|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NOHTKI
19.12.2007 10:45:12   
us
Živijo!

Z  malo  imam  vedno  probleme,  ko  je  potrebno  striči  nohtke.
Na  rokicah  ji  jih  postrižem,  ko  zaspi.
Na  nogicah  pa  ji  jih  še  nisem  uspela  postriči  pa  je  stara  5, 5 mesecev - kar  so  se  sami  polomili,  včasih  sem  ji  katerega  odtrgala,  ker  sem  videla, da  je  že  načet/zalomljen.  Tudi  v  spanju  jih  ne  morem  postrič,  ker  kar  naprej  odteguje  nogice.

Imate  kakšno  idejo/trik,  da  bi  mi  uspelo  uredit  njene  nohtke?
Kako  se  ve  tega  lotevate?

Lp,pa  enouser posted image za  lepši  dan


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NOHTKI
19.12.2007 10:55:11   
Luni
Močen prijem in samozavest strižca nohtov user posted image

_____________________________



(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NOHTKI
19.12.2007 10:55:51   
lelaval
Če je uspelo, v spanju. Je pa res, da sem potrebovala cel teden, da sem na nogicah porezala nohtke user posted image , ker jih izmikajo, ali pa se zbudijo. Nimam ti druga svetovat, kot, da vztrajaš.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NOHTKI
19.12.2007 10:56:47   
Petraa
Nikoli nisem v spanju to delala,ker potem imaš še kasneje težave.vedno to delam ko je otrok buden in gleda

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NOHTKI
19.12.2007 11:49:59   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

Nikoli nisem v spanju to delala,ker potem imaš še kasneje težave.vedno to delam ko je otrok buden in gleda


Se strinjam, ampak na roki mu strižem, ko je res ful zaspan in se umiri. Na nogi pa mu kar na previjalni porežem, ampak res rabiš veliko mero potrpežljivosti.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NOHTKI
19.12.2007 11:59:40   
ŠpelaP
Jaz tudi nisem nikoli strigla nohtov v spanju. Je pa res, da je za nogice potreben dober prijem. Za striženje nohtov na roki pa včasih potrebujem zraven kakega "animatorja" (ponavadi je to moj oči), da Saro zabava in ona kar pozabi, da si striževa nohte. Načeloma ji pa tako brez problema porežem nohte. Je pa tudi to res, da ji na nogah bolj poredko strižem nohte,saj ima še vedno bolj mehke. Na rokah ima pa že prave britvice.user posted image

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NOHTKI
19.12.2007 12:25:56   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Močen prijem in samozavest strižca nohtov user posted image


edini pravi recept. user posted image

jaz moji tako primem nogico, da<ima potem malo rdeče, ampak je nič ne boli, pa je že navajena, zato je vedno manj problemov. Pa tudi na rokah ji dostikrat med igro... se je že naučila, da mora takrat mirovati in pač počaka......user posted image

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NOHTKI
19.12.2007 12:30:24   
Strawberrie Cherrie
Uspeli porezat šele, ko smo nabavili baby ščipalček. 

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NOHTKI
19.12.2007 12:37:12   
Anonimen
Močan prijem, ker na nogi drugače ne gre...

Za roke pa mali ve, da je treba biti miren, oziroma na eni mu dam igračko, drugo strižem in kontra...

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NOHTKI
19.12.2007 13:24:41   
mateyka
mi smo na začetku tud to delal med spanjem, zdej pa lahko to delam, ko je budna. dam jo pod baby gym in z eno roko se igra, drugo ji pa jaz obdelujem user posted image
na nogi pa isto pod baby gymom - se mi zdi da jo sploh ne moti tko k na začetku (da smo moral počakat da je zaspala). se mi zdi da zdej mal ve, da to mami dela, ker je dobr zanjo user posted image je pa treba orenk držat, to je pa res. in strič samo, ko si ziher da si v redu zagrabla nohtek. vaja dela mojstra - vadit je mal treba user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NOHTKI
19.12.2007 13:25:08   
aluš
Ja, zna biti problem.

Samo, ko je bil tako majhen, še ni bil tak problem. Pač malo bolj trdno primeš, pa gre.

Našega je žgečkalo, pa je odmikal. Večkrat sem mu jih na silo postrigla. S ščipalnikom, držala sva ga pa oba z možem.  Ko je večji in izmika, ga težko držiš dost trdno. Pri nas se je obneslo, samo da sem pogruntala (po tistem ko smo nekajkrat na silo strigli), da sem mu zraven govorila pravljico o vsakem prstku. Je tako not padu in poslušal, da bi lahko dve rundi striženja opravila brez problema.

Pa zelo malo časa - tam do ene pol leta sem se matrala s škarijcami, potem pa kar z enim manjšim (ne baby) ščipalcem, mi gre boljše od rok, ker jih sebi tud s ščipalcem strižem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NOHTKI
19.12.2007 13:43:56   
andrejka75
Tudi mi strižemo nohtke z baby ščipalcem in nimamo pri tem nobenih težav. Ponavadi to zrihtamo kar na previjalni mizi , se mi zdi še najlažje; tudi naš user posted image  se ne buni.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NOHTKI
19.12.2007 14:15:55   
kšpela
jaz tudi nisem nikoli v spanju ji strigla nohtkov.na nogi ji postrizem ko kravice pase in gre kar lepo.na rokicah pa ko je umirjena ponavadi ko se naje.

(odgovor članu andrejka75)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NOHTKI
19.12.2007 15:01:42   
Anonimen
Jah, pri nas deluje močen prijem, večkratni poskusi, ampak na koncu mi le uspe. user posted image

Mogoče mal off teh topic, ampak naslednjič mu jih postrižem že v porodnišnici, čeprav se jih kao ne striže tako zgodaj.

(odgovor članu kšpela)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NOHTKI
19.12.2007 15:03:53   
Anonimen
zagrabim in postrižem. me ne gane tuljenje me ne gane nič. kar se more ni težko :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NOHTKI
19.12.2007 17:16:40   
us
očitno  sem  res  prenežna.

bom pa  danes  poskusla,  ko  bo  pasla  kravce.

hvala  za  vse  odgovore,  zdej  grem  pa  v  boj -  sporočim  kako  je  šlo.

lpuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NOHTKI
19.12.2007 17:25:38   
annie
Ja pri nas pa to moj mož dela, jaz si ne upam. Se bojim, da bi ga urezala user posted image . On kar s ta velkim ščipalcem postriže, mene pa je zraven groza gledat...ampak mu gre. Striževa pa mu, ko je buden, jaz pa ga malo zamotim...Pa veliko sreče pri striženjuuser posted image

(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: NOHTKI
19.12.2007 17:34:04   
Naja30
Ko ji strižem nohte, se zagleda v tv. No, zdaj ko je starejša, se zagleda tudi v škarje. user posted image

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NOHTKI
19.12.2007 21:51:37   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

Nikoli nisem v spanju to delala,ker potem imaš še kasneje težave.vedno to delam ko je otrok buden in gleda


No, pri nas to še zdaleč ne drži.
Ko je bil manjši, sem mu nohte strigla v spanju (drugače sploh ni šlo), pa še to na nogah največkrat v več delih (po navadi v nekaj dnehuser posted image ). No, nekje od 1,5 leta mi pa kar sam nastavi nogo ali roko in postrižem nohte. Mu je ful zanimivo opazovat, kaj delam...user posted image

lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NOHTKI
19.12.2007 22:01:04   
sandra113
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Močen prijem in samozavest strižca nohtov user posted image


..kaj se mora se mora..

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NOHTKI
20.12.2007 0:27:37   
sandra85
na rokicah mu strižem ko spi ali pa ko napol spi
na nogicah sem mu do sedaj samo 1x (star bo 4 mesece) in to sva se lotila kar oba z dragim-tako mi je priporočala pediatrinja, nej en drži nogico, drugi pa prstka in striže
ker jih žgačka, zato je dobro držat vsak prstek posebej

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NOHTKI
20.12.2007 9:46:42   
VesnaLana
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Močen prijem in samozavest strižca nohtov user posted image


enako user posted image

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: NOHTKI
20.12.2007 10:43:20   
crci06
Odkar to počnemo s ščipalčkomuser posted image , je lažje. Včasih v kuhinji v stolčku z animacijo, včasih na previjalni z igračami...  včasih vseh 19 naenkrat (ja, za enega je poskrbel sam user posted image , zdaj jih bo kmalu spet 20), včasih vsak dan enega...
Vsekakor pa je lažje po kopanjuuser posted image , ko so nohtki in kožica ob njih zmehčana, če seveda otrok ni že skoraj zaspal.  Pri dojenčkih to pali, mojega (1leto) pa kvečjemu razbudim.

(odgovor članu VesnaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: NOHTKI
20.12.2007 11:34:53   
us
Danes  mi  je  šele  uspelo  postriči  nohtke  na  nogicah,  ko je  pasla  kravce.
user posted image Bravo  jest.
Hvala  za  vse  vaše  izkušnje.

Razne  animacije  pri  nas  ne  uspevajo.

No ,  ko  se  bo  zbudila  bova  pa  poskusile  še  na  rokicah.

Lep  dan, vsem

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?