|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 17:13:13   
Bejba
Zanima me vaše mnenje glede uporabe mikrovalovne pečice za segrevanje adaptiranega mleka za novorojenčka. Slišala sem mnogo različnih mnenj, eni so za, eni odločno proti.
Če se mleko lahko pogreva v mikrovalovni, kako to izvedete? Ali daste notri odprto flaško brez cuclja ali s cucljem, ali s cucljem in zaprto s pokrovčkom?
Mogoče neumna vprašanja, ampak ne bi ga rda kje polomila.
Stari pa smo tri tedne in uporabljamo Aptamil AR.

Hvala in uživajte še naprej!

LP; Bejba
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 17:15:01   
KIRA
jaz segrejem samo vodo v odprti steklenički, mleka ne pogrevam.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 17:57:05   
kimi
ni mi sicer nimamo mikrovalovke ampak jaz doma vodo prekuham pusti da se ohladi ko je mali lačen pripravim nekaj vodo jo segrejem do željene toplote in naredim mleko. Ko pa grem k mojemu očetu naredim flaško z vodo s sobno temeraturo dam v mikrovalovko z zaprto flaško s cucljem in pokrovčkom tako ali tako se lahko prekuhavajo tako da ne mora biti nič narobe in malčku ponudim

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 18:01:25   
Anonimen
Mi smo tudi pili Aptamil AR in sem imela tako tehniko da sem zjutraj prekuhala vodo in jo dala v termovko.....okoli 100 ml vode pa se mi je v flaški vedno grelo v grelniku, da sem potem samo dodala mleko, ko je bil lačen. Drugače pa pravijo da naj ne bi greli flaške skupaj z cucljem v mikrovalovni, raje brez...

Lp

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
3.11.2004 19:16:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 19:40:45   
Nogavička
Jaz za ponoči pripravim mleko in ga dam v hladilnik. Ponoči ga pogrejem v mikrovalovki, brez cuclja (270W, približno 1 min 50 sek). Potem dobro premešam in preverim s termometrom, da je ogreto na približno 37 stopinj.

L.p.


Tea


(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 20:26:45   
Blink1
Zdravo

Jaz ne prakticiram mikrovalovke pri mleku:zmeden: Nisem najbolj ziher. Pri nas je ustaljeno, da imamo čez dan sveže prekuhano vodo v loncu in potem zagreješ kolikor rabiš. Deci vode se zagreje na 60°C zelo hitro...skoraj tako kot v mikrovalovki.

Čez noč pa imam 60 ml v grelcu na 60°C. Ponoči dodam mleko v prahu in ostanek hladne vode...In UALA...hrana je takoj na primerni temperaturi.

Najdite si način, ki vam bo najbolj ustrezal, upam pa, da nasveti kaj pomagajo9nebesa

Lp
Nina:sloncek:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 20:32:02   
tina.nika
Men so pa v posvetovalnici in tudi zdej ko sva bli v bolnici rekli, da prekuhane vode ne smeš več pogrevat, ker naj bi se snovi, men se zdi da rudninske kristalizirale in to naj ne bi bilo dobro? :zmeden:
A ve katera kaj več o tem?
lp, Tina:sloncek:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 20:49:54   
Blanka77
Jaz prekuhano vodo segrejem v grelcu, za mikrovalovko pa ne vem.
ADAPTIRANO MLEKO PA JE POTREBNO PORABITI V ROKU ENE URE. Ste morda povonjale, kako smrdi, če stoji dlje časa. Jaz ji tudi ponoči pripravim mleko sproti, saj ne vzame toliko časa.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 21:17:00   
Bejba
Meni so v bolnici rekli, da narejeno adaptirano mleko lahko stoji na sobni temperaturi eno uro, v hladilniku pa 24 ur, tako kot materino mleko.
Do sedaj sem tudi jaz imela tak način, da sem imela prekuhano vodo v termovki in sem potem ponoči samo zmešala mleko. Sedaj, ko pa smo prešli na Aptamil AR, pa je vse skupaj bolj zamudno, saj moraš najprej v 2/3 vode zmešati mleko, počakati 7 minut, da se zgosti in potem dodati še preostalo vodo. Veste pa kako se teh 7 minut ponoči vleče, ko si ves zaspan in čakaš in čakaš.
Zato sem mislila, da bi bilo najhitreje narejeno mleko iz hladilnika segreti v mikrovalovni.
Imamo tudi škorenjček, ampak tudi tam potrebuješ celo več kot 7 minut, da se mleko iz hladilnika segreje na pravo temperaturo.
Res ne vem kako naj si olajšam vso stvar. Podnevi mi ni hudo, gre se za ponoči.

Vsem pa hvala za nasvete, vsaka beseda pomaga.

LP; Bejba

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 21:43:02   
Blink1
:zmeden2: 7 minut?? Groza!! Verjamem da ponoči traja sto let....

Si se pozanimala, če lahko to preskočiš??? Jaz sem zdaj že večkrat slišala, da so ta navodila na škatlah prestroga:ups:

ker se je moja Neja kar fejst poredila, mi je kolegica rekla, da je ona svojemu mešala manj kot pa piše na škatli...ponavadi žličko manj:ups: Pa je mali OK.

jaz sem najprej uporabljala Aptamil Pre, pa ni bilo treba nič čakat:zmeden2:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 21:47:03   
mala Zala
Bejba, živjo!

Mi smo do sedaj (do petih mesecev) tudi pili Aptamil AR. Vsak večer smo pripravili 5 obrokov, torej za 24 ur in vsako stekleničko mleka smo pred jedjo pogreli v mikrovalovki s cucljem in pokrovom. Moraš pa biti resnično pazljiva, tako kot je že ena omenila, da flaško DOBRO pretreseš, da se temperatura "porazdeli". Tako kot si rekla, adaptirano mleko sme stati v hladilniku 24 ur s predpostavko, da je pripravljeno sterilno (v sterilizirani flaški, s sterilizirano žličko,...). Pri nas se je zadeva obnesla, da se bolj ne bi mogla. Bom trkala - nobenih krčev, nobenih problemov v zvezi s hranjenjem, razen polivanje, ki smo ga z AR-om (vsaj upam) odpravili.

Na sobni T pa res ne sme stati več kot uro!

Pa lp!

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 21:48:16   
mala Zala
ninika 11, to mleko se mora 7 minut gostiti, ker je prilagojeno za otročke, ki polivajo.

LP!

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 21:57:40   
Blink1
Aha:ups: No, hvala bogu mi ni treba vedet:ups:9nebesa

Pa potem to mleko tudi pomaga??? Upam da!! Naj bodo vaši sončki veseli in siti:bravo:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Mikrovalovna pečica?
3.11.2004 22:15:21   
mala Zala
Ja, pri nas je pomagalo, ni tolk "nazaj prihajalo". Včeraj smo pa dopolnili 5 mesecev in sva se z atijem odločila, da ji bova pa zdaj poskušala dajati Aptamil 2, saj se nama je zdelo, da je AR ne nasiti več (primerjava energijskih in vsebnostnih tabel kaže precejšnje razlike). Torej je pšanček že včeraj dobil dvojko in TRKAM je blo kar ok. Tudi spala je danes do petih zjutraj, medtem, ko smo zadnji mesec prebedeli skoraj cele noči:((:((.

In upam, da ti ne bo treba nikoli vedeti, kako je to:((:((. Pa lupčka Neji:duda::love:!!

Lahko noč!

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Mikrovalovna pečica?
4.11.2004 9:55:10   
iva01
ko prebiram kaj ste zapisale nevem čist točno kaj pomeni da otrok poliva :zmeden::zmeden::zmeden::((:((

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Mikrovalovna pečica?
4.11.2004 13:19:54   
Bejba
No, mi smo danes prvo noč poskusili z mikrovalovno in moram reči, da se je res obneslo. Pripravljeno v pičlih dveh minutah-super. Bomo kar nadaljevali.

Ivica1, polivanje pomeni bruhanje. Naš je polival v loku, sedaj po Aptamilu AR pa samo malo pljune ven ob kupčku.

Hvala vsem za nasvete!

LP; Bejba

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Siol ali T2?
cv3rklic4

Katerega od omenjenih ponudnikov internetnih storitev ste/bi izbrali?

Siol (55%)

T2 (27%)

Drugo (18%)


Število vseh glasov: 280

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!