|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Motorični razvoj otroka
6.1.2008 22:44:12   
Eva*
o       Od rojstva do konca prvega meseca
V prvem mesecu otrokovega razvoja se dojenček počasi premika, brca, maha z rokami ter obrača glavo. Tako dobiva občutek za svoje telo. Dojenček bo na koncu prvega meseca verjetno že dvignil glavo (za kratek čas). Če ga bomo položili na trebušček in celo zadržal pogled na obratu njegove mame. Če ga dvignemo tako da ga primemo pod pazduho in se mu nogice dotikata tal, bo izvajal gibe hoje (refleks hoje).
o       Drugi mesec
Simetrično obrca, rad maha z rokami in se odziva na okolico. V tem času lahko začnemo z izvajanjem lažjih gibalnih vaj s katerimi dosežemo, da se znajo mišice napeti in skrčiti, otrok bo tako spoznaval gibe in svoje telo. Mesec kasneje lahko dojenček med ležanjem na trebuhu že dvigne glavico in del prsnega koša ter s pogledom spremlja človeka ali predmet, ki se giblje v njegovi bližini. Roki zmore namenoma nesti v usta in ju sesati. Prst ali kako igračo lahko prime vendar jo težko izpusti (zaradi refleksa prijemanja). Vendar pa gibi niso kontrolirani.
o       Tretji mesec
Pri treh mesecih lahko dojenček, medtem ko leži na trebuhu dvigne tako glavo kot prsni koš, in opazuje okolico. Pri tem se celo opre na komolce, ki jih drži pod rameni. Ljudi grabi za lase in oblačila, lahko drži ropotuljico in maha z njo. Ko leži na hrbtu, opazuje svoje roke ali premika igračko. Lahko se celo obrne na bol, vendar samo na eno stran, ter se obrnil v smer od koder prihaja znan glas.
o       Četrti mesec
Pri štirih mesecih dojenček že drži glavo dvignjeno brez opore. Lahko bo tudi sam prijel ropotuljico, ki smo mu jo približali.
o       Peti mesec
Pri petih mesecih stegne rokico za predmetom. Kadar mu ropotuljica pade iz rok gleda zanjo. V sedečem položaju se trdno oprime predmetov in lahko bo za nekaj trenutkov celo samostojno sedel.
o       Šesti mesec
Ko bo dopolnil pol leta se med ležanjem na trebuhu že opre na iztegnjene roke. Ko leži na hrbtu, dvigne glavo in se zgrabi za prste na nogah. Kadar mu ropotuljica pade iz rok se steguje za njo. Pri tej starosti bo dojenček samostojno sedel, lahko pa tudi stal ob opori.
o       Sedmi mesec
Pri sedmih mesecih se že zna prevaliti s hrbta na trebuh. Lahko pobere žogo z mize, z rokami sega po svojih stopalih, drži stekleničko, boža svojo podobo v ogledalu.
o       Osmi mesec
Pri osmih mesecih lahko dojenček prestavlja predmet iz ene roke v drugo. Kadar leži na hrbtu se zna odrivati nazaj, sedi samostojno, vztrajno poskuša zgrabit igračo izven njegovega dosega. Dojenček bo najbrž že sam stal, če se bo česa držal in morda že sam vstal iz sedenja, tako da se bo potegnil navzgor ob kakšnem predmetu
o       Deveti mesec
Pri devetih mesecih lahko že zna prijeti žlico in jo dati v skodelico. Lahko se nagne nazaj in spet zravna. Verjetno se še plazi, pomaha pa-pa.
 
o       Deseti mesec
Pri desetih mesecih se sam dvigne v stoječi položaj in hodi, tako da se opira na pohištvo. Ko sedi se zna obrniti in pobrati predmet. Nalašč izpušča predmete iz rok, da mu jih pobiramo. Vaš dojenček bo morda že za trenutek samostojno stal.
 
o       Enajsti mesec
Pri enajstih mesecih se dvigne v stoječ položaj, hodi, tako da se opira na pohištvo, stvari zlaga v škatlo in jih spet jemlje ven. Samostojno pije iz skodelice. Nekateri otroci pri enajstih mesecih že hodijo.
 
o       Dvanajsti mesec
Ko otrok upihne prvo svečko, bi že moral hoditi ob pohištvu in sčasoma narediti samostojne korake, se žogati in najbrž že samostojno piti iz skodelice.




Upam, da sem keri pomagala.
 

_____________________________

Na deževni dan, nama je zasijalo sonce!
Neposredna povezava do sporočila: 1
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Stari običaji: Ste že slišali za tepežni dan?
Tepežni dan pri nas praznujemo 28. decembra, imenujemo ga lahko tudi: pametiva, tepežnica ali tudi dan nedolžnih otročič...
Kam z otrokom na sankanje?
Zima je tu! Preverite, kam se z otrokom odpraviti na celodnevno in ultrazabavno sankanje.




Kopanje novorojenčka.
пеперутка16

Ste kopali dojenčka preden je odpadla popkovina?