt neki 'javni' komercialni ustanovi, ko sem izpolnjevala listek pri Leclercu. Zato se mi zdi vse skupaj tako zelo zanimivo.




In tam verjetno nisi prebrala drobnega tiska......glede na to, da ni zbiral podatke Leclerc ampak neka druga javno komercialna ustanova........

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nadležni SMS-ji Mercator #$&
28.4.2014 14:23:15   
Vijoličarka
Da ne bomo mešali jabolk in hrušk.

Tiskovine: da se preprečiti prejem s preprosto nalepko. Nikjer ne omenjam seznamov, da bi odkljukaval tiskovine, ki jih želiš prejemati.

SMS-ji in emaili : OK, sem se sprijaznila, da prihajajo, sledim navodilom za odjavo. Bila je nekoč firma, ki sem jim kar nekajkrat poslala povratni mail za odjavo, pa so me ignorirali. Potem sem jih blokirala. Mi je prav žal, ampak prav nihče se ne spomni, da bi me iz čiste dobrote informiral o neki sijajni priložnosti, iščejo kupca in to je to. V redu, sprejemam, da so časi pač taki, ampak pričakujem, da jim sistem deluje, ne pa da zdaj jaz izpadem nek težak, ker težim, ker imajo oni težave. Za ta reklamna sporočila pač nisem prosila. In ja, pride trenutek, ko kaj pride narobe. Bil je problematičen dan, pa mi je vse skupaj dosti bolj na živce udarilo, kot bi mi sicer. Človek sem. V redu, bomo rešili.

Klicarjenje na stacionarni telefon oziroma katerikoli telefon objavljen v imeniku. To je pa tisto, kjer jaz hočem red. Ne na tiskovinah, ampak hočem ukiniti možnost, da te nekdo pokliče, ko se mu sprdne in ti začne težiti, ne sprejme 'hvala me ne zanima', ampak užaljeno teži dalje, ker bo 'zaradi tebe' ostal brez zaslužka, nekateri postanejo celo zlobni. Imeti tel. številko v imeniku, ne pomeni, da s tem človek avtomatsko pristane, da ga kličejo ob vsaki uri dneva, ob vsaki priložnosti, totalno brezobzirno in se obnašajo, kot da ti v življenju nimaš drugega dela, kot da čakaš, da te pokličejo in ti povedo o sijajni življenjski priložnosti. To je zame nadlegovanje. Zato si res želim, da bi bilo pri nas možno 'dati nalepko' tudi na telefonsko številko, tako kot na nabiralnik. Samo to.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Zobje
Nezy85

Ali bi šle med nosečnostjo(nekje v 8mesecu)na puljenje modrostnega zoba?

da (21%)

ne (79%)


Število vseh glasov: 369

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!